Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

wskazówki dla tych co nie znajduja duzo wargearu w Retribution:

- wybierajcie oddzialy zamiast bohaterow na misje
- jesli jest dobry wargear jako nagroda po misji to bierz
- mozesz powtarzac misje w ktorych wypada niezly loot, np.
misje na space hulku, w ktorej bronisz suwnicy - latwo zawalic, niezly loot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2011 o 17:11, Deathscythe napisał:

Tryb singleplayer = zawód na całej linii.


jak to ktoś bardzo trafnie gdzieś skomentował na temat Retribution:

"Mam wrazenie, ze po dodatku oczekiwaliscie nowej gry. A to byl wlasnie dodatek. Oczekiwaliscie 6 roznych kampanii? To dziwne. Bo wtedy to by byla pelna gra i Relic duzo by sobie za nia policzylo."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 20:29, Teokrata napisał:

"Mam wrazenie, ze po dodatku oczekiwaliscie nowej gry. A to byl wlasnie dodatek. Oczekiwaliscie
6 roznych kampanii? To dziwne. Bo wtedy to by byla pelna gra i Relic duzo by sobie za
nia policzylo."


Ale i tak mało dali jak na 69zł. Osobiście wolałbym aby zamiast kampanii dodali 2 nowe armie zamiast 1 dosyć oklepanej.

Pisze to nie testując jeszcze do końca możliwości kampanii, więc jej nie oceniam. Chodzi mi bardziej o to że poświęcili dosyć dużo czasu by ją stworzyć, który mogli poświęcić na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2011 o 20:50, Axuwax napisał:

Ale i tak mało dali jak na 69zł. Osobiście wolałbym aby zamiast kampanii dodali 2 nowe
armie zamiast 1 dosyć oklepanej.


dodam jeszcze, ze nawet Blizzard z ogromnym budżetem w swojej super grze za 200zł zrobił kampanię tylko dla jednej rasy i pół - Relic miał zrobić 6 za 1/3 tej ceny? bądźmy realistami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najbardziej by mi się podobała w DOWie kampania łącząca fabularność i wybory w stylu Chaos Rising z gameplay''em i grywalnością Retribution ];->>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwieksze problemy z ekwipunkiem sa z pancerzami. Bron dropi jako tako ale przynajmniej dla mnie polowa i tak ladowala odrazu w koszu. Misje mogly by zdecydowanie byc bardziej urozmaicone przynajmniej inne cele i przeciwnikow by dali. Roboty nie wiele a byly by zdecydowanie mniej nudne, jak narazie skonczylem gwardzistami i w sumie nie wiem czy wogule starczy mi cierpliwosci zeby skonczyc singlowa kampanie innymi rasami bo po jednej 2 misjach ziewam z nudow.

Multi jest calkiem przyjemny przedewszystkim duzo bardziej dynamiczny niz w SC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 20:29, Teokrata napisał:

"Mam wrazenie, ze po dodatku oczekiwaliscie nowej gry. A to byl wlasnie dodatek. Oczekiwaliscie
6 roznych kampanii? To dziwne. Bo wtedy to by byla pelna gra i Relic duzo by sobie za
nia policzylo."


A czy ja się wypowiadam o 6 różnych kampaniach? Wypowiadam się o tym, że tryb dla jednego gracza jest beznadziejny. Ukończyłem grę po stronie Elfów (single, very hard) oraz CSM (co-op, hard) i nie wspominam o historii, która jest, że się wyrażę delikatnie, do bani. Mówię o mechanice rozgrywki, wstawkach filmowych i ogólnym poziomie trudności.

Jeśli natomiast traktujesz to jako zwyczajny pakiet z dodatkową rasą, to czemu nie wydali tego jako zwykłego DLC? Swoją drogą: pakiet 5 przedmiotów w formie DLC za 1 euro dla każdej rasy (lub w zestawie za 4.5 euro) to niezłe zdzieranie kasy z frajerów ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:03, Teokrata napisał:

dodam jeszcze, ze nawet Blizzard z ogromnym budżetem w swojej super grze za 200zł zrobił
kampanię tylko dla jednej rasy i pół - Relic miał zrobić 6 za 1/3 tej ceny? bądźmy realistami...


Yyyyy...

Po pierwsze ilość to nie jakość- kampania SC2 to 26 misji całkowicie różniących się od siebie misji, każda wymaga czego innego i nie zawsze polegają na pobiegnięciu na drugi koniec mapy itd. Dialogi są dobre, cutscenki fajne, tylko fabuła leży. Co w Retardzie? Każda rasa ma 12 misji, ALE TO SĄ TAKIE SAME MISJE. Różnią się jedynie dialogami i rasą, którą gramy. NIC poza tym. Na dodatek nie są aż tak różnorodne, a dialogi występują raz na ruski rok. A fabuła? Cały czas wieje niewykorzystany potencjał.

Po drugie- jakość wykonania- weźmy 2 misje o podobnej tematyce- "Napad stulecia" z SC2 i ta, w której zatrzymujesz Orkowy konwój. W esce jest pięknie- pociągi wyjeżdżają z tuneli znajdujących się niedaleko, z czasem pojawiają się eskorty, bunkrowane tory, patrole i ataki na naszą bazę. Retri? Biegniesz na drugi koniec mapy, wycinasz Orków i robisz blokadę, z czego piechota zwykła męczy się z zielonymi, a AV odstrzeliwuje leniwie jadące Wartrukki. Jeeee.

I po trzecie i najważniejsze- w kampanię SCII mogę pograć legalnie ZA DARMO. 200 zł płacę za multi i acziwy ( ja zresztą pudło kupiłem za 150zł). Tu za 80 zł mam nawet dobre multi i singiel na poziomie biegunki Squiggotha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:03, Teokrata napisał:

dodam jeszcze, ze nawet Blizzard z ogromnym budżetem (...)bądźmy realistami...

Chryste... Znowu? Dlaczego każde słowo krytyki traktujesz jako powód do postowego jihadu? Co mnie obchodzi budżet? Jestem klientem i oczekuję jakości. To, że dodatek kosztuje tyle ile kosztuje broni go w pewien sposób, co nie zmienia faktu, że singiel to proteza a nie żywa tkanka. Najpierw sam przywołujesz kampanię z SC2, potem piszesz, że budżet, że zupa była za słona. Zdecyduj się więc. A może zrobimy tak - przyznamy Retri 10/10 za logo W40k a SC2 1/10 za to, ze tego log nie ma? Tak będzie "obiektywnie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 17:28, Shveid napisał:

Przy SC2 lepsza jest mechanika, przy DoWie 2 klimat. Proste. Dodatkową zaletą DoWa 2
jest brak Protosów, a wadą- Relic.

Trochę nie rozumiem jaką zaletą może być brak Protossów, skoro:
a) jest to rasa w głównej mierze wzorowana na Eldarach z wh40k
b) jest to najciekawsza rasa w swiecie SC

BTW. Ja mysle, ze to nie tak zle, ze akurat znienawidzony tutaj Relic zrobil DoW-a, bo jakby inne wspaniałe firmy deweloperskie wziely sie za to, to by wyszlo jakies LEGO: Warhammer 40k , aby tylko puscic gre 7+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 23:22, rhyz napisał:

Trochę nie rozumiem jaką zaletą może być brak Protossów,


a) Stresogenne sytuacje, które miałem z Chrisem zawsze związane były z protem. Zerg wciskający jedynie ikonę do tworzenia Mutaliska nie jest w połowie tak wk**** jak abusujący Prot. Raz mieliśmy taką sytuację, że protosi wypluli CAŁĄ GAMĘ znienawidzonych jednostek ( Kolos, DT, blink stalker, VR i Cannon rush i inne) i choć przetrwaliśmy (bo terran taki imba jest), to stres był odczuwalny jeszcze 3 dni.

b) Tysiące protoskich graczy, którzy zamiast posiedzieć chwilę na klopie i wymyślić kontrę zalewają fora całego blizzardowskiego świata krokodylimi łzami jaki to Terran imba jest bo ma wszystko OP również działają na niekorzyść tej rasy.

c) Są nudni. Zergi sa fajniejsze.

Dnia 08.03.2011 o 23:22, rhyz napisał:

BTW. Ja mysle, ze to nie tak zle, ze akurat znienawidzony tutaj Relic zrobil DoW-a, bo
jakby inne wspaniałe firmy deweloperskie wziely sie za to, to by wyszlo jakies LEGO:
Warhammer 40k , aby tylko puscic gre 7+.


Chodzi o to, że Relic jest w stanie zrobić wybitną grę, ale nie ma chęci trzymania gier przy życiu. DoW1- zdycha w agonii. DoW2- cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż jego starszy brat w czasach świetności bo jakiś łysy dureń krzyknął "Nie lękajcie się! Leśne nimfy powiedziały mi jak stworzyć legendarnego RTSa!" i wszyscy go posłuchali :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 22:44, Kazak napisał:

Szkoda nerwów Chris. Z nim się nie dyskutuje, z niego się smieje.


akurat śmieszny to jest Twój awatar... ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 00:05, Teokrata napisał:

> Szkoda nerwów Chris. Z nim się nie dyskutuje, z niego się smieje.

akurat śmieszny to jest Twój awatar... ;-PPP

Śmieszny to jest twój drugoligowy klub i lepiej nie zaczynaj tego tematu, bo to nie miejsce na to. Koniec offtopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 23:41, Shveid napisał:

Chodzi o to, że Relic jest w stanie zrobić wybitną grę, ale nie ma chęci trzymania gier
przy życiu. DoW1- zdycha w agonii. DoW2- cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż
jego starszy brat w czasach świetności bo jakiś łysy dureń krzyknął "Nie lękajcie się!
Leśne nimfy powiedziały mi jak stworzyć legendarnego RTSa!" i wszyscy go posłuchali :/.


Problem z terrkiem moim prywatnym zdaniem wynika z tego ze Blizzard proboje stosowac ta sama strategie marketingowa jakiej uzyl w wowie. W kazdym kolejnym dodatku buffowali najslabsze klasy tak ze byly op. Tylko mam nadzieje ze dostana po lapach od ludzi ktorych interesuje E-sport w taki sam sposob w jaki relic dostal za soulstorma. Teraz juz nie pamietam ale DOW zostal chyba wykluczony WCG za brak balansu dokladnie mowiac za siostrzyczki i ich nie konczacy sie faith oraz za dark eldarow ktorzy przez ich mechanike soulsow byli uposledzeni w multi. Tutaj moze byc podobnie patrzac na masowy odwrot od zergow. Tyle ze blizzard ma duzo wieksza praktyke w rzucaniu graczom ochlapow zeby ich nie zaflejmowali kompletnie i moze im sie udac przemknac do wydania HOS i wtedy zergi beda OP albo protosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 00:46, Kazak napisał:

> > Szkoda nerwów Chris. Z nim się nie dyskutuje, z niego się smieje.
>
> akurat śmieszny to jest Twój awatar... ;-PPP
Śmieszny to jest twój drugoligowy klub i lepiej nie zaczynaj tego tematu, bo to nie miejsce
na to. Koniec offtopu.


tak się składa, że należę do tych osób, które wolą DOW II od SC 2 i football amerykański i rugby od polskiej piłki nożnej, poza tym mieszkałem 3 lata w Katowicach ;-PPP teraz mieszkam w Gdańsku gdzie rugby ma się dobrze, poza tym to tutaj będą nie tylko eliminacje ale także półfinały na Euro 2012 ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2011 o 07:10, Asheren napisał:

Problem z terrkiem moim prywatnym zdaniem wynika z tego ze Blizzard proboje stosowac
ta sama strategie marketingowa jakiej uzyl w wowie. W kazdym kolejnym dodatku buffowali
najslabsze klasy tak ze byly op. Tylko mam nadzieje ze dostana po lapach od ludzi ktorych
interesuje E-sport w taki sam sposob w jaki relic dostal za soulstorma. Teraz juz nie
pamietam ale DOW zostal chyba wykluczony WCG za brak balansu dokladnie mowiac za siostrzyczki
i ich nie konczacy sie faith oraz za dark eldarow ktorzy przez ich mechanike soulsow
byli uposledzeni w multi. Tutaj moze byc podobnie patrzac na masowy odwrot od zergow.
Tyle ze blizzard ma duzo wieksza praktyke w rzucaniu graczom ochlapow zeby ich nie zaflejmowali
kompletnie i moze im sie udac przemknac do wydania HOS i wtedy zergi beda OP albo protosi.


w końcu jakieś PRAWDZIWE słowa o Starcrafcie i jego IDEALNYM balansie - BRAWO!
Relic jest coraz lepszy w balansowaniu swoich gier a Blizzard wręcz odwrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2011 o 21:03, Teokrata napisał:

dodam jeszcze, ze nawet Blizzard z ogromnym budżetem w swojej super grze za 200zł zrobił
kampanię tylko dla jednej rasy i pół - Relic miał zrobić 6 za 1/3 tej ceny? bądźmy realistami...


Bardziej mi chodziło o to aby zrezygnowali z kampanii na rzecz nowej rasy. Ja bym tam za to do gry mógł trochę dopłacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 09:08, Teokrata napisał:

w końcu jakieś PRAWDZIWE słowa o Starcrafcie i jego IDEALNYM balansie - BRAWO!
Relic jest coraz lepszy w balansowaniu swoich gier a Blizzard wręcz odwrotnie...



Co widać po SC:BW oraz DoW1... Mhm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować