Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Grało mało od czasu, gdy Relic zaczął odwalać wiochę z patchami. Do czasu SS''a było jako tako. Gdy wydali SS''a zrobił się jeden wielki bug. Dla niektórych (ja + stara gwardia) DoW 2 miał być objawieniem. Poprawieniem tego co schrzanili w balansie + jakieś nowe/ciekawe rozwiązania. Pograłam trochę u kumpla i powiem jedno... Nie udało się.

PS. Co da cassuali to idźta sobie pograć w coś z City Interactive, a nie mi tu buraki sadzić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 16:33, dizzy1942 napisał:

PS. Co da cassuali to idźta sobie pograć w coś z City Interactive, a nie mi tu buraki
sadzić. :P

dobrze gada polać jej


Zajrzyj na nasze forum czasem :)
link masz na moim gs nie chcę mieć roboty z usuwaniem kont kałsułali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 16:36, Iroks1 napisał:

Zajrzyj na nasze forum czasem :)
link masz na moim gs nie chcę mieć roboty z usuwaniem kont kałsułali :D

Kompletnie tego nie rozumiem z tym usuwaniem kont :(

Mekus

Dnia 03.03.2009 o 16:36, Iroks1 napisał:

akutar nowa część podoba sie bardziej od starej i co z tego? nie musze o tym z tobą dyskutować

I vice versa tylko na odwót :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było causalem nie jestem. Lubie wyzwania . Ale nowy DoW II lubie za to że nie wymaga takiego zaangażowania jak np CoH. (achhh te uroki 3 Gim) i nie uważam by kierunek który obrał relic był błędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 16:29, Mekus napisał:

jeju nie podoba ci sie to nie kupuj i co za problem, kto ci zabrania grać w twojego ukochanego
dowa? :P


Relic, tworząc DoW2. :(

Dnia 03.03.2009 o 16:29, Mekus napisał:

skoro był taki "fajny" to czemu tak mało ludzi w niego grało/gra do teraz?


Milion powodów. Coraz słabsze dodatki, afery z brakiem patchy, brak zainteresowania starszymi dodatkami, a gracze chcący pograć "na serio" musieli kupować najnowszy dodatek, bo tylko taki był "obsługiwany" w ESL.

Ale ostatnio się to zmienia, na lobby w DC jest czasami więcej graczy niż w SS. :P

Dnia 03.03.2009 o 16:29, Mekus napisał:

pogódź się w końcu z tym jaka ta gra jest bo inna nie będzie. Amen


Nie zgodzę się z tym. DoW i SS to dwie zupełnie różne gry. Bardzo prawdopodobne, że z DoW2 będzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie mecze muszą się rozgrywać na mapce Green Tooth Jungle?
Nie znalazłem takiego info w regulaminie, a widzę że domyślnie jest ustawione na tą mapkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 16:48, Konował napisał:

Czy wszystkie mecze muszą się rozgrywać na mapce Green Tooth Jungle?
Nie znalazłem takiego info w regulaminie, a widzę że domyślnie jest ustawione na tą mapkę.


Nie no, raczej zawsze tak było, że jedną mapkę wybierasz Ty, drugą przeciwnik, a tylko decider jest z góry ustalony. W niektórych ligach jeszcze było tak, że pierwszą grę grało się na ustalonej mapie, a drugą wybierał przegrany w pierwszej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ćwiczyłem walkę na komputer 3v3 na b.trudnym lub ekspercie jak kto woli ,stwierdziłem że najsłabsi są kosmiczni marines,lub najgorzej komp nimi gra,a najlepsi tyranoidzi.Zawsze najlepszy wynik nimi miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 19:04, Adrios1 napisał:

Ostatnio ćwiczyłem walkę na komputer 3v3 na b.trudnym lub ekspercie jak kto woli ,stwierdziłem
że najsłabsi są kosmiczni marines,lub najgorzej komp nimi gra,a najlepsi tyranoidzi.Zawsze
najlepszy wynik nimi miałem.

OMFG! : O
W sumie to z tyrkami ku dziwu racja, ale określanie balansu poprzez walkę z CPU, to idiotyzm. Oprócz tego, że komputer gra w Simcity oraz nie radzi sobie z grą eldami, już nic nie powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak z kompem nie umiałby wygrać to za normal gre z człowiekiem nie miałby co się brać. Tak bynajmniej wie że radzi sobie tyrkiem. Niech próbuje normalnie z człowiekiem teraz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nudzilo mi sie dzisiaj wiec poczytalem se ten temat, interesujaca debata.
Moja opinia o DoW2 - jako gra OK, jako kontynuacja do kitu. Mnie nie rusza, ale wiem ze moze sie podobac.
Zaczne od minusów:
1. to nie jest dow2 - raczej coh w skorce w40k. jesli ktos by wymyslil ''pilke nozna2'' to raczej nie polegala by ona na skoku na rowerze w dal. to tez jest powodem zniesmaczenia sporej czesci fanow dow1. RB jest tego skutkiem wiec nie bede o nim pisal.
2. betonowe bazy z laz0rami zniszczenia. eliminuje niemalze kompletnie mozliwosc zniszczenia przeciwnika. mi sie podobalo zawsze ze moze wygrac niszczac przeciwnika kompletnie.
3. brak baz/roboli itp. eliminuje mozliwosci taktyczne. powiem szczerze ze w historii gry w dow1 wiele wygranych odnioslem przez rzucenie budynku to tu to tam, mialem tez pare gier w ktorychzbudowalem cala baze w miejscu dawnej bazy przeciwnika i vice versa. poza tym brak punktow zabezpieczajacych pozycje strategiczne, i przez to straszna ganianka.
4. ograniczony czas rozgrywki. grajac ze srednio rozgarnietym czlowiekiem, ktory juz zagral chociaz pare gier nie zejdzie sie ponizej 10 min. i przez victory pointsy gra nie bedzie trwala dluzej niz 30 min bo ktos zawsze kontroluje o 1 wiecej niz druga osoba. w dow1 mialem pare 1v1 ktore trwaly prawie/ponad godzine, ostatnio mialem jedna ktora trwala 3 minuty.
5. Mniejsza liczba trybow rozgrywki/zwyciestwa. Duzy minus. Mamy wlasciwie 3v3 i 1v1 w ktorych wygrac sie da tylko przez vp badz zniszczenie (tylko w 3v3). dow 1 mial 4v4, 2v2(ktore miejmy nadzieje moze zostanie dodane, mozna grac na mapach dla 3v3 no ale to troche co innego), FFA(mozna sie bylo czasem odmozdzyc), 2v2v2, 2v2v2v2, byly qs, assasinate itp itd.
6. Brak ''esencji wpierdolu''. Kto nie gral w dow1 nie zrozumie, ale ta ostatnia gra jaracza z esl mniej wiecej dobrze to pokazuje. 1 ciagla bitwa ktora trwa prawie 10 minut. dow2 nie ma czegos takiego.
7. Za malo czolgów i brak uberow. najmniej czolgow w 1 mial csm, transporter, walker i ciezki czolg. niestety wszystkie rasy poszly w jego kierunku zamiast w odwrotnym. z super jednostek ostal sie jeno avatar. a dodawaly one sporo smaczku, kto widzial avatara i krwijopijce odrabujacego mu glowe wie ocb.
Plusy:
1. Wyglad, grafika itp. Wiadomo o o chodzi. Naturalne kolej rzeczy. Moze troche zbyt jasne dla mnie, ale mimo wszystko jest ladne.
2. Naprawili w pewnym sensie CC. Duzy plus.
3. Bohater ma sporo blyszczacego stuffu i ogolnie jest to fajne.
4. Dodatkowe swiecidelka wraz z poziomem - daje motywacje zeby grac.
5. Kampania - Moze nie osmy cud swiata. Ale w porownaniu do syfu z dc i (zwlaszcza!) ss jest dobra.
6. Pacze. czeste, chociaz zobaczymy. moze to tez tylko chuyt mauketyngowy.
7. Prostota gry - i minus i plus, ale wymienie wsrod plusow, bo po prostu duzo pieniazkow reric na grze zarobi a i z kim grac bedzie. pozostaje pytanie o zywotnosc gry.

Oprocz tego gra ma wiele mankmentow/niedopracowan (ilosc map? znowu balans...) ale powiedzmy ze wierze ze naprawia to/DLC bedzie sie ukazywal w miare czesto i bedzie ok. Martwi mnie brak wsparcia modow.

Gre moze kupie jak wyjdzie dodatek, i zobacze ze reric zadbal o gre, poki co pogralem w bete, widzialem sporo retaila u kumpla. Gra nie jest zla, mi sie poki co srednio podoba(dow1 wywarl na mnie duzo wieksze wrazenie), zobaczymy jak ja zmienia.
Taka moja krotka opinia. Pewnie o paru rzeczach i tak zapomnialem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 16:16, Maciek2194 napisał:

W3ąnczam DoW2 i takie coś mi wyskakuje...
RUNDLL
wystąpił błąd podczas ładowania NvCpl.dll
odmowa dostępu

Coś z driverem od grafiki prawdopodobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2009 o 00:32, goomis74 napisał:

Hmmm coz ja musze przyznac ze poprzedni post pisalem pod wplywem pierwszych emocji. Wyglada
na to ze pomylilem sie sromotnie do tej gry bo wlasnie 4 godzine gralem przed chwila
w DoW2:P. Coz naprawde jest to rewelacyjna gra, i naprawde lepsza od Company of Heroes
ktory moim zdaniem byl jednym z najlepszych RTS`ow ostatnich lat(lepszym niz DoW1). To
jest RTS pelna geba choc ja bym akurat tutaj sugerowal genialne polaczenie RTS`a z RPG`iem(tak,
tak jest rozwoj postaci, przydzielanie punktow umiejetnosci, zmiany ekwipunku elementy
tankowania i dpsowania znane z innych gier MMORPG:P). W3 mnie piekielnie wciagnal teraz
cos czuje ze naprawde na dluuuuugi okres czasu wciagnie mnie DoW2:P. Jedyna jest jej
wada ze tak dlugo sie rozkreca bo naprawde po pierwszych 3-4 misjach jest juz naprawde
kapitalnie.


Ja też miałem bliżej nieokreślone pierwsze wrażenie, tzn spodziewałem się czegoś innego...
To tak jakbym zamówił mój ulubiony kotlet i dostał... np. łososia :-///
jednak po kilku kęsach dochodzisz do wniosku, że co prawda, nie jest to twój kotlet, ale...
Ta ryba jest tak dobra, że nie chcesz już swojego ulubionego kotleta ;-PPP

Dodam jeszcze, że bardzo mi się podoba kampania w DOW II - Przechodzę ją już drugi raz na primarchu i cieszę się jak dziecko z nowych przedmiotów oraz niekończącej się rzezi - Tarkus ostatnio skomentował to, że prędzej skończy nam się amunicja niż wybijemy wszystkich Tyranidów - Thaddeus zasugerował mu wtedy, żeby przerzucił się na miecz łancuchowy bo jemu nigdy nie zabraknie amunicji - ostatni raz bawiłem się tak dobrze w singlu grając w Starcrafta i Warcrafta i muszę przyznać, że choć kampania w DOW II jest zupełnie inna to wciągneła mnie jeszcze bardziej - widok Assault Terminators klepiących wszystko młotkami to poezja zniszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym u mnie na sajcie znajdziecie kopie dobrego poradnika dla Eldarów: Guardian GUIDE
niestety w języku angielskim... ale warto jak ktoś jeszcze tego tekstu nie czytał - polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 18:23, Teokrata napisał:

Ja też miałem bliżej nieokreślone pierwsze wrażenie, tzn spodziewałem się czegoś innego...
To tak jakbym zamówił mój ulubiony kotlet i dostał... np. łososia :-///


W wypadku(przynajmniej bety) DoWa 2 to ja zamiast oryginalnego kebaba dostałem stolec Ludwika XIV-brzydko wygląda(aluzja do grafiki-z bliska jednostki wyglądają ch*jowo,ładnie pachnie bo LXIV lubił perfumy(Nawiązanie do dźwięku-no cóż,stolec nie hałasuje),ma w sobie cechy LIV(aluzja do cech DoWa w DoWie 2,bo niektóre przetrwały) i smakuje w zależności od gustu.Tyle ode mnie.

Edit:No i jeszcze ma bakterie które potrafią zaszkodzić(Wzoruję się tu na przykładzie xxx i yyy którzy grając w Dark Crusade'a szukali Rotror Buttona :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam DoW 2 i jak na razie jedyne co mnie rozczarowało to brak pewnej rzeczy... otóż jak włączyłem pierwszy raz DoW 1 to uderzył mnie klimat WH40K, te chóry, hasła Imperialne, Gabriel Angelos i wogóle. A tu jakoś tak nijak, nie było tego uderzenie klimatem 40stki. Długo nie grałem więc za wcześnie żebym reszte oceniał :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 19:19, Nagaroth napisał:

No i mam DoW 2 i jak na razie jedyne co mnie rozczarowało to brak pewnej rzeczy... otóż
jak włączyłem pierwszy raz DoW 1 to uderzył mnie klimat WH40K, te chóry, hasła Imperialne,
Gabriel Angelos i wogóle. A tu jakoś tak nijak, nie było tego uderzenie klimatem 40stki.
Długo nie grałem więc za wcześnie żebym reszte oceniał :>


mnie jedynie co irytuje to przedstawienie sm. oddziały sa za mało liczne. relic utrzymywał,ze zrobi codexowych marines a w zadnym codexie nia oddziałow od 3-4 zołnierzy Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować