Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2008 o 08:37, Budo napisał:


Mozesz tez napisac ile masz lat, oraz ile wzrostu/wagi.
Aha i mozesz sobie kupic gaz.


Wzrost, ok 173cm, waga jakieś 60/65kg. A lat mam 15.
I dzięki za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Podobne wymiary jak ja, wiec judo, zapasy, kravka, bjj raczej odpadaja. Polecam cos uderzanego, gdzie mozna skorzystac z szybkosci, kyokushin, albo taekwondo. Trenuje to ostatnie i jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 13:46, Budo napisał:

Mozesz zmobilizowac jakiegos faceta do pomocy i potrenowac razem z kims. Rozgrzewka,
rozciaganie, a potem troche kopniec, jak nie umiesz techniki to mozesz podpatrzec filmiki
na youtube z revolution of kicking, albo instruktazowe z taekwondo np.

W sumie po to się zapisałam na zajęcia, żeby tam się uczyć, tylko akurat kopnięcia ciężko mi przychodzą. Tzn. jako pomocnik trenera mogłabym pracować, bo teoretycznie to ja wszystko łapię i nawet widzę, jak to powinno wyglądać - jedynie przełożenie tego na własne ruchy jakoś mi nie wychodzi.

Aha, á propos kravki jako sportu dla dużych - w zależności od miarki mam 154-155 cm wzrostu, po prostu babochłop ;P Owszem, są ćwiczenia, które ze względu na wzrost jest mi ciężko i niewygodnie wykonywać, ale z drugiej strony trener czasem pokazuje nam, dziewczynom, jakieś sztuczki specjalnie z uwzględnieniem płci i wielkości.
Zapewne dużo zależy od trenera czy ośrodka, ale nam ciągle się powtarza, żebyśmy zapomnieli o bajkach, gdzie wtyka się palec w oko i po sprawie. Po prostu masz być maksymalnie skuteczny i jeśli uważasz, że jakiś cios ci pomoże - użyj go, bo to nie sportowa walka na punkty. Natomiast nie jest to esencja tego stylu, np. palec w oko ma uruchomić odruch odsunięcia głowy i ułatwić nam np. rzucenie o ścianę czy wywrócenie przeciwnika, a nie załatwić całą walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 185 wzrost, waga 77kg a lat mam 16
obwód bicepsa: 35 cm
talia: 88 cm a więc jestem szczupły jak na swoją wagę :D

Powiedzmy że mam dużą "parę" w łapie :P

Co znajdziesz dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 12:31, Meghan_mph napisał:

Aha, á propos kravki jako sportu dla dużych...


To jestes wyjatkiem. Nie wiem jak wyglada Twoja sekcja, ale u mnie w miescie na kravke chodza mutanty 2 na 2 metry, bramkarze klubowi, kibole i psychopaci oraz domorosli komandosi xD
Wystarczy popatrzec na stronki niektorych sekcji kravki ;]

btw palec w oko.. jak niehonorowo, nie lepiej kopa w jaja? To bardziej klasyczne :D


struksik---> jestes wysoki i szczuply, ale Twoj bmi jest w normie, wiec nie ma tragedii. Skoro masz pare w lapie i lubisz jej uzywac pomysl o boksie, albo kickboxingu dla rozwiniecia nog. Jak wolisz cos bardziej egzotycznego to muay thai, albo kyokushin, zaleznie jakie sekcje masz kolo siebie :)

Mozesz pomyslec tez o lepszej diecie, tzn bardziej regularnych posilkach, jedzeniu wiekszej ilosci posilkow dziennie. Pamietaj tez, zeby zjesc cos jak wstaniesz, to wazne, a niektorzy zupelnie olewaja. Ale o diecie powazniej mozesz zaczac myslec jak zaczniesz intensywne treningi, bez cwiczen olej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze że Budo robi tu za doradce więc mam pytanie co byś dla mnie proponował:
175 cm 75 kg, bic 33,5cm (od czasu do czasu potrenuje na własnej prowizorycznej siłce) 15 lat
mój kuzyn w tym samym wieku jest i podobnie jak ja tylko tyle że waży 80 kg ale to głównie u niego masa bo on trochę więcej trenuje. no i on trenuje ajkido(nie wiem jak się to pisze) no i bardzo dobrze mu idzie teraz w czerwcu na jakieś 6 kiu(tez nie wiem jak sie pisze) bedzie zdawał. ja myślałem o judo (mój brat trochę trenował)tylko tyle że najbliżej to w elblągu a ja mieszkam w malborku. a jak nie to co byś/byście mi doradzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 13:10, Budo napisał:

To jestes wyjatkiem. Nie wiem jak wyglada Twoja sekcja, ale u mnie w miescie na kravke
chodza mutanty 2 na 2 metry, bramkarze klubowi, kibole i psychopaci oraz domorosli komandosi xD
Wystarczy popatrzec na stronki niektorych sekcji kravki ;]

Pomocnik mojego trenera nie ma ok. 170 cm, a jeśli chodzi o osoby w grupie to jest kilku chuderlawych rachitycznych studenciaków, kilka delikatnych dziewczyn i pan po 60-tce. Takich, których bym nazwała bysiorami jest ze 2, 3 i kilku może nie masywnych, ale wyglądających na agresywnych. Jednak generalnie wygląda to przeciętnie, psychole chyba szybko sobie darowują, jak tylko usłyszą, że to nie polega na wydzieraniu flaków i katowaniu w trzech prostych ruchach :)

Zresztą spójrz sobie na zdjęcia z niedawnego stażu (mnie tam nie ma :)), raczej uczestnicy nie odbiegają wyglądem od średniej: http://www.kravmaga.biz/Techniki_interwencji_1-03-2008/start.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 13:36, Talionis napisał:

widze że Budo robi tu za doradce więc mam pytanie co byś dla mnie proponował:



Spiesze z odpowiedzia ;]
Primo- podajecie obwod w bicu, ale to tak naprawde nie jest bardzo wazne, wiec mozna sobie darowac. Liczy sie raczej wiek, waga i wzrost. Masz dobre warunki do wiekszosci sportow walki, skoro Twoj kumpel trenuje aikido to mozesz tez sprobowac, to bardzo specyficzna sztuka walki, moze Ci sie spodoba. Jesli wolisz cos bardziej dosadnego to polecam jiu-jitsu, albo judo. A jak interesuje Cie glownie skutecznosc bez zbednej filozofii to brazylijskie jiu-jitsu. To byly style chwytano-rzucane, jak celujesz raczej w uderzane to karate (kyokushin, shidokan), taekwondo (nacisk na nogi), muay thai (lokcie i kolana, oraz kopniecia i uderzenia), kickboxing... tak jak pisalem- warunki masz spoko, wiec mozesz wybierac z calego spektrum sportow, ja obecnie trenuje i polecam taekwondo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki tylko jest jeden mały problemik w moim mieście jedyne co jest to chyba ajkido był równierz kiedyś kickboxing ale gościu który to prowadził musiał zamknąć interes bo nie miał licencji instruktora a tak poza tym to prowadził zajęcia w garażu własnego domu. i mam pytanko czy jest sens uczenia się z jakiś książek jeśli tak to jakie książki polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nauka sztuk walki tylko na treningach... ksiazki, czy filmy moga byc pomocne, ale bez treningow nic nie znacza, bo nigdy nie zauwazysz i nie wylapiesz wszystkich niuansow technik... treningi to po prostu podstawa. Jak u Ciebie jest tylko aikido, to mozesz sprobowac, jak Ci sie spodoba to gitara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 13:10, Budo napisał:

Skoro masz pare w lapie i lubisz jej uzywac pomysl o boksie

Tę rekreację mam czasem w szkole :P

Dnia 28.04.2008 o 13:10, Budo napisał:

albo kickboxingu dla rozwiniecia nog.

To już w domu z bratem :P

Dnia 28.04.2008 o 13:10, Budo napisał:

Jak wolisz cos bardziej egzotycznego to muay thai, albo kyokushin, zaleznie jakie sekcje masz kolo siebie :)

O?

Dnia 28.04.2008 o 13:10, Budo napisał:

Mozesz pomyslec tez o lepszej diecie, tzn bardziej regularnych posilkach, jedzeniu wiekszej ilosci posilkow dziennie. Pamietaj tez, zeby zjesc cos jak wstaniesz, to wazne, a niektorzy zupelnie olewaja.

No właśnie :| nie jadam śniadań za to obfite kolacje :/ Też mi sie zdaje że robię tym źle.

EDIT:
zapomniałem spytać, Budo ty coś trenujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 08:44, struksik napisał:

EDIT:
zapomniałem spytać, Budo ty coś trenujesz?


Tak, ogolnie maly maniak sportowy ze mnie. Od dzieciaka plywam, oprocz tego trenowalem karate, aikido, a obecnie taekwondo. No i biegam, cwicze w domu i takie tam pirdoly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 09:11, Budo napisał:

Od dzieciaka plywam

Ja nie umiem :( jakoś nigdy nie próbowałem :D

Dnia 29.04.2008 o 09:11, Budo napisał:

No i biegam (...)

Jakie czasy na 1km, 600m, i 100m? Sam trenuję i to dużo + Parkour + FreeRun, ale FR mniej ostatnio bo bardziej mnie PK wciągnął, a jest między obiema sztukami przemieszczania zasadnicza różnica i boli mnie trochę jak ludzie je mylą :(

Muszę się nawet pochwalić że ostatnio poprawiłem wyskok :D i próbowałem trochę kopa z półobrotu (a la Chuck!) i źle się to skończyło, powiedzmy nierówno upadłem i stopa boli trochę, ale wyliżę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 09:19, struksik napisał:

Jakie czasy na 1km, 600m, i 100m?


Nie biegam na czas, tylko kondycyjnie. Do lasu i popylam poltorej godziny :)

Dnia 29.04.2008 o 09:19, struksik napisał:

Muszę się nawet pochwalić że ostatnio poprawiłem wyskok :D i próbowałem trochę kopa z
półobrotu (a la Chuck!) i źle się to skończyło, powiedzmy nierówno upadłem i stopa boli
trochę, ale wyliżę się.


Uwazaj na kopniecia obrotowe, jesli juz musisz cwiczyc je sam, bez opieki to chociaz rozgrzej i rozciagnij sie dobrze przed kazda proba, bo naciagniete sciegno, albo skrecona kostka to nic fajnego.
Btw nie wiem o jakie kopniecie Ci chodzi, tornado? http://pl.youtube.com/watch?v=9TGwO1o8wfA

Czy raczej cos ala di dollyo?
http://pl.youtube.com/watch?v=O_udv4XJw0Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 10:11, Budo napisał:

Nie biegam na czas, tylko kondycyjnie. Do lasu i popylam poltorej godziny :)

No ja muszę na czas, bo na zawody jeżdżę :] A kondycję musze utrzymywać cały czas dobrą...

Dnia 29.04.2008 o 10:11, Budo napisał:

Btw nie wiem o jakie kopniecie Ci chodzi, tornado? Czy raczej cos ala di dollyo?

http://pl.youtube.com/watch?v=Vb7lnpk3tRY <- o coś takiego (kompletnie nie znam się na nazwach)
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo każdy kto jest zdrowy, może ćwiczyć co mu się podoba ;-) gdyby mnie kręciło sumo to bym się zapisał ( jak na starej reklamie Peugeota ;-P )

Młodzieży przestańcie żreć tyle tych kurczaków, bo w wieku dwudziestu lat będziecie mogli robić za statystów w 997 albo stać na bramce w lokalu ;-) To tak trochę z zazdrości o bicepsy ;-P

Można by się pokusić o przypięcie posta, w którym byśmy napisali, kto co trenuje, żeby było wiadomo kogo o co pytać ?

struksik
Co to za dystans 600m chyba 400 chciałeś napisać?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 12:50, sodolis napisał:

struksik
Co to za dystans 600m chyba 400 chciałeś napisać?


Moze biegac na tyle ile mu sie podoba ;P
A na serio to chyba 60.

btw dobry pomysl z przypietym postem, machne cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sodolis

Dnia 29.04.2008 o 12:50, sodolis napisał:

Co to za dystans 600m chyba 400 chciałeś napisać?

@Budo

Dnia 29.04.2008 o 12:50, sodolis napisał:

A na serio to chyba 60


Ani 400m, ani 60m bo to jest dystans średni i krótki dla szkół podstawowych a ja już wychodzę z gimnazjum w tym roku także dystanse znowu się zwiększą poza krótkim.

W gimnazjum jak się jest to podział jest taki: dystans długi 1000m, średni 600m, krótki 100m
Ja jestem średniodystansowcem a ulubiony na którym biegam najczęściej to 300m to jest dystans niekwalifikujący się w prawdzie nigdzie jednak taki jest jak na zawody jeżdżę najczęściej no i oczywiście 1km, czy 2km.

:)

Co do podpięcia posta bardzo dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 18:19, struksik napisał:

Ani 400m, ani 60m bo to jest dystans średni i krótki dla szkół podstawowych a ja już
wychodzę z gimnazjum w tym roku także dystanse znowu się zwiększą poza krótkim.

Po prostu za moich czasów w liceum była setka-sprint, 400m-w sumie też na maksymalnych obrotach i 1km lub dłuższe na wytrzymałość.

Dnia 29.04.2008 o 18:19, struksik napisał:

Co do podpięcia posta bardzo dobry pomysł.

No pewnie, że dobry w końcu mój ;-P ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Klatka czy ring, mata czy tatami, skad sa niewazne, teraz- sa z nami ;]

Niedlugo KSW... 9 edycja, czekam na walke Jurasa, bo tego goscia podziwiam... powinno byc ciekawie, chociaz nie jestem pewien czy bede mogl obejrzec... a to dlatego, ze mam ze sportowych kanalow w Hiszpanii tylko eurosport, zadnych polskich ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować