Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2012 o 21:17, Riddl3r napisał:

A to przepraszam.
Zamierzasz w przyszłości coś jeszcze trenować, czy już z tym skończyłeś? :]
Pozdrawiam.


Tak, chciałbym wrócić do mma,ale najpierw muszę sobie wyjaśnić parę spraw prywatnie, bo mam trochę niespokojny okres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dosyć kłopotliwy problem. Zapisałem się z kolegami na muay thai + mma. Nigdy wcześniej nie chodziłem na tego typu zajęcia i cały pic w tym, że automatycznie gdy leci cios to robię automatyczne uniki zamiast trzymać sztywno gardę i kontratakować. Mieliście tak? Możecie pomóc mi to "wyleczyć"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 13:34, Jaki_Gahn napisał:

Witam,

Mam dosyć kłopotliwy problem. Zapisałem się z kolegami na muay thai + mma. Nigdy wcześniej
nie chodziłem na tego typu zajęcia i cały pic w tym, że automatycznie gdy leci cios to
robię automatyczne uniki zamiast trzymać sztywno gardę i kontratakować. Mieliście tak?
Możecie pomóc mi to "wyleczyć"?


tego sie nie leczy, to samo przyjdzie :)
miałem identycznie, dopiero po jakimś czasie jak obczaiłem, że warto przyjąć trochę strzałów celem zabójczego kontrataku - przestałem nieustannie spierniczac przed ciosami :)
A generalnie, to już od tego roku dałem sobie spokój z treningami - 20 lat kopaniny objawia się u mnie przewlekłymi bólami kolan, łokci, nadgarstków, dłonie całe w bliznach, kregosłup odmawia posłuszeństwa...40 lat to jednak starość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nauczyć się kontrować po side stepie =P ?
Tak jak kolega wyżej pisze - samo przejdzie, a jak nie przejdzie to znaczy, ze sporty walki nie są dla ciebie [zawsze jestem zdania, ze jak coś mimo długiej praktyki nie wychodzi to mijamy się z powołaniem, nic na siłę].
Po uniku też da się skutecznie kontrować, kwestia praktyki [po side stepach jak masz dobry refleks + dobrze wypracowaną szybkość ciosu można próbować takich technik jak np kontra prostym robiącym za dywersję dla low kicka lub próby kolana na korpus, tudzież front kicka, bardziej ambitni mogą się pokusić o ryzykowną obrotową piętę na głowę - co kto lubi :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie sztuki walki :)? Trenowałem boks pół roku i krav maga tyle samo ale jakoś mi się znudziły ;P chodzi mi np hmm no w stójce dobrze się bić i bronić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 21:58, Kubson023 napisał:

Jakie polecacie sztuki walki :)? Trenowałem boks pół roku i krav maga tyle samo ale jakoś
mi się znudziły ;P chodzi mi np hmm no w stójce dobrze się bić i bronić ;p

Ah. Boks, kickboxing, muay thai, karate
A z chwytanych BJJ, sambo, zapasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 22:34, Riddl3r napisał:

> Jakie polecacie sztuki walki :)? Trenowałem boks pół roku i krav maga tyle samo
ale jakoś
> mi się znudziły ;P chodzi mi np hmm no w stójce dobrze się bić i bronić ;p
Ah. Boks, kickboxing, muay thai, karate
A z chwytanych BJJ, sambo, zapasy

Parter mnie jakoś nie podnieca walkach nie wiem czemu bardziej stójka.

Zastanawiam się nad muay thai + krav maga bo mam kartę benefit więc wstęp bezpłatny albo samo muay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 22:40, Kubson023 napisał:

> > Jakie polecacie sztuki walki :)? Trenowałem boks pół roku i krav maga tyle
samo
> ale jakoś
> > mi się znudziły ;P chodzi mi np hmm no w stójce dobrze się bić i bronić ;p

> Ah. Boks, kickboxing, muay thai, karate
> A z chwytanych BJJ, sambo, zapasy
Parter mnie jakoś nie podnieca walkach nie wiem czemu bardziej stójka.

Zastanawiam się nad muay thai + krav maga bo mam kartę benefit więc wstęp bezpłatny albo
samo muay

Nie no, walka w parterze nie ma podniecać :-)
A muay thai+ kravka to chyba dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 22:43, Riddl3r napisał:

> > > Jakie polecacie sztuki walki :)? Trenowałem boks pół roku i krav maga
tyle
> samo
> > ale jakoś
> > > mi się znudziły ;P chodzi mi np hmm no w stójce dobrze się bić i bronić
;p
>
> > Ah. Boks, kickboxing, muay thai, karate
> > A z chwytanych BJJ, sambo, zapasy
> Parter mnie jakoś nie podnieca walkach nie wiem czemu bardziej stójka.
>
> Zastanawiam się nad muay thai + krav maga bo mam kartę benefit więc wstęp bezpłatny
albo
> samo muay
Nie no, walka w parterze nie ma podniecać :-)
A muay thai+ kravka to chyba dobry pomysł.

Źle może mnie zrozumiałeś chodzi o to że sztuki walki typu judo bjj sam parter mnie nie interesuję bardziej stojka, chociaż wiele słyszę opini na temat kravata że to podroba " Aikido" itp itp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tu dużo gadać, zhańbili oktagon i tyle.
Jestem dziś po twardej imprezie u znajomej, ale oglądając ta walkę otrzeźwiałem z zażenowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 00:39, Budo napisał:


Co się działo, bo nie oglądałem? :)


No właśnie przez 3 rundy prawie nic - niewiele straciłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 00:39, Budo napisał:


Co się działo, bo nie oglądałem? :)


W skrócie: Burneika (cały zakrwawiony), co chwilę padając na matę, wygrywa walkę przez 3 żółte kartki za "pasywność po pojedynku" Ozdoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nigdy więcej takich pojedynków pod publikę. Ozdoba prawie całą walkę lata dookoła oktagonu, boi się zaatakować, choć jakiś tam pomysł na walkę miał i nawet pokaleczył Koksa. Co do Hardkorowego, to myślałem, że już w drugiej rundzie padnie ze zmęczenie po machnięciu ręką, ale o dziwo ustał na swych ciężkich nogach. W skrócie - była lipa ;]

Za to kilka wcześniejszych walk jakie widziałem całkiem niezłych. Szczególnie ładne zwycięstwo odniósł Tomasz Drwal nad tym Amerykaninem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się walka Burneika - Ozdoba podobała, a przynajmniej pierwsza runda, bo się nieźle uśmiałem. Czekam aż ktoś wrzuci na Youtube''a te ich gonitwy po macie z podstawioną muzyczką z Benny Hilla, bo aż się o to prosi. :D
Moje wrażenia na krótko: najlepszy nokaut - wiadomo; największe wrażenie zrobił na mnie Drwal; a za największą niesprawiedliwość uważam werdykt walki Celiński vs Fijałka. Fijałka całą walkę był pasywniejszy, mniej punktował, więc zupełnie od czapy ten remis.
Generalnie gala całkiem udana, walki były wyrównane, więc zrobili dobrą robotę obstawiając je, w przeciwieństwie do organizatorów ostatniego KSW, gdzie, z tego co pamiętam, większość kończyła się zupełną dominacją jednego z zawodników w pierwszej rundzie.
Tak w ogóle widział ktoś walkę lasek Apenit - Niedźwiedź? Jak wyszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2013 o 09:33, Budo napisał:


Sobie sprawdziłem kto to ten Ozdoba... panie ić pan xD


No i co z tego że jest chippendalesem? Kilkukrotnie powalił Burneikę na deski, zrywał wszystkie klincze, wstał po mocnym ciosie. W 3 rundzie żaden z zawodników nie atakował, a dyskwalifikację dostał Dawid.

Jeszcze na koniec Ozdoba wypowiadał się z szacunkiem o przeciwniku, a hołota na widowni gwizdała.

Nawet komentatorzy mówili, że jest to niesprawiedliwy werdykt, bo walkę przegrywa zawodnik, który zadał więcej celnych ciosów, rozciął łuk brwiowy Burneice i ewentualna dyskwalifikacja powinna dotyczyć obydwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować