Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2013 o 00:39, filip29 napisał:

O. Mamed znowu wygrał z kelnerem. Naprawdę żal mi go bo już 32 lata ma i pewnie zostanie
w Polszy do śmierci.

A ty do śmierci będziesz hejtował przed swoim komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2013 o 14:39, Pietro87 napisał:

Mammed chciał iść dalej, chciał walki w UFC, pojechali i.. zrobił wielki foch, ze potraktowano
go tam jak koniec drabinki. ale nie oszukujmy się, Europa nie liczy się światowo na tej
scenie a on dostał zaproszenie do UFC i za to powinien być wdzięczny, miał szanse a zagwiazdorzył
bo wielce się zburzyli, ze nie dostał propozycji finansowej jak dla mistrza. Mistrzem
kelnerów jest w Polsce w stanach jest wielkim nikim i taki start dostał, jak każdy początkujący
nowy w federacji.
Więc nie oszukujmy się - to nie są zawodnicy stricte poświeceń sportowi i karierze sportowej,
to są ludzie którzy są ukierunkowani na marketing [nie potępiam - każdy jakoś zarabia
i fajnie, ze gościowi się dobrze życie układa, ale oceniając rzetelnie - to jednak nie
ta klasa sportowca jaka darze naprawdę dużym szacunkiem za osiągi sportowe]

Jakby był młodszy, to by pewnie walczyłby za taką kasę, ale jak ma zaczynać praktycznie od zera w wieku 32 lat i dostawać podobno kasę co w KSW, będą jednocześnie gwiazdą każdej gali to chyba logiczne, że wolał się nie przemęczać i jechać na opinii, na podbój UFC to chyba jest już dla niego zapóźno. Nie mówię, że by sobie nie poradził, ale zanim by go tam zaczęli traktować poważnie to trochę by minęło, już nie te lata by budować swoją markę od zera w Ameryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2013 o 10:35, Riddl3r napisał:

A ty do śmierci będziesz hejtował przed swoim komputerem.

Gdzie tu hejt widzisz? Polecam poznać znaczenie słowa przed jego użyciem. Napisałem, że mi go szkoda, bo się starzeje i nie zrobi kariery na świecie.


@Hubiqq
Jestem sezonowcem, ale nawet ja widzę, że ktoś kto umie walczyć tylko w stójce jest słabym/średnim zawodnikiem mma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2013 o 10:14, Hubiqq napisał:

Menhof kelnerem? Ah, ci sezonowcy.


A czym jest na dziś dzień emeryt k1 i przeciętniak w mma ?
Prime time to już dawno poszedł psu w dupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2013 o 13:11, Pietro87 napisał:


> Menhof kelnerem? Ah, ci sezonowcy.

A czym jest na dziś dzień emeryt k1 i przeciętniak w mma ?
Prime time to już dawno poszedł psu w dupę.


Z tego co czytałem dla ciebie każdy zawodnik będzie zły. Dadzą Andersona Silve - za mały i za chudy. Fedor Emelianenko - emeryt, Alistair Overeem - też za stary i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2013 o 16:52, Hubiqq napisał:

Z tego co czytałem dla ciebie każdy zawodnik będzie zły. Dadzą Andersona Silve - za mały
i za chudy. Fedor Emelianenko - emeryt, Alistair Overeem - też za stary i tak w kółko.


No skoro taka "super hiper persona" jak Mammed jest taka super i hiper to niech w końcu pokaże coś więcej niż sparingi z wypalonymi zawodnikami którzy pokończyli kariery.
Jedyny jego względnie dobry rywal to był [i to tez po prime timie człowiek nieco wypalony] Sakurai - jak ta walka wyszła wszyscy widzieli [naciągnięty remis, żeby nie zrujnować wielkiej "legendy ksw"]
Lubie Mammeda, bo miał potencjał [i dalej go ma ale latka lecą] a jego promotorzy i menago robią mu sportowo krzywdę, mógł walczyć prestiżowo, pro sportowo z dużymi zawodnikami z za oceanu, a wybiera mu się chłystków do podbicia cyferek w tabelce kariery.


P.S.
Promotor Chalidowa za chiny ludowe nie ustawił by mu walki z Silvą bo to by przerwało jego łańcuszek "niepokonanego super fightera z Europy" [która na świecie jest traktowana jak wyspa pikczu-pikczu]

Fedro skończył kariera [a jeśli już nie skończył, bo to zapowiadał, to powinien, bo w ufc wyszło szydło z worka i latka już nie te]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem czyja to decyzja była o odrzuceniu propozycji ufc, ale szkoda. To jedyna droga, żeby Khalidov się rozwinął i naprawdę zaistniał, bo fighterem jest świetnym. No, ale jak wolą go podtrzymywać jako lokalnego herosa w kraju, to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2013 o 18:33, Pietro87 napisał:


> Z tego co czytałem dla ciebie każdy zawodnik będzie zły. Dadzą Andersona Silve -
za mały
> i za chudy. Fedor Emelianenko - emeryt, Alistair Overeem - też za stary i tak w
kółko.
>

No skoro taka "super hiper persona" jak Mammed jest taka super i hiper to niech w końcu
pokaże coś więcej niż sparingi z wypalonymi zawodnikami którzy pokończyli kariery.
Jedyny jego względnie dobry rywal to był [i to tez po prime timie człowiek nieco wypalony]
Sakurai - jak ta walka wyszła wszyscy widzieli [naciągnięty remis, żeby nie zrujnować
wielkiej "legendy ksw"]
Lubie Mammeda, bo miał potencjał [i dalej go ma ale latka lecą] a jego promotorzy i menago
robią mu sportowo krzywdę, mógł walczyć prestiżowo, pro sportowo z dużymi zawodnikami
z za oceanu, a wybiera mu się chłystków do podbicia cyferek w tabelce kariery.


P.S.
Promotor Chalidowa za chiny ludowe nie ustawił by mu walki z Silvą bo to by przerwało
jego łańcuszek "niepokonanego super fightera z Europy" [która na świecie jest traktowana
jak wyspa pikczu-pikczu]

Fedro skończył kariera [a jeśli już nie skończył, bo to zapowiadał, to powinien, bo w
ufc wyszło szydło z worka i latka już nie te]

najlepiej mameda wystawić przeciwko dwóm jednocześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2013 o 18:33, Pietro87 napisał:

No skoro taka "super hiper persona" jak Mammed jest taka super i hiper to niech w końcu
pokaże coś więcej niż sparingi z wypalonymi zawodnikami którzy pokończyli kariery.
Jedyny jego względnie dobry rywal to był [i to tez po prime timie człowiek nieco wypalony]
Sakurai - jak ta walka wyszła wszyscy widzieli [naciągnięty remis, żeby nie zrujnować
wielkiej "legendy ksw"]


Nie oszukujmy się, bo gdyby Mamed wygrał z Sakuraiem, pisałbyś, że wygrał z kolejnym "dziadkiem" na emeryturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2013 o 21:05, Hubiqq napisał:


Nie oszukujmy się, bo gdyby Mamed wygrał z Sakuraiem, pisałbyś, że wygrał z kolejnym
"dziadkiem" na emeryturze.


Gdyby wygrał z Sakuraiem może nie odrzucili by oferty z UFC.
Skoro nawet z nim sobie nie poradził, to nie dziwne, ze jego menago nie chce uciąć kurze złotych jaj, ale spuszczanie się tu w kraju nad tym kogo to on nie położył na łopatki jest najdelikatniej mówiąc żałosne.

Prawie tak żałosne jak te pierdy o Pudzianowskim - wielkim "miszczu" wagi ciężkiej.

Ale wiadomo - lepiej strugać głupa i na uargumentowaną krytykę wołać hejt, jakie to wygodne i takie pro-gimbazjalne.
Tylko przyklasnąć i pogratulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej siedzieć na forum i po każdej gali pisać, jacy to zawodnicy byli słabi, a ich przeciwnicy jeszcze słabsi. Jakie to żałosne i polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 10:00, Hubiqq napisał:

Lepiej siedzieć na forum i po każdej gali pisać, jacy to zawodnicy byli słabi, a ich
przeciwnicy jeszcze słabsi. Jakie to żałosne i polskie.


No tak, lepiej mówić przeciętniakom jacy to z nich "mistrzowie świata" - Włodarczykowi wyszło to zdecydowanie na dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osób które uprawiają mma czy treningi są tak katujące ? zamierzam się wybrać a nie chcę wracać z każdego treningu okiem podbitym / ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 12:39, Kubson023 napisał:

pytanie do osób które uprawiają mma czy treningi są tak katujące ? zamierzam się wybrać
a nie chcę wracać z każdego treningu okiem podbitym / ;p


Wszystko zależy od szkoły, trenera i partnerów. Generalnie większość szkół jest ogarnięta, jeśli zapiszesz się do początkującej sekcji, to trener zacznie od początku, powoli i potem zacznie przyspieszać. Zdążysz się przyzwyczaić do sparingów, low kicków, itd itp, "obijesz się". Generalnie nie ma lekko i często są siniaki, zdarta skóra od maty itd itp, ale o to chodzi. Zawsze jednak możesz powiedzieć partnerowi żeby zluzował, jak ktoś się za bardzo wczuwa, bo chodzi o to, żeby się nauczyć, a nie żeby się połamać. W dodatku parter jest wyczerpujący bardzo i zapasy- to naprawdę męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 12:49, Budo napisał:

> pytanie do osób które uprawiają mma czy treningi są tak katujące ? zamierzam się
wybrać
> a nie chcę wracać z każdego treningu okiem podbitym / ;p

Wszystko zależy od szkoły, trenera i partnerów. Generalnie większość szkół jest ogarnięta,
jeśli zapiszesz się do początkującej sekcji, to trener zacznie od początku, powoli i
potem zacznie przyspieszać. Zdążysz się przyzwyczaić do sparingów, low kicków, itd itp,
"obijesz się". Generalnie nie ma lekko i często są siniaki, zdarta skóra od maty itd
itp, ale o to chodzi. Zawsze jednak możesz powiedzieć partnerowi żeby zluzował, jak ktoś
się za bardzo wczuwa, bo chodzi o to, żeby się nauczyć, a nie żeby się połamać. W dodatku
parter jest wyczerpujący bardzo i zapasy- to naprawdę męczy.

ja posiadam ogl tylko pół roczny staż w boks a mma to mieszana sztuka wallki ze wszystkimi a zdecydowałem się na to bo ostanio oberwałem od gościa no był lepszy odemnie bo zniszczył mnie totalnie nogami i postanowiłem sb że tak nie może być dalej i stąd moje zainteresowanie mma a słyszałem że wiele osób sb cenni tą sztukę że naprawdą po roku można się obronić u mnie w mieście jest selekcja pn wt czw. w ten same dni pocz i zawansowami od jutra zacznę uczęszczać :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powodzenia, mma jest fajne :)

ps. zainteresuj się trochę przecinkami, kropkami itd., bo nie da się tego czytać O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 13:09, Kubson023 napisał:

> > pytanie do osób które uprawiają mma czy treningi są tak katujące ? zamierzam
się
> wybrać
> > a nie chcę wracać z każdego treningu okiem podbitym / ;p
>
> Wszystko zależy od szkoły, trenera i partnerów. Generalnie większość szkół jest
ogarnięta,
> jeśli zapiszesz się do początkującej sekcji, to trener zacznie od początku, powoli
i
> potem zacznie przyspieszać. Zdążysz się przyzwyczaić do sparingów, low kicków, itd
itp,
> "obijesz się". Generalnie nie ma lekko i często są siniaki, zdarta skóra od maty
itd
> itp, ale o to chodzi. Zawsze jednak możesz powiedzieć partnerowi żeby zluzował,
jak ktoś
> się za bardzo wczuwa, bo chodzi o to, żeby się nauczyć, a nie żeby się połamać.
W dodatku
> parter jest wyczerpujący bardzo i zapasy- to naprawdę męczy.
ja posiadam ogl tylko pół roczny staż w boks a mma to mieszana sztuka wallki ze wszystkimi
a zdecydowałem się na to bo ostanio oberwałem od gościa no był lepszy odemnie bo zniszczył
mnie totalnie nogami i postanowiłem sb że tak nie może być dalej i stąd moje zainteresowanie
mma a słyszałem że wiele osób sb cenni tą sztukę że naprawdą po roku można się obronić
u mnie w mieście jest selekcja pn wt czw. w ten same dni pocz i zawansowami od jutra
zacznę uczęszczać :D.

Nie można powiedzieć, że po roku można się obronić, MMA (jak każda sztuka walki) pomaga obronić, ale nie daję ci 100% szans na wygraną. Sam trenowałem boks rok, i teraz trenuję MMA i powiem, że jest dużo ciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 21:03, seroero napisał:

Witam, od września planuje zacząć uczyć się sztuk walki, ale już teraz zastanawiam się
jaką wybrać. Do wyboru mam Aikido, Karate ( dwie odmiany o trudnej nazwie :p ), judo,kick
boxing, bjj, muay thai, mma*. Mnie interesują te pogrubione, a inne
podałem tak jakbyście chcieli mi je jednak polecić. Napiszecie pewnie po co chce się
uczyć walczyć, otóż chce się tego uczyć po to aby umieć się bronić, a nie po to by bić
innych na osiedlu :). Podpowiedzcie mi też która z tych sztuk walki przyda mi się najbardziej
w realnym starciu. Z góry dziękuje za odpowiedź.
PS. Tak wiem, że mma to nie sztuka walki

Dobra podjąłem już ostateczny wybór, ide na bjj. Teraz kilka pytań:
Czy można szybko się nabawić kontuzji, chodzi mi ogólnie nie tylko o bjj ,a o wszystkie sztuki walki,
Z tego co widziałem w ronin gold team i exilados team trenują same "byki" :D po dwadzieścia pare lat, a ja mam dopiero 16 lat i co tu dużo mówić, jestem dość skromnej postury. Chudy, 171 cm wzrostu, 59 kg. Czy oni mnie nie zabija na tych treningach :D ? Czy na bjj są trenowane jakieś uderzenia np. pięściami, nogami czy tylko samo "skręcanie się", dźwignie, duszenia, obalenia. Bo tak czytam na róźnych forach i już nie wiadomo kto ma racje ,a kto nie. Jedni piszą że tak, inni, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zależnie od sekcji- jeśli to czyste bjj, to raczej będzie sam parter. A czy Cię nie zabiją, to zależy od ludzi- jak są normalni, to normalnie traktują nowych i mniejszych, jak psychole, to szybko się zorientujesz i wtedy spieprzaj z sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować