Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dziś z kumplami gadaliśmy z takim chłopakiem ode mnie ze szkoły. Ćwiczy karate i mówił że jego senseiem/sensejem(?) jest mistrz polski w karate. Trochę dziwne, bo ćwiczy w małym mieście 50km od W-wy, a ten sensej jest z okolic warszawy chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 17:17, vip konius napisał:

zdalem na 9 kyu ;] nie potrzebnie sie balem :P takie proste rzeczy byly ze zal :D
ogolnie ostatnio na springach mocniej zaczelsimy sie tluc :) i teraz mam jeszcze wieksze problemy
ze wstawaniem do szkoly xD
wie moze ktos gdzie mozna kupic kimono? (tanio :D) tzn strony sklepu internetowego...


Najtaniej na allegro ;p Osobiscie korzystam z uslug www.wojownik.com.pl - kretynska nazwa, ale porzadny sprzet maja. Swoja aikidoge dostalem za posrednicwtem senseia - zapytaj, moze ci doradzi/pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Capoeirze, chodzę na treningi i wydaje mi się że jest ona bardziej do utrzymania kondycji niz do walki takiej specjalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 16:30, Kyuubis napisał:

Co sądzicie o Capoeirze, chodzę na treningi i wydaje mi się że jest ona bardziej do utrzymania
kondycji niz do walki takiej specjalnej.


Heh nie jest zła ... Mi się podoba to bardzo ... http://www.maxior.pl/film/9654/Matrix_Dance
I wogóle Muay Thai jest świetną techniką .. Uwielbiam ją film ONG BAK jest Świetny oraz hmm jak gdyby Kontynuacja The protector na polski wychodzi "OBROŃCA" z tym samym aktorem oczywiście świtne sceny i akcje oraz techniki walki ;] polecam

Pozdrawiam Cię !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muay Thai to boks tajski o ile wiem. Capoeira wymaga długiego czasu aż nauczysz sie czegoś fajnego, ale za to jak już jesteś nieźle wyszkolony to może wymiatać i szpanować że hej :D. U nas n a treningu był Mastre z Brazylii i nieźle zasuwał w rodzie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 16:44, Kyuubis napisał:

Muay Thai to boks tajski o ile wiem. Capoeira wymaga długiego czasu aż nauczysz sie czegoś
fajnego, ale za to jak już jesteś nieźle wyszkolony to może wymiatać i szpanować że hej :D.
U nas n a treningu był Mastre z Brazylii i nieźle zasuwał w rodzie :D.


chyba się starzeję:

1. ŻADNA sztuka walki nie służy do szpanowania, im mniej pokażesz tym jesteś lepszy bo masz w krytycznej sytuacji jak zaskoczyć przeciwnika
2.KAŻDA sztuka walki wymaga poświęcenia czasu aż sie czegoś nauczysz
3. Nie mastre tylko mestre i byś lepiej napisał jego imię a nie skąd jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 16:30, Kyuubis napisał:

Co sądzicie o Capoeirze, chodzę na treningi i wydaje mi się że jest ona bardziej do utrzymania
kondycji niz do walki takiej specjalnej.


Capoeira IMO jest równie skuteczna co inne sztuki walki. Ba, wg. mnie jest nawet skuteczniejsza niż te, w których stosowana jest jedynie pozycja statyczna. Poza tym capoeira wiąże się z kulturą Brazylii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kyuubis

Dnia 21.01.2008 o 15:22, Kyuubis napisał:

Imo czyli jaka?

Imo = moim zdanie ( od angielskiego "in my opinion" )

xDeuSx

Dnia 21.01.2008 o 15:22, Kyuubis napisał:

Capoeira IMO jest równie skuteczna co inne sztuki walki. Ba, wg. mnie jest nawet skuteczniejsza niż te, w
których stosowana jest jedynie pozycja statyczna.

A znasz jakąś sztukę walki, która "stosuje jedynie statycznie pozycje"? bo imho to stwierdzenie, nijak ma się do sztuk walki. To prawie tak jakbyś wszystko zredukował do kata ;-)
>Poza tym capoeira wiąże się z kulturą Brazylii.
Każda sztuka walki, łączy się ściśle z kulturą kraju z którego się wywodzi, zresztą nie ma się co dziwić.
Capoeira jest może o tyle wyjątkowa, że nie wywodzi się z krajów azjatyckich ale nad jej skutecznością, aż tak bym się nie rozpływał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teorie o capoeirze znam nawet za dobrze :D(przynajmniej o capoeira regional) ale o angoli też trochę wiem. A co byś wybrał Capoeire czy Takewondo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 17:57, sodolis napisał:

A znasz jakąś sztukę walki, która "stosuje jedynie statycznie pozycje"? bo imho to stwierdzenie,
nijak ma się do sztuk walki. To prawie tak jakbyś wszystko zredukował do kata ;-)


Pozycja statyczna to taka, w której stoi się w miejscu i wykonuje ciosy czy chwyty. W capoeira cały czas jesteś w ginga, a poza tym stosuje się skiby, finty itd. Dzięki temu ciężko jest trafić takiego zawodnika.

Dnia 21.01.2008 o 17:57, sodolis napisał:

Każda sztuka walki, łączy się ściśle z kulturą kraju z którego się wywodzi, zresztą nie ma
się co dziwić.


Częściowo każda. Capoeira pod tym względem jest inna. Będąc w Brazylii można się natknąć na uliczne rody czy spotkać ludzi grających na berimbale i innych instrumentach. Wątpie byś będąc w Japonii spotkał na ulicy walczących karateków.

Dnia 21.01.2008 o 17:57, sodolis napisał:

Capoeira jest może o tyle wyjątkowa, że nie wywodzi się z krajów azjatyckich ale nad jej skutecznością,
aż tak bym się nie rozpływał.


Najwyraźniej nie widziałeś na żywo żadnych dobrych capoeiristów. Sam miałem okazję i przyjemność poznać takich ludzi jak Mestre Nem, Instrutor Lagarto, Graduado Biscoito czy Monitor Abelha. Uwierz mi, obok tego co oni potrafią wszystkie azjatyckie sztuki walki wyraźnie bledną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 19:06, xDeuSx napisał:

Najwyraźniej nie widziałeś na żywo żadnych dobrych capoeiristów. Sam miałem okazję i przyjemność
poznać takich ludzi jak Mestre Nem, Instrutor Lagarto, Graduado Biscoito czy Monitor Abelha.
Uwierz mi, obok tego co oni potrafią wszystkie azjatyckie sztuki walki wyraźnie bledną.


Ja trenuje Taekwon-do, mimo to każdą sztukę walki szanuję i podziwiam. I uwierz mi, nie tylko mistrzowie Capoeiry potrafią zadziwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 19:35, FiFi123 napisał:

Ja trenuje Taekwon-do, mimo to każdą sztukę walki szanuję i podziwiam. I uwierz mi, nie tylko
mistrzowie Capoeiry potrafią zadziwić :)


A czy gdzieś w moich postach pokazałem brak szacunku dla innych sztuk walki? Poza tym wiem, że inni mistrzowie poszczególnych sztuk walk również potrafią zadziwić, ale capoeira to moja pasja. Gdy widzę kogoś, kto jest moim wzorem dla naśladowania wywołuje to u mnie większe emocje niż ktoś trenujący inne sztuki walki. To chyba logiczne, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że nie masz szacunku do innych sztuk walk, ale napisałeś :

Dnia 21.01.2008 o 19:51, xDeuSx napisał:

Uwierz mi, obok tego co oni potrafią wszystkie azjatyckie sztuki walki wyraźnie bledną.


A to już trochę wskazuje, że troszkę wywyższasz Capoeirę [do której oczywiście nic nie mam :)]

Ale szkoda czasu na takie sprzeczki. Ostatnio po treningu strasznie mnie bolały ścięgna :/ Jutro idę na basen mam nadzieję, że pomoże bo następny trening już w środę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 18:19, Kyuubis napisał:

Ja teorie o capoeirze znam nawet za dobrze :D(przynajmniej o capoeira regional) ale o angoli
też trochę wiem. A co byś wybrał Capoeire czy Takewondo???

Właśnie Capo i TKD wydają mi się, najbardziej zbliżonymi do siebie stylami walki ( chociaż i tak dzieli je przepaść ;-) ).

Wybrałbym TKD ale nie ze względu na jego przewagę nad brazilianą ( chociaż imo taka jest ) , raczej ze względów filozoficznych i predyspozycji fizycznych.

xDeuSx

Dnia 21.01.2008 o 18:19, Kyuubis napisał:

Częściowo każda. Capoeira pod tym względem jest inna. Będąc w Brazylii można się natknąć na uliczne rody
czy spotkać ludzi grających na berimbale i innych instrumentach. Wątpie byś będąc w Japonii spotkał na ulicy
walczących karateków.

Zawsze uważałem Brazylijczyków za ludzi otwartych, przyjaznych i żywiołowych ( znałem kiedyś jedną Brazylijkę ale to inna historia ;-) ) Mentalnie są zupełnie inni niż Azjaci, którzy są bardziej konserwatywni. Pokazy capo są bardzo widowiskowe, muzyka, rytm, ludzie wyglądają jakby sie dobrze bawili a nie walczyli/oglądali walkę
( oczywiście nie mówię, że to źle, po prostu taki mają "klimat") A np. Japończycy, mi nawet ciężko wyobrazić Ich sobie tańczących Sambę ( chyba, że na kompie ;-) ). Inne kultury ot wszystko :-)

Dnia 21.01.2008 o 18:19, Kyuubis napisał:

Najwyraźniej nie widziałeś na żywo żadnych dobrych capoeiristów. Sam miałem okazję i przyjemność poznać
takich ludzi jak Mestre Nem, Instrutor Lagarto, Graduado Biscoito czy Monitor Abelha. Uwierz mi, obok tego co > oni potrafią wszystkie azjatyckie sztuki walki wyraźnie bledną.

Nie widziałem ale chętnie bym z ciekawości zobaczył walkę w turnieju (np. takim jak z Nastulą tylko mniej MMA )
zawodnika Capo i np. Jujutsu ;-D ( jakbym chciał zobaczyć masakrę wybrałbym MT ;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 22:28, sodolis napisał:

zawodnika Capo i np. Jujutsu ;-D ( jakbym chciał zobaczyć masakrę wybrałbym MT ;-) )

Oszczędzasz się ;p MT jest super ale jak małą siekankę to lepiej BJJ czy Vale Tudo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 07:32, dawidos170 napisał:

> zawodnika Capo i np. Jujutsu ;-D ( jakbym chciał zobaczyć masakrę wybrałbym MT ;-) )

>
Oszczędzasz się ;p MT jest super ale jak małą siekankę to lepiej BJJ czy Vale Tudo ;)


BJJ odpada - po pierwsze jest to tylko przerobione Jujitsu, po drugie można je przyjąć jako sztuka już Brazylijska i po trzecie nie przepadam za walkami w parterze ;-)

Vale Tudo ? to chyba nawet nie jest sztuka walki ;-)

Kyuubis

BJJ - Brazylijskie Jujutsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:44, sodolis napisał:

BJJ odpada - po pierwsze jest to tylko przerobione Jujitsu, po drugie można je przyjąć jako
sztuka już Brazylijska i po trzecie nie przepadam za walkami w parterze ;-)


Ale jest ono bardziej wszechstronne od MT. Co z tego,że nie przepadasz za walkami w parterze skoro umiejętność walki w parterze niejednokrotnie zapewnia wygraną ? Stójka ok wiem też mi się podoba w MT. Ale MT vs MT to co innego niż MT vs inne sztuki walki.

Dnia 22.01.2008 o 14:44, sodolis napisał:


Vale Tudo ? to chyba nawet nie jest sztuka walki ;-)


Vale Tudo ? Ale zapewnia full kontakt z minimum reguł przez co bywa bardziej skuteczne. Praktycznie nie można bić i atakować oczu. A mieszać w nim możesz dowolne sztuki walki ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować