Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2009 o 13:05, Darkstar181 napisał:

Mam parę pytań odnośnie gry :

Ile jest w grze kampanii ? Wiem że na pewno jest kampania dla Krwawych Kruków, ale ponoć
miała być jeszcze dla orków.

Tylko dla kruków.

Dnia 23.02.2009 o 13:05, Darkstar181 napisał:

Jak rozwiązano kwestię wynajmowania oddziałów ? Wojsko można uzupełnić pomiędzy misjami,
czy też jest jakaś możliwość podczas wykonywania zadania ?

Uzupełnia się wojo w punktach porozrzucanych na mapie. A oddziałów jest łącznie 6, z czego możemy w każdej misji korzystać z tylko 4.

Dnia 23.02.2009 o 13:05, Darkstar181 napisał:

Czy z grą faktycznie są problemy z instalacją przez Steam ? Bo ja już wystarczająco się
nabawiłem z FEAR 2. Bez przerwy rozłączano przed instalką, i do tego przymusowe patche
:/

Mi tam żadnych problemów nie sprawiło - szło spokojnie wszystko, wargear - po prostu wpisałem klucz, ściąganie gry - zostawiłem na jakieś 18-19h ściąganie(od samego startu, średniego neta mam i tak) i się odpaliło za pierwszym razem. Nie wiem co to za trudności mają ludzie... : d

Dnia 23.02.2009 o 13:05, Darkstar181 napisał:

I ostatnie, najważniejsze pytanie : czy warto kupić grę ? Jestem nieco uprzedzony z recenzji
CDA, które zjechało grę za kiepskie misje... czy tryb pojedynczego gracza naprawdę jest
taki zły ? Bo mi się tam np. pomysł z elementami RPG (doświadczenie oddziałów, dowódców,
ekwipunek) nawet podoba.

Tak źle nie jest jak tam pisali. Szczerze mówiąc całkiem fajny ten single(mogę się jeszcze przyczepić do tego co się dzieje na poziomie trudności Primarch, gdzie ktoś przesadził z ilością spamu jaki robią tyrki), a co dopiero multi... :P

Tank25
Mi gra się sypie tylko i wyłącznie kiedy włączam przymusowo grafikę na jakość ultra(na 32bitowych systemach to trzeba wymusić komendą), jednak potem jak odpalam - to wszystko jest spoko, z maksymalną grafiką. :P
W becie gra mi się tylko sypała często, teraz całkiem spoko(ogólnie raz się zdarzył błąd ze zwiechą i musiałem ręcznie przez menedżera wyłączać)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto też najpierw skoncentrować się na robieniu misji obronnych bo na nich łatwo

Dnia 23.02.2009 o 11:43, Xantor napisał:

sobie dobry score nabić co daje nawet 2 dodatkowe "lądowania"

O fuj...nie lubię obronnych :C Na ostatnim poziomie trudności orki dają w dupsko...8SM+dred vs pełno zielonych:O!!!!!Tak właśnie kuźnie straciwszy T-T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:32, Gol Galad napisał:

Tank25
Mi gra się sypie tylko i wyłącznie kiedy włączam przymusowo grafikę na jakość ultra(na
32bitowych systemach to trzeba wymusić komendą), jednak potem jak odpalam - to wszystko
jest spoko, z maksymalną grafiką. :P
W becie gra mi się tylko sypała często, teraz całkiem spoko(ogólnie raz się zdarzył błąd
ze zwiechą i musiałem ręcznie przez menedżera wyłączać)...

Mi się sypie z komunikatem "nie udało się stworzyć zrzutu". Z tego co czytałem na forum relic to częsty błąd.
Teraz dopiero doszedłem, że jak sypie błędami przy niektórych misjach trzeba obniżyć jakość tekstur.
Gram na Viście 32, mimo wszystko gra mi się bardzo podoba.
Przez wywalanie do windy straciłem na razie w grze 3 dni bo policzyło wypady na pulpit jako przerwane misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 13:05, Darkstar181 napisał:

Mam parę pytań odnośnie gry :

Ile jest w grze kampanii ? Wiem że na pewno jest kampania dla Krwawych Kruków, ale ponoć
miała być jeszcze dla orków.
Jak rozwiązano kwestię wynajmowania oddziałów ? Wojsko można uzupełnić pomiędzy misjami,
czy też jest jakaś możliwość podczas wykonywania zadania ?
Czy z grą faktycznie są problemy z instalacją przez Steam ? Bo ja już wystarczająco się
nabawiłem z FEAR 2. Bez przerwy rozłączano przed instalką, i do tego przymusowe patche
:/

I ostatnie, najważniejsze pytanie : czy warto kupić grę ? Jestem nieco uprzedzony z recenzji
CDA, które zjechało grę za kiepskie misje... czy tryb pojedynczego gracza naprawdę jest
taki zły ? Bo mi się tam np. pomysł z elementami RPG (doświadczenie oddziałów, dowódców,
ekwipunek) nawet podoba.


dla mnie CDA zjechało tą grę BEZPODSTAWNIE i nie kierowałbym się recką. tryb single jest troche schematyczny ale dobry. Dla mnie gra była warta zakupu. A jeszcze raz co do recki wygląda na to że autor pograł bardzo mało w singla. Bo nie wszystkie misje są takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy grali. Możecie podać mi angielską nazwę czterech cech które można rozwinąć u jednostek? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem kampanię (no, dzisiaj w nocy jakoś około 2). Przyznam, że w CDA trochę zbyt surowo ją ocenili. Ja bym jej dał 7/10. Może nużyć powtarzalność misji dodatkowych: obronnych i walk ze słabszymi bossami. Tutaj jest pewna schematyczność, jednak normalne misje przedstawiają się dobrze. Fabuła nie jest taka zła, no i mamy Thule''a i Angelosa w kampanii (ciekawe co się stało z Boreale, że nie przybył bronić tak ważnych światów, może nie żyje? - ciekawe w sumie czy Relic ujawni kto kanonicznie wygrał Soulstorma, bo i w tej części są nawiązania po nazwach przedmiotów do tamtego dodatku). Postacie sierżantów również są fajne, jedynie szkoda, że dowódca-postać gracza nic nie mówi w kampanii (no i wygląd ma skopany, za to reszta postaci prezentuje się dobrze). Dialogi między nimi również budują specyficzny klimat no i sporo jest nawiązań do podstawki i dodatków jedynki. Ogólnie z kampanii jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gry online w recenzji całkowicie zjechali kampanię single player,uznając ją za kompletny niewypał,a za podstawową wadę gry uznano,że ... jest ona inna,niż poprzednie gry Relic ... żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w tej grze można w singlu sterować np. eldarami, w sensie czy są jakieś potyczki z botami, bo kampania jest tylko dla kosmicznych marines??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem ,co ludzie się czepiają tej kampanii.Jest naprawdę dobra, zwłaszcza jak się gra z kumplem w CO-OP.Jest dość długa,można tam ciekawie rozwijać postacie,poziom trudności też jest niezły.Bez dobrego zgrania później jest ciężko.A stwierdzenie ,że wadą tej gry jest jej inność,to faktycznie-żenada!!

Jedyne,co mnie strasznie boli,to brak trybu 2vs2 i marna ilość map MP(całe 7).Szkoda,bo multi jest naprawdę świetne, a tryb 2vs2 to mój ulubiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 17:08, conan8 napisał:

Mam pytanie, czy w tej grze można w singlu sterować np. eldarami, w sensie czy są jakieś
potyczki z botami, bo kampania jest tylko dla kosmicznych marines??


Są potyczki z kompem,a w kampanii można grać tylko space marines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 17:08, conan8 napisał:

Mam pytanie, czy w tej grze można w singlu sterować np. eldarami, w sensie czy są jakieś
potyczki z botami, bo kampania jest tylko dla kosmicznych marines??

Tak - skirmishe, czyli potyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 23:21, Miniu napisał:

> Witam. Mam problem z dodatkowym ekwipunkiem z wersji limitowanej. Podczas tworzenia
profilu
> online w usłudze LIVE rejestruje mnie w xbox i chce uzyskać dane płatnośći. Czy
tak to
> powinno wyglądać ? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Zaloz konto silver i tyle

Konto założyłem ale nie miałem żadnej opcji wyboru silver czy gold i tylko xbox.com, ponadto każda próba logowania się na Games for Widows jest nieudana - "błąd logowania" a na 100% wpisuje poprawny ID i hasło. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Becie miałem tak, że musiałem kilka razy uruchamiać grę i jakiś czas odczekać to dopiero wtedy udawało się zalogować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 17:19, lis 23 napisał:

> Mam pytanie, czy w tej grze można w singlu sterować np. eldarami, w sensie czy są
jakieś
> potyczki z botami, bo kampania jest tylko dla kosmicznych marines??

Są potyczki z kompem,a w kampanii można grać tylko space marines.

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W jednym momencie kampanii, Cyrrus, który szkolił Scoutów dla Boreala mówi, że Kaurava to była jedna wielka porażka dla Kruków, gdzie stracili większość swoich sił, nic nie zyskali, a dowódcy polegli.



Mnie osobiście w kampanii największy problem sprawiają... Platformy antygrawitacyjne. Carnifexy rozkładam, wszystko rozkładam, a platformy rozkładają mnie. Zwłaszcza jak jest ich dużo. Gdyby nie Thaddeus, to bym z nimi szans nie miał prawdę mówiąc.

No i jeszcze kampanii nie skończyłem, a wszyscy poza Cyrrusem i
Spoiler

Thulem

mają max lvl... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie recenzentom nie spodobał się tryb single player, ponieważ spodziewali się tego samego co w Dawn of War. Relic zaryzykował i spróbował czegoś nowego, nie którym się nie podoba, innym się podoba. Multi player to już co innego ;), każdy go kocha xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 19:25, ja33no napisał:

Według mnie recenzentom nie spodobał się tryb single player, ponieważ spodziewali się
tego samego co w Dawn of War. Relic zaryzykował i spróbował czegoś nowego, nie którym
się nie podoba, innym się podoba. Multi player to już co innego ;), każdy go kocha xD.

I dobrze, że zaryzykował bo klonów wszystkiego już jest dosyć.
Niektórym się nie podoba... i zawsze tak będzie bo nigdy nie dogodzi się wszystkim.
Recenzją CDA bym się przejął gdyby ją napisał gem lub któryś ze "starych" redaktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 19:36, Tank25 napisał:

Recenzją CDA bym się przejął gdyby ją napisał gem lub któryś ze "starych" redaktorów.


Napisał ją Gem :D .Ale w tekście jest dużo wpadek+na 70% grał na najniższym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 19:39, szweider napisał:

> Recenzją CDA bym się przejął gdyby ją napisał gem lub któryś ze "starych" redaktorów.


Napisał ją Gem :D .Ale w tekście jest dużo wpadek+na 70% grał na najniższym :D

Geminus to gem.ini ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować