Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2011 o 10:15, MasterChiefGT napisał:

Widzę że wyszła nowa łatka 3.10 ale nie mogę znaleźć notki o niej :P


- Fixed an issue that was causing the Lord General''s retinue to count as hero kills on the post game screen

- Fixed an issue that could cause 2 Noise Marines to run forward to fire when the squad was upgrade to a Blastmaster

- Fixed an issue that caused Noise Marines killed by a Plague Champion with a Plague Sword to be raised as Tactical Marine Zombies

- Fixed an issue that prevented the Inquisitor''s Impenetrable ability from being cancelled on retreat

- Fixed an issue that was causing the snare on the Mekboy''s Proximity Mines to stack and immobilize vehicles

- Added setup indicator to Noise Marine decorator when they are upgraded with Blastmasters

- Fixed an issue that was preventing red points from being awarded when Imperial Guard Laser Turrets were destroyed

- Fixed an issue that was causing the volume of some racial voices of god to be louder than expected





Balance



Carnifex

- Venom Cannon upgrade now able to fire on the move

Autarch

- Autarch cost increased to 350/150/50 from 350/150/0

- Calling in Autarch again cost increased to 150 from 100

Banewolf

- Banewolf cost increased to 350/200 from 350/150

Noise Marines

- Blastmaster cost reduced to 75/0 from 75/20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji- jakie są dla was najgorsze MU dla IG? Dla mnie:

1) Chaos- ticsy bez problemu rozwalające GM, pancerni CSM nie dający się tak łatwo rozwalić catachanom wręcz, morderczy Noise Marines, bloodcrusher atakujący, gdy Ogryni/ Stormy dopiero się robią i oczywiście Khorne Dred, który pokonuje Ogrynów. Najgorszym hero jest CL- klawy młócą wszystko.

2) SM- krakersy radzące sobie bez problemu z sentinelem i gwardzistami znajdującymi się gdziekolwiek, ASM i Librus ze sporym damażem. Najgorszy jest FC, bo na jego Assault Terminatorów potrzebna jest naprawdę spora armia.

3) Eldar. Jak się pomyśli, to banshee nie są trudne do skontrowanie- dbre wyczucie momentu tupnięcia i przygwożdżenia Catachanami czynią cuda. Ale w T2 są problemy- Wraithguard i Warp Spider jedynie wpieniają i wpieniają w nieskończoność.

Ostatnio Orka i tyranida rzadko widzę, więc się na ich temat nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem sobie przerwę do tej gry. Na razie gram w LoL. Nie jestem zdecydowany co do kupna Retribution ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że beta kończy się o trzeciej, a ja właśnie z nią skończyłem- moje przemyślenia do spraw balansowania IG.

GM- sama jednostka w porządku- potrafi przyfasolić, wieżyczka może na początku się przydać przy obronie, z plazmami zabija, ale jedno ale-opłacalność sierżantów. O ile jednego wypada mieć ( tak gdyby przy wybuchu plazmy bądź innym AoE była szansa na przetrwanie tego oddziału.), to dwóch to raczej chybiony pomysł- razem zżerają mnóstwo popa- tyle co trzy zwykle oddziały. W tym momencie warto raczej zainwestować w te 3- drożej, ale możliwość wyplucia większej ilości plazmy robi swoje. Powinni zmniejszyć kapa albo dać buff do wytrzymałości, cokolwiek.

Sentinel- jedna z trzech najbardziej kontrowersyjnych jednostek IG, bo "ojejciu, Sentinel zastopował moje CC, ale IMBA!". Nie wymaga nerfa, a raczej buffa w postaci lepszego pathingu, gościu w środku prowadzi jakby był pijany. Wzmocnić rakiety AV też wypada.

HWT- wzmocnić Autocannona. Obrażenia, jakie zadaje są śmieszne, niewarte wymiany za HB.

Catachanie- kolejna kontrowersja. Bo obrażenia w CC, bo granatnik...no kuźwa. Granatnik dostał nerfa, więc won od nich. CC mają bardzo dobre, ale z banshee raczej przegrają. W sumie przydatni "gdy Sentinel zawiedzie". Dużo dają, ale i dużo pobierają- raczej tej jednostki nie powinno się dotykać.

Stormtroopers- wielu krzyczy, że są słabi. Gówno prawda. Zwiadowcze paczuszki- dają detekta (wiecie co się stanie, gdy nadziamy się na bum bum Catachan?), infiltrację i sprinta- same przydatne rzeczy, szczególnie przy ninja cappingu aka berku. Zestaw szturmowy- jeśli wróg nie będzie w nich celował, to będą zadawać TERRIBLE TERRIBLE DAMAGE. Serio. A AV...powinien dostać buffa, ale i tak dobrze działa- granaty nie tylko zadają spory damage, ale i spowalniają, co ma często zbawienny wpływ na sytuacje typu "Drednot gra w berka z mantykorą"

Manticore- ostatnia kontrowersja, bo to "mini nuke IG". W sumie powinien mieć dłuższego o jakieś 15s cooldowna, ale wszystkie rasy mają na te pudło sposób, więc jakieś większe nerfy są bezcelowe.

Chimera- dobry transporter. Tyle.

Ogryni- specjaliści do spraw demontażu wrogich pojazdów gąsienicowych ( z walkerami radzą sobie gorzej, a Khorne Dred bez problemu ich pałuje), ale drodzy. W sumie większości wypadków must have dla IG- twardzi, silni i przewracają. Jeśli ich AV ma być znerfione, to niech i cena spadnie.

Leman Russ- bieda. Ten czołg ma być ikoną Gwardii. Pytanie brzmi- jak ma nią być, skoro jest drogi w cholerę i zadaje małe obrażenia? Vanquisher ma spory zasięg, ale AV kiepskie. Na dodatek ta śmieszna wytrzymałość... buffować, JUŻ!

Baneblade- potężny czołg, ale można go rozwalić. Podobnie jak inne superheavunity powinien zdrożeć, By dylemat "Mały czy duży czołg? był sensowniejszy.

No i dodatkowe opancerzenie ma stanieć- znacznie lepiej jest po prostu to olać obecnie.

A teraz bohowie...

Inkwizytorka- niby atak, ale lepiej dla niej jak stoi z tyłu i rzuca dżadże. Jakoś nie lubię nią grać. Ale globale ma solidne. Napalm- na lżejsze jednostki świetny, szczególnie z połączeniem syfienia Banewolfa. Stormy- tańsze niż zwykłe, pojawiają się gdzie chcą i chwilowo są niewidzialni- dobre. Banewolf- kocham go! Opóźnia wszystko, zadaje dobry damaż piechocie i gwałci geny- awesome!

Komisarz- najfajniejszy z bohów- nieźle bije, osłona daje dodatkowe HP, egzekucja miejscami bywa przydatna (np. przy bunkrze :D), ale powerfist ma wygórowaną cenę, a globale są nieciekawe. Przez większość czasu używałem jedynie min, bo są dobre. Flara czasem trafiała w oddział, ale nic poza tym,a to ostatnie...jak oddział zdycha, to każę mu wiać a nie walczyć za poległych kompanów do jasnej ciasnej!

Lord Generał- najlepszy dla mnie z bohów. Dużo wytrzymuje, obrażenia nienajgorsze, a bonusy bywają BARDZO użyteczne. Wiele razy fof uratował mi skórę. Globale również świetnie- wieżyczka lemana w tej wersji sprawdza się świetnie do utrzymywania punktów, artyleria bardzo przydatna, ale atakowałem nią od żopy strony tak, by powalone oddziały leciały prosto do mnie- wtedy mogę ich spokojnie wystrzelać. Drop lemana...buffnicie cytyna, to ten global się przyda.


Bardzo podoba mi się te IG- klimatycznie zrobione, i całkiem sensowne (znaczy się bez durnych komisarzy, dla których "zachętą" jest krzyczenie "DO PRZODU PSY! DO PRZODU!" i strzelanie do kogokolwiek.) i bez Wolverina ( choć Sturnn był za****sty). Shveid approves.

I Retard to kroczek do przodu w porównaniu do poprzednich DoWów II- balans zdaje się być solidniejszy, a dzięki Mancie berek jest ograniczony :D. Nie jest to wciąż poziom SCII, ale jeśli znów oberwę od cholernego protosa, to mogę odpalić Retri i cieszyć się z klimatu, którego w esce tyle ile mięsa w parówkach.

A jeśli planują inne dodatki...no cóż, nie widzę żadnej jednostki, którą można dać IG.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 15:43, Laston napisał:

W Retri wszystkie frakcje są dostępne. Nie trzeba mieć poprzednich części.


chyba w singlu, na pewno nie w multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 18:28, Teokrata napisał:

> W Retri wszystkie frakcje są dostępne. Nie trzeba mieć poprzednich części.
>

chyba w singlu, na pewno nie w multi

Heh, jesteś pewien?
Cytat z konkurencyjnego serwisu (GOL):
" Rozszerzenie ma być produkcją samodzielną, czyli nie będzie wymagać posiadania podstawowej wersji, a mimo to w trybie multiplayer zaoferuje możliwość zagrania wszystkimi sześcioma frakcjami."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 18:28, Teokrata napisał:

> W Retri wszystkie frakcje są dostępne. Nie trzeba mieć poprzednich części.
>

chyba w singlu, na pewno nie w multi

Na oficjalnym forum chyba wielokrotnie o to pytano i odpowiedz zawsze byla jednoznaczna: tak, wszystkie frakcje sa dostepne: w single i multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 20:26, Outlander-pro napisał:

Trailer Retri:


Biedny jakiś ten trailer. Widać szkoda było kasy na Blur Studios i coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten trailer to całe intro do tego dodatku... Słabo, mogli się postarać już przy drugim dodatku, ale widocznie nie starczyło budżetu. Jedyna ciekawa rzecz to ten demon na końcu - czyżby powracał ten z jedynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uruchomić DoW II ze steam - najpierw gra się ponownie instaluje ( a jest już zainstalowana ) a potem wyskakuje coś takiego jak na zdjęciu niżej:

20110225205114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 20:50, Arcling napisał:

Czyli ten trailer to całe intro do tego dodatku... Słabo, mogli się postarać już przy
drugim dodatku, ale widocznie nie starczyło budżetu.


Szkoda, chociaż te masy chaosu są imponujące :P

>Jedyna ciekawa rzecz to ten demon

Dnia 25.02.2011 o 20:50, Arcling napisał:

na końcu - czyżby powracał ten z jedynki?


Albo to stary znajomy z jedynki, albo to Kyras-demon prince.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 21:45, Wiktor_B napisał:

Albo to stary znajomy z jedynki, albo to Kyras-demon prince.

Ciekawe tylko kogo w takim razie Chaos będzie zabijał na końcu kampanii. Bo to dziwne by było jakby Eliphas miał walczyć przeciwko Kyrasowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak będzie wyglądała narracja singla i najbardziej intryguje mnie jak to rozwiązali u Tyranidów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle gry wykorzystujące Steam usuwam przez Steam, prawym i" Usuń zawartość lokalną" a jak mam wywalić betę skoro stamtąd zniknęła :P Usuną się wszystkie pliki jak odinstaluję przez dodaj/usuń programy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 20:50, Arcling napisał:

Czyli ten trailer to całe intro do tego dodatku...


Całego dodatku tak, ale poszczególne rasy mają swoje wprowadzenia (niestety różniące się minimalnie miedzy sobą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować