Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

SCII i jego balans poprawiany jest w minimalnych ilościach i to jest dobra metoda. Natomiast relic wyda patcha ktory ma ileś tam zmian a potem okazuje się że jest jeszcze gorzej. SCII jest zrobiony tak by każda jednostka oraz jej umiejętności były przydatne nie to co Seria DoW która jest normalnie jedną wielką komedią pomyłek pod tym względem. Lubię dow''a ale bądźmy szczerzy do gier blizza mu daleko.

co do kampanii w rts ostatnich lat to moje ulubione.
1)SCII
2)DoW:WA
3)Red Alert 3
4)Supcom 1
5)C&C 3

A teraz najbardziej do bani
1 - 5 wszystkie DoW po WA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 07:10, Asheren napisał:

Tylko mam nadzieje ze dostana po lapach od ludzi ktorych
interesuje E-sport w taki sam sposob w jaki relic dostal za soulstorma.

Niby w jaki sposób dostali po łapach? Wypięli się na grę, zostawili ją niedopracowaną, niezbalansowaną, pełną bugów, a ich nowe produkcje, jak widać, ciągle cieszą się dużą popularnością. Co więcej, przy ich polityce niedbalstwa ciągle mają psychofanów takich jak Teokrata. :o

Dnia 09.03.2011 o 07:10, Asheren napisał:

Teraz juz nie
pamietam ale DOW zostal chyba wykluczony WCG za brak balansu dokladnie mowiac za siostrzyczki
i ich nie konczacy sie faith oraz za dark eldarow ktorzy przez ich mechanike soulsow
byli uposledzeni w multi.


DoW był na WCG w 2004 i 2005 roku, Dark Crusade wyszedł dopiero pod koniec 2006 roku, nie wspominając już o Soulstormie wydanym w 2008... Trochę Cię poniosła wyobraźnia.
Nie wiem czy DoW zniknął z WCG przez brak wsparcia finansowego przez THQ, czy przez brak balansu, w każdym razie z tego co widzę, z roku na rok gry Rerica nadają się do e-sportu coraz mniej.

Co do SC vs DoW 2 - ten pierwszy na multiplayer nie wciągnął mnie za bardzo, głównie przez ogromną ilość makro i stosunek czasowy bawienia się w sim city do walki - 9 do 1. Mimo to potrafię przyznać Blizzardowi, że zrobili fajną kampanię: urozmaiconą, klimatyczną i całkiem długą. Fajnie mi się w nią grało, a przechodzenie gry po raz drugi w celu pozaliczania achievementów wcale mnie nie znużyło.
Porównywanie kampanii z Retri do tej z SC2 to farsa - w Retri wszystko jest gorsze. Ba, zrobili nawet krok wstecz względem kampanii z podstawki, w którą, pomimo bezmyślnego siekania wrogów przyjemnie się grało, dzięki klimatowi, dużej ilości dialogów, sprzętu, opisów, umiejętności. W Retri dostaliśmy kampanię, którą się przechodzi w najwyżej 8 godzin, z ubogą ilością dialogów (widocznie dowódcy stali się tak zmęczeni walką za Imperatora, że nawet nie chciało im się między sobą sprzeczać), przerywnikami tak ubogimi, że zostawiają poczucie niedosytu. Wszystkiego jest za mało i za krótko - nieustannie ma się wrażenie, że gra była robiona na szybko i na odwal, ale to nawet Reric przyznał, twierdząc, że jak zwykle "nie mieli czasu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:36, Shveid napisał:


I po trzecie i najważniejsze- w kampanię SCII mogę pograć legalnie ZA DARMO. 200 zł płacę
za multi i acziwy ( ja zresztą pudło kupiłem za 150zł). Tu za 80 zł mam nawet dobre multi
i singiel na poziomie biegunki Squiggotha.


Jak można zagrać w kampanię SC2 legalnie za darmo? Pierwsze słyszę o czymś takim. Jęsli to prawda, to będę wdzięczny, za wskazówki jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iść do sklepu i kupić grę koncentrując się tylko na multi. ^^

A tak szczerze, możliwości są dwie. Albo klucz gościa, każdy pozwalający na 7 godzin rozrywki, dwa czy trzy wystarczą. Ewentualnie klucze gościa swego czasu odblokowywały tryb gościa offline, gdzie można było bawić się singlem aż do kolejnego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO dysputa która gra lepsza nie ma sensu.
Każdy ma swoje gusta i preferowany typ gry. Każda z gier ma swoich fanów i przeciwników.
Ja np. nie lubię gier Blizzarda, nie dlatego że są złe ani że miliony graczy nie mogą się mylić,ale za: cukierkową grafę (WoW) spłycenie fabuły do hack''n''slasha (diablo) i ogólnie nie przepadam za RTS''ami (gdzie słowo "strategia" ogranicza się do szybkiego klikania-" buduj" i spamu jednostek. (no i jeszcze za marne kopie żywcem skopiowaną ze świata Warhammera, ale to inny temat)
W DOW''y (wszystkie) gram tylko i wyłącznie dlatego, bo jestem fanem Warhammera i to mi wystarcza. Cieszy mnie granie frakcjami i przeciw frakcjom, którym poświęciłem dzieciństwo, radość sprawiają mi nawet opisy broni w DOW2 gdy dotyczą zdarzeń, które czytałem w powieściach i przywołują obrazy z tychże fikcyjnych zdarzeń... różne niedociągnięcia to dla mnie drobnostki. Nie żałuję zakupu Retri,(za ponad 160 zeta w przeliczeniu) chociaż daleko mu do ideału bo ZAWSZE może by być lepiej: kampania za krótka i mało wyborów misji pobocznych ale dla mnie liczy się klimat Warhammera...Brakuje mi tylko edytora map, by tworzyć i rozgrywać sobie powtórki z powieści i tyle...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 17:40, damlon napisał:

Jak można zagrać w kampanię SC2 legalnie za darmo? Pierwsze słyszę o czymś takim. Jęsli
to prawda, to będę wdzięczny, za wskazówki jak to zrobić.

Trial za free to 7h (chyba siedem?) grania online, gdzie możesz bawić się multi i robić acziki w singlu. Jednak gdy zalogujesz się offline zegar nie tyka. Multi odpada, acziki odpadają, ale kampanię można spokojnie i bez pośpiechu zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 17:41, Numenpl napisał:

DoW wyleciał z WCG równo po wydaniu DC(lub nieco przed) bo wtedy zaczął się legendarny
support Relic''a.


A, pokręciłem lata - zamiast 2004, 2005, DoW był w 2005 i 2006. Tak czy siak krótko przed wyjściem DC, nie jakiegoś SS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może to i dobrze że Dawn of War nie jest "grą sportową"? jeszcze by nas zaklikali Koreańczycy...
DOW to nie tylko taktyczny RTS to Warhammer 40.000 to hobby, pasja, kult, nie jakiś sport...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 22:59, Teokrata napisał:

może to i dobrze że Dawn of War nie jest "grą sportową"? jeszcze by nas zaklikali Koreańczycy...
DOW to nie tylko taktyczny RTS to Warhammer 40.000 to hobby, pasja, kult, nie jakiś sport...

ty człowieku naprawdę żyjesz w innym świecie. Doprawdy, do takiego obracania każdej wady w uberzaletę to trzeba mieć talent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 22:59, Teokrata napisał:

może to i dobrze że Dawn of War nie jest "grą sportową"? jeszcze by nas zaklikali Koreańczycy...

Jakieś aluzje? Spokojna Twoja rozczochrana - w SC2 nie zagrasz z żadnym Koreańczykiem, chyba, że mieszka w naszym regionie, albo na jakimś turnieju.

Dnia 09.03.2011 o 22:59, Teokrata napisał:

DOW to nie tylko taktyczny RTS to Warhammer 40.000 to hobby, pasja, kult, nie jakiś sport...

A mówił pan doktor: łykać te pigułki 2x dziennie!;]

Podsumowując. Singiel mimo, że do dupy nie jest do dupy (bo biedny rerik nie miał kasy) i jest lepszy od SC2 bo ma 6 ras i jest tańszy. Poza tym to, że SC2 sprzedał się zarąbiście niczego nie dowodzi, ale to, że Retri ma niezłe notowania jest powodem do wielkiego święta i wciągnięcia kolejnej kreski szaleju. No i to dodatek więc nie wymagajmy bóg wie czego, ale ChR było super a to też był dodatek więc... więc nie wiem ale na pewno można by się podniecić wymawiając bardzo szybko zdanie "Warhammer Dawn of War 2 jest taki coooooooool". To tak w telegraficznym skrócie ale chyba niczego nie pominąłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2011 o 23:33, dark_master napisał:

ty człowieku naprawdę żyjesz w innym świecie. Doprawdy, do takiego obracania każdej wady
w uberzaletę to trzeba mieć talent.


}:->>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Retribution #1 on UK Sales Charts

Some very good news being reported by Rock, Paper, Shotgun - Dawn of War II: Retribution is number on the UK PC sales charts. That''s no small feat with all the great games available out there right now:

(-) 1 DAWN OF WAR II: RETRIBUTION
(-) 2 RIFT
(1) 3 FOOTBALL MANAGER 2011
(2) 4 THE SIMS 3
(3) 5 THE SIMS 3: LATE NIGHT
(6) 6 WORLD OF WARCRAFT: CATACLYSM
(7) 7 CALL OF DUTY: BLACK OPS
(9) 8 WORLD OF WARCRAFT: WRATH OF LICH KING
(4) 9 BULLETSTORM
(10) 10 CIVILIZATION V

ps. zapraszam do głosowania w ankiecie na moim sajcie:

"Którą odsłonę gier z serii Warhammer 40.000: Dawn of War uważasz za najlepszą?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 21:00, Jaracz napisał:

> DoW wyleciał z WCG równo po wydaniu DC(lub nieco przed) bo wtedy zaczął się legendarny

> support Relic''a.

A, pokręciłem lata - zamiast 2004, 2005, DoW był w 2005 i 2006. Tak czy siak krótko przed
wyjściem DC, nie jakiegoś SS.



Za soulstorma tez "oberwali" musial bym tylko poszukac od kogo dokladnie akurat pamietam dobrze ze przedewszystkim za faith i mechanike dark eldarow. Chyba nawet o tym w CD-actionie pisali. Zreszta nie wazne wykreslenie w WCG jak by nie patrzec to spora utrata prestige i idacych za tym $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Pograłem w betę, pograłem w pełną ver u kolegi.. I powiem tylko tyle.. Ot taki sobie RTS.. Pierwsza część Dawn of War była najlepsza i DoW 2 nigdy nie dorówna do DoW 1. Ja rozumiem, że to RTS taktyczny, ale tylko 6 oddziałów to lekka przesada.. Plus do tego, że większość jednostek jak dostanie czymś mocnym obszarowym to leży i kwiczy.. Pewnie zostanę zaatakowany przez fanboyów DoW2, po tym co napisałem i co napiszę zaraz.. DoW2 - można sobie pograć z kolegą, przez jakiś czas się nie nudzi.. Później jest co raz gorzej. Kampania.. Kampania jak kampania.. Wolałbym już jedną długą kampanię Marines jak było w ChR, niż to co jest tutaj. Czyli jakby ktoś mnie zapytał co lepsze DoW2 czy SC2, to odpowiedziałbym SC2.

Bless.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 11:29, B1SH0P napisał:

Hmm.. Pograłem w betę, pograłem w pełną ver u kolegi.. I powiem tylko tyle.. Ot taki
sobie RTS.. Pierwsza część Dawn of War była najlepsza i DoW 2 nigdy nie dorówna do DoW
1. Ja rozumiem, że to RTS taktyczny, ale tylko 6 oddziałów to lekka przesada.. Plus do
tego, że większość jednostek jak dostanie czymś mocnym obszarowym to leży i kwiczy..
Pewnie zostanę zaatakowany przez fanboyów DoW2, po tym co napisałem i co napiszę zaraz..
DoW2 - można sobie pograć z kolegą, przez jakiś czas się nie nudzi.. Później jest co
raz gorzej. Kampania.. Kampania jak kampania.. Wolałbym już jedną długą kampanię Marines
jak było w ChR, niż to co jest tutaj. Czyli jakby ktoś mnie zapytał co lepsze DoW2 czy
SC2, to odpowiedziałbym SC2.

Bless.


L2P heretic !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 22:59, Teokrata napisał:

może to i dobrze że Dawn of War nie jest "grą sportową"? jeszcze by nas zaklikali Koreańczycy...
DOW to nie tylko taktyczny RTS to Warhammer 40.000 to hobby, pasja, kult, nie jakiś sport...

Bogowie Chaosu spaczyli Twój umysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 12:03, Teokrata napisał:

L2P heretic !!!


A teraz.. Wytłumacz co takiego pożytecznego do tematu wniosła twoja wypowiedź? .. -_-"
To co napisałeś było żałosne, z tego co widzę, ciągle piszesz jak jakiś troll, który jedyną rzecz jaką widział na oczy to DoW2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2011 o 12:04, Darkstar181 napisał:

Bogowie Chaosu spaczyli Twój umysł...


no raczej... dali mi nieśmiertelność i ukazali jedyną słuszną drogę!
CHAOS is the only true answer...

a tak na poważnie... Retribution kończy wątek Gabriela Angelosa i demona z Maledictum, kończy teoretycznie nawet cały wątek Krwawych Kruków... myślę, że nie będzie kolejnego dodatku, kolejny będzie DOW III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 12:10, B1SH0P napisał:

> L2P heretic !!!

A teraz.. Wytłumacz co takiego pożytecznego do tematu wniosła twoja wypowiedź? .. -_-"
To co napisałeś było żałosne, z tego co widzę, ciągle piszesz jak jakiś troll, który
jedyną rzecz jaką widział na oczy to DoW2.

a twój co wniósł? DOW II jest beee, wole Starcrafta?
ja tylko dostosowałem poziom moich wypowiedzi do postów takich jak Twój...

Polacy są mistrzami narzekania, były kampanie w podstawce DOW II i Chaos Rising to narzekano, że tylko bohater + 3 składy, że diablo, że ciagle to samo, że tylko Blad Rejwens... dostali singla dla każdej rasy, 15 misji każdą z innym scenariuszem a nie na zasadzie zabij bossa/obroń generatory, gdzie poza głównym bohem można mieć 3 bohów lub 3 składy + regularne wojsko i pojazdy... niektórych po prostu nie da się zadowolić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować