Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Walka Pudziana dobrze pokazał, że mamusię oszukasz, tatusia oszukasz, ale BIOCHEMII nie oszukasz ;) Pięknie i obficie zbudowane na białeczku mięśnie mają mocnego kopa, ale zostająca daleko z tyłu waskulogeneza ogranicza tego zawodnika. Jak zauważył HumanGhost na tym etapie jego rozwoju ciężko już z tym cokolwiek zrobić (masy erytrocytarne i tak mu pewnie przetaczają, ale co z tego skoro dróg dla tego wszystkiego brak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cele sobie założył dobre, trzeba celować jak najwyżej choć przecież wczorajszy przeciwnik przegrał z Yousuke i z Butterbeanem.
Niestety Pudzian nie osiągnie tego mistrzostwa bo całe życie przerzucał ciężary i jego głównym atrybutem jest ogromna siła ale bez koordynacji. Nie używa nóg, czasem tylko niskie kopnięcia, ciosy w stójce widocznie też ma słabe skoro Thompson przyjął ich tyle i ciągle był na nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to te ciosy w stójce może nawet nie tyle słabe, co zadawane nieumiejętnie.
Ktoś tam mówił, że trenował boks przez długi czas ostatnio, ale chyba go jednak nie nauczyli jak wyprowadzić uderzenie.
To były jakieś pseudo-proste, strasznie kulawe na moje oko.
Ktoś z jego "ambicją" [moje personalne zdanie - to nie ambicja tylko wiejskie parcie na szkło] powinien się chociaż takich podstaw nauczyć [czyli przynajmniej tego jak wyprowadzić cios z pełnego skrętu]
Do tego on nie ma na ten sport kondycji, tacy jak on, butterbean, thompson to sa ludzie pokroju boba sappa - robią show, ale w kategorii prawdziwych zawodników są jedynie smutnym dodatkiem rozrywkowym [fanboje Pudziana dra się po necie, żeby zawalczył z Lesnarem albo Slicem... chyba im się na łeb rzuca]

A co do samej gali - Mamed dał pokaz po raz kolejny i to się tak naprawdę liczy.
Następne zwycięstwo [i to w jakim stylu] na konto i do przodu, czekamy na kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę Pudziana, bo w pierwszej rundzie już go prawie miał. W sumie to i tak nie było źle, patrząc na karierę Thompsona, który jest w tym sporcie o wiele dłużej niż Mariusz. Natomiast Khalidov znów w pięknym stylu pkonał swojego przeciwnika i to nie byle jakiego. Jestem ciekaw jakby Mamed poradził sobie w takich organizacjach jak UFC, lub Strikeforce. A następna gala w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gala bardzo mi się podobała :]
Świetne walki :]

Błachowicz świetnie sobie poradził z Finem :]
Szkoda trochę Pudziana ,ale powinien był to zakończyć w pierwszej rundzie po tej serii ciosów w stójce ;/
Khalidow jak zwykle znakomity :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waskulogenezy bym pod biochemię nie podpinał, just sayin'', a przetaczanie erytrocytów to nie jest przypadkiem uważane za doping na zasadzie podobnej jak podawanie erytropoetyny?

Walki Błachowicza i Mameda - miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prawda leży pośrodku - może i Pudzian umie porządnie boksować, ale w sytuacji skrajnego wyczerpania każdy walczy tak, jakby nic nie umiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 14:56, Belegdil napisał:

Waskulogenezy bym pod biochemię nie podpinał, just sayin'', a przetaczanie erytrocytów
to nie jest przypadkiem uważane za doping na zasadzie podobnej jak podawanie erytropoetyny?

Jest to biochemia na poziomie czynników wzrostu które kierują tymi procesami, a to ich brak właśnie daje takie efekty przy nierównomiernie i niezupełnie naturalnie kierowanym rozwojem mięśni.

A przetoczenia taka jak EPO są doppingiem. Tyle że można je podciągnąć pod działalność leczniczą i przestają nimi być wtedy - ludzie staną na głowie by mieć ta odrobinę przewagi w dzisiejszym sporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja właśnie przeczytałem że u mnie w mieście jest sekcja KRAV MAGA :P gdzie jest tylko 1 trener chciałbym się zapisać na to ale nie znam zbytnio tej sztuki wiem ze to Izraelska sztuka obrony i walki wręcz czy ktoś trenował albo miał możliwość i opisałby mi krótko czy to dobra sztuka walki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na Krav Maga uczą np obrony przed kopami ; > chodzi mi o to jak np gdzieś na dysce podbija koleś który dobrze wymiata nogami bo trenuje k1 np ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to tak wielki problem pogadać z tym trenerem albo z kimś, kto tam uczęszcza i wypytać się o to, czego chcesz się dowiedzieć? Z własnego doświadczenia wiem, że sekcje sztuk walki są otwarte na nowych uczestników i często np. pierwszy trening jest całkowicie za darmo - przychodzisz, poczuwasz na własnej skórze co i jak, i decydujesz - zostajesz albo rezygnujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że jest dużo tych sztuk walk na świecie jak trenowałem rok czasu boks i zawsze trener mówił nam że Karate to badziewie itd choć wczytałem ze karate też jest dobre :) a mi chodzi o taką sztukę gdzie można na spokojnie rozłożyć np 2 kolesi jak np mnie zaczepią bo same ręce nie wystarczą wiadomo natrafi się na gościa co dobrze ogarnia nogami i lipa taki Low kick i klapa ;P więc ktoś by poradził mi wybrać w miarę dobra sztukę walki ale oczywiście boks odpada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni post sie nie zapisal wczoraj, wiec 2 raz..

Dnia 27.05.2011 o 20:00, Amaros napisał:

więc ktoś by poradził mi wybrać w miarę dobra sztukę walki


Nie wiem, czy Krav Maga podpada pod definicje ''sztuk walki'' (a toczyc sporow nie zamierzam, bo nie mam czasu), ale tak, moge polecic. Sam trenowalem jak mialem czas, od wrzesnia znowu wracam.

Dnia 27.05.2011 o 20:00, Amaros napisał:

czy ktoś trenował albo miał możliwość i opisałby mi krótko czy to dobra sztuka walki ?


Tak, moze byc to troche wymagajace, szczegolnie jesl ktosi nie jest zbyt sprawny xD, ale przygotowuje bardzo dobrze przeciwko potencjalnym zagrozeniom w postaci np. dresow :P. Raz zaszla u mnie koniecznosc obrony przeciwko takiemu bandyckiemu elementowi, jednego zostawilem beczacego w sniegu, dwaj sie przestraszyli i zwiali. Zanim trenowalem KM, bylem duzo mniej pewny siebie i zazwyczaj z bojek uciekalem gdy przeciwnik mial przewage silowa/liczebna. Nauczylem sie duzo, wyzbylem sie zlych nawykow, doszly nowe odruchy, etc, ale jeszcze duuuzoj przede mna.
Wydatki u mne to ok. 100 zl / miesiac + odp. T-shirt, naszywka, rekawice i opcjonalnie ochraniacze na piszczele i przedramienia (uwierz, przydaja sie ;)).

Dnia 27.05.2011 o 20:00, Amaros napisał:

ale oczywiście boks odpada :P


Dlaczego? W KM jest duzo elementow (kick)boxingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 22:12, kuba9876543210 napisał:

Poprzedni post sie nie zapisal wczoraj, wiec 2 raz..

> więc ktoś by poradził mi wybrać w miarę dobra sztukę walki

Nie wiem, czy Krav Maga podpada pod definicje ''sztuk walki'' (a toczyc sporow nie zamierzam,
bo nie mam czasu), ale tak, moge polecic. Sam trenowalem jak mialem czas, od wrzesnia
znowu wracam.

> czy ktoś trenował albo miał możliwość i opisałby mi krótko czy to dobra sztuka
walki ?

Tak, moze byc to troche wymagajace, szczegolnie jesl ktosi nie jest zbyt sprawny xD,
ale przygotowuje bardzo dobrze przeciwko potencjalnym zagrozeniom w postaci np. dresow
:P. Raz zaszla u mnie koniecznosc obrony przeciwko takiemu bandyckiemu elementowi, jednego
zostawilem beczacego w sniegu, dwaj sie przestraszyli i zwiali. Zanim trenowalem KM,
bylem duzo mniej pewny siebie i zazwyczaj z bojek uciekalem gdy przeciwnik mial przewage
silowa/liczebna. Nauczylem sie duzo, wyzbylem sie zlych nawykow, doszly nowe odruchy,
etc, ale jeszcze duuuzoj przede mna.
Wydatki u mne to ok. 100 zl / miesiac + odp. T-shirt, naszywka, rekawice i opcjonalnie
ochraniacze na piszczele i przedramienia (uwierz, przydaja sie ;)).

> ale oczywiście boks odpada :P

Dlaczego? W KM jest duzo elementow (kick)boxingu

O wielkie dzięki :) właśnie chodzi mi coś w stylu żeby przed dresami się obronić większość wiary coś trenuje i wgl a ja musiałem odejść z boksu bo miałem operację na nogę to tylko 1 rok trenowałem znam te podstawy i wgl ale nie chce już wracać do boksu i myślałem o krav maga bo niedawno u mnie w mieście powstała sekcja ;) zapowiada się ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro trenowales wczesniej boks przez rok, to kravka moze byc naprawde dobrym wyborem, bo ogarniasz podstawy. Slyszalem taka wlasnie obiegowa opinie, ze kravka jest dobra dla tych, ktorzy maja jakies doswiadczenie w boksie/KB/itp., bo tak "na sucho" wiele nie da
Swoja droga, dlaczego nie chcesz wrocic do boksu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 23:37, Graszcz napisał:

skoro trenowales wczesniej boks przez rok, to kravka moze byc naprawde dobrym wyborem,
bo ogarniasz podstawy. Slyszalem taka wlasnie obiegowa opinie, ze kravka jest dobra dla
tych, ktorzy maja jakies doswiadczenie w boksie/KB/itp., bo tak "na sucho" wiele nie
da
Swoja droga, dlaczego nie chcesz wrocic do boksu?

Ponieważ z klubu odeszło dwóch najlepszych trenerów którzy tam się pokłócili z jakimś tam zarządem i mało już zostało zawodników ja byłem pod opieką tego najlepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wtajemniczonych. Otóz od jakiegos czasu chodzi mi po glowie trening jakiejs sztuki walki. Tyle ze tak naprawde nie wiem jakiej. Jako ze nie chcialbym podejmowac pochopnej decyzji, postanowilem sie dowiedziec co i jak, a dokl chodzi mi o to co dokladnie warto by bylo zaczac w moim wieku, mam 26 lat i moja kondycja, lekko mówiac, jest w nienajlepszym stanie, zeby nie napisac w oplakanym. Z checia poczytalbym tez jakies knigi na ten temat. W ogóe czy istnieje mozliwosc poznania chociaz minimalnych podstaw sztuk walki tylko z ksiazek?
Ponadto chcialbym równiez zaznaczyc ze systemy bojowe mnie zbytnio nie interesuja.
Z góry dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz, czego oczekujesz od sztuki/sportu walki. Jeśli masz opłakaną kondycję, to zainteresuj się aikido

Dnia 19.08.2011 o 19:16, TigerXP napisał:

W ogóe czy istnieje mozliwosc poznania chociaz minimalnych podstaw sztuk walki tylko
z ksiazek?

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować