Zaloguj się, aby obserwować  
Vandaeriel

Który Gothic jest najlepszy?

289 postów w tym temacie

jak dla mnie G1 ma nie powtarzalny klimat(ach ta kolonia gornicza) dwojka byla pod tym wzgledem gorsza ale noc kruka mi sie spodobala , w g3 panuje podobny klimat co w nocy kruka takie odnioslem wrazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się najbardziej podobała 2 nie wiem czemu ...może dlatego że ją przeszedłem 6 razy i mnie strasznie wciągneła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zaczołem swoją przygodę z gothicem od 2 ale mimo to najlepszą częścią wydaje mi sie jedynka, niepowtarzalny klimat,wciągająca fabuła i wogóle sie nietnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rządzi Gothic II z dodatkiem w GI zaczołem grać dopiero przed wczoraj ia już się motam niewiem co robić i wogóle jajoś mnie do niego nie ciągnie może dlatego że zaczołem grać od lepszej. Dlamnie dużym plusem dla GI jest duża i fajna GD szkoda że w dwójce niema tak dużej bo te głupie orki postawili swoją palisade musze kilku porozwalać jak będe grać w Gothica. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem jedynkę, była świetna, teraz męczę dwójkę i też jest bardzo dobra. Ocenię dopiero po przejściu G II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w Gothica i Gothica II bez dodatku ( teraz Noc kruka staniała to trza by kupić...). Gothic nie spodobał mi się w ogóle... jak widziałem to u kolegi. Inny kolega jednak postanowił mi tą grę sprezentować, do czego podszedłęm z małym entuzjazmem... wieczorkiem siadam i myślę... Wciągło mnie już NWN, kusi mnie żeby sobie pograć... ale trza by zobaczyć tego Gothica....
i co?
I nic... posiedziałem przy nim tak z cztery godziny, następny dzień to była niedziela, to posiedziałęm przy nim osiem godzin. I ciągle mi było mało! Kilka dni miałem z życiorysu wyrwane, tak mnie ta gra safascynowała i wciągnęła! Ten świat, ta wizja Koloni pełnej zdemoralizowanych elementó przestępczych, które odtwarzają jednak w obrębie Bariery wszelkie zjawiska społeczne z Zewnatrz. Ten tętniący świat, gdzie Kopacz może nawet pójść się odlać, a nie stać i czekać aż Bohater będzie potrzebował jego rady. Czemu to mówię? Bo w drugiej części takich emocji nie miałem. Jako RPG G2 było całkiem dobre. Jako kontynuacja legendy RPG - takie sobie :/
Tak więc stanowczo jedynka !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 23:44, Real-Szczery napisał:

Grałem tylko w Gothica i Gothica II bez dodatku ( teraz Noc kruka staniała to trza by kupić...).
Gothic nie spodobał mi się w ogóle... jak widziałem to u kolegi. Inny kolega jednak postanowił
mi tą grę sprezentować, do czego podszedłęm z małym entuzjazmem... wieczorkiem siadam i myślę...
Wciągło mnie już NWN, kusi mnie żeby sobie pograć... ale trza by zobaczyć tego Gothica....
i co?
I nic... posiedziałem przy nim tak z cztery godziny, następny dzień to była niedziela, to posiedziałęm
przy nim osiem godzin. I ciągle mi było mało! Kilka dni miałem z życiorysu wyrwane, tak mnie
ta gra safascynowała i wciągnęła! Ten świat, ta wizja Koloni pełnej zdemoralizowanych elementó
przestępczych, które odtwarzają jednak w obrębie Bariery wszelkie zjawiska społeczne z Zewnatrz.
Ten tętniący świat, gdzie Kopacz może nawet pójść się odlać, a nie stać i czekać aż Bohater
będzie potrzebował jego rady. Czemu to mówię? Bo w drugiej części takich emocji nie miałem.
Jako RPG G2 było całkiem dobre. Jako kontynuacja legendy RPG - takie sobie :/
Tak więc stanowczo jedynka !!!!


Fajnie napisałeś można by to do recenzji zaliczyć ja gram od niedawna i jakoś mnie nie wciąga. Co do GII masz racje niema w nim prawie nic zaskakującego dla mnie tak naprawde było wielkim zaskoczeniem Xardas który się pojawił po zabiciu smoka- ożywieńca. Skoro piszesz że GI tak cię zaskoczył to może jest dla mnie mała iskierka że pokocham Goticha I jak pokochałem GII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do recenzji raczej nie - za krótkie i pisane na szybko - ale dzięki :) Mógłbym w sumie spróbówac napisać recenzję tej gierki i na jakąś stronkę wysłać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 21:58, Ecko09 napisał:

Najlepszy jest tylko jeden: Gothic 3.

Nie rozśmieszaj mnie. fabuła w trójce ogranicza sie do chodzenia od miasta do miasta. Widać w G3 nie grałes... Gothic 1 i 2 trzymają podobny poziom, ale mimo wszystko lepsza jest chyba dwójka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dwójka jest lepsza? To już zależy od gustu. Mi bardziej podobała się jedynka. Jak na tamte czasy, była przełomowym tytułem. Świetna fabuła która wciągnęła mnie bardziej niż żadna inna. Gothic 2 wiadomo również świetna gra, wciąga, ale to jednak nie to samo co pierwsza część. O "trójce" nawet nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Gothic 1 i 2 to gry cudowne ... mialy ten niepowtarzalny klimat (np.: noca to nawet mi sie nie snilo do lasu napierniczac ;-) odrazu by mnie wargi zagryzly brrr) i wciagajaca fabule ktora powodowala ze chce sie grac, teraz malo ktora gra tak wsysa ze ciezko sie oderwac (albo to ja sie starzeje :P). Lecz pojedynek G1 vs G2 wygrywa G1 :P W drugiej czesci ostatnie rozdzialy byly troche po macoszemu potraktowane ... Osobiscie czuje niedosyt po Dworze Irdorath, mogl byc bardziej wymagajacy :P chociaz zonk na widok Xardasa byl milym zaskoczeniem. A w G1 urzekajacy byl poczatek - gracz rzucony w nieznany, ogromny (haha tak :P ogromy sie wtedy wydawal a dzisiaj przy takim Oblivionie jak piaskownica wyglada :-)) i brutalny swiat ... ehh niech mi ktos pamiec sformatuje cobym mogl jeszcze raz na nowo odkrywac magie G1 i 2 :-( pzdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować