Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2008 o 00:08, sodolis napisał:

Wystarczy wyjąć klingę z rękojeści i zacząć machać ;-P a tak serio, to nie wyobrażam
sobie jak można prowadzić ostrze, które nie ma masy O_o bokken ma jakieś 600g, katany
różnej maści od 800g do 1200g te cięższe do tameshigiri i jest to imho idealna masa do
płynnego prowadzenia ...


Wyjąć klingę z rękojeści, dosłownie bym powiedział. ;-)
Mało tego, takiego miecza laserowego ani dotknąć ani oprzeć ani nic, a lekki błąd i można samego siebie pozbawić np. głowy. ;-) Niebezpieczna sprawa.

Dnia 16.09.2008 o 00:08, sodolis napisał:

Hehe to nie walka europejska ;-) przy walce jednosiecznym mieczem najważniejsza jest
szybkość, bloki płazem są rzadkością uniki są bardziej powszechne, ale przy takiej szybkości
i zwrotności to nie takie proste ;-) Iaido polega na zabiciu przeciwnika zanim ten dobędzie
miecz / przyjmie postawę do ataku / wykorzysta techniki kenjutsu.


W sumie jak widziałem jakieś pokazy walk mieczami, nawet europejskie, to większość z nich kończyła się dość szybko. Chyba że dwóch gości zaczeło się bezsensownie okładać po tarczach. ;-P
Czy jest jakiś styl, gdzie mimo wszystko walki trwają nieco dłużej ? A nie że rachu ciachu i koniec. ;-)

Dnia 16.09.2008 o 00:08, sodolis napisał:

Film oglądałem dawno temu, ale z tego co pamiętam to przynajmniej nauka bokkenem była
realistyczna, walk mieczem nie pamiętam mam gdzieś DVD w sumie to smaku nabieram na powtórkę
;-)


Jak pisałem jest tam taka scena, w której Cruise uczy się walki takim drewnianym mieczykiem i paru gości zakłada się co chwila, po ilu uderzeniach padnie. Aż za którymś razem Cruise się wkurza i po dość długiej wymianie ciosów z Japończykiem pada remis. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc ja jestem nowy i nigdy nie chodziłem na żadne sztuki walki ale zamierzam wykorzystać to, że będę miał możliwość zapisania się na Krav- Mage i chciał bym się dowiedzieć czy jest to warte poświęcania swojego czasu czy może poszukać czegoś innego możliwości mam takie
- JUJITSU Brazylijskie
-Karate
-Capoeira
-Aikido
no i oczywiśćie wyżej wymienione Krav Mage

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 00:39, Dann napisał:

> Wystarczy wyjąć klingę z rękojeści i zacząć machać ;-P a tak serio, to nie wyobrażam

> sobie jak można prowadzić ostrze, które nie ma masy O_o bokken ma jakieś 600g, katany

> różnej maści od 800g do 1200g te cięższe do tameshigiri i jest to imho idealna masa
do
> płynnego prowadzenia ...

Wyjąć klingę z rękojeści, dosłownie bym powiedział. ;-)

Dosłownie, dosłownie ;-)

Dnia 16.09.2008 o 00:39, Dann napisał:

Mało tego, takiego miecza laserowego ani dotknąć ani oprzeć ani nic, a lekki błąd i można
samego siebie pozbawić np. głowy. ;-) Niebezpieczna sprawa.

Hehe świetna broń do seppuku xD Poza tym abstrahując od rzeczywistości, jeśli w ogóle udałoby się wytworzyć tak skupioną wiązkę energii, która wchodziłaby w stal jak w masło, to jakby ją można było ograniczać jej długość ;-D

Dnia 16.09.2008 o 00:39, Dann napisał:

> Hehe to nie walka europejska ;-) przy walce jednosiecznym mieczem najważniejsza
jest
> szybkość, bloki płazem są rzadkością uniki są bardziej powszechne, ale przy takiej
szybkości
> i zwrotności to nie takie proste ;-) Iaido polega na zabiciu przeciwnika zanim ten
dobędzie
> miecz / przyjmie postawę do ataku / wykorzysta techniki kenjutsu.

W sumie jak widziałem jakieś pokazy walk mieczami, nawet europejskie, to większość z
nich kończyła się dość szybko. Chyba że dwóch gości zaczeło się bezsensownie okładać
po tarczach. ;-P
Czy jest jakiś styl, gdzie mimo wszystko walki trwają nieco dłużej ? A nie że rachu ciachu
i koniec. ;-)

W kenjutsu uczą dość zaawansowanych i długich technik, często połączonych z jujutsu ;-)

Dnia 16.09.2008 o 00:39, Dann napisał:

Jak pisałem jest tam taka scena, w której Cruise uczy się walki takim drewnianym mieczykiem
i paru gości zakłada się co chwila, po ilu uderzeniach padnie. Aż za którymś razem Cruise
się wkurza i po dość długiej wymianie ciosów z Japończykiem pada remis. ;-)

Jak obejrzę albo znajdę na YouTube to dam Ci znać ;-)

Xsar

Sprecyzuj trochę swoje oczekiwania, bo wybrałeś cztery sztuki walki, kompletnie nie związane ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2008 o 01:08, sodolis napisał:

Xsar

Sprecyzuj trochę swoje oczekiwania, bo wybrałeś cztery sztuki walki, kompletnie nie związane
ze sobą.


Kwestia jest tego że najbardziej interesuje mnie z tego co jest wypisane Krav Mage i chciał bym się dowiedzieć czegoś praktycznego o tym od kogoś kto chodził na to i zebrać jakieś opinie na temat tej sztuki walki a jeżeli ktoś uważa, że jedna z wymienionych sztuk walki jest ciekawsza fajniejsza czy w jakim kolwiek stopniu bądź kwestii lepsza od Krav Mage chciał bym wiedzieć dla czego tak jest ponieważ mogę wybrać na uczelni za darmo zajęcia z którejś z tych sztuk walki i w skrócie chodzi mi o to czy Krav Mage jest tak atrakcyjne jak mi się wydaję a jeżeli nie to może, któraś z niżej wymienionych sztuk walki jest lepsza fajniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 00:45, Xsar napisał:

- JUJITSU Brazylijskie


bjj, sztuka walki nastawiona głównie na skuteczność, zmodyfikowana wersja jiu-jitsu. główną rolę gra tam walka w parterze, dźwignie i duszenia. Raczej szkoli do walki 1v1.

Dnia 16.09.2008 o 00:45, Xsar napisał:

-Karate


zależy jaką szkołę masz do wyboru. karate jest chyba najbardziej zróżnicowaną sztuką walki, mamy tu przekrój od nieco śmiesznego tsunami, przez lekki, tradycyjny i sportowy shotokan, aż do ostrych i skutecznych styli reformowanych jak kyokushin, czy shidokan. Wiadomo- głównie walka w stójce, kopnięcia, uderzenia i trochę ćwiczeń formalnych (kata itd).

Dnia 16.09.2008 o 00:45, Xsar napisał:

-Capoeira


Sztuka walki połączona z tańcem i tradycyjnymi zajęciami związanymi z muzyką i językiem Brazylii. Duże zróżnicowanie wśród sekcji (różny nacisk na tradycję, taniec i walkę), capoeira charakteryzuje się tym, że dużo w niej gracji i akrobacji.

Dnia 16.09.2008 o 00:45, Xsar napisał:

-Aikido


Dziwna i kontrowersyjna sztuka walki, lekka, spokojna, z dużą podbudową duchową. Nastawiona na obronę, nie występuje w niej atak, ani żadna forma konkurencji, sparingów, zawodów itd. głównie skupia się na rzutach i dźwigniach, z jednej strony zarzuca się jej brak skuteczności, z drugiej strony nie o to w niej chodzi. Z trzeciej to jedna z najpopularniejszych sztuk walki na świecie.

Dnia 16.09.2008 o 00:45, Xsar napisał:

no i oczywiśćie wyżej wymienione Krav Mage


system walki stworzony z myślą o komandosach, wywodzi się bodajże z Izraela. Brak podbudowy duchowej, ani ukadów formalnych, czysta samoobrona i skuteczność. Uderzenia, obalenia, dźwignie i kopy w jaja, wszystko to, co przyda się w sytuacji podbramkowej.

po więcej informacji zapraszam na wikipedię, ja przybliżyłem jak mogłem :)

Dnia 16.09.2008 o 00:45, Xsar napisał:

z góry dzięki za pomoc


no problemo, z tego koktajlu brałbym:
jeśli jesteś duży- krav magę i bjj
jeśli jesteś mniejszy- karate, capoeirę
jeśli nie jesteś agresywny i tak w zasadzie walka Cię nie jara- aikido

oczywiście to tylko sugestia, weź to co najbardziej Ci się spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 01:08, sodolis napisał:

Hehe świetna broń do seppuku xD Poza tym abstrahując od rzeczywistości, jeśli w ogóle
udałoby się wytworzyć tak skupioną wiązkę energii, która wchodziłaby w stal jak w masło,
to jakby ją można było ograniczać jej długość ;-D


Jeszcze parę ładnych lat temu ludzie uznaliby samolot za rzecz nierealną. ;-) Także wszystko jest możliwe.

Dnia 16.09.2008 o 01:08, sodolis napisał:

W kenjutsu uczą dość zaawansowanych i długich technik, często połączonych z jujutsu ;-)


Musiałbym zobaczyć jak to wygląda w praktyce.

Dnia 16.09.2008 o 01:08, sodolis napisał:

Jak obejrzę albo znajdę na YouTube to dam Ci znać ;-)


No spoko. Będę czekał. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 10:27, dLoe napisał:

Wie ktoś czy we wrocławiu można sie zapisać na AKIDO? jak tak to prosze o podanie klubów
, koszty itd : )


Po wpisaniu w google aikido wrocław wypadły mi ze 3-4 wyniki prowadzące do osobnych sekcji aikido. Wejdź na strony sekcji, a tam już znajdziesz kontakty i informacje potrzebne. Nie wiem jakie ceny ma Wrocław, ale podejrzewam, że będzie to 60-90zł za miesiąc, musisz sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 01:13, Xsar napisał:

chciałbym wiedzieć dla czego tak jest ponieważ mogę wybrać na uczelni za
darmo zajęcia z którejś z tych sztuk walki

Widzę, że Budo już wyłuszczył co trzeba :-) chciałbym z ciekawości tylko zapytać jaka to uczenia oferuje takie zajęcia do tego za darmo? :-) Jak ja studiowałem to tylko dziadowską siłkę mieliśmy gratis ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 00:45, Xsar napisał:

- JUJITSU Brazylijskie
-Karate
-Capoeira
-Aikido
no i oczywiśćie wyżej wymienione Krav Mage



jesli chces sie dobrze bic i skopac pare tylkow ( ofc w razie koniecznosci ;])
to mysle ze:
jjb
karate ( ale co to za karate ? kyokushin ? )
krav maga
a jesli chodzi o cappoere to fajna jest do popisywania sie ;p flip itd
aikido w dziecinstwie zawsze mi sie podobalo ale zrozumialem ze naprawde dlugo trzeba cwiczyc ta sztuke abe wprowadzic ja w zycie( na ulice)
osobiscie cwicze kyokushin i w mojej sekcji uczymy sie do tego podstawowe dzwignie, chwyty, samobrona, podstawy boksu,
tak sie dobrze sklada ze moj sensei cwiczyl krav mage i boks ;] i pewnie jeszcze jj skoro troche dzwigni umie :]
wiec nie jest zle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>
> no problemo, z tego koktajlu brałbym:
> jeśli jesteś duży- krav magę i bjj
> jeśli jesteś mniejszy- karate, capoeirę
> jeśli nie jesteś agresywny i tak w zasadzie walka Cię nie jara- aikido
>
> oczywiście to tylko sugestia, weź to co najbardziej Ci się spodoba :)
>
Wielkie Dzięki jeszcze raz wszystkim i chyba się zdecyduje na Krav Magę bo jestem duży :D (193cm) i nastawione na skuteczność to też mi odpowiada a raczej mam nadzieję, że się w razie czego sobie z tym poradzę

------------------------------

> > chciałbym wiedzieć dla czego tak jest ponieważ mogę wybrać na uczelni za
> > darmo zajęcia z którejś z tych sztuk walki
> Widzę, że Budo już wyłuszczył co trzeba :-) chciałbym z ciekawości tylko zapytać jaka
> to uczenia oferuje takie zajęcia do tego za darmo? :-) Jak ja studiowałem to tylko dziadowską
> siłkę mieliśmy gratis ;-)


A uczelnia Uniwerek Warszawski wydział Prawa daje możliwość uczęszczania na tego typu sztuki walki nie wiem jak z resztą wydziałów

karate ( ale co to za karate ? kyokushin ? )

a co do tego jakie to karate to nie mam pojęcia bo nie jest napisane musiał bym pewnie dzwonić do jakiś wrednych bab żeby cokolwiek się dowiedzieć a nie mam zamiaru z nimi rozmawiać bo wszystko robią z olbrzymią łaską więc zdecyduję się na Krav Magę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 16:34, Budo napisał:

/.../

cunami to nie karate, tylko siakiś polski śmieszny wynalazek z soke Ricardo na czele
28 dan xD

Ten Ricardo to jakiś Franek Kimono? ;-D 28 dan? Nie znam tej sztuki walki, ale z linka, który dał vip konius widzę, że to jakaś ściema ;-) istnieje coś takiego czy to powstało tylko na potrzeby śmiesznych filmików z internetu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To najlepsiejsza sztuka walki na świecie, a jak będziesz się naśmiewał to cunamiści Cię dopadną i zabiją, tak jak Bruca Lee (bo to oni go zabili, za wyjawienie sekretów cunami). Soke mgr ryszard Murat to najlepszy wyjebunda na świecie, zabija wzrokiem, ale jak trzeba to też widłami, albo łopatą. Jego przeciwnicy unoszą duży palec u stopy jak tylko się zbliża, co jest oznaką niewypowiedzianego bólu zadanego przez rozjuszone chi soke. W czasie jak piszę ego posta soke awansował już na 54 dan i może się mierzyć teraz z Chuckiem Norrisem. Także uważaj ;]

A tak na serio- polski odłam karate będący ogólnie ee rozrywką dla całej reszty świata sztuk walki. Uważa się, że założono go głównie dla kasy, co się udało, bo sytuacja wygląda tu jak w Radiu Maryja- czyli popularność jest duża, mimo miernej zawartości i przekazu ;]

aha, żeby nie bło że jestem nieobiektywny czy coś
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karate_do_Tsunami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 20:26, Budo napisał:

/.../

Khem, pozwolę sobie uzupełnić- cunamiści rozpoczęli walkę z dewiantami, zydami, masonami
i całym elementem próbującym pozbawić soke i jego szkołę godności i czci. Ale im się
nie uda, bo soke czuwa!
http://www.karatetsunami.eu/pl/index.php?id=159

Ildrian---> spieprzaj stamtąd jeśli jeszcze to ćwiczysz...

ale zal...
a tak powazni skad murat ma 10 dan ? i co przed tsunami cwiczyl ?
i czy naprawde murat jest dobry ?
aha mozesz mnie juz wpisac :P
vipkonius // karate kyokushin // -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować