Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2008 o 01:30, Konował napisał:

GW prosi Relica o pomoc
w promocji nowej rasy i mamy Demony w grze :P. Brrry! Odpukać :P.


Może i tak być, chyba wszyscy zbyt dobrze pamiętają akcję ze wstawieniem samolotów w SS (bo trzeba promować Codex: Apocalypse, tylko że się troche w skale konfliktu nie wpasowali x_x). Jeszcze GW gotowe zaświecić Rericowi po oczach rekwizycją i zobaczymy w DoW 2 wesołe emo-demony. Dobra sam w to nie wierzę, ten pomysł wydaję się zbyt kuriozalny ^^. Ja obstawiam, że oprócz Space Marines i Orków pojawią się tak ja w podstawce: Eldarzy i Chaos. Są to z byt rozpoznawalne i popularne rasy żeby je pomijać już na samym starcie. Reszta tałatajstwa w dodatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 23:19, Mechu95 napisał:

Blad. W sklad Iquisiton wchodza 2 grupy: Deamon Hunters oraz Witch Hunters, ktore z kolei
dziela sie na wewnetrzne armie, takie jak Sisters czy Grey Knights. A DH i WH jak najbardziej
mozna ugrupowac razem w Inkiwizycje. Co do "waznosci" armii...to w pewnym sensie masz
racje, ale jesli chodzi o waznosc w "lore" 40k, to i te sie zmieniaja, w zaleznosci od
tego ktora armia ma w danej chwili najwieksze szanse na dokopanie Imperium.


Bład. W skład Inkwizycji wchodzą trzy grupy: Deamon Hunter, With Hunters oraz Deathwatch :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 10:50, General Sturnn napisał:

Bład. W skład Inkwizycji wchodzą trzy grupy: Deamon Hunter, With Hunters oraz Deathwatch
:>


Błąd. W skład Inkwizycji wchodzą Daemon Hunter, With Hunter i Alien Hunter. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd - Inkwizycja składa się z trzech zakonów: Ordo Malleus, Ordo Xenos i Ordo Hereticus. Zbrojnym ramieniem pierwszego są Grey Knights i są oni powoływani do służby "na stałe". Dla Xenos walczy Deathwatch, którego członkowie rekrutują się spośród innych zakonów SM i są niejako "zakontrktowani". Po upływie określonego czasu wracają do swoich zakonów. Zaś SoB NIE SĄ oficjalnie częścią Ordo Hereticus. Współpraca pomiędzy SoB, a tym Ordo Inkwizycji wynika z umowy podpisanej pomiędzy Eklezjarchią, a Inkwizycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile w końcu ma być tych ras w planach?? Zapomniało mi się, a nie uwzględniasz że 3/4 zainteresowanych czeka na okazję pogrania sobie Tyrkami - i Rerica za jajca powieszą, jeśli ich nie wrzucą do dwójki. Więc jeśli mają być cztery rasy, jestem baaardzooo ciekaw kto z tej Wielkiej Czwórki wyleci by zrobić miejsce Genofagom (kto grał w Bioshocka odczyta metaforę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Primo - nay, iie, nope, NIE. NIE MA czegoś takiego jak armia - Inkwizycja.
> Nie ma i kropka. Nie baw się pliz tutaj w pisanie fluffu od nowa, zawsze sobie było Ordo
> Xenos i Ordo Malleus, potem doszło jeszcze Ordo Hereticus. To są trzy odmienne frakcje,
> a to że zusammen do kupy dają inkwizycję to nie jest ŻADEN argument. Bo w ten sposób
> to może w ogóle wymyślimy sobie frakcję "Ludzie", hę?? No bo w teorii to wszyscy, Guardsi,
> SM, DH, WH, Custodes, wszyscy podlegają temu dziadziusiowi w złotej puszce...więc, zgodnie
> z Twoim rozumowaniem, robimy jedną frakcję Terranie, Ludzie, wutever.
>
> Secundo - Deamonsów jeszcze nie ma, będą za miesąc. :> Tzn. Codex już mają,
> ale nowa edycja dopiero w drodze. I jestem baaardzooo ciekaw jak wytłumaczą pojawienie
> się nowej armijki. Choć mam nadzieję że jakieś trzęsienie ziemi albo chirurgiczny ostrzał
> jonówek floty Tau zniszczy wszystkie projekty, arty, codexy i zapasy figurek, bo... kurczę,
> nie lubię jak ocenia się coś po pozorach, ale teraz nie wy3muję i muszę zrobić wyjątek...
> mówiąc młodzieżowo, tak "żalowej" armii jeszcze nie było w całym Młotku. Okazuje się
> że emo dotarło także do GW i wymyśliło różowe sukubki, błękitne latające trąbeczki i
> czerwone demon-pony... Why''oh''why zapomnieli oni o Demiurgiach...?!?
>
> Tertio wreszcie - jak to już Dyzio Diablo zauważył, zechciej mniej patrzeć
> przez pryzmat własnego widzimisię i ukochanej armii, jeśli już starasz się wymyślić jakiś
> niezły wykaz armijek do DoWa2. Najbardziej kanoniczne są SM, CSM, Eldarsi, Orkz i ew.
> Tyranidzi z IG. Kpinę w żywe oczy odwalasz, kiedy nie wymieniasz zielonych chopaków (tak
> tak, wiem wiem Lordzie, Orkowie do gazu) i uszatych, za to ładujesz Necronsów
> nie wiem z jakiej paki oraz Demonetki. Zwłaszcza że Orkowie już są na 200% w grze, więc
> spoko. Skład zaproponowany przez pierwszego DoWa był chyba najbardziej optymalny, choć
> jak podejrzewam, marketing zmieni go na potrzeby rynku - i polecą Tyrki. Mam nadzieję,
> że Relic postawi się okoniem i nie wrzuci do gry EmoDemonów, bo wtedy...eech, sam już
> nie wiem co wtedy pocznę

1. Ok, troche sie zagalopowalem...
2. Deamony sa, w Anglii (w USA chyba tez) sa od 10 MAJA. Nie wiedzialem ze takie opoznienia sa, nie interesuje sie premierami w Polsce (mieszkam w Anglii). I juz je wytlumaczyli...no, troche. Co do Fluffu nie jestem pewien, ale mowili costam ze najpierw nie chcialo im sie, potem bylo coraz wiecej innych armii i im poswiecili uwage, i teraz jakos se przypomnieli. A we Fluffie, to bylo chyba cos takiego, ze Bogowie Chaosu zauwazyli ze Chaos Marines dokopuja, wiec wyslali Demonusie, ktore otwieraja se wrota czasoprzestszenne, wyskakuja gdzie chca. Czy cos, nie wiem, nie mam jeszcze kodeksu.
3. po pierwsze, nie mam pojecia ze te elfopodobne dziadki sa "wazne"...po drugie, nie sledze dokladnie newsow o DoW2. po trzecie, co masz do emo?

P.S.
jak masz do emo to, ze sie tna i chca sie bez przerwy zabic, to looknij GS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samych Deamonsów, to sam to napisałem. :) Codex bodajże już wyszedł, na razie jak napisałeś u Angoli, ale V Edycji, oficjalnie wprowadzającej całość zmian jeszcze ni ma. Nie rozumiem za to za bardzo dlaczego na nie postawiono. Podejrzewam że intencją było zrobienie drugiej demonicznej frakcji, skoro "ci dobrzy" ludzie mają ich z 4, a Chaos jedną jedyną. Niemniej było tyle ciekawych ras które dało się rozwinąć miast wymyślać kolejne NŚZDCL-KOSMRWDM (czyli Nowe, Śmiertelne Zagrożenie Dla Całej Ludzkości, Które Oczywiście Space Marines Rozwalą W Drobny Mak). Bo mało to już C''tanów bujających się po kosmosie i HiveFleetsów pożerających kolejne planetki??

Co do elfopodbnych dziadków, tak są bardzo ważni...choć na wymarciu. ^^'' Niemniej tworzą klimat, dla mnie są niezbywalni w Młotku, do tego mają niemałe grono fanów. (a''propos, polecam poszukać w necie arta z Bramą do Commorragh - kapitalna).

Co do newsów - skoro tu wpadasz, myślałem że jesteś na bieżąco... :>

Co zaś się tyczy emo...mam do nich to, że jest to sztucznie wykreowana przez system, sztuczna subkultura dla sztucznych ludzi, będąca sztucznym połączeniem punku, gotha i Bravo Girl. Na dobitkę wszędzie się wpychająca, że już boję się lodówkę nawet otworzyć... o.O Jakem niechętny do ostrych sądów, w tym wypadku żywię głęboką pogardę, może jako wyznawca paru ideałów i idei które zostały przez emo wypaczone. A Twego GSa czytałem i...wiesz co?? Gdybyś był "cool emo", to być się nazwał melancholikiem albo osobą wrażliwą, albo zamyślonym, wutever. A jeśli się wszem i wobec chwalisz swym emo, to jesteś...emo. :> W złym słowa tego znaczeniu.

Poza tym, walę właśnie największego w życiu offtopa :P więc EOT.

P.S. Proszę.... na wszystkich bogów Chaosu, tnij posty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już to wałkowaliśmy, ale moja "czwórka" jest identyczna z vanilla DoW - SM, Chaos, Eldar i Ork. Tyranidzi będą w dodatku razem z IG albo Tau. Mam nadzieję, że zmniejszenie skali rozgrywki nie zrobi z tej gry X-COM w czasie rzeczywistym...

Ps. Orkowie do gazu... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z radością pobawiłbym się dredem Chaosu... o ile FAKTYCZNIE będzie w grze... Bo ostatnim razem gram.pl dał obok z tymi newsami (do tego zresztą się odnosisz...yup?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli zergi sie opieraja na tyranidach to i tak nic nie zmieni bo obie te rasy wyszly na tym dobrze (tak jak fil alien:p)
Propo balansu to mam tylko nadzieje ze nie zostanie okupiony jednolitoscia tzn. oddzial tacticali=schota boyz itd

i maly offtop Tolkien nie wymyslil orkow ani elfow a tylko opieral sie o nordycka mitologie (nie powiem jak tam sie nazywaly taka dziwna nazwa);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 18:22, RafiXxx napisał:

i maly offtop Tolkien nie wymyslil orkow ani elfow a tylko opieral sie o nordycka mitologie
(nie powiem jak tam sie nazywaly taka dziwna nazwa);)


No, może sprostuję. Elfowie faktycznie wywodzią się z nordyckiej mitologii, natomiast nazwa Orc to już inwencja Tolkiena. Nie przypominam też sobie rasy mocno zbliżonej do orków, która w rzeczonej mitologii by się pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 14:41, Rusell napisał:

Mogli byc juz w SS zamiast SoB;/


Nigdy w życiu. Biorąc pod uwagę beznadziejność z jaką zostały zrobione SoB-y (czyli rasa prosta w budowie), ciężko jest mi sobie wyobrazić, jak bardzo spierniczyli by Tyranidów. Oczywiste jest, że zrobienie Tylkognidów jest znacznie trudniejsze (pazury, kolce wyrastające z...inna mechanika gry itp.), więc Reric miałby co psuć podczas tworzenia tej rasy. Ot, taka powtórka z Nekronów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie chciałbym zobaczyć Tyranidów marnie wykonanych, a biorąc pod uwagę "dopracowanie" ogólne Soulstorma na pewno byłaby to rasa bardzo zabugowana (tym bardziej ze względu na inną mechanikę gry).
IMO największe szanse na pojawienie się w podstawce mają Marines Chaosu, Eldarzy i może jeszcze IG (jako samodzielna armia, bądź jako mini-armia w podstawce, tak jak to miało miejsce w pierwszym DoW). Raczej ciężko sobie wyobrazić DoW2 z Marines walczącymi tylko przeciw obcym, w końcu CSM to jeden z głównych wrogów SM. Fakt, że dla Tyranidów nie bardzo jest już miejsce w podstawce, bo mamy orków, którzy sami stawiają na wysyłanie w pierwszej linii masy słabych i tanich jednostek, a twórcy na początek chcą raczej dać jak najbardziej odmienne w stylu gry rasy. W sumie nie wiem, jakby ich mieli zrobić, zwłaszcza, że teraz ponoć ma być mniejszy nacisk na budowanie bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować