Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2006 o 19:57, ciusiek i luka napisał:

rozumiem, ale muszę się najpierw dowiedzieć ,,jak" trenować. nie chce trenera, chce poradnik!


To w ogóle nie zabieraj sie za sztuki walki. Wszystkiego dowiesz właśnie od trenera. I każda ksiażka jest tu o d...e potłuc, po to właśnie jest trener żeby powiedział i pokazał jak ćwiczyć.

Sprawa jest prosta- chcesz ćwiczyć? To idź na trening i olej ksiażki.
Nie chcesz ćwiczyć? Czytaj ile wlezie, ale nie staraj sie tego co przeczytałeś wprowadzać w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 19:57, ciusiek i luka napisał:

rozumiem, ale muszę się najpierw dowiedzieć ,,jak" trenować. nie chce trenera, chce poradnik


Jak trenować? Prosta sprawa: najpierw pół godziny porządnej rozgrzewki, potem około drugie tyle rozciągania, potem każdy element po kolei ćwiczysz, potem łączysz w sekwencje, powtarzasz na każdą stronę, potem krótki odpoczynek i roda (jak w wypadku capoeira). Naprawdę, radzimy treningi. A jeśli się wstydzisz: nie powinieneś. Nie każdemu od razu wychodzi. Najpierw będziesz wszystko robił niezdarnie, potem im więcej treningu tym lepsze będą efekty. Ale bez treningu się nie obędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też zainteresowałem sę wztukami walki i chciałbym się na coś zapisać, jeżeli moglibyści mi coś doradzić odzucając na wtępie karate :) wole już chodzić na kung fu, mai tai (tak to sie pisze?) jak coś to podajcie jakieś linki, a najlepiej zeby te treningi gdzies w woj opolskim sie odbywały bo dalego to nie ma sensu, ja mieszkam w prudniku, to jest jakos 40-50 km pod opolem, z góry thx za pomoc :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze musisz określić co Tobie będzie najbardziej odpowiadało. Wolisz coś kopanego, rzucanego, chwytanego, sztukę w parterze? Interesuje Cię też filozofia, czy po prostu chcesz nauczyć sie trzaskać. Najpierw wybierz sobie 1-2 sztuki któe najbardziej Cię interesują a potem wybierz szkoly- pierwsze treningi są darmowe więc będziesz mógł wybrać i porównać. I powiedz jeszcze czemu odrzucasz karate?
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 09:17, lajt napisał:

Ostatnio też zainteresowałem sę wztukami walki i chciałbym się na coś zapisać, jeżeli moglibyści
mi coś doradzić odzucając na wtępie karate :) wole już chodzić na kung fu, mai tai (tak to
sie pisze?) jak coś to podajcie jakieś linki, a najlepiej zeby te treningi gdzies w woj opolskim
sie odbywały bo dalego to nie ma sensu, ja mieszkam w prudniku, to jest jakos 40-50 km pod
opolem, z góry thx za pomoc :) pozdro


Na twoim miejscu rozejrzałbym się w twoim mieście (a jak nie w twoim to w najbliższym większym) za zajęciami, w Miejskich Domach Kultury lub gazetach powinny być ogłoszenia. Pójść na lekcje, obejrzeć jak co wygląda i dopiero się decydować. Muay Thai (tak to się pisze) jest w Polsce zabronione (tak czytałem, jeśli się mylę, poprawcie mnie). Karate, aikido, kung-fu, capoeira... wybór jest spory (nie wymieniłem wszystkich ;)). Po prostu musisz zobaczyć, co jak wygląda, samemu spróbować i zobaczyć, co najbardziej ci się podoba, bo z niewolnika nie ma robotnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pokolei: Karate odrzucam, bo chodzi na nie moja niunia i widziałem treningi, nic ciekawego, może i umieją np. wysoko kopać, ale takie coś to moge sie sam nauczyć w domciu :) Co wole? hmmm najpierw może nauczyć się trzaskać, potem filozofia :) Napisz mi co to jest sztuka w parterze, bo nie wiem, a co do tego czy ma być kopane, chwytane, itp to najlepiej wszystkiego po trochu czyz nie? Chodziarz bardziej wole używając rąk, a pomagać nogami, takie rzucanki, łapanki też będą dobre do samoobrony. W moim mieście jest właśnie karate i Krav Maga - system samoobrony izraelskich komandosów :) dziś ide zobaczeć na trening i może się zapisze, a powiedz mi jak wygląda capoeira i aikido, bo np. kung fu to mniej więcej wiem, a poza tym moge się zapisać na 2 sztuki, chyba można? Tylko wtedy będe musiał wybra te sztuki co są tańsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, sory ale zapomniałem jeszcze dodać coś o tym karate: Nie chce też na to się zaciągnąć bo tam nie idzie się nauczyć, przynajmniej teraz, kiedyś to ojciec mojego kolegi chodził na takie karate, że na treningach to np. kopali się w brzuch aby być twardszymi :) Taki trening to ja rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 13:43, lajt napisał:

No to pokolei: Karate odrzucam, bo chodzi na nie moja niunia i widziałem treningi, nic ciekawego,
może i umieją np. wysoko kopać, ale takie coś to moge sie sam nauczyć w domciu :)


Nieprawda i nieprawda- wszystko zalezy od systemu- pójdziesz na Kyokushin, albo Shidokan i nauczysz sie prać jak ta lala ;]
Po prostu różne systemy karate kładą nacisk na coś innego, te dwa które wymieniłem to bardzo intensywna i niestety dość kontuzjogenna zabawa nastawiona na ostre pranie oraz trenowanie siły i kondycji

>Co wole?

Dnia 29.10.2006 o 13:43, lajt napisał:

hmmm najpierw może nauczyć się trzaskać, potem filozofia :)


No to już coś wiemy ;]

>Napisz mi co to jest sztuka w parterze,

Dnia 29.10.2006 o 13:43, lajt napisał:

bo nie wiem


Sztuki walki które głównie skupiają sie na walke na ziemi- tzn przewrócić przeciwnika, a potem zawiązać go w supeł (w skrócie :P)- brazylijskie jiu-jitsu, jiu-jitsu, judo...

>a co do tego czy ma być kopane, chwytane, itp to najlepiej wszystkiego po trochu

Dnia 29.10.2006 o 13:43, lajt napisał:

czyz nie?


Srednio, jeśli po trochu to polecam karate kyokushin, chociaż to bardziej uderzane/kopane, ale tez jest trochę chwytów chyba.

>Chodziarz bardziej wole używając rąk, a pomagać nogami, takie rzucanki, łapanki też

Dnia 29.10.2006 o 13:43, lajt napisał:

będą dobre do samoobrony.


Skoro nie bardzo lubisz używać nóg to odpada tajski boks (muay thai) oraz taekwondo, to głównie sztuki kopane

>W moim mieście jest właśnie karate i Krav Maga - system samoobrony

Dnia 29.10.2006 o 13:43, lajt napisał:

izraelskich komandosów :) dziś ide zobaczeć na trening i może się zapisze


Krav maga to jeden z tak zwanych systemów kombatowych- zero filozofii maksimum skuteczności, często różne nieczyste zagrania, kopaniew jaja, ataki na oczy, duszenia i takie tam ;]

>a powiedz mi jak

Dnia 29.10.2006 o 13:43, lajt napisał:

wygląda capoeira i aikido


aikido ;] (dźwignie i rzuty, prawie brak kopnięć i uderzeń oraz walki w parterze)
http://www.metacafe.com/watch/34427/martial_arts_aikido_techniques/

capoeira- sztuka walki połączonej z tańcem pochodząca z Południowej Ameryki, dużo kopania
http://www.metacafe.com/watch/30092/the_amazing_lateef_crowder/

>bo np. kung fu to mniej więcej wiem, a poza tym moge się zapisać

Dnia 29.10.2006 o 13:43, lajt napisał:

na 2 sztuki, chyba można? Tylko wtedy będe musiał wybra te sztuki co są tańsze ;)


Trenowanie dwóch sztuk naraz to wyższa szkoła jazdy- najpierw zapisz sie na jedną, potem jak zdobędziesz już podstawowe doświadczenie będziesz mógł spróbować drugiej. Ważne jest też żeby je dobrze połączyć.
Jak bedziesz chciał zobaczyć jak wyglądają poszczególne sztuki poszukaj na metacafe tam jest bardzo dużo filmów
pozdrawiam, życze dobrego wyboru, jak coś to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 13:52, sylka30 napisał:

możecię podać mi jakąś sztuke walki gdzie miecz jest najbardziej potrzebny


Kendo i inne sztuki walki bronią, ale kendo jest zdecydowanie najbardziej popularne, niestety wiąże sie z dużymi kosztami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 14:17, lajt napisał:

A jakieś linki do stron na której są opisane różne chwyty posiadasz?


nie bardzo jarze- różne chwyty z czego...?
Jak chcesz dowiedzieć sie czegoś o jakiejś sztuce walki, smiało szukaj w google na pewno coś znajdziesz. Moge tez polecić Ci jedno takie forum, ale reklama jest zakazana więc po prostu posłuż sie moim nickiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 13:52, sylka30 napisał:

możecię podać mi jakąś sztuke walki gdzie miecz jest najbardziej potrzebny


Z tego co mi wiadomo to na aikido wybiera się między kijem a mieczem, więc możesz spróbować. Kilku moich kumpli chodziło i mówią, że uczą się też walczyć mieczem.

A co do capoeiry: www.capoeira4all.com - tu masz filmiki poszczególnych ciosów, elementów obrony, tzw. akrobacji itd. To jest tylko kopanie, mało tam rąk (ręce służą do osłony twarzy, łapania przeciwnika za nogi :) i do przypominania przeciwnikowi o trzymaniu gardy - wtedy klepie się przeciwnika po twarzy, co przypomina spoliczkowanie :D), z tańca capoeira ma tylko płynność ruchu i podstawowy krok (walczy się nie stojąc w bezruchu, tylko jakby się właśnie "tańczyło" - stąd powiedzenie, że capoeira to połączenie walki z tańcem). Poza tym na capoeira uczy się nie tylko oklepki, ale też piosenek i grania na instrumentach potrzebnych do każdej walki w capoeira. Wszystko możesz zobaczyć na filmikach w internecie, albo w twoim mieście na treningu. Polecam capoeirę, sam trenowałem (aktualnie nie pozwalają mi na to warunki), daje to mnóstwo zabawy i jednocześnie umiemy zrobić ze swoim ciałem (jak i z przeciwnikiem ;)) wszystko. Tego nie da się normalnie opisać, więc zapraszam do oglądania: sprawdź na Google Video lub na YouTube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Chcę tylko sprostować- na aikido w większości szkół walka bronią (glównie kijem i bokkenem- drewnianym mieczem) ma drugorzędne znaczenie i uczy sie jej dopiero na wyższych stopniach zaawansowania. W mojej sekcji jedynie jeden trening w miesiącu (i to w połowie) jest poświęcony na walke bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 15:11, Budo napisał:

Chcę tylko sprostować- na aikido w większości szkół walka bronią (glównie kijem i bokkenem-
drewnianym mieczem) ma drugorzędne znaczenie i uczy sie jej dopiero na wyższych stopniach zaawansowania.
W mojej sekcji jedynie jeden trening w miesiącu (i to w połowie) jest poświęcony na walke bronią.


Wiesz, ja tylko powtarzam to, co mówili mi kumple, nigdy na treningu aikido nie byłem, więc nie wiem. Ale jest to jakiś przedsmak nauki walki bronią białą. Ciekawe, czy ktoś w Polsce uczy ninjitsu - sztuki walki ninja i w ogóle ich działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie miałe przyjemności chodzić na nauki sztuk walki lecz od jakiegoś czasu uprawiam POI.Jest to sport manualny ale w razie potzreby możesz się obronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2006 o 15:14, JayC napisał:

Wiesz, ja tylko powtarzam to, co mówili mi kumple, nigdy na treningu aikido nie byłem, więc
nie wiem. Ale jest to jakiś przedsmak nauki walki bronią białą. Ciekawe, czy ktoś w Polsce
uczy ninjitsu - sztuki walki ninja i w ogóle ich działania.


Ponoć sa jakieś szkoły, ale imo to ściema ;]
Ile w tym jest tak naprawde sposobów walki ninja to nikt nie wie i skąd sie biora nauczyciele tych sztuk, skoro sama sztuka od dawien dawna była tajna... takie to troche naciągane i podchodziłbym z rezerwą...]

cybekziom---> ee co to jest? Napisz coś więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 14:35, Budo napisał:

> A jakieś linki do stron na której są opisane różne chwyty posiadasz?

nie bardzo jarze- różne chwyty z czego...?
Jak chcesz dowiedzieć sie czegoś o jakiejś sztuce walki, smiało szukaj w google na pewno coś
znajdziesz. Moge tez polecić Ci jedno takie forum, ale reklama jest zakazana więc po prostu
posłuż sie moim nickiem ;]

Różne chwyty np. z kung fu, chodzi mi o to żeby były tam opisane, a jescze lepiej jak narysowane ciosy jak się zadaje lub broni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować