Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Szkoda, że tak mało osób tutaj się interesuje sztukami walki ale to nic. Ostatnio, choć pewnie już wszyscy wiedzą na gali UFC wziął niezły rewanż Cro Cop na Gonzadze. Ogólnie Polacy słabo się pokazali na tej walce. Teraz na gali UFC Fight Night 69 (przypadek, nie sądzę :D ) Joanna Jędrzejczyk dostała walkę wieczoru i będzie bronić pasa.
http://www.sport.pl/sport/1,65025,17846145,UFC__Starcie_Joanna_Jedrzejczyk___Jessica_Penne_walka.html
Oprócz tego Jon Jones został pozbawiony pasa mistrzowskiego za spowodowanie wypadku. Dodatkowo uciekł z miejsca wypadku, a w jego aucie znaleziono marihuanen :).
http://www.sport.pl/inne/1,64998,17833907,UFC__Jon_Jones_pozbawiony_mistrzowskiego_pasa__Powod_.html
Zamiast niego o pas zawalczy Daniel Cormier i Anthony Jonhson.

20150501170839

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy - interesuje się, ale w moim przypadku staram się czytać głównie newsy, na większe dyskusje czasu mało :/

Co do walki Jędrzejczyk to być może lepiej, że szybciej odbędzie się pierwsza obrona pasa. Awaryjnie, ale umocni to tylko jej pozycję w UFC. No i wydaje mi się, że po kolejnej walce Ukrainki Moroz będzie starcie naszej Asi właśnie z nią. Chyba, że Dana White postanowi, że z rekordem 6-0 można startować spokojnie. Ewentualnie niech zawalczy z Esparzą jako eliminator.

Co do Jonesa natomiast to wielu się cieszy z tego, że pas mu został odebrany. Ja po części też, bo nie trawię kolesia, choć bardzo chciałem zobaczyć jak "Rumble" zdobędzie pas właśnie po walce z nim. A tak to raczej Cormiera powinien pokonać, a później liczyć, że Gustafsson odbędzie walkę, która ustawi go jako kolejnego o pas. Jeszcze niby jest Rampage Jackson - ten mógłby się zmierzyć z Jimim Manuwą. To mogłoby być ciekawe starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eliminator do Jędrzejczyk powinien być Gadelha-Esparza. Gadelha uważana jest za lepszą od Esparzy, a dla wielu wynik jej walki z Polką był dosyć kontrowersyjny, więc chętnie bym zobaczył taką walkę jeszcze raz, żeby nie było żadnych wątpliwości.

Jonesa można nie lubić, ale jak dla mnie jest zdecydowanie najlepszy w swojej wadze, liczę że zdominuję ją tak jak kiedyś swoją kategorię Anderson Silva. Bones jednak jest głupim czarnuchem i może zaprzepaścić szansę na stanie się legendą właśnie jak Spider czy Fedor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale też nie można odmówić Moroz tego, że jeśli utrzyma swoje pasmo bez porażek jest idealną kandydatką dla Jędrzejczyk. Zobaczymy co Dana wymyśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Sobie Pudzix powalczył.

Spoiler

No, ale po takim cepie, to każdy by się złożył

. Ja obejrzałem sobie tylko walki wieczoru no i wiadomo. Drwal Materla trochę byłem zawiedziony, Drwał też na końcu miał pretensje do sędziów... nie wiem czy słusznie przerwali przed czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 10:26, Budo napisał:

Sobie Pudzix powalczył.

Spoiler

No, ale po takim cepie, to każdy by się złożył

. Ja obejrzałem sobie tylko walki
wieczoru no i wiadomo. Drwal Materla trochę byłem zawiedziony, Drwał też na końcu miał
pretensje do sędziów... nie wiem czy słusznie przerwali przed czasem.


Z tego co mówił Drwal w jednym z wywiadów chcieli podnieść walkę do stójki, bo tak naprawdę cały czas ręką się bronił, był świadomy tego co się dzieje, więc raczej przerwanie walki w rachubę wchodzić nie powinno. Ale bez względu na wszystko wydaje mi się, że walkę wygrałby Materla sprowadzeniami. Choć uważam, że KSW z tymi trzema rundami i jedną dogrywkową... nie lubię tego w przypadku walk mistrzowskich.

Swoją drogą fajne rozstrzygnięcia na UFC 187:

Spoiler


Cormier pokonał Johnsona przez rear-naked choke w drugiej rundzie (2:39)
Weidman pokonał Belforta przez TKO w pierwszej (2:53)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie UFC - jestem ciekaw czy Bethe Correia na UFC 190 skończy tak samo jak Cat Zingano na UFC 184 =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Tak

:D

A na serio - jak widzę kogoś zestawionego z Rondą to mam podobne myślenie jak było w przypadku Jonesa: ciekawe co by było jakby przegrała? Z tą różnicą, że Rousey bardzo szanuję za wcześniejsze dokonania. Choć i tak najbardziej to z pań w UFC to Miesha Tate... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No generalnie tak to jest z długoletnimi mistrzami - kiedyś się kończy szczęśliwa passa.
Tu albo wiek albo zwykły przypadek zrobią swoje w pewnym momencie. Chociaż i tak wydaje mi się, że jeszcze nie na 190tce =P

Co do gali KSW - dla mnie znowu poziom lecący na ryj w dół.
Po 29tce miałem nadzieje, że jednak się coś poprawi [nawet ją niejako "live" skomentowałem na GSie swego czasu], ale niestety się zawiodłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 18:35, Zekzt napisał:

No generalnie tak to jest z długoletnimi mistrzami - kiedyś się kończy szczęśliwa passa.
Tu albo wiek albo zwykły przypadek zrobią swoje w pewnym momencie. Chociaż i tak wydaje
mi się, że jeszcze nie na 190tce =P


No w przypadku Jonesa - głupota, w przypadku Silvy - wydaje mi się że zlekceważenie przeciwnika, w przypadku GSP - wypalenie. Różnie to bywa, choć brakuje mi trochę takich wielowalkowych historii. Coś nawet jak Materla vs Silva.

Dnia 24.05.2015 o 18:35, Zekzt napisał:

Co do gali KSW - dla mnie znowu poziom lecący na ryj w dół.
Po 29tce miałem nadzieje, że jednak się coś poprawi [nawet ją niejako "live" skomentowałem
na GSie swego czasu], ale niestety się zawiodłem...


To znaczy... to nie było złe KSW, ale na pewno po niektórych starciach spodziewałem się więcej fajerwerków. Słabo wypadła walka Reljica z Veghem, a nie powiem liczyłem na coś w rodzaju świetnego starcia Ghosta z Błachowiczem. Podobnie z Materlą i Drwalem. Stawiałem osobiście na Gorillę tylko dlatego, że chciałem starcia jego i Khalidova o pas wagi średniej. Teraz znowu będzie pat, bo Materla walczyć nie chce z Mamedem, Mamed z nim raczej też się nie garnie... a panowie Kawulski i Lewandowski do tego chcą dążyć. Ale być może Aziz Karaoglu wybije Materli problem z głowy, bo chyba teraz jest naturalnym pretendentem o pas po rozłożeniu Silvy. Jeszcze zostaje temat Azaitara, ale nie wiem czy panowie będą chcieli ze sobą walczyć o pretendenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas rozruszać ten temat :)
W niedziele 2 sierpnia odbędzie się gala na której Ronda będzie bronić pasa w walce z Coreirrą. Na tej samej gali dojdzie do rewanżu Nogueiry z Mauricio Rua ( tak to ten Szogun :P ). Walka ta pamięta jeszcze czasy Pride. A co do Pride to na gali zawalczy jeszcze drugi Mauricio i Big Foot Silva ( nie,nie będą oni walczyć razem )
Dalej
Co sądzicie o tym że walki UFC są niby przekupione ??
http://mmania.pl/aktualnosci/wanderlei-silva-szaleje-ufc-ustawia-walki-mam-na-to-dowody-10773
Nie wiem jak wy ale ja uważam, że walka MCGregora z Chadem Mendesem była przekupiona :(

Na gali UFC 191 Jan Błachowicz zmierzy się z Anthonym Johnsonem. Ja oczywiście jestem za Jankiem ale nie oszukujmy się Anthony jest o wiele lepszym zawodnikiem i prawdopodobnie walka zakończy się jego wygraną przez KO/TKO, choć kto wie :D.

Co sądzicie o powrocie legendarnego Fedora Emelianenko ?? Pokaże coś jeszcze w tym sporcie, czy wrócił odcinać kupony... Media mówią, że to drugie ale ja jeszcze po cichu wierzę, że pokaże jeszcze klasę. W końcu i starsi wracali po przerwie do tego sportu (np. ostatnio Cro Cop, do którego swoją drogą mam ogromny szacunek i to dzięki niemu zacząłem trenować :)) Interesuje mnie też to jaka organizacja go przygarnie. Może dogada się wreszcie z UFC, kto wie :).
Dobra to chyba na tyle, oby ktoś się włączył do konwersacji bo jak nie to będzie mi przykro :( :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, jest tu ktoś kto trenuję jakąkolwiek sztukę walki, chętnie bym pogadał na ten temat wymienił się doświadczeniami :P . Ogólnie założyciel tego tematu Budo zagląda tu czasem ?? :)

Ogólnie jak ktoś chce zacząć trenować ale za bardzo nie wie z czym to się je :) to może się zwrócić do mnie, pomogę, doradzę i tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 16:08, seroero napisał:

Jeszcze jedno pytanie, jest tu ktoś kto trenuję jakąkolwiek sztukę walki, chętnie bym
pogadał na ten temat wymienił się doświadczeniami :P

Ja czasami zaglądam, ale jakiś wielkich doświadczeń nie mam. Niby zacząłem 5 lat temu, ale chodziłem w kratkę, bo kontuzje/wyjazdy/brak motywacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ruch bardziej okolicznościowy. Komentarze po galach/eventach.

Osobiście nie trenuję już wyczynowo, za mało czasu [praca, dom, obowiązki]. Trenowałem kempo, miałem epizody z zapasami, bjj, boksem i tajskim boksem. Na kursach samoobrony jak wyrabiałem licencję sufo przeleciałem przez krótki epizod z krav magą [zamierzchłe czasy ^^]

Też tu wpadam głównie w okresach w trakcie/po eventach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gvyn no ja mimo 2 lat na szczęście nie miałem jeszcze kontuzji i oby tak zostało. Kiedyś też bardzo często miałem takie chwile zwątpienia właśnie/brak motywacji, typu a jak dzisiaj nie pójdę to nic się nie stanie/raz odpuszczę sobie trenig i to jest właśnie najgorsze. Ja właśnie na początku chodziłem tak w kratkę na bjj aż wkońcu całkowicie przestałem chodzić na treningi, ale później się ogarnąłem, poszedłem na mma starałem sie nie opuszczac z własnej woli żadnego treningu i tak mi to weszło w nawyk że czasem juz sie nie moge doczekac az będzie trening :) Dobrze też zawsze miec znajomego, kolegę/koleżankę (choć dziewczyny na treningach sztuk walki to rzadkość, bynajmniej u mnie), wtedy sie inaczej cwiczy ale na treningach tez sie nawiazuje znajomosci wiec jest okej.
Zekzt to widzę że wachlarz znajomych sztuk walki dosyć szeroki. Licencję sufo ?? Zaraz wygoogluje :) Zawsze mnie interesowało jak wygladają treningi krav magi. Są tam jakieś stopnie, awansuje się jakoś? Są sprawdzane wasze umiejętności, tzn jest tam coś na kształt sparingów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licencja SUFO - była [chyba nic się nie zmieniło] potrzebna, żeby móc pracować chociażby jako konwojent.
Co do krav magi - nie mam pojęcia jak wygląda oficjalny system, ot kiedyś kursy samoobrony które trzeba było odbyć aby dostać SUFO opierały się głównie o elementy krav magi i street combatu [albo zwyczajnie trafiłem na dobrą firmę ktora miała dobre zaplecze techniczne - who knows]
Obecnie - nie mam pojęcia co i jak się zmieniło. Podejrzewam, ze kursy samoobrony obecnie polegają na jakimś badziewiu, prowadzonym przez średnio ogarniętych pseudo-instruktorów [opinia absolutnie prywatna, na podstawie tego co mówią ludzie z którymi czasem pracuję, jak również to co prezentują pod względem umiejętności nabytych do wykonywania zawodu]

Obecnie też nie jestem aktywny w branży, ot dalej mam ważne papiery, ponowione badania i dorabiam sobie czasem na drugim etacie jako konwojent :)

Nigdy nie trenowałem stricte "sportowo", tj nie jeździłem na turnieje, nie miałem aspiracji, żeby ze sportami walki wiązać się zawodowo. Ot nie jarało mnie to, traktowałem sport jako stricte sztukę samodoskonalenia siebie jak również [podejrzewam, jak 99% ludzi ^^] stricte w celu obrony własnej.
Aczkolwiek brakuje mi tych czasów, gdzie w dni wolne [od szkoły, czy potem nawet jakiś czas od pracy] można było iść i spędzić kilka godzin na treningu, sparingach z kumplami itp pierdołach :)

P.S.
"Licencja SUFO" to taki w sumie żargonowy zwrot.
Tak w pełni formalnie to jest licencja pracownika ochrony fizycznej, stopniowana tj pierwszego lub drugiego stopnia. Ale resztę sobie w razie chęci wygooglujesz =P
Nie ma co zaśmiecać tego tematu bzdetami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować