Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Jeżeli byś chciał coś do ewentualnej walki na ulicy/samoobrony to muay thai sie sprawdzi, Karate w pewnym stopniu też, teakwon-do trochę w mniejszym stopniu. A jeżeli tylko dla siebie, w ramach treningów wzmacniajacych/kondycyjnych to myślę, ze teakwon-do wystarczy. Sztuk walki jest mnóstwo, także jak bedziesz chciał na pewno coś znajdziesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 12:16, QST07 napisał:

Jeżeli byś chciał coś do ewentualnej walki na ulicy/samoobrony to muay thai sie sprawdzi,
Karate w pewnym stopniu też, teakwon-do trochę w mniejszym stopniu. A jeżeli tylko dla
siebie, w ramach treningów wzmacniajacych/kondycyjnych to myślę, ze teakwon-do wystarczy.
Sztuk walki jest mnóstwo, także jak bedziesz chciał na pewno coś znajdziesz. :)

Karate? hmm bym się kłócił, dobrze wyszkolony zawodnik muay thai karatekę posklłada jak dzieciaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi? Tak samo jak dobrze wyszkolony karateka kladzie poczatkujacego boksera tajskiego. Ja podalem w kolejnosci w której przydaje sie to na ulicy, a nie co by bylo gdyby style walczyly miedzy sobą, to po pierwsze glupie, a po drugie dziecinne porównywać coś takiego. I albo dla ciebie karate to coś z fimów z Brucem Lee, albo nie widziałeś walk karate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 23:07, revolt505 napisał:

Zamierzam zacząć trenować jeden ze sportów walki. Rozważam kickboxing i tajski boks.
Co polecacie?
Znacie dobrą sekcję tych dwóch stylów w Gdańsku?

Zdecydowanie polecam muay thai .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 12:16, QST07 napisał:

Jeżeli byś chciał coś do ewentualnej walki na ulicy/samoobrony to muay thai sie sprawdzi,
Karate w pewnym stopniu też, teakwon-do trochę w mniejszym stopniu. A jeżeli tylko dla
siebie, w ramach treningów wzmacniajacych/kondycyjnych to myślę, ze teakwon-do wystarczy.
Sztuk walki jest mnóstwo, także jak bedziesz chciał na pewno coś znajdziesz. :)


Muay Thai, mówisz?
A przyjrzę się. Karate, jak mówiłem, mnie już kiedyś zniechęciło - to prawda, jest skuteczne, tego odmówić nie mogę, ale wydało mi się wtedy zbyt... drętwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 02:36, cedricek napisał:

Muay Thai, mówisz?
A przyjrzę się. Karate, jak mówiłem, mnie już kiedyś zniechęciło - to prawda, jest skuteczne,
tego odmówić nie mogę, ale wydało mi się wtedy zbyt... drętwe.

Przejdź się na treningi każdego ze stylów, popatrz, oceń jak Ci się podoba i jak trener prowadzi zajęcia. Jakieś doświadczenie, jak mówiłeś, już masz, więc jesteś w lepszej pozycji.
Nie słuchałbym doradców, którzy choćby karate traktują jako jeden byt, podczas gdy każdy, kto ma trochę większe doświadczenie w temacie sportów walki, wie, że mamy do czynienia z różnymi jego odmianami, jak kyokushin, shidokan, shotokan i inne. Już nie wspominając o różniących się sposobach prowadzenia treningów w poszczególnych klubach i różnym zapleczu sprzętowym nawet w obrębie tej samej dyscypliny.
Pochodź, popatrz, oceń.
Ja poleciłbym Ci Taekwondo ITF, ale nie jest nigdzie powiedziane, że Ci się spodoba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy trafiłem w dobry wątek, ale może mi ktoś doradzi. Obecnie przebywam za granicą, wracam w okolicach października i zamierzamy przeprowadzić się z dziewczyną do większego miasta. Póki co jednak dla zabicia czasu zapisała się ona na różne zajęcia w tym Krav Mage i Jogę. Obecnie została jednak tylko przy Jodze, ponieważ na KM trenowały prawie same pary i było jej smutno...:) W każdym razie chodzi mi o to, że Joga tak jej się spodobała, że usilnie stara się mnie namówić na zapisanie się razem na to po powrocie i przeprowadzce. Myślałem nad tym i w sumie nie mam większych obiekcji ale jednak mam świadomość tego, iż znajdując się nagle wśród ludzi (prawdopodobnie w większości kobiet) bardzo hmm elastyczynch, będę czuł się bardzo nieswojo, gdyż poziom mojej rozciągalności jest niestety tragiczny, a nie mam czasu ani siły nad tym popracować na chwilę obecną. Dodatkowo mnie samemu zależy na jakiejś bardziej aktywnej formie spędzania czasu, podczas którego mogę się czegoś nauczyć, nabrać siły i wspomnianej elastyczności. Prawdopodobnie zaczniemy również wspomnianą Krav Mage, ale chciałbym znaleźć dla siebie jakąś alternatywę, coś co robić będę tylko ja jako facet i tyle(taka mała forma rywalizacji w związku, ale pożyteczna;). Brakuje mi pomysłu, więc pomyślałem nad jakąś sztuką walki, ale nigdy nie miałem z tym styczności i nie wiem czy bez wcześniejszego przygotowania w ogóle jest sens się za to zabierać. A jeśli tak to za co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie można pomylić się z boksem, czy kickboxingiem. Rozciągniesz się, poprawisz siłę i szybkość, złapiesz kondychę, nauczysz się odpowiednich odruchów (garda, pozycja, dystans etc.). Jak po paru miesiącach nie załapiesz zajawki, to zawsze możesz się przenieść na coś innego, a ta baza bokserska już zostanie i jakieś tam odruchy powinny byc już wyrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że podejście na zasadzie "no ja nic nie umiem, to nie będę w ogóle zaczynał, bo się bedo śmiać" jest po prostu złe.

Może BJJ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2014 o 14:26, Dard napisał:

Myślałem nad tym i w sumie nie mam większych obiekcji ale jednak mam
świadomość tego, iż znajdując się nagle wśród ludzi (prawdopodobnie w większości kobiet)
bardzo hmm elastyczynch, będę czuł się bardzo nieswojo, gdyż poziom mojej rozciągalności
jest niestety tragiczny, a nie mam czasu ani siły nad tym popracować na chwilę obecną.


Graszcz wyżej już zwrócił Ci uwagę na zły sposób myślenia - mieszasz związek przyczynowo-skutkowy. Ludzie w większości zapisują się na treningi właśnie dlatego, że nie są sportowcami i chcą nabrać gibkości, kondycji, tężyzny fizycznej. Nikt nie rodzi się supermanem.
Jeśli chcesz coś bardziej męskiego, to powinieneś celować we wszystkie sporty walki, które stawiają mocno na aspekt sportowy i rywalizacyjny, bo fajnie działają ogólnorozwojowo. Ja polecałbym Kickboxing i Taekwondo ITF, ale może Ci się też spodobać coś chwytanego - tu masz do wyboru np. BJJ, judo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powyższe odpowiedzi. Być może źle to ująłem, ale mam bardzo dobrą świadomość tego, że na jakiekolwiek efekty trzeba porządnie zapracować i temu mają służyć te treningi. Przed wyjazdem uprawiałem różne rodzaje sportu, aczkolwiek czysto rekreacyjnie, jednakże forma jakaś była. Po powrocie zależy mi na odzyskaniu kondycji, bo wiem, że mogę na takich treningach z początku wysiadać, i tyle. Na razie muszę się doedukować w zakresie sztuk walki czysto teoretycznie, aby ogarnąć w ogóle temat. Polecacie m.in. Kickboxing i myślę, że może to być całkiem dobra opcja na początek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2014 o 14:08, Dard napisał:

Na razie muszę się doedukować w zakresie sztuk
walki czysto teoretycznie, aby ogarnąć w ogóle temat.


Nie, nie musisz. Możesz, ale nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam już od undercardu. Ładna walka na początek była Kowalkiewicza, a jeszcze do tego idzie UFC Stockholm i Krzysztof Jotko już wygrał swój match. Czekam na Janka Błachowicza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 19:53, Muradin_07 napisał:

Ja oglądam już od undercardu. Ładna walka na początek była Kowalkiewicza, a jeszcze do
tego idzie UFC Stockholm i Krzysztof Jotko już wygrał swój match. Czekam na Janka Błachowicza
:D

Mógłbyś mi powiedzieć w jaki sposób oglądasz UFC ?? Bo na orange sport juz niestety nie leci.. a pooglądał bym sobie. Kupowałeś UFC fight pass ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nie oglądam UFC, bo po prostu wybrałem KSW. Wynik widziałem na Facebooku, ale jeśli chodzi o walkę Janka to planowana jest na 21:30 z tego co czytałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować