Zaloguj się, aby obserwować  
Vandaeriel

Który Gothic jest najlepszy?

289 postów w tym temacie

pierwsza czesc jest najlepsza przeszedlem ja 6 razy zanim mi sie znudziła druga tylko raz ale nie grałem jeszcze w trzecią wiec nie bede o niej pisac (wymagania sprzetowe:C)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dwójka. Jest lepsza, ładniejsza i fajniejsza od jedynki, a zarazem prostsza i mniej przebajerowana od trójki. Do tego dwójkę przeszedłem kilka razy, a w tamte grałem tylko kilka godzin (u kolegów). A trójka nie chodzi na moim kompie:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( G II rulez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Gothic2 jest lepszy od 1 części bo bohater nie robi takich sztywnych ruchów jak w Gothicu1 noj poza tym ma ładną grafike i widoki Gothic 2 :) a w Gothica3 nie mam jeszcze okazji zagrać bo za słaby sprzęt mam na niego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co grałem w G1,G2,NK,G3 i... Gothic 3 Ma doskonałą szate graficzną, świetny dźwięk itp... Gothic 2 i dodatek Noc Kruka równiesz jest doskonała, co prawda na niższym poziomie graficznym ale również świetna... Ale jak dla mnie Gothic 1 To najlepsz z tych części z pewną *(ukrytą gwiazdką). G1 jast Super-Extra-Hiper-Fajny ale tylko na początku. Uwielbiam... nie... ja kocham tą muzyczke ze starego obozu i ten klimat gry oraz tą wciągającą FABUŁE dzięki której zabrałem w reszte części tego wspaniałego RPG''a. Podejrzewam że gdybym zaczą od 2 cz. to bym (mniejsza o to że bym nie wiedział o co chodzi i na czym stoje) na niej zakończył chyba, że dowiedział bym sie o 3 cz. i był bym zaciekawiony po obejrzeniu opini na jej temat... nie wiem... Naprawde całą sage mógł bym zachwalać bez końca dniami i nocami, ale i tak kto w nią grał ma swoją opinie na jej temat... jeszcze tylko powiem dlaczego początek G1 dlatego, że potem idą w ruch te nudne misje typu: -zabij pełzaczy, -pozbieraj ziółka itp. Mimo zę te wszystkie misje mnie nudziły to najbardziej nudna jest świątynia która jest za długa i za bardzo skąplikowana... Jeżeli ktoś kto to czyta nie grał w któwąkolwiek z części to naprawde polecam bo jak na pierwszy raz to każda misja jest fajna bo nowa i nieznana dopiero przy którymś z koleji przejściu gry zaczynają sie nudzić. Jeszcze raz POLECAM

20070214145700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jak dla mnie to oczywiście pod względem graficznym i jeśli chodzi o rozwiązanie walki (chodzi o aspekt walki z kilkoma wrogami naraz i strzelanie) to Gothic 3 jest najlepszy. Jednak po drodze do większego i ładniejszego świata G3 zatraciłswój klimacik(i część możliwości eksploracji terenu dostępnych w poprzednikach) i kompleksowość świat. Nie czaicie?
To posłużę się drobnym przykładzikiem. Ot mamy miasteczko w G3. Sa ludzie, domki, coś tam też gadają, ale ten obraz miasta nie jest kompletny. Właściwie taki miasto nie żyje, bo ludziska/orki nie mają za wiele zajęć, nie przestrzegają dobowego planu dnia-tylko kilku NPC kładzie się spać, nie jedzą, nie piją, ot łażą tu i ówdzie. Dodatkowo w g3rozpadły się wszystkie rodziny na całym kontynencie. Nikt nie ma żonki(dzieciaków i tak nigdy w Gothicach nie było więc nie narzekam), nie bywa w miejscach publicznych, MPC są względnie trwale przypisani do terenu w sąsiedztwie domu(jak w Diablo).
Co ja gadam, nawet nie ma co porwnywać tego do Gothica 2/NK. Tam głupia farma miała prawdziwych-o ile tak da sie to ująć -mieszkańców. Chodzili spać, gotowali, przechhadzali sie po włościach, rozmawiali. I najważniejsze, od każdego(dosłownie każdego) NPC dało się wyciągnąć jakąś "złotyą myśl" ewentualnie zapytać o drogę(i odpowiadali albo kazali spadać). Na tym poletku G3 to totalna porażka.
I dla czepiających się, nie narzekam na G3 "bo mi nie chce iść". Chodzi, i to płynnie, ale szybko się nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy byl GOTHIC 2. Nie dosć że miał świetną grafike która jak dla mnie pasowała do tej gry jak cholera < nawet w 3 mogła być taka sama>, a poza tym w G2 był świetny system walki, nie tak jak w G3 że walisz w LPM i walisz ile wlezie! Moim zdaniem to przez nas G3 został tak niedorobiony, gdyż cały czas narzekaliśmy jak Piranie przesunęły premierę. Myślę że Piranie wezmą się za siebie i zrobią Super dodatek do G3 i potem koleine części jakże wspaniałej gry. Gothic 3 natomiast jest grą świetną, ale brakuje jej wielu rzeczy np: za mało zadań związanych jest ze swoimi Przyjaciółmi, z którymi przeżyliśmy bardzo dużo. No i system walki trzeba koniecznie poprawić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą częscia jest gothic 1 .dlaczego? Gdyż właśnie od "jedynki" się zaczęło.ta gra pokazała coś nowgo ,coś innego, realny , żyjący świat, niebanalną fabułę . Sam bohater nie był przedstawiony jako "pępek świata". Co prawda sama gra miała wady,lecz nie zmienia to faktu , że gra jest bardzo dobra. gothic 2 jest za to bardzo dobra kontynuacją ,lecz nie jest aż tak dobry jak ''jedynka". mamy większy świat ,wiecej potworłów , więcej questów, tak jak na kontynuacje przystało. lecz niestety nie poprawia błędów poprzedniczki (przynajmniej nie wszystkich).gothic 2 noc kruka to dobry dodatek nieźle wplatajacy sie w główną fabule. gothic 3 to gra na pewno dobra , ale nie jest tak przełomowa jak gothic 1 (to pewnie przez obliviona). na dodatek WYSOKIE WYMAGANIA SPRZĘTOWE, na pewno zniecheca duża część graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No gothic 1 jak wyszedł, bardzo mi się podobał i podoba do teraz. Ma świetny klimat.
Dwójka jest też fajna i wzbogacona o lepszą grafikę i parę drobiazgów.
Jeżeli chodzi o gothic 3 to jest to gra która nie wpadła mi do gustu jak gothic 1 i 2, choć jestem fanem gothica:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy Gothic ma swe wady i zalety np:Gothic III:Wysokie wymagania sprzętowe,najlepsza grafika.Gothic II:Grę przejść można w jeden dzień.Gothic I:Chyba najlepszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 18:33, Czcigodny napisał:

Gothic II:Grę przejść można w jeden dzień.


Nie przesadziłeś trochę?? Można ale raczej na kodach a to nie przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 19:44, wdowiakm napisał:

> Gothic II:Grę przejść można w jeden dzień.

Nie przesadziłeś trochę?? Można ale raczej na kodach a to nie przyjemność.

na jakich kodach ? a BugRun ? Wystarczy kilka zwoi i napojów szybkości :) jakieś 40 minut koleś przechodził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 19:54, ŁukiPluta napisał:

na jakich kodach ? a BugRun ? Wystarczy kilka zwoi i napojów szybkości :) jakieś 40 minut koleś
przechodził :)


A to o tym nie wiedziałem ;) Ciekawe trzeba kiedyś spróbować chociaż wątpię by się to udało mi ;)
Dobra koniec offtopu ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować