Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Ja tam wolałem się skupić na walce niż budować n-liczbę budynków w których szkolić potem jednostki
WH 40k to jest beztroska sieka masy jednostek :P
Więc na co nam chmara budynków gdy moglibyśmy zrobić coś takiego jak Ground Control 2
Zamawiać jednostki, dostawać je Transporterami itp i cieszyć się widokiem kilkuset jednostek na mapie bo budynki nie zajmą pamięci ram :)

Licencja podobno należny do Relica ale co z tego jak wydadzą nawet 3 to po doświadczeniach z 2 dostaniemy masę dlc i tylko kilka błędów naprawionych ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany julek ,ale zlagowana jest ta Ostatnia Linia Obrony ;/ A kupiłem CDA dla tej gry głownie z myślą o tym trybie, jestem troszke zły ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2012 o 15:51, Ecko09 napisał:

Rany julek ,ale zlagowana jest ta Ostatnia Linia Obrony ;/ A kupiłem CDA dla tej gry
głownie z myślą o tym trybie, jestem troszke zły ;s

Nie ma się co martwić, może być już tylko gorzej, zwłaszcza że już praktycznie same ruskie w to grają na sprzęcie wystruganym z drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2012 o 15:51, Ecko09 napisał:

Rany julek ,ale zlagowana jest ta Ostatnia Linia Obrony ;/ A kupiłem CDA dla tej gry
głownie z myślą o tym trybie, jestem troszke zły ;s


Ta gra to w ogóle jest słaba a jest dość mocno zawyzone oceny biora sie ze wzgledu za dobra fabule, a tak pozatym kampania to pelna monotonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2012 o 16:40, Ecko09 napisał:

Mnie tam się strasznie podoba, nie powiem na nią złego słowa.


Ja po zagraniu w pierwszą część Warhammera oraz po zagraniu w innego gry Relic można się było czuć rozczarowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą. Gra się strasznie zacina: kampania, filmik etc. Mój komp to: E8400 3.0 Ghz, 2 GB RAM i karta 512 mb Radek 4850 HD. Co może być problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 14:12, Jammin69 napisał:

Mam problem z grą. Gra się strasznie zacina: kampania, filmik etc. Mój komp to: E8400
3.0 Ghz, 2 GB RAM i karta 512 mb Radek 4850 HD. Co może być problemem?

Mój komp ma wolniejszego proca i grafę niż ten co podałeś i DoW2 z dodatkiem śmiga bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej słabo, bo 6 lat temu nie wyszedł DoW II, podobnie nie wydaje mi się, żeby E8400 były produkowane 6 lat temu... Zainstalowałem nowe stery i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak taki badziew moze miec srednia ocen w necie 8?Przeciez ta gra to mix dla ubogich kompani braci i starcrafta.W multi(o singlu w ogole nie ma co pisac...) nie ma co sie zastanawiac nad taktyka na mecz bo i tak gowno to da,gra sie opiera na 2 podstawach,pierwsze zdobywac punkty na mapie a w szczegolnosci energie i ja rozbudowac potem drugie ulepszyc baze do drugiego poziomu i wybudowac pojazd ktory tak naprawde moze zle przygotowanego przeciwnika sam pozbawic wszelkich jednostek a to czy przeciwnik bedzie przygotowany czy nie zalezy tylko i wylacznie od energi jaka zgromadzil bo zeby sie obronic bedzie potrzebowal jednostek z drugiego poziomu.Ta gra jest poprostu smieszna,glownie rzadzi przypadek nie powinna nosic miana strategii a zwyklego Hack and slasha dla ubogich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz w tą grę to uczysz się mieć przynajmniej jeden squad na pojazdy
Nie licząc że w retri można rozbudować laser z Heavy squad co spowalnia pojazdy i robi ładny dmg

Ale to zależy od gracza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 10:29, MasterChiefGT napisał:

Jak grasz w tą grę to uczysz się mieć przynajmniej jeden squad na pojazdy
Nie licząc że w retri można rozbudować laser z Heavy squad co spowalnia pojazdy i robi
ładny dmg


Jakos ten "jeden squad" mnie za bardzo nie przekonuje,pare razy mialem troche wiecej niz jeden wlasnie "przeciw pojazdowy" i chlopaki nie dali rady,ale to i tak bzdura bo trzeba sie rozbudowac do drugiego poziomu.Jednostkami z pierwszego mozesz co najwyzej oskrobac lakier z pancerzy.Gra jednej taktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 16:46, szaryczlowiek napisał:

Jakos ten "jeden squad" mnie za bardzo nie przekonuje,pare razy mialem troche wiecej
niz jeden wlasnie "przeciw pojazdowy" i chlopaki nie dali rady,ale to i tak bzdura bo
trzeba sie rozbudowac do drugiego poziomu.Jednostkami z pierwszego mozesz co najwyzej
oskrobac lakier z pancerzy.Gra jednej taktyki.


Oj przykre to jest jak niedoświadczony gracz opisuję grę.

Powiem ci więcej w SC masz dopiero 1 taktykę, o ile to można nazwać taktyką - szybki rush. Kto I ten lepszy.
Gate rush? No problem, Frogs rush? No problem. ( Ludzie tylko troche problemów mają, ale u nich akurat można starać się blokować wejście, co nie zawsze jest możliwe).

Lecimy dalej, jesteś laikiem jeżeli chodzi o warhammera? Zgaduję, że tak.

Pisanie o braku taktyki w tej grze, ewidentnie na to wskazuję.
Wiesz ile różnych taktyk mam opracowanych na 6 ras i 3 bohaterów? Grubo ponad setkę.
Grasz Marianami FC ? Inna taktyka
Rozbudowujesz się na scouty ? Inna taktyka
Robisz ASM ? Inna taktyka
Robisz bolter? Inna taktyka
Na każdy skład jaki robisz, dynamicznie zmieniam swoją taktykę i dostosowuję do wymagań bitwy.
+ Mniej więcej wiem po ilości twoich generatorów i ulepszeń ile masz prądów, kiedy wystawisz pojazd i kiedy mam się na to przygotować i co mam zrobić.
Nie zrobię laseru kiedy posiadasz asm, lub rozegrasz to na ,,razora", ale np. moge to zrobić na spowolnienie + mój lekki pojazd chyba, że posiadasz rękawice wtedy inna taktyka. A w trakcie bitwy setki rzeczy się zmienia, do wszystkiego trzeba inaczej się stosować.
Grasz Marianami Apo ? Inna taktyka
Grasz marianami Techmarine? Inna taktyka.

Polecam obejrzenie najlepszych graczy na gamereplays - tam masz dopiero umiejętne wykorzystanie taktyk, zasłon, ulepszeń, zmasowanych ataków walki pozycyjnej czy zaczepnej. ALe fakt, gra nie posiada strategii - w RTS''ach obecnych nie masz praktycznie strategii, strategia musi posiadać znacznie większą skalę niz w warhammerze czy SC II .
Chcesz skomplikowanej strategii ? Wybierz Sots. Jednakże opanowanie tej gry zajmie ci wiele dni, a rozegranie jednego meczu od kilku do kilkunastu tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z warhammerami za duzo czasu nie spedzilem jedynie co troche w singlu w zwykle down of war.Za to mam duze doswiadczenie z innymi RTSmi i do nich porownoje ten twor.Przytoczylem tutaj Starcrafta z uwagi na fakt ze cala mechanika gry oparta jest na takiej jak w SC czyli ta jednostka dobra przeciw tej ,ta przeciw tej itd czyli najprostszy system implikowany w strategiach co mi totalnie nie odpowiada bo jednak w grze wole sie troche bardziej wysilic i myslec tez nad innymi aspektami gry.Byc moze troche przesadzilem ze to gra jednej taktyki,bardziej precyzujac gra jednej GLOWNEJ taktyki oraz dziesiatek,setek jej odlamow ze wzgledu na bardzo uproszczenia na mapach,jednostkach i zasadach rozgrywki czyli wlasnie ta felerna energia.Mozna wymieniac tak jak ty ze nawet zwykle ulepszenie generala ustawia cala taktyke na reszte potyczki ale tak naprawde to jest tylko niewielkie zroznicowanie bo i tak reszta jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 21:30, Neleron napisał:

(...)
Wiesz ile różnych taktyk mam opracowanych na 6 ras i 3 bohaterów? Grubo ponad setkę.
(...)

Czemu nie iść w tysiące?
- Taktyka nr 1481 - kupuje skautom snajpy w 8 minucie.
- Taktyka nr 1482 - kupuję skautom snajpy w 9 minucie.
- Taktyka nr 1483...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że to jest nadal taktyka. SC II nie ma dużo więcej taktyki.

Obydwie gry nie mają strategii, dlatego pisałem, polecam Sots jeżeli ktoś szuka czegoś więcej niż szybkie klikanie i budowanie odpowiednie jednostki jako ,,counter" na inne jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cda dostępna jest tylko podstawka Dow2 ?, z kluczem cd, czy trzeba ściągać z internetu klucz ?

@Neleron
Ja polecam Wargame - European Escalation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować