Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Ukończyłem kampanię to zabrałem się za multi. Mimo nienajlepszych statów jak na razie (3 wygrane na 7 porażek xD, ciągle trafiam na jakichś koksów w drużynie przeciwnej) to gra się całkiem miło. Dzięki temu, że nie trzeba rozwijać bazy, budować itp gra zyskuje trochę na dynamiźmie, można się w pełni skupić na swoich jednostkach.
Pograłem trochę SM, ale dużo ich jednostek potrzebuje do werbowania sporą ilość energii. Przerzuciłem się na Eldarów i jest jakoś łatwiej. Banshee są dość mocne i nie za drogie, na pewno lepsze niż Marines z Jetpackiem (a tamci są tak naprawdę drożsi i jest ich mniej w teamie).
Zauważyłem, że nikt nie gra Tyranidami - aż tacy są słabi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Entuzjazm osłabnie, gdy odkryjesz rzeczy, o których nigdy filozofom się nie śniło jak np. podatek.

A nidy? Nie mam dfuja, więc nie wiem, jak sytuacja teraz wygląda, ale w becie co 2 gracz brał nida. Teraz pewnie ta rasa wymaga myślenia, dlatego nikt jej nie bierze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym gamestarze (taki dziennik szwabski) jest informacja o Dawn of War: Retribution. Rozpoczął on dość ciekawą dyskusję. Nie znam niemieckiego, ale pewien gościu z dawnofwar.boo.pl zna (wątpliwej reputacji jest, więc nie polecam wierzyć we wszystko) i twierdzi, że w najnowszym dodatku:

-Będzie Gwardia Imperialna
-Bohaterami będą: Inkwizytor, generał i komisarz
-Wśród jednostek ujrzymy Catachan (!)
-Ostatecznym rozwiązaniem kwestii heretyckiej jest baneblade

Dyskusja na forum community

http://community.dawnofwar2.com/forums/topic/44352

Discuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile z tego jest prawdziwe. Poza tym z tego opisu to wygląda trochę na kampanię w stylu Dark Crusade (minus brak wyboru prowincji do zaatakowania, bardziej liniowa rozgrywka). Poza tym brak dowodów - skanów zapowiedzi z magazynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 20:29, Arcling napisał:

Ciekawe ile z tego jest prawdziwe. Poza tym z tego opisu to wygląda trochę na kampanię
w stylu Dark Crusade (minus brak wyboru prowincji do zaatakowania, bardziej liniowa rozgrywka).
Poza tym brak dowodów - skanów zapowiedzi z magazynu.



Nie mogli umieścić skanów na forum community, bo dostaliby perma bana. Ale widziałem okładkę i tam było "Dawn of War II: Retribution" i zresztą nie widzę powodu, dla którego niemaszki miałyby kłamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 20:33, Shveid napisał:

Nie mogli umieścić skanów na forum community, bo dostaliby perma bana. Ale widziałem
okładkę i tam było "Dawn of War II: Retribution" i zresztą nie widzę powodu, dla którego
niemaszki miałyby kłamać.

A ktoś widział na oczy skany tego artykuły poza tym, od którego informacja wyszła? Bo może ten kto miał tamten magazyn coś poprzekręcał lub pozmyślał.

Jeśli to jednak naprawdę Gwardia+bohaterka Inkwizytor to mi to w sumie odpowiada (chociaż chciałbym jako Inkwizytora jakiegoś starszego kolesia i najlepiej murzyna :P). Co mi każe wątpić to zapowiedzenie baneblade i basilisk. Baneblade jest duży a że w DoW2 jednostki są większe niż w jedynce i mniej jednostek uczestniczy w bitwach zastanawiam się jak to by mogli przeprowadzić. Podobnie basilisk - artyleria z zasięgiem mniejszym niż z jedynki? Martwi mnie też trochę informacja o tej kampanii, chociaż ja i tak wstrzymuję się z zakupem do czasu pierwszych opinii po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszą informacją jest "-first race to build vehicles in tier 1". Przecież czym to będzie można skontrować? Nady? Wesoły boh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2010 o 20:51, Arcling napisał:

A ktoś widział na oczy skany tego artykuły poza tym, od którego informacja wyszła? Bo
może ten kto miał tamten magazyn coś poprzekręcał lub pozmyślał.


Wygląda na to że mówi prawdę, oto skany.

20101224212428

20101224212449

20101224212510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To skoro to wszystko jest prawdą...

Pojazdy w T1- co oni kombinują? Raczej nie sądzę, by to dało się zbalansować, chyba że Sentinel (na niego stawiam) będzie miał zabawną liczbę HP. Tak czy siak mają w becie to zmienić.
Basilisk-artyleria królowa wojen wraca! WEEEEEEEE-! Ale z drugiej strony-co z zasięgiem? Jeśli będzie mały, to się wpienię. A z tego, co pamiętam, to w 3 edycji można było kupić Bazylowi zasięg na cały stół. Czyli jego przewaga będzie ogromna...
Catachanie- okej, wychodzi na to, że będziemy mieli wsparcie innego regimentu. Z tego, co mi się wydaje, Catachanie powinni mieć dobre CC i zdolność do infiltracji. No i pewnie Catachanin będzie bohaterem w kampani (Marbo?). Osobiście wolałbym Vostroyan, ale oni pewnie nie uzupełnialiby braków Cadiańskiego regimentu
Jenerał-wąs. Nigdy nie lubiłem wąsów. Jeśli ma być zarost, to niech zarośnięta będzie cała gęba, a nie jakiś gejwąs.
I podobnie jak w WA, ma być "słaba piechota i dobre pojazdy". Jeśli będzie jak w jedynce, gdzie piechota roznosiła bez problemu większość oddziałów, to się wpienię.
Ostatnia kwestia- Baneblade. Większość map jest dość ciasnawa, a Bane jest spory więc albo będą szersze mapy, albo niszczyciel wszystkiego, co wredne i brzydkie będzie kurduplem.

Pożyjemy zobaczymy. A póki co-posty wk***ionych fanów Ordo Malleus-bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 22:09, Shveid napisał:

Jenerał-wąs. Nigdy nie lubiłem wąsów. Jeśli ma być zarost, to niech zarośnięta będzie
cała gęba, a nie jakiś gejwąs.

Też mi się on nie podoba, jakiś taki nieciekawy z wyglądu.

Dnia 24.12.2010 o 22:09, Shveid napisał:

Ostatnia kwestia- Baneblade. Większość map jest dość ciasnawa, a Bane jest spory więc
albo będą szersze mapy, albo niszczyciel wszystkiego, co wredne i brzydkie będzie kurduplem.

Mam nadzieję, że nie będzie mały, bo taki Baneblade wielkości Predatora wyglądał by cokolwiek śmiesznie.

Dnia 24.12.2010 o 22:09, Shveid napisał:

Pożyjemy zobaczymy. A póki co-posty wk***ionych fanów Ordo Malleus-bezcenne.

Cóż, jeśli pojazdy w tier 1 będą imba to 90% meczy w multi będzie przeciwko IG.
Ogólnie jednak sama informacja o IG mnie cieszy, ponieważ Daemonhunters czy Witch Hunters nie są moim zdaniem wystarczająco odmienni aby robić z nich osobne armie. Inkwizytor(ka) wystarczy tutaj. Zresztą jakby mieli być tak wykonani jak SoB w Soulstorm to ja dziękuję... Teraz "tylko" brakuje Tau, Necronów i Dark Eldarów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś był miły i przetłumaczył znaczną część artykułu na angielski jest on tu http://community.dawnofwar2.com/forums/topic/44352?page=15 i jest to post gościa o nicku "Elric_de_Melnibone". Jeśli zniknie, dajcie znać.

Wedle opisu generał będzie nazywał się Castor( dobrze, że nie Lucas Alexander) i będzie leczył i wzywał wsparcie z powietrza. Inkwizytorka zwie się Adrastia i jej ulubionym zajęciem jest podpalanie (weeeeee-). Komisarz zwie się Merrick i umie się kamuflować (daleki krewny Gaunta? Raczej wspomniany przeze mnie catachański bohater ).

Jeśli naprawdę IG będzie miała tylko 8 jednostek, to wypadnie biednie w porównaniu do innych ras. Z drugiej strony... jeśli upy będą bardzo różnorodne, to nie będzie aż tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, gram sobię w multi 3vs3 i matchaking ssie paue ostro. Cały czas do teamu daje mi noobów z rankiem 1, a u przeciwników ludzi z 50-60 levelem. I za każdym razem prawie tylko ja zdobywam punkty kontrolne, a reszta się opier... nicza pod bazą. Multi jest spoko, ale szlag może człowieka trafić przy dziesiątej pod rząd porażce :/

Co do IG w dodatku - bardzo mnie to cieszy, pojazdem w tier 1 będzie pewnie Sentinel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matchaking od początku nie działał jak należy, na szczęście w dodatku już go nie będzie, najlepiej znajdź sobie ogarniętych znajomych bo na losowym więcej stracisz niż zyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2010 o 17:20, Outlander-pro napisał:

Co do IG w dodatku - bardzo mnie to cieszy, pojazdem w tier 1 będzie pewnie Sentinel.


a nie transporter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko wolałbym Sentinela, bo z Chimerą, można by robić niezłe hece, coś w stylu werbuje Chimerę i oddział gwardzistów ładuje się do niego i robią rusha nie do zatrzymania na 1 tier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować