Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2008 o 13:55, sodolis napisał:

"Siła nie pochodzi z mięśni ale z szybkości" ( ciekawe czy ktoś wie czyje to słowa? )
:-)


Pewnie moje, ale musialem byc wtedy napity xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 14:23, Budo napisał:

> "Siła nie pochodzi z mięśni ale z szybkości" ( ciekawe czy ktoś wie czyje to słowa?
Pewnie moje, ale musialem byc wtedy napity xD

HAHAHA :-D dajmy jeszcze szanse innym ;-D
Tylko nie wpisujcie tego w google bo wyskoczy wam strona o walce, mieczem ŚWIETLNYM xD ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2008 o 13:55, sodolis napisał:

Ja raczej do silnych nie należę ale nadrabiam to niezłą wytrzymałością i szybkością ;-)
Co prawda nie mam problemów z 5kg obciążeniem, trzymanym w ręku prostopadle do ciała
ale nijak ma się to do ćwiczeń, płynności prowadzenia ostrza.
"Siła nie pochodzi z mięśni ale z szybkości" ( ciekawe czy ktoś wie czyje to słowa? )
:-)


Trzeba mieć silną wolę, skupienie i sprawność fizyczną, ale tak jak mówisz - nie w postaci samej siły, ale raczej szybkości i gibkości. Niemniej, mi trochę ćwiczeń na mięśnie pomogło, bo łatwiej ćwiczyć technikę i tempo jak ma się wyprawione ręce (szczególnie jak się ma flaki zamiast mięśni, to cokolwiek trzeba nabyć - i tak samo się nabywa poprzez trening ;))

Dnia 21.04.2008 o 13:55, sodolis napisał:

W takiej sytuacji, pozostało Ci tylko jedno wyjście...przestać pić kawę ;-)


Nigdy! To już prędzej zaczęłabym chodzić na siłownię XD A tak na poważnie, to na szczęście ostatnimi czasy nie mam już problemów z tym, że "wszystko boli", ale wiadomo, początki są zawsze trudne, jeszcze dla takiego lesera jakim byłam, zanim zaczęłam trenować.

Dnia 21.04.2008 o 13:55, sodolis napisał:

Teraz dolar i funt tak spadły, że taniej ( i szybciej ) wychodziłoby zamówić przez internet
np. na eBay-u.

W sumie racja. Chociaż niektórzy twierdzą, że najtaniej jest kupować np z kendoshopu w Chinach czy Korei, bo tam cenu są ŚMIESZNE, to jednak jest spore ryzyko utknięcia towaru na cle, a to już jest mniej śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 14:38, sodolis napisał:

> > "Siła nie pochodzi z mięśni ale z szybkości" ( ciekawe czy ktoś wie czyje to
słowa?
> Pewnie moje, ale musialem byc wtedy napity xD
HAHAHA :-D dajmy jeszcze szanse innym ;-D
Tylko nie wpisujcie tego w google bo wyskoczy wam strona o walce, mieczem ŚWIETLNYM xD
;-D

mysle ze bruce lee lub oyama ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vip konius

> mysle ze bruce lee lub oyama ;]
Oni na pewno by tak nie powiedzieli a to dlatego, że większość sztuk walki (wręcz) wymaga treningu zwiększającego masę mięśniową w celu lepszej efektywności ciosów.

Budo

> Eee, wskazowka sodolisa mowi raczej ze Yoda, albo cos takiego ;]
No cóż można by powiedzieć, że jesteś bliżej ;-D

primero - jest to cytat z filmu ( chociaż podobno ta postać kiedyś naprawdę istniała )
segundo - ta osoba używała miecza ( chociaż nie takiego jak Yoda ;-D )

Jest to jeden z moich "ulubionych" filmów ;-) osadzony w realiach średniowiecznej Japonii.

Jeśli chodzi o adeptów miecza, ten cytat nie jest taki niedorzeczny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie wiem dokladnie w czym gustujesz, ale powiedzialbym, ze to ktos z Shoguna (Hiro-Matsu?), albo Katsumoto z Ostatniego Samuraja (nie sprawdzalem nigdzie w necie jakby co, strzelam :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 19:03, Budo napisał:

/.../

Nie wiem dokladnie w czym gustujesz, ale powiedzialbym, ze to ktos z Shoguna (Hiro-Matsu?),
albo Katsumoto z Ostatniego Samuraja (nie sprawdzalem nigdzie w necie jakby co, strzelam
:)).

Niektórzy na sajcie maja "ulubione" ;-P

Oglądałem ostatnio film dokumentalny na National Geographic o sztukach walki w podejściu bio-fizycznym, i muszę powiedzieć, że TKD pozytywnie mnie zaskoczyło (myślałem, że to coś pomiędzy Jogą a Tai Chi xD
< nieuszczypliwy żarcik > a tu się okazało, że siłą kopnięcia w klatkę piersiową ustępuje jedynie kopnięciu z kolana ( z przytrzymaniem głowy przeciwnika ) Muay Thai, a Kung-Fu i inne się nie umywają nawet przy wyskoku i uderzeniu obiema nogami jednocześnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 19:29, sodolis napisał:

Niektórzy na sajcie maja "ulubione" ;-P


Twoj sajt wieje taka stagnacja, ze az mnie odstrasza tam zagladac, teraz ide do domu, ale moze pojutrze zajrze to bedzie celniejszy strzal ;]

>(myślałem, że to

Dnia 22.04.2008 o 19:29, sodolis napisał:

coś pomiędzy Jogą a Tai Chi xD


lol, niezle :P
Nie no, tkd to kopniecia, kopniecia, kopniecia, kopniecia i jeszcze troche kopniec. Silne i szybkie, tak jak trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 20:27, Budo napisał:

> Niektórzy na sajcie maja "ulubione" ;-P
Twoj sajt wieje taka stagnacja, ze az mnie odstrasza tam zagladac, teraz ide do domu,
ale moze pojutrze zajrze to bedzie celniejszy strzal ;]

Ranisz mnie tymi słowami xD przecież w styczniu 2007 roku zrobiłem, trzy wpisy ;-D a potem w mniej więcej półrocznych odstępach jeszcze dwa ;-D
Kurde dogodź tu ludziom ;-P

Jutro dam plakat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trenowałem Kiukiushyn- Kai (nie wiem jak napisać) ale mnie to nie pociągało to zabrałem się za machanie pałką (bez skojarzeń:P:PP:P:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 12:42, NeVeN napisał:

Trenowałem Kiukiushyn- Kai (nie wiem jak napisać) ale mnie to nie pociągało to zabrałem
się za machanie pałką (bez skojarzeń:P:PP:P:P)


Kyokushin po prostu :)
YYy, machanie palka tzn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś trenowałem karate, trener był kiepski stwierdziłem a poza tym to tylko rok przyjeżdżał uczyć co mojej okolicy. W sumie to niczego porządnego się przez ten czas nie nauczyłem. Dużo jest sztuk walki a wyszyskiie podobne. Jest też kilka odmian karate!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 20:27, Budo napisał:

Twoj sajt wieje taka stagnacja, ze az mnie odstrasza tam zagladac,


Ja natomiast boję się wejść na Twój, bo strasznie mnie oczy bolą po minucie wpatrywania się w czerwone literki niknące na szaro-fioletowym tle (tak to widać na moim lapku). Może czas na małe zmiany kolorystyczne?

Dnia 22.04.2008 o 20:27, Budo napisał:

Nie no, tkd to kopniecia, kopniecia, kopniecia, kopniecia i jeszcze troche kopniec. Silne
i szybkie, tak jak trzeba :)


Heh, ja z kopnięciami jakimikolwiek to mam straszny problem, zwłaszcza z ich mocą oraz z utrzymaniem równowagi w trakcie i po, jedyne co mi jako tako wychodzi to krótkie kopnięcia na strefę kroku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 13:29, Meghan_mph napisał:

Może czas na małe zmiany kolorystyczne?


Dobra. Beda zielone literki niknace na szaro-fioletowym tle ;]
A tak na serio, to obecnie mam lipny monitor, jakis stary lcd i nic nie widze, wiec wole nie tykac. Poprzednio zrobilem tak, zeby bylo wyraznie i nie klulo w oczy na dobrym monitorze, ale teraz mamy slaby, wiec wole nie zmieniac, bo bedzie gorzej... moze na jakis zolty. Pomysli sie ;]

Dnia 24.04.2008 o 13:29, Meghan_mph napisał:

Heh, ja z kopnięciami jakimikolwiek to mam straszny problem, zwłaszcza z ich mocą oraz
z utrzymaniem równowagi w trakcie i po, jedyne co mi jako tako wychodzi to krótkie kopnięcia
na strefę kroku :)


Mozesz zmobilizowac jakiegos faceta do pomocy i potrenowac razem z kims. Rozgrzewka, rozciaganie, a potem troche kopniec, jak nie umiesz techniki to mozesz podpatrzec filmiki na youtube z revolution of kicking, albo instruktazowe z taekwondo np. O ile Cie to interesuje bede mogl podeslac jakies dobre materialy i powiedziec na co zwracac uwage, ale najlepiej jakbys uczyla sie tego bezposrednio z kims kto sie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 12:42, NeVeN napisał:

Trenowałem Kiukiushyn- Kai (nie wiem jak napisać) ale mnie to nie pociągało to zabrałem
się za machanie pałką (bez skojarzeń:P:PP:P:P)

Dziwię się jak ktoś coś trenował ale nie wie co ;-)
Po Twoim GS doszedłem do wniosku, że ta pała to chyba gitara ;-P a nie jodo, coby wynikało z nazwy wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie dosc nietypowe pytanie.
Chodzi o to, ze musze sie nauczyc bronic, w wypadku, gdyby np. mnie ktos napadl.
Potrzebuje jakies porady, odnosnie bicia sie. Trzymanie gard, itp. Bede bardzo wdzieczne.
Niestety nie zawsze jest opcja spie****:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Porady na nic sie nie zdadza. Albo cos potrenujesz i nabierzesz umiejetnosci, albo bedziesz umial tyle co do tej pory... zostaje dla Ciebie:
- samoobrona- jesli nie jara Cie kultura wschodu, nie chcesz sie zaglebiac w tajniki i tradycyjne formy wielu sztuk walki, chcesz po prostu umiec sie znalezc w niebezpiecznej sytuacji
- krav maga- polecane raczej dla duzych zawodnikow, izraelski system stworzony dla komandosow, skuteczny i brudny, bez filozofii.
- sztuki walki- muay thai, taekwondo, mma, bjj... mozesz wybierac, uderzane, kopane, chwytane itd itp.

Mozesz tez napisac ile masz lat, oraz ile wzrostu/wagi.
Aha i mozesz sobie kupic gaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować