Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Witam chciałem was się doradzić nie wiem co wybrać trenuje karate kyokushin zacząłem niedawno trenować Kick-boxing mam tak 3 razy w tygodniu trenuje karate raz Kick-boxing nie wiem co wybrać ostatnio na karate dołączyli boks ale Kick-boxing są elementy boksu tajskiego z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 22:36, Eagle20 napisał:

Witam chciałem was się doradzić nie wiem co wybrać trenuje karate kyokushin zacząłem
niedawno trenować Kick-boxing mam tak 3 razy w tygodniu trenuje karate raz Kick-boxing
nie wiem co wybrać ostatnio na karate dołączyli boks ale Kick-boxing są elementy boksu
tajskiego z góry dziękuje


Ja trenuję Kyokushinkai i nie żałuję wyboru, ale to moja opinia. zależy co Ci się podoba, lecz na twoim miejscu (na podst. posta) wybrałbym karate, bo trening 1 raz w tyg. to mało by zrobić cokolwiek

karolekx23x
Nie wiem, ale chciałbym to zobaczyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 10:03, karolekx23x napisał:

I jak bedzie z walką Pudziana z Silvą , czy pokaże Polska telewizja tą walkę ?


Ja nic nie słyszałem, może retransmisję kupią. Na żywca w nocy i tak chyba aż tak dużo ludzi by nie oglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 13:51, Budo napisał:

> I jak bedzie z walką Pudziana z Silvą , czy pokaże Polska telewizja tą walkę ?

Ja nic nie słyszałem, może retransmisję kupią. Na żywca w nocy i tak chyba aż tak dużo
ludzi by nie oglądało.


Podobno Polsat walczy transmisją , tylko już od telewizji Polsat zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 21:41, Sareth14 napisał:

Pytanie do tych ktorzy trenuja/nowali Aikido. W jaki sposob sie uczycie/liscie?


Wydaje mi się, że tak samo jak inne sztuki walki. Masz mistrza, on demonstruje i wyjaśnia, a później ty próbujesz i powtarzasz. A jeśli chodzi o naukę we własnym zakresie - nie polecam. No chyba, że chodzi o ćwiczenia kondycyjne, cz jak, np. w przypadku aikido - samodzielne ćwiczenia z jo/bokken.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 21:41, Sareth14 napisał:

Pytanie do tych ktorzy trenuja/nowali Aikido. W jaki sposob sie uczycie/liscie?


Najwięcej na treningach. Sensei pokazuje technikę, omawia ją, następnie ćwiczymy w parach. Nasza sekcja jest malutka, więc sensei ma czas i możliwość podejścia do każdego i skorygowania błędów.

Wiadomo, że po treningu nie pamięta się wszystkiego, wielu niuansów... Wtedy biorę do ręki książkę albo oglądam filmiki na youtube. Jeśli dalej czegoś nie wiem, na następnym treningu dopytuję prowadzącego. A potem... Potem wystarczy tylko kilka tysięcy razy powtórzyć technikę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 21:17, Sareth14 napisał:

Sory zle sie wyrazilem xD w czego sie uczycie na "Grading" bo ja mam ze 10 technik potem
nastepne i tak dalej.


Przez "grading" rozumiesz przygotowania do egzaminu?
Jeśli tak, to faktycznie. Najpierw podstawy (nauka padów, pierwsze chwyty - trudno to nawet nazwać techniką ;) ), potem bardziej zaawansowane techniki - głównie te, które są zawarte w wymaganiach Polskiej Federacji Aikido na szósty i piąty kyu. Następnie egzamin - i techniki związane z kolejnym stopniem plus podstawowe z niższych. Ma to sens, bo nie zrobisz dobrze bardziej zaawansowanej techniki, nie mając opanowanych podstaw. Błędy nie skorygowane już na samym początku kiedyś się zemszczą (nawet przy egzaminie na 1 dan, znam taki przypadek). Nie ma sensu wprowadzać technik dla drugiego czy pierwszego kyu, gdy grupa nie opanuje jeszcze dobrze choćby ikkyo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem was się doradzić o tusz ,mam taki problem trenuję od jakiegoś czasu karate, kyokushin 9kiu.Moim problemem jest to,że kogo spotykam się śmieją z karate .Chodzę od niedawna jeszcze na kic-boxing namawiają mnie żeby odejść . Karate ja już sam nie wiem a jeszcze ta biurokracja w karate , też zniechęca, za egzaminy płacić 50zł potem pas dokupić za 30 zł te pasy to kpina .Mam 19 lat i mam do wyboru kic-boxing,kung-fu-ale na to chyba za stary ,i to kyokushin na co teraz chodzę .Co wy o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 21:03, Eagle20 napisał:

Witam. Chciałem was się doradzić o tusz ,mam taki problem trenuję od jakiegoś czasu karate,
kyokushin 9kiu.Moim problemem jest to,że kogo spotykam się śmieją z karate .Chodzę od
niedawna jeszcze na kic-boxing namawiają mnie żeby odejść . Karate ja już sam nie
wiem a jeszcze ta biurokracja w karate , też zniechęca, za egzaminy płacić 50zł potem
pas dokupić za 30 zł te pasy to kpina .Mam 19 lat i mam do wyboru kic-boxing,kung-fu-ale
na to chyba za stary ,i to kyokushin na co teraz chodzę .Co wy o tym myślicie ?


1. Trenujesz dla siebie, czy dla gości z kick-boxingu?
2. Zastanów się, czy Ci się podoba w swojej sekcji karate. Jeśli jesteś z niej zadowolony, to czemu masz odchodzić? Bo jakiś kolo Ci powiedział? A jak powiem, żebyś mi przelał 150zł to przelejesz? :P
3. Zastanów się po co trenujesz. Jaki masz cel w treningach i czy te treningi ów cel pozwalają Ci osiągnąć.
4. 50zł to nie tak źle, jak skoczyłem dwa pasy w tkd ostatnio, to buliłem 150zł :P

Podsumowując- ćwiczysz dla siebie, a nie dla innych. Nie ulegaj tak łatwo presji. No i nijak nie rozumiem, jak dziewiętnastolatek może określić siebie starym, nawet w kontekście trenowania sztuk walki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę, dla siebie ale zawsze gdy ćwiczyłem karate miałem niedosyt że po prostu niema dźwigni przewracania uderzeń na twarz,np na kung-fu wszystko prawie jest wiec oni lepiej poradzą w walce ,chodzi mi także o skuteczność.Czy mi się podoba w sekcji powiem tak ludzie lepsi są na kic-boxingu jedyne co mi się podoba to ciężkie treningi leprze nisz na kic-boxingu i dobry trener ale to wszystko .Musze jeszcze na tym pomyśleć ale dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 22:52, Furr napisał:

Proponuję poćwiczyć również sztukę walki ze słownikiem ortograficznym ;).


xD nie wytrzymałem


ps: jak chcesz dźwignie.przewracania to polecam judo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trenowałem kiedyś tajski boks i cholernie mnie ten temat wciągnął, ale do czasu, gdy trener postanowił rozszerzyć treningi o parter- tego akurat nie przełknąłem, choć przyznam, że lubie oglądać pojedynki "na glebie";
Dziś już nie trenuję, ale może kiedyś do tego wrócę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 22:52, Furr napisał:

Proponuję poćwiczyć również sztukę walki ze słownikiem ortograficznym ;).

To masz wielki problem będę pisał jak chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować