Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Witam wszystkich
nie znam się na sztukach walki dlatego chciałem się was poradzić bo chciałbym zacząć trenować sztuki walki W moim mieście są tylko trzy do wyboru :karate kyokushin ,aikido,king-boxing a co myślicie o,, kung-fu?tylko bym musiał jeździć do trójmiasta
ćwiczę na siłowni 2,5 roku chciał bym teraz w kierunku sztuk walki iść już prawie mam 19lat czy jestem możne za stary ?
co byście mi proponowali ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, nie ma czegoś takiego jak za stary. Ja bym polecał karate kyokushin, albo kickboxing z zestawu, który podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 17:54, Eagle20 napisał:

karate kyokushin jest leprze od king-boxing ?


O, jak królewskie boksowanie to nie pogadasz! Bierz king-boxing!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 17:54, Eagle20 napisał:

karate kyokushin jest leprze od king-boxing ?co jest bardziej skuteczne w walce


Lepsze, gorsze, zależy czego oczekujesz. No i o jaką walkę Ci chodzi. Jeśli chodzi o skuteczność na ulicy, to brałbym kickboxing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi jeszcze oto bym mógł w walce np jak dwóch lub trzech na mnie napada żeby się obronić i wygrać jakieś chwyty wiec mówicie że king-boxing będzie najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 11:41, Eagle20 napisał:

chodzi mi jeszcze oto bym mógł w walce np jak dwóch lub trzech na mnie napada żeby się
obronić i wygrać jakieś chwyty wiec mówicie że king-boxing będzie najlepszy


Na dwóch, czy trzech zawsze marne szanse, ale polecam kickboxing.

btw zwracaj uwagę na pisownię, kropki, przecinki i takie rzeczy, lepiej się będzie czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy stopien (P1) z bodajze osiemnastu stopni Krav Maga zaliczony ;-)) Dalej chyba bedzie trudniej... ktos tutaj moze cwiczy(l) Krav Maga? Bo u mnie w miescie troche osob jest cwiczacych KM(na samym egzminie bylo chyba z osiemdziesiat osob, a to i tak tylko z Instytutu KM, jest jeszcze Stowarzyszenie :P).

EDIT:
@Eagle20

Jak chcesz nauczyc obrony przed kilkoma napastnikami i to uzbrojonymi, to radzilbym Ci, zebys zapisal sie na Krav Maga. Fakt, jest to brutalne, ale niczego skuteczniejszego chyba nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2009 o 11:49, kuba9876543210 napisał:

Jak chcesz nauczyc obrony przed kilkoma napastnikami i to uzbrojonymi, to radzilbym Ci,
zebys zapisal sie na Krav Maga. Fakt, jest to brutalne, ale niczego skuteczniejszego
chyba nie znajdziesz.


jak treningi wyglądają Krav Maga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

king-boxing- by mi dało szybkość i siłę -
Krav Maga-chwyty,szybkość
a co bi mi dało Karate kyokushin?- znajomy trenuje i sobie chwali .

king-boxing pójdę zobaczyć na trening dzięki

Pójdę zobaczyć jeszcze Krav Mage

co myślicie żeby trenować dwie sztuki walki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 19:41, Eagle20 napisał:

jak treningi wyglądają Krav Maga?


W Krav Maga najwazniejsze jest, zeby to co robisz, bylo najskuteczniejsze. Uczona jest obrona i atak z praktycznego punktu widzenia, bez zadnych zbednych ruchow widzianych w azjatyckich sztukach walki.
U mnie trening zaczyna sie od walki z cieniem, potem cwiczenie roznych chwyty i obrony z kims. A dopiero potem rozgrzewka... Dlaczego? Bo jak ktos zaatakuje Cie na ulicy to nie bedziesz mial czasu na rozgrzewke ;-)

EDIT:
@Eagle20

Jesli masz czas, sile i checi, czemu nie. Ja bym checi (a tym bardziej czasu) na cwiczenie drugiej sztuki walki nie mial. Chodze na Krav Maga 2-3 razy w tygodniu po 1,5 godziny kazdorazowo i wystarczy. Mam inne hobby i obowiazki ;) Ale jak jestes w podstawowce czy gimnazjum, nie pracujesz, nie grasz duzo na kompie czy na zadnym instrumencie, to bym sie nie dziwil, ze masz duzo czasu ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 20:16, kuba9876543210 napisał:

U mnie trening zaczyna sie od walki z cieniem, potem cwiczenie roznych chwyty i obrony
z kims. A dopiero potem rozgrzewka... Dlaczego? Bo jak ktos zaatakuje Cie na ulicy
to nie bedziesz mial czasu na rozgrzewke ;-)


Pyszne kontuzje, mniam, mniam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 20:40, Jaracz napisał:

Pyszne kontuzje, mniam, mniam. :)


Nie wiem jak w innych grupach (i miejscach), ale u mnie jeszcze nikogo na noszach nie wynoszono ;)) Ale ochranicze na krocze obowiazkowo (bez tego lepiej w ogole na trening nie przychodzic), na przedramienia ochraniacze tez sie przydaja i szczeki przy boksowaniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 22:39, kuba9876543210 napisał:

> Pyszne kontuzje, mniam, mniam. :)

Nie wiem jak w innych grupach (i miejscach), ale u mnie jeszcze nikogo na noszach nie
wynoszono ;)) Ale ochranicze na krocze obowiazkowo (bez tego lepiej w ogole na trening
nie przychodzic), na przedramienia ochraniacze tez sie przydaja i szczeki przy boksowaniu.
:)

Nie o to chodzi. Jesteś nierozgrzany, masz nierozciągnięte mięśnie i o kontuzję bardzo łatwo. Przed każdym treningiem obowiązkowo rozgrzewka choćby po to, żeby cię skurcz nie złapał nie mówiąc już o gorszych przypadłościach, które wychodzą na starość. Widzisz jak długo rozgrzewają się piłkarze? Czasem zrobi kilka długości nim wejdzie na boisko a i na rozciąganiu się nie obija. Kumpel, który gra w kosza rozciąga palce u rąk. Gdy ja tak pierwszy raz zrobiłem, aż mnie ręce parzyły, a on powiedział, że to konieczne bo na starość mogę mieć dolegliwości podobne do reumatyzmu i nawet palców nie zegnę... Tak więc dobra rozgrzewka to podstawa przed treningiem. Szkoda, że my przed basenem nie robimy chociaż 10minutowej bo niektórych łapią skurcze;/ PO treningu to nie ma sensu bo mięśnie pracowały i są rozgrzane. Wtedy trzeba je rozciągnąć. A sytuacje nna ulicy to ekstremalne wydarzenia i rzadko się zdarzają choć sam niestety miałem podobne przejście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 20:16, kuba9876543210 napisał:

U mnie trening zaczyna sie od walki z cieniem, potem cwiczenie roznych chwyty i obrony
z kims. A dopiero potem rozgrzewka... Dlaczego? Bo jak ktos zaatakuje Cie na ulicy
to nie bedziesz mial czasu na rozgrzewke ;-)


Jak ktoś Cię zaatakuje na ulicy, to walka powinna skończyć się w parę sekund, a dłuższą wymianą ciosów. To raz, dwa Krav Maga powstała jako styl wojskowy i ma głęboko gdzieś zdrowie osób ją trenujących. Niektóre odmiany mają to zmienione, ale ta którą trenujesz najwyraźniej nie. W największym skrócie - masz się nauczyć szybko walczyć tak, by z każdej sytuacji wyjść żywym. A że opłacisz to naderwanymi mięśniami, ścięgnami, problemami ze stawami za kilkanaście lat? Nieważne, bo dożyjesz tego wieku. To styl dobry dla komandosów, agentów specjalnych, żołnierzy w jednostkach bojowych, czyli ludzi którzy codziennie mogą stanąć w sytuacji "pokonaj przeciwnika za wszelką cenę, albo zgiń". Ale dla normalnego człowieka żyjącego w spokojnym mieście to głupie, bo on nie musi walczyć o życie. Dowolna inna sztuka walki da mu taką wytrzymałość, szybkość i pewność siebie w ciągu roku czy dwóch, że z większości sytuacji da radę zwyczajnie uciec, albo w ogóle nie dopuścić do bójki. W ciągu blisko trzech lat przez które trenuję, miałem dwie potencjalnie bojowe sytuacje i w obu nie musiałem kiwnąć palcem. Wystarczyło być pewnym siebie i zdecydowanym, a przeciwnicy bali się spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 23:47, pkapis napisał:

Jak ktoś Cię zaatakuje na ulicy, to walka powinna skończyć się w parę sekund, a dłuższą
wymianą ciosów.


A nie dłuższą wymianą ciosów oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować