Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2008 o 15:52, dawidos170 napisał:

Ale jest ono bardziej wszechstronne od MT.


Niepowiedziane, style "uderzane" dają większe możliwości przy walce z większą ilością przeciwników... jak będziesz dążył do parteru w momencie kiedy masz na karku więcej niż jedną osobę to gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 17:20, Budo napisał:

> Ale jest ono bardziej wszechstronne od MT.

Niepowiedziane, style "uderzane" dają większe możliwości przy walce z większą ilością przeciwników...
jak będziesz dążył do parteru w momencie kiedy masz na karku więcej niż jedną osobę to gg.


Zakładamy jeden na jednego przecież każdy kto myśli wie,że parter mając więcej niż jednego przeciwnika to samobójstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Więc ma się to jak pięść do nosa, jeśli zakładasz 1v1, bo to ma mało wspólnego z wszechstronnością. A widziałem jak kolo próbujący podejść od parteru zawodnika tkd dostaje kolanem w twarz, fajny widok ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 22:13, Budo napisał:

/.../

Więc ma się to jak pięść do nosa, jeśli zakładasz 1v1, bo to ma mało wspólnego z wszechstronnością.
A widziałem jak kolo próbujący podejść od parteru zawodnika tkd dostaje kolanem w twarz, fajny
widok ;]


A zobacz jak to wygląda w klatce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 22:13, Budo napisał:

/.../

Więc ma się to jak pięść do nosa, jeśli zakładasz 1v1, bo to ma mało wspólnego z wszechstronnością.
A widziałem jak kolo próbujący podejść od parteru zawodnika tkd dostaje kolanem w twarz, fajny
widok ;]

Z kolanami ( i łokciami ) to MT mi się kojarzy :-) nie wiedziałem, że też takiej brutalnej siły używacie ;-)

PS. Co to znaczy "gg" ? great gratulations ? good game tylko mi się kojarzy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 22:26, sodolis napisał:

Z kolanami ( i łokciami ) to MT mi się kojarzy :-) nie wiedziałem, że też takiej brutalnej
siły używacie ;-)


W starym tkd są uderzenia zarówno łokciami, jak i kolanami. Nie trenuje się tego, ale to były zawody mma, więc wiadomo, że nikt nie walczy swoją "czystą" sztuką, tylko każdy orze jak może :P

Dnia 22.01.2008 o 22:26, sodolis napisał:

PS. Co to znaczy "gg" ? great gratulations ? good game tylko mi się kojarzy ;-)


good game, w sumie oznacza to koniec zabawy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 22:26, sodolis napisał:

> /.../
>
> Więc ma się to jak pięść do nosa, jeśli zakładasz 1v1, bo to ma mało wspólnego z wszechstronnością.

> A widziałem jak kolo próbujący podejść od parteru zawodnika tkd dostaje kolanem w twarz,
fajny
> widok ;]
Z kolanami ( i łokciami ) to MT mi się kojarzy :-) nie wiedziałem, że też takiej brutalnej
siły używacie ;-)

W TKD tez sa kolana i Łokcie a co ?? Dokładnie kolano to muro chagi :) ale mało stosowane , najczeciej wystarcza kopniak w głowe z piety ( goro chagi .. moje ulubione) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 15:42, kedzior141 napisał:

Kupiłem sobie w końcu hantle:] Jak można ćwiczyć mięśnie rąk? Takie bardziej standardowe znam,
ale może jakieś bardziej dla wtajemniczonych?

pompki przede wszystkim, do tego drążek (na plecy), jak masz kasę to dodatkowo sztanga, ale z hantlami też można nad klatą spokojnie pracować.
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.htm
żadna filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu rozglądam się za lekcjami boksu tajskiego, ale niestety jedyny klub Muay Thai w moim mieście oczekuje odpowiedzi instruktora od... września! :/
Czas ucieka, tak więc postanowiłem rozejrzeć się za jakąś alternatywą. Kiedy dzwoniłem ostatnio do jednej ze szkół pytając o lekcje Muay Thai, dowiedziałem się, że istnieje taka sztuka walki jak kick-boxing orientalny. Używa się w nim, oprócz uderzeń klasycznego (?) kick-boxingu, łokci.
Czy któryś z gramowiczów, zna różnice i podobieństwa k-b orientalnego oraz klasycznego? A różnice pomiędzy tymi, a boksem tajskim (nie wspominając już o tym, że Muay Thai to przede wszystkim sztuka)?

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe! Raz czerwony rzuca niebieskim, za chwile niebieski czerwonym ;D
Słyszałem opinię, że zapaśnicy są o wiele bardziej... efektywni niż jacykolwiek adepci sztuk walki.
Taki zawodnik jest szybki i silny. Ponoć potrafią wyrwać kogoś/coś o ogromnej masie, a potem wysłać na orbitę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To nie są chyba klasyczne zapasy, a luta livre, ale dokładnie nie czaję różnic, bo za mało wiem o tej sztuce :P
Ale to prawda, ci goście muszą mieć niezłą siłę i umiejętności, bo sama siła nie wystarczy do poderwania kogoś o swojej masie do góry, a potem walnięcie nim o glebę ;]

Admaido---> fajny trick, tylko kto wystawia łapy tak daleko, żeby dało sie je złapać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 16:18, Budo napisał:

/.../


Budo prośba do Ciebie ;) Możesz mi w teorii napisać jak zrobić wykop z pełnym obrotem z wyskoku ? Bo 180 stopni robię już dobrze i dokręcam ładnie z wyprostowaną nogą ale nie wiem jak zrobić 360 :/ nie mogę dokręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Eee, to ciężko wytłumaczyć... poszukaj jakichś filmików na jutubie, 360 jest trudne do nauczenia się nawet na treningach- najpierw obracasz się o 180 stopni, ciągle w pozycji, a nastepnie podnosisz nogę kolanem jak najwyżej- siła tego zamachu powinna Cię obrócić i wybić w powietrze, w powietrzeu zmieniasz nogi i kopiesz tą, która na początku była z przodu. Prawa pozycja, obrót na stopach o 180 stopni, lewe kolano przez lewy bok jak najwyżej, wybijasz się i w powietrzu kopiesz prawą nogą. Powodzenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 18:01, dawidos170 napisał:

/.../

To co powiedział Budo + potężny zamach rękami. Serio pomaga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ściąga też pomaga napisać sprawdzian, co nie znaczy, że jest dobra. Ręce nie powinny latac, rękami nie robi się zamachów do kopnięć... ręce powinny cały czas trzymać blok, w taekwondo ręce masz przy sobie, albo w gardzie cały czas, nie ma opcji że robisz jakiegoś titanica w walce :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 00:57, Budo napisał:

/.../

Ściąga też pomaga napisać sprawdzian, co nie znaczy, że jest dobra. Ręce nie powinny
latac, rękami nie robi się zamachów do kopnięć... ręce powinny cały czas trzymać blok,
w taekwondo ręce masz przy sobie, albo w gardzie cały czas, nie ma opcji że robisz jakiegoś
titanica w walce :F


Ale ja nie treuję tkd :P Ja niczego nie trenują :P a jak już to będzie to MT/Kickboxing/BJJ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować