Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rule of Rose – fale protestów

79 postów w tym temacie

Klimat to ta gierka ma niewąski, gdybym miał PS2 na pewno bym zagrał. Nie rozumiem tych protestów, Gears of War też jest brutalny (w inny sposób ale jednak) i nikt nie protestuje, dać "dozwolone od lat 18" i finał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerryzzz

Codziennie media nagłaśniają sprawę, zbliżającej się gry ze studia 505 Games, Rule of Rose. Kolejne oskarżenia i postulaty o niedopuszczenie gry do sprzedaży, sprowokowały twórców do pewnych kroków, które zapobiec mają podobnym oskarżeniom.

Przeczytaj cały tekst "Rule of Rose – fale protestów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, w strategia popełnia się masowe mordy, w grach fpp bryzga krew we wszystkie strony, a także są gry, jak Unreal Tournament, w ktorej flaki latają po całej mapie.
Według mnie to bzdura. Homoseksualizm był obecny już w antycznym świecie, antyku także istniało pojęcie masowego mordu i mordercy seryjnego. Zabijano kobiety, starców i mężczyzn za poglądy, wyznanie i z bardziej błahych powodów. Dziecko zabijało Ojca, matke, brata lub siostre. Wszystko jest było znane 2000 lat temu.
Więc takie gadanie, że gre demoralizują jest dla mnie szukaniem sensacjii rozgłosu dla samego siebie. Taki dziennikarz uważa, że napisze o grze iż jest brutalna, zbyt brutalna dla czałowieka i chmara innych naiwniaków to poprze. Jednym slowem Zal.
Na swiecie panuje glod ! Niech o tym pisza. A nie trzepiaja sie rzeczy, o ktorych nie maja pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie to powoli denerwować. Wszędzie mówi się że gry są złem itd, a wcale takie nie są. Po prostu nie będzie od 18 lat i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wspomnianych przez Ciebie grach zabijasz dorosłym bohaterem, a w RoR postacie to dzieciaki. Poza tym w żadnej grze nie pokazuje się dzieci pod katem sexualnym czy erotycznym tak jak w RoR.

P.S>

Reklama i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

media nie maja pojecia o grze, ale wazne ze jest do czego sie przyczepic i zrobic z tego tania sensacje. kumpel gral w to i po godzinie zaobserwowal: krew byla na poczatku w prerenderowanym intro, nikogo przez ten czas grania nie zabil, sterowanie jest kiepskie, a sama gra srednia. co zreszta potwierdza srednia ocena na sieci 60/100. niestety, po raz kolejny widac, ze jesli osoby ktore kompletnie nie znaja sie na rzeczy, a przedmiotu ktoremu zarzucaja ''tysiace symulowanych morderstw'' itd, na oczy nie widzieli.

gry jak kazde medium, sa rozrywka kierowana do poszczegolnych grup wiekowych. to ze w dark crusade dostalem bonus za wyrzniecie w pien 5000 jednostek przeciwnika, nie oznacza ze wieoczrem wychodze na miast z siekiera i robie dokladnie to samo. kazda gra ma klasyfikacje wiekowa, ale co z tego jesli rodzicow wogole to nie interesuje i kupuja bo dziecko chce. a jak nie kupia, to pograja u kolegi ktory to juz ma. jak zwykle probuje sie ''naprawic'' nie w tym miejscu co trzeba. mam nadzieje ze pokaz 505 Games uswiadomi tluczkom medialnym, o czym gra jest, co w niej sie dzieje, chociaz to plonne nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w dzisiejszym świecie to nic nadzwyczajnego że dzieci latają z bronia i mordują.wystarczy tylko popatrzec na wiadomości np z Iraku gdzie 10 latkowie biegają z karabinami i sa gotowi zastrzelić każdego obcokrajowca. a to jest tylko gra.i jeśli beda w nia grali dorośli to nic nie widzę w tym sprosnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

media zawsze będą atakować gry video ( w szerokim sensie) z jednego powodu - konkurencja gier wobec TV

pomyślcie - ile oglądacie TV od kiedy zaczęliście grać na kompie/konsoli ??? co więcej znam graczy co którzy nie mają telewizora w domu! - przecież do kompa można dokupić karte TV a konsolę podpiąć do monitora - a wtedy bye Bronek bye oglądalność bye dochody z reklam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecież więcej brutalności i seksu widzi się w telewizji. Wszędzie, w głupich telenowelach, bajakch dla dzieci a nawet reklamach są jakieś podteksty. Zawsze szuka się kozła ofiarnego, aby odwrócić uwagę mediów od tego co jest naprawdę istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważacie, że tej gry za bardzo się czepiają, to poczekajmy na ukazanie się Bioshock. Tam, żeby zdobyć wypasione moce czy możliwości trzeba będzie zabić małą dziewczynkę. Tego to się dopiero będą czepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quatre
Czepiają się, że w grze trzeba m.i. zabijać małe dziewczynki. Choć podobno taka sekwencja jest tylko w intro czy jakimś innym filmiku. Dokładnie nie wiem bo nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 11:13, Waaazuuup napisał:

Jeśli uważacie, że tej gry za bardzo się czepiają, to poczekajmy na ukazanie się Bioshock.
Tam, żeby zdobyć wypasione moce czy możliwości trzeba będzie zabić małą dziewczynkę. Tego to
się dopiero będą czepiać.



o kurde po cos to powiedział o tej grze.teraz będą mieli nastepny cel i znowu będzie nagonka na nastepna grę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuję, to cała nagonka wyniknęła z tego, że jakiś dziennikarz- idiota przeczytał, że gra jest dozwolona od lat 15. Co poniekąd jest prawdą... tyle, że gra jest dozwolona od lat 15 w japonii, a w europie i USA normalnie, od 18. Cóż można powiedzieć? Szukanie taniej sensacji FTW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 11:49, Czaj-nik napisał:

Z tego co ja się orientuję, to cała nagonka wyniknęła z tego, że jakiś dziennikarz- idiota
przeczytał, że gra jest dozwolona od lat 15. Co poniekąd jest prawdą... tyle, że gra jest dozwolona
od lat 15 w japonii, a w europie i USA normalnie, od 18. Cóż można powiedzieć? Szukanie taniej
sensacji FTW :)


www.pegi.info - jak byk stoi, że w Europie 16+.
www.esrb.org - w stanach gra ma rating M (Mature), co oznacza, że jest przeznaczona dla graczy powyżej 17 roku życia.

Inna sprawa, że cały szum wziął się jak zwykle z tego, że dziennikarze nie mają pojęcia o czym piszą i szukają taniej sensacji. I stąd opisane w newsie plany zwołania konferencji i pokazania im, że w grze nie ma tak naprawdę niczego uzasadniającego takie reakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 13:12, neozeus napisał:

A silent hill w kinach jest od 12 lat ^^ W Polsce, nie wiem, jak inne kraje.


Poważnie? Od 12? Hehe, no nieźle, myślałem, ze to się kwalifikuje pod "od 18 lat". Wracając do gier to zresztą Polska to taki dziwny kraj, że małe dziecko nie ma problemu z kupnem gry gdzie z okładki razi czarne na białym 18+. To raczej w tym jest problem, a zwala się winę na producentów gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować