Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Na oficjalnej stronie wisi od wczoraj coś takiego:
http://community.dawnofwar2.com/blogs/?p=498
Z tego co tam jest zawarte można wyczytać:
- gra ma używać Steamu jako potwierdzenia autoryzacji - czyli z tego może wynikać konieczność instalacji tego programu.
- każdy kto nabędzie - płyta CD - zarejestruje ja w Steamie będzie miał możliwość zainstalowana jej nieograniczoną ilość razy.
- no i na koniec jest trochę propagandy typu - zgubisz CD masz zarejestrowane możesz sobie za darmo ściągnąć oraz nie musisz mieć nośnika w czytniku CD aby grać.
Mogłem też coś przekręcić w tłumaczeniu - angielskie słowa maja czasami kilka znaczeń.
Ja do tej poty nie miałem styczności ze Steamem (wyjątek ściąganie bety DOW2), wiec jakby ktoś mógł napisać co ten program ma na plus a co na minus byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:29, Szalony Max napisał:

Ja do tej poty nie miałem styczności ze Steamem (wyjątek ściąganie bety DOW2), wiec jakby
ktoś mógł napisać co ten program ma na plus a co na minus byłbym wdzięczny.



Dla mnie tam steam jest elegancki, wszystko pod reka, sam dba o uaktualnianie gier a do tego działą tez jako ts (chyba).
I jest dosyć stabilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem kiedyś Steama do gry w HL2, epizody do niego i w CS: Source. Jednak od bardzo dawna tego programu nie używałem (obecnie nie mam nawet zainstalowanego, jako że w tamte gry nie gram). W newsie pisze, że jako potwierdzenia aktywacji gra ma korzystać ze Steamworks (więc chyba nie chodzi o program Steam jako konieczność, tak mi się przynajmniej wydaje, pewności nie mam).

Kwestia taka, że ten news to po prostu marketingowy bełkot, więc trudno tutaj mieć absolutną pewność. Zastanawia mnie jednak jak interpretować brak ograniczeń instalacji w Steamie - czyli, że w normalnej wersji one będą? Przecież Relic sam ogłosił, że wycofał się z wprowadzenia DRM.

Jeśli jednak okaże się, że trzeba będzie instalować i Steam i GfW naraz to ja prawdopodobnie podziękuję za grę. To już naprawdę by była przesada w zakładanie entego konta, aby sobie móc zwyczajnie pograć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:42, General Sturnn napisał:

>


A ja jak Steama kiedyś zainstalował to tak mi kompa zmulił, że szkoda gadać...po wykasowaniu go wszystko wróciło do normy...tak więc ja za DowII już podziękowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:48, Czedwik napisał:

Jeśli jednak okaże się, że trzeba będzie instalować i Steam i GfW naraz to ja prawdopodobnie
podziękuję za grę. To już naprawdę by była przesada w zakładanie entego konta, aby sobie
móc zwyczajnie pograć...


nie wiem co w tym takiego trudnego i żmudnego...steam to 1,5 mb a GfW masz jedno konto do kazdej gry, jaka dziala w tym systemie, wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:49, Ecko09 napisał:

> >

A ja jak Steama kiedyś zainstalował to tak mi kompa zmulił, że szkoda gadać...po wykasowaniu
go wszystko wróciło do normy...tak więc ja za DowII już podziękowałem.


Aaa to ciekawe...pewnie komp był z epoki kiedy husaria szalała xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:54, Grond napisał:

Steama używam sporo czasu i jakoś żadnych problemów z wydajnością komputera nie mam.
Więc Ecko -> LIES


Steam rzeczywiście zużywa trochę procka i pamięci komputera, ale to nie jest strasznie tak dużo i kompa nie zwiesza raczej. A do innych gier w końcu się go normalnie wyłącza i problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:51, General Sturnn napisał:

nie wiem co w tym takiego trudnego i żmudnego...steam to 1,5 mb a GfW masz jedno konto
do kazdej gry, jaka dziala w tym systemie, wiec...

Steama kiedyś używałem i problemów z nim nigdy nie było, kilka razy jedynie miał problem z nawiązaniem połączenia, ale były to problemy, że tak powiem marginalne. Do Steama tak negatywnego stosunku Jeśli chodzi o gry to jestem trochę tradycjonalistą - kupiłem pudełko z grą to chcę grać bez ograniczeń. Coś za coś. Największą wadą Steama jest to... że jest kontem. Jeśli stanie się, że ktoś uzyska hasło do konta to wszystkie gry przepadną, i tym prostym zabiegiem dana osoba uzyskuje dostęp do wszystkich gier na danym koncie.

Zresztą dyskusja o tym czy Steam jest dobry czy nie - na bok. Mnie interesuje czy na pewno Steam będzie konieczny, czy dostaniemy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:53, General Sturnn napisał:

> > >
>
> A ja jak Steama kiedyś zainstalował to tak mi kompa zmulił, że szkoda gadać...po
wykasowaniu
> go wszystko wróciło do normy...tak więc ja za DowII już podziękowałem.

Aaa to ciekawe...pewnie komp był z epoki kiedy husaria szalała xD


Co ty...wtedy miałem tylko GF7600GT, reszta to samo co teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Steam działał bez problemów, i to nawet za czasu gdy miałem wiele razy słabszego kompa (jakoś w 2005, po zakupie HL2, na kompie z 512 MB RAM, Athlonem XP 2000 i GF3 działał bez problemów).

Cóż, jeśli się okaże, że faktycznie DoW2 będzie jedynie pod Steama, a nie będzie normalnej instalacji to chyba zrobią to tak jak w HL2, że od razu z grą Steam będzie instalowany i będzie zapytanie o utworzenie konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 23:23, General Sturnn napisał:

Cieszmy sie wszyscy!!! Po nowym patchu, Relic zrobił z Tyranidow to,czym było Tau w DoW1
- imba nie do zabicia :>


Ale mało ludzi gra tyrkami, najwięcej SM-em i eldem, ale skoro to taka imba to zobaczymy. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 23:28, Kraju92 napisał:

Ale mało ludzi gra tyrkami, najwięcej SM-em i eldem, ale skoro to taka imba to zobaczymy.
xD


Coraz wiecej...popatrz sobie co ta rasa teraz może. Gaunty zabija w cc tsm, warriory asm, dreda i dowódce. Taniej a lepiej, fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 23:23, General Sturnn napisał:

Cieszmy sie wszyscy!!! Po nowym patchu, Relic zrobił z Tyranidow to,czym było Tau w DoW1
- imba nie do zabicia :>

Potwierdzam... ;f
Jedyne co na nich naprawdę działa, to użycie perfekcyjnie wymierzonego Rok albo Orbital Bombardment(a burza to żart jakiś...) na całą spółkę warriorów z działkami i gauntów. Nie można ich trzymać na odległość ani walczyć w cc, walkery zjadane są w kilka sekund...
CAŁĄ GRĘ MOŻNA WYGRAĆ SPAMEM 2-4 RODZAJAMI JEDNOSTEK - robalami(które nie sposób ubić - twarde sqrczybyki, zajmą punkt i jeszcze połowa hp zostanie), dwoma rodzajami gauntów(pięknie wiążą w cc) i warriorków, które wraz z synapse rzeźnie robią...
Eldy przeciwko im(bom) w szczególności przewalone mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 23:28, Kraju92 napisał:

Ale mało ludzi gra tyrkami, najwięcej SM-em i eldem, ale skoro to taka imba to zobaczymy.
xD


O, na pewno. Przed patchem jak jakiegoś spotkałem to było święto, teraz co drugi/trzeci mecz mam z tyranidami. Większość się przerzuciła na to imba gówno. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 23:44, Jaracz napisał:

O, na pewno. Przed patchem jak jakiegoś spotkałem to było święto, teraz co drugi/trzeci
mecz mam z tyranidami. Większość się przerzuciła na to imba gówno. :/


Ja nie wiem, są 4 rasy (tylko) i jest już źle, były 9 ras i było jeszcze gorzej, heh jednak pod względem ras i ich balansu wygrywa SC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować