Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nadciąga nowy Firefox

59 postów w tym temacie

Domek

Bój o dominację na rynku przeglądarek, choć zauważalnie zmalał, nadal trwa. Darmowa Opera, nowe browsery oraz miliony ściągnięć Mozilli Firefox mówią same za siebie. Czy zbliżająca się najnowsza wersja "Ognistego Liska" pozwoli mu zagarnąć kolejnych użytkowników Internet Explorera?

Przeczytaj cały tekst "Nadciąga nowy Firefox" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja się jeszcze nie do końca obudziłem chyba. Pomyłka była oczywista, jakkolwiek tak czy inaczej dziękuję za zwrócenie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 09:27, WorldWar3PL napisał:

yYyy.... .ja tam mam IE i nie przeszkadza mi, wystarczy dobry antyvir :>

który może nie zdążyć z aktualizacją..... najelpsze wirusy skanowały 90% adresów ip w ciągu parunastu minut (niezapominaj że każdy zarażony komputer natychmiast zaczyna sprawdzać inne, wiec postęp jest geometryczny). żeby uświadomić że problem jest poważny, przypomne że był już wirus w bannerze na oficialnej stronie któregoś z unijnych urzędów (a wiec zdawało by się że absolutnie pewnej) i to nawet klikać nie trzeba było, starczyło zę sie wyświetlił. jesli wiec wirus zaatakuje serwer szybko (zanim namieżą go firmy antywirusowe i przygotują szczepionke) www i podczepi sie do hostowanych przez niego stron (a bywały już takie) to tylkorezygnacja z ie cie uchroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze dobrze skonfigurowany IE jest bardzo dobra przegladarka... a tak wlasciwie to zastanowiliscie sie kiedys czemu IE ma tyle dziur a FF nie ? a no dlatego ze IE uzywa 80% ludzisk... poczekajcie az FF bedzie mialo chociazby pozostale 20...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 11:43, WąChU napisał:

Dobra ludziska a teraz na powage. IE czy ten FireFox ?, Ktora przegladarka uchroni mnie bardziej przed syfami z neta ?

mniej popularna czyli firefox. pozatym twórcy ie popełnili katastrofalny bład integrując go z systemem (ma zostać naprawiony w ie7) .
re KudlatyGce zauważ że łatka do firefoxa jest po paru godzinach/dniach (a wiec złośliwe programiki mają mało czasu żeby ją wykorzystać) a do ie po miesącach/latach o ile wogle wychodzi(zdaje sie że ciągle są niepoprawione błędy znalezione w 2002 roku). bezpieczeństwa programu nie mierzy sie w ilosciach znalezionych dziur, bo te są w każdym, chociaż rozmiar ie (instalka ponad 70 mb wobec 9 firefoxa) też robi swoje. wiecej kodu=wiecej okazji do zrobionia dziury. bezpieczeństwo mieży sie szybkoscią reakcji na dziury. A ta w produktach microsoftu kuleje i to bardzo (nie tylko dlatego że z nieznanych przyczyn czekają z łatkami na 2 wtorek miesąca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 10:04, sig. napisał:

byłbym zapomniał antywirus nie chroni przed dialerami/spyware/zmieniarkami strony startowej


Przed tym chronia osobne programy i Tobie tez radze z nich korzystac, nawet jesli uzywasz FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 11:43, WąChU napisał:

Dobra ludziska a teraz na powage. IE czy ten FireFox ?, Ktora przegladarka uchroni mnie bardziej przed syfami z neta ?


IE moze byc, ale musisz go uaktualnic (wszystkie patche), i skonfigurowac. Sam jednak korzystam z Opery (z wygody przede wszystkim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 11:55, Hegemon napisał:

> byłbym zapomniał antywirus nie chroni przed dialerami/spyware/zmieniarkami strony startowej

Przed tym
chronia osobne programy i Tobie tez radze z nich korzystac, nawet jesli uzywasz FF.

jak trzeba to duet ad-aware +spybot załatwiają sprawę. przyznasz jednak że przy używaniu ie niebezpieczeństwo zarażenia takowymi jest dużo większe (ze względu na nieszczęsne active x).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować