Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Chcemy z kumplem zacząć trenować jakieś sztuki walki, mamy po 16 lat, ze sprawnością jest nie najgorzej ze zdrowiem także. Myśleliśmy o akrobatyce, ale z tym to chyba poczekamy, co byście doradzili ogólnie to żadnego doświadczenia nie mamy, najbardziej nie zależy nam nam okładaniu się a bardziej na czymś takim łagodniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochodźcie po sekcjach w Waszym mieście i sami zobaczcie z czym to się je. Zazwyczaj pierwszy trening jest za friko (lub chociaż można popatrzeć). Ja bym wybierał pomiędzy Taekwondo ITF/Kickboxingiem, ale to tylko kwestia gustu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Skoro coś łagodniejszego, to może aikido? Jeśli jednak chcecie, żeby to się też do czegoś przydało (samoobrona), to może faktycznie taekwondo itf będzie dobrym wyborem- w walce obowiązuje light contact, więc powinno być w porządku, raczej nikt Was na sparingu nie zabije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie miasto?
Ja osobiście polecam capo - jest i akrobatyka (naprawdę fajnych technik można się nauczyć), nikt Cię nie sklepie na treningu, bo walki są możliwie mało kontaktowe (przynajmniej początkowo), a i finezji trzeba dużo więcej, niż w innych sztukach walki ;) A do tego klimat, jaki tworzą podczas gry inni gracze - coś świetnego.
Jeśli masz w mieście sekcję, zapisz się, najlepiej do Unicaru, bo to największa grupa i w dużymi tradycjami. Albo z ciekawości obacz choć jeden trening, bo jest co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 18:37, Zauri napisał:

juz nie moge sie doczekac :D oczywiscie kibicuje pudzianowi, rzecz jasne ^^


Hehe, jak wszyscy. Pudziana szanuję za wiele rzeczy, a Najman to burak, mam nadzieję, że Dominator rozsmaruje go po ringu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 18:38, Budo napisał:

> Hehe, jak wszyscy. Pudziana szanuję za wiele rzeczy, a Najman to burak, mam nadzieję,
że Dominator rozsmaruje go po ringu :)


Najciekawsze jest to, że nie znam osobiście nikogo kto byłby za Najmanem. A w internecie większość pisze, że walka zakończy się przed zejściem do parteru "Pudzian go podniesie jedną ręką, rzuci kilka razy o ziemię i bedzie po zawodach :D " ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 18:44, Spolskee napisał:

Najciekawsze jest to, że nie znam osobiście nikogo kto byłby za Najmanem. A w internecie
większość pisze, że walka zakończy się przed zejściem do parteru "Pudzian go podniesie
jedną ręką, rzuci kilka razy o ziemię i bedzie po zawodach :D " ;)


Hehe fakt, też nie widziałem fanów Najmana, nikt go nie lubi ;]
Uważam, że większe szanse ma Pudzian- jeśli obali przeciwnika to Najmanowi raczej wiele nie pomoże, szansą Najmana będzie oczywiście stójka i boks. Ale jeśli Pudzian go obali i zacznie zasypywać hammerfistami, to wątpię, żeby Najman długo wytrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2009 o 19:14, Budo napisał:

Hehe fakt, też nie widziałem fanów Najmana, nikt go nie lubi ;]


A kto lubi chamów i buraków? :]

Dnia 16.09.2009 o 19:14, Budo napisał:

Uważam, że większe szanse ma Pudzian- jeśli obali przeciwnika to Najmanowi raczej wiele
nie pomoże, szansą Najmana będzie oczywiście stójka i boks. Ale jeśli Pudzian go obali
i zacznie zasypywać hammerfistami, to wątpię, żeby Najman długo wytrzymał.


Prawda. Pudzian w stójce może mieć drobne (może nawet nie drobne) problemy, lecz jeśli uda mu się zjechać do parteru (chyba wszyscy dobrze mnie zrozumieli), to według mnie będzie po zawodach. Wszystko będzie wyglądało jak to opisałeś. ;]

Ciekawi mnie tylko to hardkorowe wagi przez Dominatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość trenowania mma jest tylko problem, treningi odbywają się w poniedziałki i środy. Niestety w środy mam bardzo ważne zajęcia w związku z czym mógłbym trenować tylko w poniedziałki. I tu moje pytanie czy ma to sens ?? Cenowo nie jest źle bo albo 10 zł od treningu (czyli wychodzi że 70-80 zł miesięcznie) albo z góry 60 zł za cały miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trenowalem troche i powiem ci tak, niestety to jest taki sport, ze nawet opuszczenie kilku treningow w miesiacu jest rownoznaczne z duzymi zaleglosciami, po prostu nie ogarniasz co sie robilo wtedy jak ciebie nie bylo i dostajesz ciegi przy pierwszym lepszym sparingu :P tez tak mialem i musialem zrezygnowac, no brakowalo mi po prostu czasu, a robienie za worek na treningach niczym fajnym nie jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 21:11, Talionis napisał:

Mam możliwość trenowania mma jest tylko problem, treningi odbywają się w poniedziałki
i środy. Niestety w środy mam bardzo ważne zajęcia w związku z czym mógłbym trenować
tylko w poniedziałki. I tu moje pytanie czy ma to sens ?? Cenowo nie jest źle bo albo
10 zł od treningu (czyli wychodzi że 70-80 zł miesięcznie) albo z góry 60 zł za cały
miesiąc.


Jeden trening tygodniowo to cholernie mało i jeśli myślisz o trenowaniu na poważnie to powinieneś coś z tym zrobić. Cena faktycznie nie jest zła, ale w końcu tu bardziej chodzi o to co wyniesiesz z treningów, a nie o kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeden trening to mało, stracisz połowę całej frajdy, umiejętności i przekazywanych informacji. Ja w swojej sekcji "najadam" się dopiero trzema-czterema treningami, a nieraz były tygodnie, że 5 razy na macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 17:22, Sareth14 napisał:

Mógłby mi ktos znalesc dobry obrazek ludzkiego ciała z "Pressure points" na nim? sorki
nie wiem jak to jest po polsku



Proszę- mapa pressure points mojego autorstwa wraz z najczęściej stosowanymi technikami.

20090922175304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2009 o 17:53, Budo napisał:

Proszę- mapa pressure points mojego autorstwa wraz z najczęściej stosowanymi technikami.


ile czakry trzeba do wykonania partyzanta? i jak się go robi? wygląda na potężną technikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Partyzant jest niezwykle przydatną techniką, warto aby opanował ją każdy adept kungfu tajczi. Partyzant jest jednym z niewielu kopnięć, które możemy swobodnie stosować nawet w dużym ścisku. Jest to kopnięcie frontalne, zarówno uderzające, jak i odpychające przeciwnika. Powierzchnią uderzeniową jest cała podeszwa stopy. Aby dobrze wykonać partyzanta należy unieść kolano, zadrzeć stopę oraz wyprostować nogę w kierunku przeciwnika. Partyzanta stosujemy głównie celując w splot słoneczny, czy brzuch przeciwnika. Dla posiadaczy skilla Brudna Walka celem może być też krocze (+5 chaotycznego charakteru, +10% szans na trafienie krytyczne). Partyzant nadaje się świetnie do zrzucania przeciwników z różnych rodzajów platform w dół, np. ze schodów, murków, tarasów itd., kopnięcie to ma dużą siłę obalającą. Cennym trikiem dodającym Partyzantowi siły jest przytrzymanie się jakiejś solidnej barierki, daje to przeciwnikowi -5 do rzutu przeciwko obaleniu.

Attribute: Street Fight
Energy cost: 5
Casting time: 1
Recharge: 10
Melee attack. When this attack hits, you strike for +5...25 damage. If target foe is moving or using a shout or chant, that foe is knocked down.

*****
Sareth nie załapał żartu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować