Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2009 o 19:39, szweider napisał:

> Recenzją CDA bym się przejął gdyby ją napisał gem lub któryś ze "starych" redaktorów.


Napisał ją Gem :D .Ale w tekście jest dużo wpadek+na 70% grał na najniższym :D



Znaczy: kolejna wtopa Gema?

Mogliby poprawić system wyszukiwania przeciwników w grach rankingowych ;s Bo na razie, nie dość, że wolno szuka, to momentami balans znalezionych woła o pomstę do nieba.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 20:54, Deathscythe napisał:

Znaczy: kolejna wtopa Gema?

Kompletna - po singlu w DoWie spodziewałem się czegoś słabego po recenzji, a tu całkiem niezłe.

Dnia 23.02.2009 o 20:54, Deathscythe napisał:

Mogliby poprawić system wyszukiwania przeciwników w grach rankingowych ;s Bo na razie,
nie dość, że wolno szuka, to momentami balans znalezionych woła o pomstę do nieba.

Pozdrawiam
C.

Balans nie tylko znalezionych, ale także eldarów którzy coś dostali za mocno z nerfowego bicza(ws, banshee, fix granatow, bardzo mała użyteczność brightlance, wtflololomfg95ene koszt falcona - jedynie się nie czepiać to shurikenów, wraitha i rangerow oraz całego t3). ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną prośbę. Napiszcie jak sprawuje się ta gra (płynność) na procesorach jeszcze na socket A (Athlon XP/Barton/Sempron). Wiem jakie są minimalne wymagania, ale jestem ciekaw czy muszę wymieniać sprzęt przed zakupem gry? Mam Athlona XP 2,2 GHz (3200+), 2x512 MB Ram w dualu i GF 7600 GT. Monitor 19" 1024x768. Karta powinna pociągnąć, obawy mam o procka. Chodzi m i o wasze subiektywne odczucia, jeżeli ktoś ma podobny sprzęt. Będę wdzięczny za każde uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 21:46, Gol Galad napisał:

Balans nie tylko znalezionych, ale także eldarów którzy coś dostali za mocno z nerfowego
bicza(ws, banshee, fix granatow, bardzo mała użyteczność brightlance, wtflololomfg95ene
koszt falcona - jedynie się nie czepiać to shurikenów, wraitha i rangerow oraz całego
t3). ;f


Hmmmm... Gram Eldarami i jakoś jedyne, co widzę IMBA to Falcon z up`em na shield. Poza tym szkoda, że zmniejszyli zasięg szurikenów.
Co do lancy, to się nie zgodzę: duży zasięg, zdolność specjalna. Z WS i Banshee nie korzystam: lepiej postawić dwa Falcony, Prismy i 2+ guardianów, do tego ew. Avatar. W end-game na multi nic nie przejdzie przez taki set, jak są dobrze ustawione ;)

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 22:02, Deathscythe napisał:

Hmmmm... Gram Eldarami i jakoś jedyne, co widzę IMBA to Falcon z up`em na shield. Poza
tym szkoda, że zmniejszyli zasięg szurikenów.
Co do lancy, to się nie zgodzę: duży zasięg, zdolność specjalna. Z WS i Banshee nie korzystam:
lepiej postawić dwa Falcony, Prismy i 2+ guardianów, do tego ew. Avatar. W end-game na
multi nic nie przejdzie przez taki set, jak są dobrze ustawione ;)

Pozdrawiam
C.


Tylko jaki normalny gracz da Ci wypluć takie wojsko? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 22:18, General Sturnn napisał:

Tylko jaki normalny gracz da Ci wypluć takie wojsko? xD


W kilku rozgrywkach dało radę xD Jednego Falcona i jednego Fire Prisma można bez problemu wystawić - wystarczy na początku posługiwać się czterema squadami: dwa shurikeny, jeden oddział guardianów i commander ;) Zazwyczaj pierwszego Falcona mam nim przeciwnik wystawi jakieś maszyny. A do Falcona jako wsparcie lanca ;)

@Arekaxx1
Gram na Athlonie 3400+ 2.4GHz, 2GB RAM i GF 6800 GT 256mb/256bit. Całość na medium śmiga i spadku fps nie uświadczam, chociaż komunikaty, że "laguje" grę się wyświetlają (znajomi nie doświadczyli laga podczas gry ze mną)

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 00:22, Romnan58 napisał:

Tak Ma Być ??
Na 4 jednostki cały limit!!

Nie zfakeowałeś przypadkiem tego? 1 dred = 15 pop, scout = 9 pop. Łącznie 39. : o
Chyba, że ostało się coś z poprzednich jednostek o ile takie miałeś, to byłoby dziwne, bo mi się nie zdarza. : d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2009 o 22:42, Deathscythe napisał:

@Arekaxx1
Gram na Athlonie 3400+ 2.4GHz, 2GB RAM i GF 6800 GT 256mb/256bit. Całość na medium śmiga
i spadku fps nie uświadczam, chociaż komunikaty, że "laguje" grę się wyświetlają (znajomi
nie doświadczyli laga podczas gry ze mną)

Pozdrawiam
C.

Dzięki za info, czyli nie jest tak źle. Czy ktoś jeszcze gra na sprzęcie na socket A??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 09:12, Gol Galad napisał:

> Tak Ma Być ??
> Na 4 jednostki cały limit!!
Nie zfakeowałeś przypadkiem tego? 1 dred = 15 pop, scout = 9 pop. Łącznie 39. : o
Chyba, że ostało się coś z poprzednich jednostek o ile takie miałeś, to byłoby dziwne,
bo mi się nie zdarza. : d

Miałem ich sporo ale dedli Zostało mi wtedy tylko to . Tyle dobrego było ze mogłem odbudować dreda jak padł
A najfajniejsze było to ze kolesi dropło po 5 min i miałem do pomocy 2 boty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszła jakaś nowa aktualizacja? Bo dzisiaj jak włączyłem Steama to mi zaczął ściągać coś znowu (i idzie to trochę wolno). Mam nadzieję, że nie jest to kolejna "aktualizacja" psująca instalację. Wystarczy mi już dzień premiery, kiedy to grę reinstalowałem "kilka" razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rano miałem podobną zagwozdkę, jak się okazało to była tylko łatka poprawiając problem z ilością populacji.
Jak widać Steam działa póki co jak należy a Relic nawet wywiązuje się ze słowa iż będzie szybko naprawiał wszelkiego rodzaju problemy.


Skończyłem w końcu kampanię, nie to żeby poziom sprawiał mi jakieś kłopoty, chciałem nabić te 90k punktów do archivmenta w GfW plus tak dla zabawy nabić max level wszystkimi drużynami.
W CDA trochę zbyt surowo ocenili kampanię, zapewne brak "day zero patche" miał sporo na to wpływu.
Mi rozgrywka w trybie single podpasywała, jednak ma parę "ale", misje polegające na zabiciu bossa początkowo są ciekawe jednak jak już zabija się go po raz n-ty na tej samej planszy która jest bardzo duża, to zaczyna już lekko irytować. Najbardziej podpasywały mi misje obronne, nie trzeba daleko łazić, szybko się je kończy i do tego wypadają /dostajemy nieraz ciekawe fanty.
A propos fantów, to ich ilość dla Drednota / Zwiadu / Terminatorów - Avitus (działko szturmowe) powinna być moim zdaniem nieco większa. Przez cała grę zdobyłem tylko 2 działka dla Thule, dwa ramiona do walki wręcz i dwa dobre pancerze (powiedzmy z diablowego unikaty), plus multum mistrzowsko wykonanych(dobrej jakości).
Podobnie sprawa miała się w przypadku pancerzy/ strzelb dla Cyrusa oraz działek szturmowych dla Avitusa w terminatorce, pojawiło się kilka ale niezbyt jakoś wypasionych.
Co ciekawe Avitus używał odkąd mógł przedmiotu z wersji limitowanej, dopiero jak wsadziłem go w Zbroję terminatora lepiej tłukł wroga. Dopiero pod koniec zabawy w kampanię zdobyłem HB przy którym chował się nawet Thule ze swoim ogniem zaporowym, ale to już inna historia.
Co do składów to na początku raczej standard: FC, Tarkus, Cyrus, Avitus, Thadderus został na statku bo dość często miał tendencje do gryzienia gleby. Od momentu pojawienia się reanimowanego Thule to jego zabierałem na misje zamiast Cyrusa, Drednot dostał działko zamiast broni do walki wręcz, ogień zaporowy i nic nie miało prawa podejść.
Podobnie Avitus w zbroi terminatora stawił ścianę ognia którą przechodziły tylko najlepsze jednostki wroga, jednak w końcówce kampanii oddałem ją Thadeusowi co by podnieść jego żywotność.
Z najbardziej kłopotliwych wrogów gratulacje należą się Warbossowi na równi z Awatarem, do tego 1 tłukłem chyba z 8 minut zanim padł (bardzo dużo HP) z drugim nieco krócej (troche mniej HP).
Podsumowując tryb single, nie taki diabeł straszny jak go w CDA namalowano, może i gra jest schematyczna / powtarzalna ale w sumie na tym polega zabawa w wojnę, walka walka i jeszcze raz walka bez jakiegoś upiększania i kombinowania. Te dwie ostatnie rzeczy to jest polityka i dyplomacja.
Rozgrywek w trybie multi nie oceniam bo moje doświadczenia w tej dziedzinie opierają się jedynie do wersji beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 15:31, necron1501 napisał:

Mam problem z grą. Gdy włącza się mam tylko czarny ekran. Miał ktoś coś takiego??? Spełniam
wymogi zalecane a beta szła mi na ultra...

Czarny ekran masz zaraz po odpaleniu gry, czy już po starcie misji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2009 o 17:43, Tank25 napisał:

Czarny ekran masz zaraz po odpaleniu gry, czy już po starcie misji?


Zapomniałem napisać problem rozwiązany :D Sterowniki karty graficznej były za stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do warbossa i avatara - to naprawdę przesada(gram na primarchu). Z naciskiem na tego drugiego(miał 300k hp, zabijał uderzeniem fc!). Musiałem biegać tylko i wyłącznie avitusem z działem plazmowym(od tego czasu już przenigdy nie posłucham się rad przed misją), używając powrotu avatara na środek gdy wychodził poza arenę. Jeszcze można było używać dreda wraz z traitem dającym ogłuszenie, spamując to. Niemalże godzinę szło mi wykonać tą misję(przez o, że działo plazmowe robiło avatarowi smieszne 800 obrazen w stosunki do jego hp). Zaś warboss był już znacznie łatwiejszy - posiadał zaledwie 200k hp oraz nic nie mógł robić dredowi.

Maciek2194
To był fix dla częstych crashy na Windows Vista.

Odniosę się jeszcze do tego problemu z populacją, który był wyżej. Właśnie go doświadczyłem i polega na poważnym błędzie w kwestii uzupełniania oddziałów(nie zdarza się to zawsze) - dublujący się koszt populacji. Czyli jak kupimy tsm, wymagających 15 pop, (każdy wymaga 5 pop), to po dwóch uzupełnieniach koszt tego oddziału to 25 pop i ten dodatkowy koszt zostaje na stałe, przez co jak nam wszystko padnie to się okazuje, że już nic nie możemy produkować. Lepiej nie grać w mp póki co, jak nie chce się zepsuć sobie statów... : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować