Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Demonhunters czy Dark Eldars to całkiem dobry pomysł na kolejny dodatek do DoW''a...natomiast aby wiernie przedstawić Tyranidów potrzeba nowego silnika ;p.
Jeżeli mnie pamięć nie myli, to aktualny krztusi się przy bardzo dużej ilości jednostek - a Tyranidów jest od groma i jeszcze więcej ;p.
Zaznaczam, że nie grałem w Winter Assault i w pewnej kwestii mogę się mylić, ale główną rzeczą, którą bym chciał zobaczyć w DoW 2 jest kontynuacja fabuły z podstawki - czyli co się dalej działo z kapitanem Angelusem po tym jak zniszczył Maledictum i uwolnił demona(chyba że było to kontynuowane w WA), bo brak wyjaśnienia tego wątku nie dawał mi(i nadal nie daje) spokoju, jak już się o DoW wspomina ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 18:48, Tomek1990 napisał:

Zaznaczam, że nie grałem w Winter Assault i w pewnej kwestii mogę się mylić, ale główną rzeczą,
którą bym chciał zobaczyć w DoW 2 jest kontynuacja fabuły z podstawki - czyli co się dalej
działo z kapitanem Angelusem po tym jak zniszczył Maledictum i uwolnił demona(chyba że było
to kontynuowane w WA), bo brak wyjaśnienia tego wątku nie dawał mi(i nadal nie daje) spokoju,
jak już się o DoW wspomina ;p.

Są trzy książki (jedna opisuje podstawkę, dwie to ciąg dalszy z fabułą, której nie było w grach). Na forum Relica kiedyś ktoś napisał krótkie streszczenie fabuły tych książek. Ja słyszałem, że C.S. Goto to przeciętny pisarz i książki nie są najlepsze. Fabuła koncentrowała się na dalszych przygodach Angelosa, pojawiał się też kronikarz Ramah, arcyprorokinie Taldeer i Macha. Ujawniono też, że Inkwizytor Toth został opętany przez tamtego demona. W książkach tych Angelos pomaga eldarom walczyć z nekronami (najpierw na Lorn V, ale po wydarzeniach z WA, a potem na planecie Rahe). To wszystko, co wiem. Pewnie są też inne istotne szczegóły, ale to wszystko co pamiętam z tamtego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 21:21, Czedwik napisał:

Są trzy książki (jedna opisuje podstawkę, dwie to ciąg dalszy z fabułą, której nie było w grach).
Na forum Relica kiedyś ktoś napisał krótkie streszczenie fabuły tych książek. Ja słyszałem,
że C.S. Goto to przeciętny pisarz i książki nie są najlepsze. Fabuła koncentrowała się na dalszych
przygodach Angelosa, pojawiał się też kronikarz Ramah, arcyprorokinie Taldeer i Macha. Ujawniono
też, że Inkwizytor Toth został opętany przez tamtego demona. W książkach tych Angelos pomaga
eldarom walczyć z nekronami (najpierw na Lorn V, ale po wydarzeniach z WA, a potem na planecie
Rahe). To wszystko, co wiem. Pewnie są też inne istotne szczegóły, ale to wszystko co pamiętam
z tamtego posta.


Znasz tytuły ?? Wydawnictwo ?? Czy po polsku ??

A tak pozatym chce kolejny dodatek z kampanią i co najmniej 2 nowymi rasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 21:40, Kerigun napisał:

Znasz tytuły ?? Wydawnictwo ?? Czy po polsku ??

W Polsce te tytuły nie zostały wydane. Pisałem tylko tyle, co wiem z postów na forach. Osobiście książek nie czytałem. Książki znajdziesz w wydawnictwie Black Library: http://blacklibrary.com/author.asp?id=111
Są to: Dawn of War, Dawn of War: Ascension i Dawn of War: Tempest. Niestety pierwszy tom jest obecnie niedostępny i nie wiadomo czy będzie dodruk.

Dnia 12.05.2007 o 21:40, Kerigun napisał:

A tak pozatym chce kolejny dodatek z kampanią i co najmniej 2 nowymi rasami.

Na drugi dodatek raczej nie ma szans. Prędzej sequel, zwłaszcza, jeśli mają być Tyranidzi. Oczywiście pod warunkiem jeśli tym razem silnik będzie bardziej wydajny. Ja bym chętnie widział w DoW 2 najpierw 7 ras tylko nieco poszerzone o nowe jednostki, a następnie dwa dodatki z pozostałymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja wcale nie wiem czy dobrym pomyslem jest ciagle dodawanie nowych rasych/frakcji.Wiadomo ze im wiecej tym trudniej o balans w multi.No chyba ze beda podobne do siebie a przeciez nie o to chodzi.Jak dla mnie to optymalne byly te 4 rasy z podstawki, obecne 7 to za duzo.Zamiast tego lepiej by bylo rozwinac obecne, dodac wiecej sprzetu, powiekszyc mape, skale rozrywki, jakies nowe surowce, troche wiecej ekonomii , budowania, moze walki powietrzne.Tak wiem ze to niezgodne z duchem bitewnego wh40k ale przeciez DoW to gra komputerowa, luzna adaptacja wiec moze rzadzic sie wlasnymi regulami.Jak ma powstac dwojka na zasadach z jedynki to moga troche poprawic grafike i dodac wiecej frakcji, wiecej raczej nie da sie poprawic bo ta gra nie ma wad wiec po co nowa gra taka sama jak pierwsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest taka sprawa mam Worhammer 40,000:Dawn of War i nie moge grac bezposrednio prze siec z kumplem bo mi pisze ze limit czasu na sieci został wyczerpany chodziasz nigdy nie grałem przez siec prosze o pomoc i porade z gury będe wdzięczny numer gg 406332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 15:40, Joannita napisał:

W DoW 2 musi być Inkwizycja. Bez tej rasy nie ma kolejnej części.

Nie inkwizycja a Tyranidy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze kampania DOW 2 bedzie oparta na watku inwazji Tyranidow, ewntualnie dodatek... zas jakie by nie siac spekulacje pewne jest to, ze beda SM, CSM, Orki i Eldarzy - czy reszta bedzie od razu czy w dodatkach tego nie wiadomo... choc IMHO inne rasy raczej beda dodawane w dodatkach tak jak to bylo do tej pory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widzę temat o DoW2 więc myśle "napiszę moje pytanie tutaj właśnie". Więc tak - czy wiadomo cokolwiek o kolejnej części Dawn of War/kolejnym dodatku? Oby Relic przestał bawić się swoim CoH''em i powrócił do tworzenia kolejnej części DoW''a. Ile można czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w dwójce dołoża Tyrki , ciekaw jestem jak to będzie w ich przypadku wyglądała sprawa z bohaterem? Czy będzie to jakiś Tyrant, czy też któraś z bestii, które dołączyłem w obrazkach (niekoniecznie one same, ale może jakaś ich mutacja


20070530003147

20070530003241

20070530003248

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 15:40, Joannita napisał:

W DoW 2 musi być Inkwizycja. Bez tej rasy nie ma kolejnej części.

W Warhammerze Inkwizycja jako taka sama nie działa. Jeśli już to "podpina" się pod IG albo SM. Ewentualnie istnieje odłam zwany "Sisters of Battle", ale dodanie go zaprzątnęło by twórcom sporo czasu i myślenia :) Trzeba pamiętać, że DoW to gra która nie należy do gatunku strategii, tylko takiego specyficznego "Rushera". Nie ma co się oszukiwać, ta gra jest na czas. Kto wolniej klika przegrywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 00:32, Łukasz 666 napisał:

Jeśli w dwójce dołoża Tyrki , ciekaw jestem jak to będzie w ich przypadku wyglądała sprawa
z bohaterem? Czy będzie to jakiś Tyrant, czy też któraś z bestii, które dołączyłem w obrazkach
(niekoniecznie one same, ale może jakaś ich mutacja




Ehh, ten z dwoma "ostrzami" na plecach to Lictor. jest to jednostka która często się kryje, i potrafi długo czekać zanim zaatakuje :) Jest ona w elitach bodajże w WH40k.
Tamten drugi obrazek to albo warrior albo Carnifex. Warriorzy są w elitach, zaś Carnifex w Heavy Support. Chociaż co prawda Warriors mają opcję, żeby być HQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 18:06, Battlesuit napisał:

W Warhammerze Inkwizycja jako taka sama nie działa.


Działa. Ordo Malleus, Ordo Hereticus i Ordo Xenos. Dwie pierwsze mają własne armie w bitewniaku.

Dnia 23.06.2007 o 18:06, Battlesuit napisał:

Jeśli już to "podpina" się pod IG albo SM.


Na odwrót - to oddziały Inkwizycji mogą zażądać wsparcia IG lub SM. Nie mogą się pod nie "podpinać".

Dnia 23.06.2007 o 18:06, Battlesuit napisał:

Trzeba pamiętać, że DoW to gra która nie należy do gatunku strategii,
tylko takiego specyficznego "Rushera".


Tja. Wychodzi na to, że większość strategii, nie należy do gatunku strategii ponieważ można w nich "zrushować" przeciwnika. Dziwnie rozumujesz. ;p

A jeżeli chodzi o rasy jakie znajdą się w Dow 2, zapewne będą to Tyranidzi (oczekiwania co do tej rasy są ogromne), SM, Eldarowie i Orkowie. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na DoW2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2007 o 18:08, Battlesuit napisał:

>

Ehh, ten z dwoma "ostrzami" na plecach to Lictor. jest to jednostka która często się kryje,
i potrafi długo czekać zanim zaatakuje :) Jest ona w elitach bodajże w WH40k.
Tamten drugi obrazek to albo warrior albo Carnifex. Warriorzy są w elitach, zaś Carnifex w
Heavy Support. Chociaż co prawda Warriors mają opcję, żeby być HQ.


Polecam tę oto stronkę: http://uk.games-workshop.com/tyranids/special-characters/1/
Przeczytasz tam info o tyranidzkich special characters ,o których pisałem w moim poście.
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować