Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

slyszal ktos moze juz o tym ze do kyokushin wprowadzili w sparingach uderzenia w twarz ? a nie dlugo maja jeszcze wprowadzic lapanie... ciekawe za ile zrobia to w polsce ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 09:46, Budo napisał:

Co do kijow to pewnie zalezy gdzie, np jest bokken.pl, albo samuraj.pl (czy jakos tak),
gdzie kupuje moj znajomy. Trenuje kendo i jeszcze nic mu sie nie polamalo, a z tego co
wiem to czasem ostro tam wywijaja :)

Ja swoje kupiłem na allegro u "marpit"-a sam wytwarza z buka wszystkie drewniane akcesoria do sztuk walki, od tant do naginat ;-)
A jak ktoś ma za dużo kasy, to może sobie kupić bokken z drewna poddanego wysokiemu ciśnieniu (twardszy), chociaż imho to "pieprzenie w bambus" tak jak oploty i bochi ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 16:18, vip konius napisał:

slyszal ktos moze juz o tym ze do kyokushin wprowadzili w sparingach uderzenia w twarz
? a nie dlugo maja jeszcze wprowadzic lapanie... ciekawe za ile zrobia to w polsce ?
;]


No coz, reformowane karate ida w takim kierunku. To samo masz w shidokan, ktore juz jest zaliczane do mma, grappling, walka w parterze...

sodolis---> nick mi jest znany... nie wiem czy cos u niego kupowalem, ale goscia kojarze, moze to jeden z takich co sprzedaja po prostu wszystko na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce przybrac na masie okolo 8 kg
a wiec jezeli cwicze kyokushin 3xweek i jeszcze indiwidualne rozciaganie gdziesz 2 x w tydz czy silownia starczy 2 razy w tydz moze 3? waze teraz 70-72kg 178cm bic 34 (chce dojsc do 40 ;])
i moje pytanie czy karate nie bedzie przeskadzalo w nabieraniu masy? nawet jesli to i tak nigdy z karate nie zrezygnuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Podejrzewam, ze bedzie przeskadza. Laczenie silki na mase i sztuki walki to ciezka sprawa. Ja osobiscie trenuje taekwondo i olewam silownie, to nie idzie w parze. 8 kg to baaaaardzo duzo, zycze powodzenia, ale obawiam sie ze razem z intensywnymi treningami (wiecej niz 2-3 razy w tygodniu) bedziesz mial klopot. No i konieczne beda suplementy, bialko, wegle itd. Po bardziej fachowa pomoc moge Cie zaprosic na polskie, duze forum o sztukach walki z moim nickiem w nazwie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 20:26, Budo napisał:

xDeuSx // cappoeira // -

Ty a capo nie pisze się przypadkiem przez jedno "p"? ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze mi sie uda :P i to wcale nie w tak dlugim czasie :P juz o 3 dni jem 6 razy dziennie :P diete sobie zarzuce i bede "puchl" XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 13:53, vip konius napisał:

a ja mysle ze mi sie uda :P i to wcale nie w tak dlugim czasie :P juz o 3 dni jem 6 razy
dziennie :P diete sobie zarzuce i bede "puchl" XD


Na samej diecie nie napuchniesz, szykuj kasy na odzywy i to sporo ;]

sodolis---> dzieki, poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 14:26, Graszczur napisał:

Czy ktoś z forumowiczów trenuje Krav Magę? Chciałbym wiedzieć, jak wyglądają treningi

Meghan_mph z tego co wiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 14:21, Budo napisał:

> a ja mysle ze mi sie uda :P i to wcale nie w tak dlugim czasie :P juz o 3 dni jem
6 razy
> dziennie :P diete sobie zarzuce i bede "puchl" XD

Na samej diecie nie napuchniesz, szykuj kasy na odzywy i to sporo ;]

sodolis---> dzieki, poprawione.

eee jasne ze przybiore na samej diecie.. kumpel chudszy odemnie jakos przybral a odzywek jadl minimalnie :P ja nie chce byc nie wiadomo jaki kark :P tylko o 8 gora 10 kg chce przytyc. ale odzywke i tak sobie kupie dla pewnosci :P "gainera" :P chyba tak sie nazywa jakis trik z tkd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 14:56, vip konius napisał:

eee jasne ze przybiore na samej diecie.. kumpel chudszy odemnie jakos przybral a odzywek
jadl minimalnie :P ja nie chce byc nie wiadomo jaki kark :P tylko o 8 gora 10 kg chce
przytyc.

Według mnie tycie o 8-10 kg to przesada i spore obciążenie dla organizmu, poza tym jeśli już zdołasz się tak utuczyć to będziesz praktycznie przywiązany do siłowni, jakbyś przestał ćwiczyć to mięśnie sflaczeją częściowo zanikną i będzie to paskudnie wyglądało.
Wychodzę z założenia, że organizm dobiera masę i zapotrzebowanie wedle potrzeb, jeśli masz zamiar być w przyszłości pracownikiem fizycznym to rozumiem ale jeśli po roku czy dwóch przestaniesz regularnie ćwiczyć to na pewno wrócisz do poprzedniego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ee no juz tak nie przesadzajmy :P np jak przypakuje i przestane cwiczyc na silowni to na 100% nadal bede chodzil na karate (nigdy nie zrezygnuje chyba ze cos mi sie stanie... albo cos w tym stylu) a wiec na kk tez tam jest roche cwiczen i mysle ze sie utrzymam w takim stanie do jakiego dodje :P
ludzie 8 kg to nie jest duzo :P tylko nie piscie mi bzdur ze bede wolniejszy... wiem ze osoby ktore warza wiecej to maja wolniejsze ruchy ale tez nic innego poza silownia nie robia...
np Andy Hug 180 cm 90kg albo troche wiecej (nie pamietam) cwiczyl kk i sobie radzil w k1 czyli nie byl wolny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż mam pytanko do wtajemniczonych. Już od dawna myślalem o potrenowaniu jakiejś sztuki walki. Niestety mieszkam na lekkim odludziu :/, do najbliższego miasteczka mam kawałek, a do większego miasta to już kawał drogi. Tak więc dojeżdżanie na treningi odpada. Chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto sie orientuje w temacie, czy jest możliwość trenowanie jakiejś sztuki walki samemu. Jeśli tak, to jakiej i gdzie mogę dokladniej poczytać o treningach.
Od jakiegoś czasu trenuję na worku, ale takie klepanie w worek nudzi się z czasem. Chciałbym po prostu potrenować coś ciekawszego, jeśli wiecie o co mi chodzi. Tak więc prosiłbym o jakies porady w tym temacie.
Z góry THX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli zaczynasz od 0 to bez nauczyciela może być cieżko i potrzebujesz ton determinacji. Ale IMO da sie zrobic - tzn. potrzebujesz dobrych filmów instruktazowych i jak najczęstszych konsultacji - no i jeżdzenia na staże. Staże zwykle są w weekendy, więc łatwiej sie wybrać niż w tygodniu. Wtedy taki nauczyciel stażowy może cie poprawiac na bieżąco, i do następnego stażu możesz ćwiczyć to, czego się na stażach nauczyłeś...
Ale - ja bym tak nie potrafil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W weekendy wcale nie łatwiej, zwarzaywszy jeśli pracuje się w robocie trzyzmianowej i pracuję się nawet w święta Bożego Narodzenia ;/
Tak czy inaczej dzięki za słowa pocieszenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 20:28, Budo napisał:

Slowniczek sztuk walki


Sorki,że na forum ale nie chce mi się maila pisać - wiem okropny jestem ;) zapomniałeś o MT - Muay Thai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do nauczenia się chociażby podstaw sztuk walki należy uczęszczać na treningi. Niestety, ale nie da się nauczyć jakiejkolwiek sztuki walki np. oglądając filmiki z YT czy czytając o tym książki. Do tego niezbędne są treningi.
Za to polecam ćwiczyć. W miarę możliwości: bieganie, pompki, brzuszki, przysiady, ćwiczenia rozciągające. To podstawa, jeśli chcesz cokolwiek trenować. A nawet jeśli nie, to dobra kondycja i forma zawsze się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować