Zaloguj się, aby obserwować  
Vandaeriel

Który Gothic jest najlepszy?

289 postów w tym temacie

Pod względem fabuły - Gothic I
Pod względem miodności - Gothic II Noc Kruka
Pod względem zabugowania, nieudanej kontynuacji i kompletnego braku optymalizacji - Gothic... no, sami zgadnijcie :)
Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 20:15, Szperacz Robson napisał:

Pod względem zabugowania, nieudanej kontynuacji i kompletnego braku optymalizacji - Gothic...
no, sami zgadnijcie :)


Wszystkie? A nie, napisałeś kontynuacji... To pewnie II i III.

W pierwszą część jeszcze jakoś da się pograć. Następne są po prostu nudne... Do tego jeszcze zabugowane, z marnymi postaciami i dialogami, itp, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 20:00, Luzi napisał:

W necie już pojawiło się kilka screenów z Gothica 4 ponoć ;] Nie wiem bo sam nie widziałem
ale może będą fajne ...


Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy 4 to fani gry, z nią obeznani. Może uda im się zachować klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście najbardziej podobała sie dwójka chyba najbardziej mnie wciągnęła. Bo grając w jedynkę to dopiero wszystko sie poznawało odpalając z kolei dwójkę od razu wiedziałem, że jestem w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 12.12.2007 o 20:18, Adham napisał:

Wszystkie? A nie, napisałeś kontynuacji... To pewnie II i III.

W pierwszą część jeszcze jakoś da się pograć. Następne są po prostu nudne... Do tego jeszcze
zabugowane, z marnymi postaciami i dialogami, itp, itd.

Chodziło mi o część III :) Dwójka bardzo mi się podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedział: "Odtworzyć klimat". Ale to już chyba raczej niemożliwe - klimat jedynki gniótł zmieniając nas w dwuwymiarowe tekstury na podłodze głównie dzięki miejscu w którym się dział. W G2 było w miarę, G2: NK miał cudowny "addonworld", a G3? Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 20:26, Tajemnic napisał:

Ja bym raczej powiedział: "Odtworzyć klimat". Ale to już chyba raczej niemożliwe - klimat jedynki
gniótł zmieniając nas w dwuwymiarowe tekstury na podłodze głównie dzięki miejscu w którym się
dział. W G2 było w miarę, G2: NK miał cudowny "addonworld", a G3? Hmm...


Dla mnie to właśnie G2 jest najsłabsze klimatycznie. A w G3 klimat się czuje, może inny niż w 1, ale niewiele gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej udaną odsłoną był Gothic 2... 3 część to już nie to samo i zdecydowanie najgorsza ze wszystkich jak dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej spodobała się II część.Fabuła mniej nudna niż w jedynce i można zostać magiem nie marnując pkt. nauki na walkę.Bo w GI zanim można było zostać magem wody to już trzy czwarte gry przeszedłeś i mistrzostwo walki mieczem.Co innego ponoć z magiem ognia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła mniej nudna niż w jedynce? A co tam było ciekawego? W jedynce fabuła była znacznie ciekawsza. A magiem ognia można było zostać już wcześniej. Albo po prostu uczyć się niemalże od początku na bagnach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może źle to ująłem "mniej nudna" chodziło mi o to że IMO fabuła w Gothicu I stoi na wysokim poziomie ale ta z Gothica II stoi na wyższym poziomie.A poza tym w G2 dostawałeś o wiele wcześniej teleporty a w G1 trzeba było się ostro nałazić.Nie chodzi o to że mój bezimienny był pacyfistą ale trochę nudne jest łażenie w tą i z powrotem bez żadnego potwora na drodze bo wszystkie wykoszone.
A co do tego że na bgnach można się uczyć.Ale co z tego jak i tak żeby zostać guru trzeba przejść misję z pełzaczami i ich królową jak tego nie da się przejść bez mistrzostwa miecza.Nie wiem jak na bagnach ale grając najemnikiem musisz przejść jeszcze kolejny epizod gry żeby dostać się do magów i złożyć przysięgę.Być może też tak jest na bagnach.CO prawda można by walczyć zwojami ale to mi nie szczególnie podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie grałem w G1 oraz G2 bez i z Nocą Kruka - i wszystkie są świetne. Jednak najbardziej spodobała mi się atmosfera jedynki - dolina górnicza otoczona barierą to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować