Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2008 o 13:46, Budo napisał:


Klatka czy ring, mata czy tatami, skad sa niewazne, teraz- sa z nami ;]

Niedlugo KSW... 9 edycja, czekam na walke Jurasa, bo tego goscia podziwiam... powinno
byc ciekawie, chociaz nie jestem pewien czy bede mogl obejrzec... a to dlatego, ze mam
ze sportowych kanalow w Hiszpanii tylko eurosport, zadnych polskich ><

Może na YouTube ktoś wrzuci ;-)

"DODATKOWĄ ATRAKCJĄ WIECZORU BĘDĄ TRZY WALKI EXTRA FIGHT, W KTORYCH REPREZENTOWAĆ NASZ KRAJ BĘDĄ
MAMED KHALIDOV
ŁUKASZ „JURAS” JURKOWSKI
ORAZ MACIEJ GÓRSKI "

Kurde Mamed to typowo polskie imię ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A co moglibyście dla mnie doradzić?
>
> Wiek: 14 lat
> Waga: ~75kg
> Wzrost: 176cm
Silna budowa cała jujutsu i judo stoją dla Ciebie otworem ;-) A z bardziej kontaktowych-uderzeniowy to Muai Thai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj w forumowym swiecie sztuk walki! Tutaj mozesz porozmawiac na temat swoich ulubionych sztuk czy sportow walki, zadac pytania czy zapytac o porady. Czuj sie jak u siebie w dojo! :D


//tutaj bedzie lista bywalcow tematu wraz z wypisanymi sztukami walki//

user // ma (obecnie) // ma (kiedys)
Budo // wtf taekwondo // karate shotokan, aikido
Andrij // itf taekwondo // krav-maga
Adamido // wtf taekwondo // -
Ildrian // karate do tsunami // aikido
Belegdil // karate kyokushin // -
sodolis // kendo, iaido // yawara
bruli // aikido // -
xDeuSx // capoeira // -
Liqid // capoeira // -
vipkonius // karate kyokushin // -
Zauri // mma // -
Burszurasek // Krav Maga // -


Slowniczek sztuk walki
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=147&pid=1265


Wszystkie uwagi walcie na walgierz(at)moderator.gram.pl (pytania, pomysly nt przypietych postow, oraz zgloszenia do listy wraz z nickiem z forum i sztukami walki jakie cwiczycie/cwiczyliscie)

[m] by Paladynka

[m - w] 26.03.09

[m - 007] 17.08.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slowniczek sztuk walki

bjj- brazylijskie jiu-jitsu,
dojo- miejsce treningow, czy medytacji. Obowiazuja w nim okreslone zasady zachowania, etykieta zwiazana z dana sztuka walki,
itf- international taekwondo federation,
jj- jiu-jitsu,
k-1- formula walk majaca swoje korzenie w Japonii, dopuszcza sie techniki z takich sztuk walki jak boks tajski, kickboxing, boks, czy karate, ostatnio walki w k-1 zdobywaja coraz wieksza popularnosc na swiecie,
kb- kickboxing,
ma- martial arts, sztuki walki,
mma- mixed martial arts, zawody, walki czy sztuki walki z duzym zakresem dozwolonych technik,
mt- muay thai, tajski boks. Sztuka i sport walki wywodzacy sie z Tajlandii o bogatej i dlugiej historii. Opiera sie glownie na technikach podobnych jak w kickboxingu, z dodatkowym udzialem kolan i lokci.
sw- sztuki walki,
tatami- kiedys tradycyjne, plecione maty pokrywajace podlogi japonskich domostw, w ma- treningowe maty z tworzyw sztucznych, coby nie obijac sie o parkiet ^^
tkd- taekwondo,
wtf- world taekwondo federation.

Wszelkie propozycje nt slowniczka, hasel itd walcie na 3tomato@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Chyba trzeba zmienic nazwe tematu na Taekwondo- temat ogolny xD

ps najlepiej wysylajcie zgloszenia do listy na maila- jest w przypietym poscie, bedzie mniej bajzlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to się dziwię, rok trenowania Aikido,zero kontuzji. Ale pamiętam jednego gościa, który miał zrobić młynek czy coś na kiju. Kij się złamał, koleś - złamany nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Eee czemu niby rok trenowania bez kontuzji jest taki dziwny? Ja trenuje juz ze 3 lata i jakos kontuzji powazniejszych nie mialem, sztuki walki nie polegaja na kontuzjach ><
A z tym kijem to lol, nie wiem co on za kij mial, chyba od miotly ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 13:18, Budo napisał:

Eee czemu niby rok trenowania bez kontuzji jest taki dziwny? Ja trenuje juz ze 3 lata
i jakos kontuzji powazniejszych nie mialem, sztuki walki nie polegaja na kontuzjach ><

Ja bym nawet powiedział, że jak ktoś nabawi się kontuzji to coś skrewił albo ktoś ;-)

Dnia 09.05.2008 o 13:18, Budo napisał:

A z tym kijem to lol, nie wiem co on za kij mial, chyba od miotly ;]

Treningowe jo są dębowe także w pewnie w dojo korniki mają bo inaczej ciężko byłoby złamać kij nawet specjalnie ;-)
Z kija od szczotki zrobiłem moją yawarę, niby sosna ale z taką długością daje radę ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo przy rzutach, przerzutach i padach niełatwo się oejść bez choćby siniaka. :) Co do kija, to kij był z wiśni, a jak wiemy, to dosyć kruche drzewo. No i był raczej sporych gabarytówl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 13:33, Ildrian napisał:

Bo przy rzutach, przerzutach i padach niełatwo się oejść bez choćby siniaka. :) Co do
kija, to kij był z wiśni, a jak wiemy, to dosyć kruche drzewo. No i był raczej sporych
gabarytówl

Jesteś pewien, że z wiśniowego? są dębowe i bukowe (głównie) czasem mają barwę wiśniową ale jeszcze nigdy nie spotkałem się aby ktoś kupił/posługiwał się jo z drzewa wiśniowego, jak napisałeś jest za kruche zwłaszcza przy standardowej długości 130-140 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hai guise.
Robię tornado kicka, jednak moją lewą nogą(tą, na której wyskakuje) nie mogę wybić się tak wysoko by mój kopniak uderzał w powietrzu, bo zwykle uderza wtedy kiedy lewa noga jest na ziemi.
Porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie od niedawna interesują sztuki walki. Trenuje akrobatykę i może właśnie dlatego XMA zakręciło mnie maksymalnie. Te wszystkie kopnięcia są genialne. Anis Cherurfa jest po prostu niesamowity :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą niedawno na treningu aikido moje bukowe jo zostało złamane. Jako uke atakowałem shomenuchi, zadaniem tori było strącić atak na zawnątrz... no i przy którymś tam zetknięciu kijów bach, 1/3 mojego jo odleciała precz. Jak później zobaczyłem, prędzej czy później pewnie i tak złamałby się w tym miejscu, bo było tam coś w rodzaju sęka. Morał - nie kupować kijów przez internet, chyba, że będą służyły wyłącznie do ćwiczenia kata.

@Budo
Mógłbyś dopisać mnie do listy? Skoro napisałem posta, to już nie chce mi się wysyłać maila. =] Obecna ma - aikido. Wcześniej - nic na tyle długo, żeby o tym wspominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanie. Jeśli ktoś trenuje Karate-do Tsunami, to może wie, czy mae-geri keage gedan wykonywać z tsuru-ashi dachi maegeri czy od razu kopnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dopisany.
Co do kijow to pewnie zalezy gdzie, np jest bokken.pl, albo samuraj.pl (czy jakos tak), gdzie kupuje moj znajomy. Trenuje kendo i jeszcze nic mu sie nie polamalo, a z tego co wiem to czasem ostro tam wywijaja :)

Adamido---> przeciez w tornado uderzasz ta sama noga z ktorej sie wybijasz O_O
Lewa noga z przodu, prawa z tylu. Wybijasz sie z lewej, kopiesz lewa, ladujesz na prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować