Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2009 o 20:00, Quinti napisał:

A po ilu są w oddziale?

W codexie są i po 10(taktyczny) lub 5(niszczyciele lub ASM) a w DoW2 4 ;o z sierżantem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 20:09, Maciek2194 napisał:

W codexie są i po 10(taktyczny) lub 5(niszczyciele lub ASM) a w DoW2 4 ;o z sierżantem


No to dowalil. Rozumiem że DoW1 miał być z założenia o walkach w skali micro (kilka oddziałów piechoty + minimum pojazdów), ale widzę że w DoW2 im się to udało i to w 90%... o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 20:21, dizzy1942 napisał:

No to dowalil. Rozumiem że DoW1 miał być z założenia o walkach w skali micro (kilka oddziałów
piechoty + minimum pojazdów), ale widzę że w DoW2 im się to udało i to w 90%... o.O


IMO w dowie 1 było więcej jednostek na polu bitwy niż w większości bitw w bitewniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>jak zdobyć osiągnięcie "Bliżej nie podchodź"
Z tego co wyczytałem - przejść misję w singlu zabijając przeciwników jedynie bronią dystansową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 20:40, Wielki Bubba napisał:

IMO w dowie 1 było więcej jednostek na polu bitwy niż w większości bitw w bitewniaku.


W sumie to racja. Nie wiem na ile musiała by być "pula" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) żeby mieć z 6-7 oddziałów TSM, FC, Kronikarz i Kapeć + z 5 dredów lub 2 Predy + Landa. Ale czy komuś to przeszkadzało, tak szczerze powiedziawszy? Był fun i rozpierducha, że komp czasami zwalniał od ilości zwłok. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 20:51, dizzy1942 napisał:

> IMO w dowie 1 było więcej jednostek na polu bitwy niż w większości bitw w bitewniaku.


W sumie to racja. Nie wiem na ile musiała by być "pula" (nie wiem jak to się fachowo
nazywa) żeby mieć z 6-7 oddziałów TSM, FC, Kronikarz i Kapeć + z 5 dredów lub 2 Predy
+ Landa. Ale czy komuś to przeszkadzało, tak szczerze powiedziawszy? Był fun i rozpierducha,
że komp czasami zwalniał od ilości zwłok. xD

Jeżeli miały by być takie jednostki w DoW2 to mapy były by za małe lub za wąskie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No było tak jak mówisz. Przez ta totalną minimalizację (niby ma bardziej przypominać bitewniaka, ale na prawdę to jest tych jednostek jednak za mało) każda partia robi się taka sama. A po 30 takich partiach już człowiek jest znudzony tą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 20:41, Konował napisał:

>jak zdobyć osiągnięcie "Bliżej nie podchodź"
Z tego co wyczytałem - przejść misję w singlu zabijając przeciwników jedynie bronią dystansową.


No ok, ale robię tak i nie zalicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli nawiązania do battla, mocno mnie zdziwiło że DoW 2 bardziej przypomina staruteńkie Battlezone: Cityfight a nie nowe Apocalypse. Zanim ogłoszono oficjalnie co i jak myślałem że raczej będzie przypominać to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2009 o 22:09, The Nemezis napisał:

No ok, ale robię tak i nie zalicza.

Albo jednak dochodzi przypadkowo do walki wręcz, albo Live nawala co też się zdarza. Sam jeszcze nie próbowałem zaliczyć tego achievementa, bo lubię CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:58, Konował napisał:


> No ok, ale robię tak i nie zalicza.
Albo jednak dochodzi przypadkowo do walki wręcz, albo Live nawala co też się zdarza.
Sam jeszcze nie próbowałem zaliczyć tego achievementa, bo lubię CC.



10 prób miałem i jestem pewien, że nikt nie podszedł. Używam granatów, może to przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wpakowałem Avitusa w zbroje terminatora i oddział zaczął się dziwnie zachowywac - to, ze ignorują osłony rozumiem (bo je niszczą) - ale nie da sie nimi dokładnie sterowac. Łażą w szyku bardzo rozproszonym - tylko Avitus dociera w wyznaczone miejsce, a 2 pozostałych gdzies sie rozłazi, albo zostaje z tyłu.
Co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 10:31, Skie napisał:

wpakowałem Avitusa w zbroje terminatora i oddział zaczął się dziwnie zachowywac - to,
ze ignorują osłony rozumiem (bo je niszczą) - ale nie da sie nimi dokładnie sterowac.
Łażą w szyku bardzo rozproszonym - tylko Avitus dociera w wyznaczone miejsce, a 2 pozostałych
gdzies sie rozłazi, albo zostaje z tyłu.
Co jest nie tak?


Tez tak mam ale uznalem ze taki ich urok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 16:10, Dyzio Diablo napisał:

Ja tylko stwierdzam, że jako kontynuacja jest słaba. Jako gra nie jest zła. :)


Przepraszam bo moze mi cos umknęło ale kto powiedzial ze to bedzie kontynuacja Dow 1,
kontynuacja byla w kolejnych dodatkach (zreszta coraz slabszych )
Nr 2 sugeruje ze jest to druga czesc i ten numerek nie zobowiazuje wcale do kontynuacji pomyslow z pierwszej czesci, pozatym Relic zapowiadal ze bedzie to nowe spojrzenie na gre i takie tez jest nie wszystkim sie musi podobac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dosyć, już dosyć mam, zaraz wyrzuce ten chłaaam, aahaammm ;]. Nie daje rady grać, już drugi raz, po wygranym meczu rankingowym tuż po kliknięciu "Continue" miałem crasha.... wiecie może, czy takie zwycięstwo zostanie zaliczone? Troche bym się zasmucił gdyby nie było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Może mi ktoś wytłumaczyć jak działa ta CHOLERNA wyszukiwarka gier rankingowych?
Ja na 4 poziomie zostałem dobrany do faceta,który miał 31 poziom? Nie muszę mówić ,że gra była nierówna i gość zwyczajnie w świecie mnie zgniótł wielkim blobem TSM z plazmami,i że grał po prostu lepiej,to nie miałem nawet jak podjąć z nim równej walki.

Swoją drogą, te plazmy to jakieś przegięcie jest.Same oddziały TSM rozwalają dosłownie wszystko.Zna ktoś na to jakąś dobrą kontrę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 10:31, Skie napisał:

wpakowałem Avitusa w zbroje terminatora i oddział zaczął się dziwnie zachowywac - to,
ze ignorują osłony rozumiem (bo je niszczą) - ale nie da sie nimi dokładnie sterowac.
Łażą w szyku bardzo rozproszonym - tylko Avitus dociera w wyznaczone miejsce, a 2 pozostałych
gdzies sie rozłazi, albo zostaje z tyłu.
Co jest nie tak?


Oni już tak mają... Tyle, że dawanie zbroi Terminatorów Devastatorom trochę się nie opłaca bo:
Avitus dostaje wiele premii kiedy stoi za osłoną a Terminatorzy je niszczą chodząc
w pancerzu Terminatora tylko Avitus ma ciężką broń (suppressive weapon), normalnie mają trzy...
poza tym na większość bossów i pod koniec najbardziej przydaje się broń energetyczna i plazmowa...
jeśli jara cię Terminator z autocanonem i wyrzutnią to rozwijaj dowódce w strzelaniu - będzie mógł tego używać
bardzo dobrze jako Terminatorzy sprawdzają się Assault Marines - mają broń energetyczną i teleportacje
zaś do misji obronnych niezły jest Tarkus w Terminatorce z wyrzutnią i jakimś ciężkim miotaczem ognia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nawet dzisiejsza US Army ma mniej liczne squady ( 9 osobowy dzielący się na dwa 4 osobowe fireteamy) xD. Mnie bardziej podoba się styl DoW 2 gdzie czuć ich elitarność. I to jest piękne nie musi być ich dużo by wygrywali, bo są Space Marines. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować