Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2009 o 18:16, Gol Galad napisał:

Maciek2194
To był fix dla częstych crashy na Windows Vista.

Szkoda, że niewiele pomógł przynajmniej w moim przypadku.
Crashe pod tytułem "błąd 183 " dotyczący utworzenia pliku zrzutu jak był tak jest, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 18:28, Tank25 napisał:

Szkoda, że niewiele pomógł przynajmniej w moim przypadku.
Crashe pod tytułem "błąd 183 " dotyczący utworzenia pliku zrzutu jak był tak jest, niestety.

mam pytanie czy w DoW2 na multi mogę mieć duże wojsko czy tylko składające się max z 7 jednostek ? bo kumpel mi mówił ze max 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 18:44, Nerr012 napisał:

mam pytanie czy w DoW2 na multi mogę mieć duże wojsko czy tylko składające się max z
7 jednostek ? bo kumpel mi mówił ze max 7

Jeżeli chodzi o tyrków i orków to tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 19:10, Maciek2194 napisał:

Jeżeli chodzi o tyrków i orków to tak...

czyli że jak gram space marines to mogę mieć te 17 jednostek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 17:12, Szalony Max napisał:

Rano miałem podobną zagwozdkę, jak się okazało to była tylko łatka poprawiając problem
z ilością populacji.
Jak widać Steam działa póki co jak należy a Relic nawet wywiązuje się ze słowa iż będzie
szybko naprawiał wszelkiego rodzaju problemy.

Sprawdzone, widzę, że teraz jest wersja 1.1.2. Cóż, dobrze, że Relic wywiązuje się ze swoich obietnic. Liczę też, że z czasem dodadzą obiecane nowe mapy, bo póki co ich ilość jest marna.

Dnia 24.02.2009 o 17:12, Szalony Max napisał:

Mi rozgrywka w trybie single podpasywała, jednak ma parę "ale", misje polegające na zabiciu
bossa początkowo są ciekawe jednak jak już zabija się go po raz n-ty na tej samej planszy
która jest bardzo duża, to zaczyna już lekko irytować. Najbardziej podpasywały mi misje
obronne, nie trzeba daleko łazić, szybko się je kończy i do tego wypadają /dostajemy

Tu się zgodzę, o czym już pisałem. Po czasie te powtarzalne misje obronne i zabijanie w kółko Lictorów itd. robią się nudne.

Dnia 24.02.2009 o 17:12, Szalony Max napisał:

Podobnie Avitus w zbroi terminatora stawił ścianę ognia którą przechodziły tylko najlepsze
jednostki wroga, jednak w końcówce kampanii oddałem ją Thadeusowi co by podnieść jego
żywotność.

U mnie Tarkus, Avitus i Thaddeus wylądowali w Terminatorach, przez co potem rzadko zabierałem na misje Cyrusa i Thule''a. Thaddeus później już rzadko ginął, najlepiej pakować mu w melee, ważne aby uzyskał zdolność odzyskiwania zdrowia przy atakach, warto poświęcić sporo punktów do żywotności. Z pancerze Terminatora oraz z ulepszonym młotem i tarczą był naprawdę dobrym wsparciem. Podobnie Tarkus i Avitus, bez problemu kładli wrogów z dystansu. Dowódca nie nosił u mnie Terminatora, za to dałem mu dwuręczny młot i zrobiłem z niego typowe melee (zresztą w tym FC się najlepiej sprawuje). Do tego sztandar leczący+zestaw leczący i bomby na pojazdy (jako, że pozostali ze składu nie nosili u mnie broni przeciwpancernej to bomby te okazały się wystarczające). Cyrusa zabierałem zamiast Thaddeusa głównie na początku gdy jeszcze tamten nie miał pancerza Terminatora i na walki z niektórymi bossami, jako, że szybkie reanimowanie bardzo się przydawało. Najczęściej dawałem mu strzelbę, z powodu potężnego specjalnego ataku. Thule''a brałem na niektóre misje obronne, w innych nie za bardzo mi się sprawdzał. Wprawdzie jest wytrzymały to na walkach z bossami nie wymiatał za bardzo, a i łatwo mu było zginąć jako, że był dość wolny w uciekaniu od ataków specjalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jak w polskiej edycji DoW2 w wersji "Specjalnej" wprowadza się kody na dodatkowe uzbrojenie itd?
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 20:58, Viper napisał:

Witam.
Jak w polskiej edycji DoW2 w wersji "Specjalnej" wprowadza się kody na dodatkowe uzbrojenie
itd?
Dzięki za odpowiedź.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14990&pid=3384 (jak masz windows XP to wyskakuje ta prośba o aktualizację)
Wszystko jak napisałem tutaj, zakładam, że masz grę już ściągniętą oraz zainstalowany GfWL. Jak będzie się pojawiał błąd po wpisaniu klucza(nie można zrealizować czy coś w tym stylu), to musisz powtórzyć czynność(z samym Live, już bez DoWa) na innym komputerze, gdzie robisz to samo. Oczywiście klucz jest przypisywany do konta - aby nie było problemów. Potem tylko na kompie na którym będziesz grać odpalasz GfWL(ze startu) i wchodzisz w Moje Media, a następnie z prawej strony będziesz miał "Wyświetl:xxx", gdzie w miejsce xxx masz wybrać "Pełna historia". Następnie ściągasz i cieszysz się dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gol Galad
Ja tam się za bardzo tych rad przed misjami nie słuchałem, jednak na Warbossa zabrałem Heavy Plasma, owszem biła nawet nieźle ale zanim to odpaliło to ruski miesiąc mijał. Na Awatara mój skład niszczycieli biegał w zbroi terminatora z wyrzutnią "Cyklon" na dachu.
Co ciekawe w termiantorce drużyna Avitusa traci nieco na zasięgu ponieważ pozostali dwaj jej członkowie dostają Boltery Szturmowe zamiast Działek Szturmowych, z tym biega tylko sierżant.
Jednak pod koniec zabawy dałem im prawie zwykły HB, prawie bo z nim w dłoni skład miał ponad 2,2k dmg/sec, z działkiem tylko 1,7k dmg/sec [w obu przypadkach "przysięga" +11% do obrażeń zasięgowych], do tego jego towarzysze tez mieli HB więc wszyscy bili z maksymalnym zasięgiem.

Czedwik
Drednot nie wiem na ile to wynikało z umiejętności a na ile z jakiegoś możliwego błędu miał taką ciekawą rzecz.
Gdy włączałem u niego zdolność "Prastary Obrońca" ["wyłączenia" się na samo reperacje"] to praktycznie żaden wróg nie mógł mu w tym czasie zadać obrażeń. Wystarczyło dobrze nim manewrować i trzymać rękę na pulsie a stawał się prawie że nieśmiertelny.

Tak mi się jeszcze na myśl nasunęła jedna rzecz, mianowicie wszystkie misje "fabularne" dzieją się jakoś tak szybko / wcześnie,w CDA pisali że mamy sporo tych bonusowych z obroną i bossem. Mi jakoś za wiele się ich nie pojawiło, coś się odblokowało dopiero po pokonaniu Awatara i Warbossa, najbiedniej 2 obrony [każda z terminem 2-3 dni] oraz 3 zabicia bossa [5 dni]
Gdyby nie chęć nabicia maksymalnych poziomów oraz zdobycia lepszego ekwipunku to grę zakończyłbym gdzieś tak na 17 dniu [biorąc pod uwagę tylko fabułę], a tak bawiłem się aż do 25 [wszystkie drużyny max poziom oraz mocny ekwipunek].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tej gry tylko nie wiam na jakich ustawieniach będzie mi chodzić. Mam GeForce 8600 GTS, 2GB ramu, procek Intel Core 2 Duo 2x 2.20 GHz powie ktoś, czy na takim kompie pójdzie płynnie i na jakich ustawieniach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 21:36, conan8 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem tej gry tylko nie wiam na jakich ustawieniach będzie mi chodzić.
Mam GeForce 8600 GTS, 2GB ramu, procek Intel Core 2 Duo 2x 2.20 GHz powie ktoś, czy na
takim kompie pójdzie płynnie i na jakich ustawieniach??

Pójdzie Ci na wysokich.
Ja ma GF 8600 GTS, C2Duo E6550 i 4 GB ram przy Viście i chodzi mi płynnie bez spadków FPS na wysokich z wł. AA. Na ultra nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 21:09, Gol Galad napisał:

Potem tylko na kompie na którym będziesz grać odpalasz GfWL(ze startu) i wchodzisz w
Moje Media, a następnie z prawej strony będziesz miał "Wyświetl:xxx", gdzie w miejsce
xxx masz wybrać "Pełna historia". Następnie ściągasz i cieszysz się dodatkami.


Próbowałem kod wpisać z poziomu konta Live bezpośrednio w grze ale oczywiście wywaliło błąd regionalny (który wszyscy kochamy jak jasna ch****a) i zacząłem się zstanawiać co jest nie tak, ale widać że jakoś się to "obejść" da:)
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak wygląda wersja pl? Wiem, że na szczęście jest kinowa, ale rozumiem, że wszelkie napisy, nazwy jednostek itp. są po polsku - da się to czytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli polskie nazwy własne będą gryźć - zmień w opcjach Steama język gry na angielski.
Ja miałem tak domyślnie, ominęły mnie wszystkie nieprzyjemności (problemy z aktualizacją, niestabilność gry itd.) szeroko dyskutowane na różnych forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja (Vista x64) mam od początku polską wersję, przeszedłem kampanię i nie miałem ani razu problemów z działaniem gry, czy aktualizacjami.

W kwestii dodatkowego ekwipunku z metal box''ów (na www.cdprojekt.pl/warhammer mój kod był uznawany za nieprawidłowy): pomoc techniczna stanęła na wysokości zadania, kod został dzisiaj na stronce zaakceptowany.
Jak ktoś jest w podobnej sytuacji, to niech teraz spróbuje. A jak nie zadziała to do nich pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 21:25, Szalony Max napisał:

Gdyby nie chęć nabicia maksymalnych poziomów oraz zdobycia lepszego ekwipunku to grę
zakończyłbym gdzieś tak na 17 dniu [biorąc pod uwagę tylko fabułę], a tak bawiłem się
aż do 25 [wszystkie drużyny max poziom oraz mocny ekwipunek].

Ja miałem 32 dni, również przez to, że bawiłem się trochę w levelowanie i zdobywanie lepszego ekwipunku (3 pancerze terminatora). Jako ostatni 20 poziom wbili u mnie Cyrus i Thue, jako, że byli zabierani tylko na wybrane misje.

Co do Thule''a to tak - jak również korzystałem z tej jego możliwości samonaprawy, jednak wtedy nie może on robić nic innego. Dlatego wolałem Cyrusa do walka z bossami, który był w stanie prowadzić ogień niemal cały czas, a i natychmiastowo ożywiał pozostałych poległych dowódców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 15:01, Czedwik napisał:

> Gdyby nie chęć nabicia maksymalnych poziomów oraz zdobycia lepszego ekwipunku to
grę
> zakończyłbym gdzieś tak na 17 dniu [biorąc pod uwagę tylko fabułę], a tak bawiłem
się
> aż do 25 [wszystkie drużyny max poziom oraz mocny ekwipunek].
Ja miałem 32 dni, również przez to, że bawiłem się trochę w levelowanie i zdobywanie
lepszego ekwipunku (3 pancerze terminatora). Jako ostatni 20 poziom wbili u mnie Cyrus
i Thue, jako, że byli zabierani tylko na wybrane misje.


A co z "tyranidzkim zakażeniem"? :) Mam 16-18 dzień i Tajfun oraz druga planetę (ne meridian) zainfekowaną w ponad połowie :) I zastanawiam sie co się stanie gdy pasek bedzie do końca czerwony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować