Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2009 o 15:19, Lex napisał:

IMHO Cyrus jest za słaby, żeby zabierać go na każdą misję.

U mnie Cyrus jest zawsze w podstawowym składzie, dzięki możliwości infiltracji. Tak go rozwinąłem, że zinfiltrowany może używać przedmiotów, reanimować towarzyszy i robi to natychmiastowo. Bierze mały udział w walce strzeleckiej, ale cały czas krążą po polu bitwy podrzuca granaty (granta ogłuszający + ładunki burzące = zabójcze kombo) i działa jako świetny support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 18:02, Mroku21 napisał:

U mnie Cyrus jest zawsze w podstawowym składzie, dzięki możliwości infiltracji. Tak go
rozwinąłem, że zinfiltrowany może używać przedmiotów, reanimować towarzyszy i robi to
natychmiastowo. Bierze mały udział w walce strzeleckiej, ale cały czas krążą po polu
bitwy podrzuca granaty (granta ogłuszający + ładunki burzące = zabójcze kombo) i działa
jako świetny support.

Ja jestem już w końcówce kampanii i zawsze na misję zabieram Avitusa i Tarkusa, jedynie na ostatnim miejscu jest rotacja, z czego Cyrus chodzi najczęściej, rzadziej Thaddeus, a najrzadziej Thule (nie zabieram go zwykle na misje walk z bossami, gdyż ciężko go na nich utrzymać na chodzie). Thaddeus jest bardziej użytecznym z pancerzem Terminatora, jako taki sprawdza się dobrze, bo w wersji podstawowej mimo wszystko zbyt łatwo ginie.

Ja do Cyrusa polecam kombo strzelba (ten specjalny wystrzał ładunkiem eksplodującym)+bomby termiczne. Jest to bardzo dobre połączenie i pojazdy z tym niszczy się banalnie wręcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dodatkowym ekwipunkiem z wersji limitowanej. Podczas tworzenia profilu online w usłudze LIVE rejestruje mnie w xbox i chce uzyskać dane płatnośći. Czy tak to powinno wyglądać ? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 22:13, orzech76 napisał:

ja jestem ciekawy o rozgrywce multi player może ktos mi opowiedziec ?

Masz 1 bazę która jest prawie nie do zniszczenia
Zbierasz rekwizycje oraz energie
Walczysz na 2 sposoby: Zniszczenie(baza musi być rozwalona) całkowite lub przewaga punktowa(kto ma więcej pkt ten wygrywa)
Ach no i grasz z ludźmi z całego świata xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 19:03, NewerB napisał:

Witam. Mam problem z dodatkowym ekwipunkiem z wersji limitowanej. Podczas tworzenia profilu
online w usłudze LIVE rejestruje mnie w xbox i chce uzyskać dane płatnośći. Czy tak to
powinno wyglądać ? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Zaloz konto silver i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 22:40, Maciek2194 napisał:

> ja jestem ciekawy o rozgrywce multi player może ktos mi opowiedziec ?
Masz 1 bazę która jest prawie nie do zniszczenia
Zbierasz rekwizycje oraz energie
Walczysz na 2 sposoby: Zniszczenie(baza musi być rozwalona) całkowite lub przewaga punktowa(kto
ma więcej pkt ten wygrywa)
Ach no i grasz z ludźmi z całego świata xd


a jest tak jak w kampani ze goscie maja ekwipunek i wogole ze masz bohatera ktory ci towazyszy przez cala orzgrywke onnline (wszystkie co stoczysz ) i iles tam wygranych walk dostaje sie rangi ????????? wogole jakas nowa rasa weszła tak do ogolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jeszcze jest zawiedziony ta gra? Ja mialem chyba zbyt wygorowane wymagania i moje marzenia zderzyly sie z betonowa rzeczywistoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 23:32, orzech76 napisał:

a jest tak jak w kampani ze goscie maja ekwipunek i wogole ze masz bohatera ktory ci
towazyszy przez cala orzgrywke onnline (wszystkie co stoczysz ) i iles tam wygranych
walk dostaje sie rangi ?????????


Bohater i jednostki levelują tylko w obrębie potyczki. Konto gracza zdobywa levele z czasem i przekłada się to na dostepność dodatkowych ubranek dla jednsotek, ale nie zmienia ich statystyk.

Dnia 22.02.2009 o 23:32, orzech76 napisał:

wogole jakas nowa rasa weszła tak do ogolu

Jezu, w każdej zapowiedzi, newsie czy plotce o DoW o tym trąbili, poszukaj sobie... >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 23:46, Astmatyk napisał:

Czy ktos jeszcze jest zawiedziony ta gra? Ja mialem chyba zbyt wygorowane wymagania i
moje marzenia zderzyly sie z betonowa rzeczywistoscia.


Czy mogę być zawiedziona? Po trochu tak, ale to bardziej wina mojej maszyny niż DoW''a, bo mi po prostu NIE chodzi. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra niewątpliwie wybitna... Jedyne co mnie boli to mała ilość mapek do multi. Co do kampanii owszem jest tylko troche monnotonna bo każda gra polega na zasadzie przyj przed siebie i zabij wszystkich. (u celu coś wysadz itp) a tu robimy to samo. w multi brakuje mi mapek miejskich z masą osłon. a i dla mnie tyra ssą troche za mocni w stosunku do innych ras. Ogólnie mimo wszystko gra ma klimat i jest świetna. w skali 1-10 dałbym 8+ - 9.
Pozdro dla wszystkich forumowiczów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 10:42, Quinti napisał:

Gra niewątpliwie wybitna... Jedyne co mnie boli to mała ilość mapek do multi. Co do kampanii
owszem jest tylko troche monnotonna bo każda gra polega na zasadzie przyj przed siebie
i zabij wszystkich. (u celu coś wysadz itp) a tu robimy to samo. w multi brakuje mi mapek
miejskich z masą osłon. a i dla mnie tyra ssą troche za mocni w stosunku do innych ras.

Ech w tym uniwersum tylko się tak dzieje.Nie miejsca tam na dyplomacje. W DoW tez było mało mapek i jakoś przeżyliśmy ^^ Tyrki mają masę...jest ich pełno(w w40k pare mld w kosmosie)dlatego mogą się wydawać trudni ale

Spoiler

są podatni na ostrzał bolterowy, więc ogień zaporowy i po tyrkach

Spojler :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 10:52, Maciek2194 napisał:

Ech w tym uniwersum tylko się tak dzieje.Nie miejsca tam na dyplomacje. W DoW tez było
mało mapek i jakoś przeżyliśmy ^^ Tyrki mają masę...jest ich pełno(w w40k pare mld w
kosmosie)dlatego mogą się wydawać trudni ale

Spoiler

są podatni na ostrzał bolterowy, więc
ogień zaporowy i po tyrkach

Spojler :O


no wiesz wczoraj miałem sytuacje w multi w której tracąc 1 oddział hormonoguatów (mialem 3 oddziały hormo,1oddział wojowników i herosa) zniszczyłem 3 platformy shurkienowe (czytaj ciężkie kaemy) oddział wyjących bunshe i czołg falcon. podkreślam że dwa działka były wycelowane w moją strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając trochę w sobotę i prawie całą niedzielę doszedłem do momentu, gdy na Meridianie rozbiłem watahy Eldarów. I teraz mam dylemat - czy wykonać drugą misję przeciwko Eldarom i dopuścić by poziom tyranids infestation wzrósł o parę punktów na innych planetach czy też smigać na Tajfun szukać przekaźnika a Meridian zostawić na później. Czy przytrafiło się w ogóle komuś stracic planetę z powodu tyranidzkiej plagi?
I na koniec - jakie budynki specjalne (kuźnie, kaplice czy przekaźniki) odpowiadają za mozliwość dodatkowych rozstawień na dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 11:23, sakhar napisał:

I na koniec - jakie budynki specjalne (kuźnie, kaplice czy przekaźniki) odpowiadają za
mozliwość dodatkowych rozstawień na dzień?


kuźnie. Warto też najpierw skoncentrować się na robieniu misji obronnych bo na nich łatwo sobie dobry score nabić co daje nawet 2 dodatkowe "lądowania"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się robić backup-y sejwów z DoW2?
Wyłączyli mi prąd na chwilę w trakcie grania i nie chce mi się teraz ładować misja z obroną wrót anielskiej kuźni.
Można jakoś to naprawić?

EDIT: Z sejwami już nie aktualne znalazłem folder :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie gry :

Ile jest w grze kampanii ? Wiem że na pewno jest kampania dla Krwawych Kruków, ale ponoć miała być jeszcze dla orków.
Jak rozwiązano kwestię wynajmowania oddziałów ? Wojsko można uzupełnić pomiędzy misjami, czy też jest jakaś możliwość podczas wykonywania zadania ?
Czy z grą faktycznie są problemy z instalacją przez Steam ? Bo ja już wystarczająco się nabawiłem z FEAR 2. Bez przerwy rozłączano przed instalką, i do tego przymusowe patche :/

I ostatnie, najważniejsze pytanie : czy warto kupić grę ? Jestem nieco uprzedzony z recenzji CDA, które zjechało grę za kiepskie misje... czy tryb pojedynczego gracza naprawdę jest taki zły ? Bo mi się tam np. pomysł z elementami RPG (doświadczenie oddziałów, dowódców, ekwipunek) nawet podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:05, Darkstar181 napisał:

I ostatnie, najważniejsze pytanie : czy warto kupić grę ? Jestem nieco uprzedzony z recenzji
CDA, które zjechało grę za kiepskie misje... czy tryb pojedynczego gracza naprawdę jest
taki zły ? Bo mi się tam np. pomysł z elementami RPG (doświadczenie oddziałów, dowódców,
ekwipunek) nawet podoba.

Kupuje CDA co miesiąc, uważam że tym razem się pomylili z oceną bo gra jest fajna. CDA miało do recenzji grę bez patcha, a patch poprawił kampanie i to znacznie.
Z grą faktycznie są problemy, potrafi się zawieszać, wywalać na pulpit. Poza tym proces instalacji i konfigurowania dodatkowego oprogramowania jest dosyć upierdliwy (steam, Games For Windows Live).
Patche też są oczywiście obowiązkowe.
Do tego instalacja potrafi się z niewiadomych przyczyn sypnąć i trzeba od nowa instalować steam i grę.
Mimo wszystko uważam że warto. Gram od piątku (2x reinstalowałem grę) i gra się bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować