Zaloguj się, aby obserwować  
Vandaeriel

Który Gothic jest najlepszy?

289 postów w tym temacie

Według mnie najlepszy klimat i fabułę ma Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka. Realisyczna (jak na tamte czasy)grafika do dziś zachwyca, a wielki (w porównaniu do Gothica1) obszar i ilość questów zapewnia rozrywkę na wiele tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby móc porównywać poszczególne części sagi, to niewątpliwie trzeba je ukończyć, żeby mieć jakiś ogólny zarys pozwalający ocenić co jest lepsze a co gorsze :) - ja niestety narazie o Gothic''u 3 muszę zapomnieć (oczywiście przez ekstremalne wymogi :( ), a jak do tej pory, to na dłużej do monitora przykuła mnie pierwsza część, za swoją niewyobrażalną klimatyczność, dzięki której możemy "zatopić" się całkowcie zapominając o prawdziwym świecie ;] Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 11:01, Larry Laffer napisał:

Czy warto zakładać kolejny temat o gothicach jak już są ze trze przynajmnijej?

Warto, bo Gothica nigdy dość :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grafikę to wiadomo Gothic 3, ale jeśli chodzi o frajde z gry to 1. Nie wiem czemu może dlatego ze była pierwsza i przechodziłem ja 16 razy :) i nadal mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby zachować klimat z GI, dodać grafikę z II (ładna i niezbyt wymagająca od kompa) i różnorodność oraz system handlu z III, to trzebabyłoby mnie odciągać siłą od komputera, albo zamontować stałą kroplówkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 11:54, ginx2 napisał:

Jakby zachować klimat z GI, dodać grafikę z II (ładna i niezbyt wymagająca od kompa) i różnorodność
oraz system handlu z III, to trzebabyłoby mnie odciągać siłą od komputera, albo zamontować
stałą kroplówkę:)

To byłaby gra doskonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 11:54, ginx2 napisał:

Jakby zachować klimat z GI


Naprawdę klimat był niepowtarzalny nie wiem czy wyjdze podobna gra z takim klimatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 12:04, Winmenia napisał:

> Jakby zachować klimat z GI

Naprawdę klimat był niepowtarzalny nie wiem czy wyjdze podobna gra z takim klimatem.

To zależało po prostu od miejsca akcji. Kolonia górnicza, w której pracują najgorsi przestępcy to naprawdę ponure i przygnębiające miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 12:09, sługa Innosa napisał:

> > Jakby zachować klimat z GI
>
> Naprawdę klimat był niepowtarzalny nie wiem czy wyjdze podobna gra z takim klimatem.

>
To zależało po prostu od miejsca akcji. Kolonia górnicza, w której pracują najgorsi przestępcy
to naprawdę ponure i przygnębiające miejsce.



Niom tak w Gothicu 3 mogli by dołączyć mapę z Gothica 1 bo brakuje tam tego. W G1 może grafika nie jest tak piorunująca jak 2 czy 3 ale to ma też plusy że można grać na słabszych kompach :) Ale jednak G1 to jest to chyba sobie wgram i znów przejdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka naturliś :) ... Przeszedłem ją nie jeden raz i za każdym razem frajda z gry wyśmienita :) . I tak sobie myślę, gdyby PB zrobiło jakiś bajerancki remake G1 na ten przykład na dziesięciolecie serii... To byłby hicior :) ... Ale do tego jeszcze kilka lat, długich lat... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimat pierwszej czesci polega na tym gdzie sie znalezlismy i ze walczymy nie po to by uratowac swiat, ale o uznanie i respekt (Przynajmniej na poczatku). Czesc druga tez ma swietny klimat, ale to juz nie to co bylo w jedynce. A w trzecia czesc nie gralem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 13:24, deput666 napisał:

gothic 1 . zdecydowanie. klimat i grywalność(pomijam dodupne sterowanie) , ew. jeszcze muzyka
rządzą !



STEROWANIE JEST DOBRE JAK TROCHE POGRASZ SIĘ PRZYZWYCZAISZ I BĘDZIE CI WYGODNIE KLIKAĆ STRZŁKI Z CTRLA NIE WALIĆ OD POPROSTU

W GOTIC WIDZISZ ŻE TEN ŚWIAT ŻYJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować