Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2009 o 20:35, Mekus napisał:

dodaj do tego jeszcze parę grup gantów np tych zasiegowych, skorzystają z synapsy i będą
powalać wszystko zanim dojdzie ;) nie mam nic przeciwko temu o ile inne rasy miały swoje
imby, przed patchem jakos wszystko bylo wzglednie ok, moze tyranidzi byli troche za słabi
ale w gruncie rzeczy ... wg mnie relic zbyt bierze do siebie niektore imby/dobre rzeczy
po czym kompletnie równa je z ziemią, są bezużyteczne po "poprawieniu", brakuje im (R)troche
blizzardowskiej delikatności balansowania :P z drugiej strony jak coś było za słabe to
dostaje takiego kopa że nagle jest najlepsze :D


Czyli wywnioskować można, że jest jakaś większa IMBA niż spam FW w SS''ie? Teraz to już Relic dowalił. W jedynaczce IMBY dochodziły z czasem, a tu już w becie. Ci jak coś dosadzą, to z grubej rury. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 22:17, dizzy1942 napisał:

Czyli wywnioskować można, że jest jakaś większa IMBA niż spam FW w SS''ie? Teraz to już
Relic dowalił. W jedynaczce IMBY dochodziły z czasem, a tu już w becie. Ci jak coś dosadzą,
to z grubej rury. xD


bez przesady, tamta imba to była imba przez duże I a tu jest przez małe :P nikt nie mówi że tego nie da się zabić tylko że to jest bardzo skuteczne i bardzo szybko zabija unity.. jeśli ja mam te 2 składy warriorów z VC i HT z VC to równie dobrze ty możesz mieć 3x ASM żeby to skontrować a może nawet jakiegoś razorbacka czy inne tałatajstwo. Z moich obserwacji wynika, że dobrze sprawują się właśnie dwa razorbacki jak dobrze nimi jezdzisz po całej mapie plus FC z młotkiem i upgradem szybkości - HT bierze na klate i to spokojnie, niezależnie od levelów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 11:05, Mekus napisał:

bez przesady, tamta imba to była imba przez duże I a tu jest przez małe :P


Chyba na odwrót. Większej imby w całej historii DoWa nie pamiętam (od WA). Tau, nekroni i DE się chowają.

Dnia 10.02.2009 o 11:05, Mekus napisał:

nikt nie mówi
że tego nie da się zabić tylko że to jest bardzo skuteczne i bardzo szybko zabija unity..
jeśli ja mam te 2 składy warriorów z VC i HT z VC to równie dobrze ty możesz mieć 3x
ASM żeby to skontrować a może nawet jakiegoś razorbacka czy inne tałatajstwo. Z moich
obserwacji wynika, że dobrze sprawują się właśnie dwa razorbacki jak dobrze nimi jezdzisz
po całej mapie plus FC z młotkiem i upgradem szybkości - HT bierze na klate i to spokojnie,
niezależnie od levelów


Pewnie, teraz porównaj sobie koszta 3 drużyn ASM z sierżantami i 2 squadów warriorów. Ten tyranid musiałby być cholernym nieudolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 11:05, Mekus napisał:

bez przesady, tamta imba to była imba przez duże I a tu jest przez małe :P nikt nie mówi
że tego nie da się zabić tylko że to jest bardzo skuteczne i bardzo szybko zabija unity..
jeśli ja mam te 2 składy warriorów z VC i HT z VC to równie dobrze ty możesz mieć 3x
ASM żeby to skontrować a może nawet jakiegoś razorbacka czy inne tałatajstwo. Z moich
obserwacji wynika, że dobrze sprawują się właśnie dwa razorbacki jak dobrze nimi jezdzisz
po całej mapie plus FC z młotkiem i upgradem szybkości - HT bierze na klate i to spokojnie,
niezależnie od levelów

Eee?! Razorback pada w ułamkach sekund pod ostrzałem z VC, zanim dojedzie to po pierwsze. 3 squady ASM? Przeciwnik powinien mieć już dodatkowo carnifexy oraz sporą bandę gauntów - to po drugie. Po trzecie - FC padnie pod naporem ostrzału/ataków pozostałych nidów. Zagraj z dobrym graczem, grającym tyrkami i robiącym VC - taką strategią nie zwyciężysz. xP

Eldy to chyba najbardziej przekichane mają - tylko i wyłącznie guardiany z granatami coś robią sensownego(a mają problem jak carnifex wyskoczy), oraz potem jazda w falcony/avatara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 14:11, Jaracz napisał:

Pewnie, teraz porównaj sobie koszta 3 drużyn ASM z sierżantami i 2 squadów warriorów.
Ten tyranid musiałby być cholernym nieudolem.


noo, vc dla HT 160 50, vc dla warriorów 100 60 o ile dobrze pamiętam, + 800 60 (30?) na warriorów, dolicz jeszcze koszty t2 i coś żebyś nie zdobył całej mapy aż do jego t2. Szybkie t2 u ciebie nie jest tu potrzebne mozesz zaoszczedzic troche kasy i zgnieść go/zdecapować wcześniej. ciągłe zdejmowanie genów potrafi być prawdziwym wrzodem na dupie :P

to że Servant nie potrafi niczego wymyśleć to nie znaczy że trzeba przestać próbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 15:19, Mekus napisał:

to że Servant nie potrafi niczego wymyśleć to nie znaczy że trzeba przestać próbować

DoW 2 jest na tyle ograniczony, że raczej ciężko może być coś wymyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 15:19, Mekus napisał:

to że Servant nie potrafi niczego wymyśleć to nie znaczy że trzeba przestać próbować


Tak, nie ma to jak w grze pozbawionej hardcounterów i sensownej ilości jednostek, wymyślać skomplikowane BO. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak, zassałam Betę, zainstalowałam Steam''a. Niby kilka pasków dodatkowego ciągnięcia było. Niby się giera ładuje (na menadżerze zadań widać zwiększającą się ilość pobieranej pamięci), a po chwili #PYK#, znika... Pewnie znowu czegoś nie zainstalowałam (co jest normą)? Najlepsze że żaden error nie wyskakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 15:26, dizzy1942 napisał:

No to tak, zassałam Betę, zainstalowałam Steam''a. Niby kilka pasków dodatkowego ciągnięcia
było. Niby się giera ładuje (na menadżerze zadań widać zwiększającą się ilość pobieranej
pamięci), a po chwili #PYK#, znika... Pewnie znowu czegoś nie zainstalowałam (co jest
normą)? Najlepsze że żaden error nie wyskakuje...

Zainstaluj Games for Windows Live(osobny program).
http://www.microsoft.com/downloadS/details.aspx?familyid=6F966188-1E50-41C3-A689-181EDC57C0E0&displaylang=en

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 15:34, Gol Galad napisał:

Zainstaluj Games for Windows Live(osobny program).


Zainstalowałam, konto załozone. Wyjdzie na to że jednak piecyk nie uciąga (Athlon 3200+ XP, 1,5GB RAM, Radeon HD 2600 XT). Trudno. Zdam mature to starzy nowy PieC kupią i może w pełniaka pogram. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:05, Mroku21 napisał:

Coś tam było ze DoW2 nie działa na athlonach XP, i było też jak to naprawić, niestety
na roxie, a ten padł :P.


Na rericowej stronie (albo sancu), a nie na roxie, ignorancie. :(

Tak czy inaczej, na Athlonach XP sobie nie pograsz. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:08, Dyzio Diablo napisał:

Tak czy inaczej, na Athlonach XP sobie nie pograsz. :p


Czemu nie? Z tego co widziałem na ESLu Montana ma Athlona XP i gra normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:16, Jaracz napisał:

Czemu nie? Z tego co widziałem na ESLu Montana ma Athlona XP i gra normalnie.

Byl jakiś fix chyba. Coś tam Grzesiu postował w każdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 15:19, Mekus napisał:

noo, vc dla HT 160 50, vc dla warriorów 100 60 o ile dobrze pamiętam, + 800 60 (30?)
na warriorów, dolicz jeszcze koszty t2 i coś żebyś nie zdobył całej mapy aż do jego t2.
Szybkie t2 u ciebie nie jest tu potrzebne mozesz zaoszczedzic troche kasy i zgnieść go/zdecapować
wcześniej. ciągłe zdejmowanie genów potrafi być prawdziwym wrzodem na dupie :P

to że Servant nie potrafi niczego wymyśleć to nie znaczy że trzeba przestać próbować


Widze,ze kolega pr0, to pyknij giere z Tyrem i pokaz nam jak wygrac jako SM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 15:19, Mekus napisał:

noo, vc dla HT 160 50, vc dla warriorów 100 60 o ile dobrze pamiętam, + 800 60 (30?)
na warriorów, dolicz jeszcze koszty t2 i coś żebyś nie zdobył całej mapy aż do jego t2.
Szybkie t2 u ciebie nie jest tu potrzebne mozesz zaoszczedzic troche kasy i zgnieść go/zdecapować
wcześniej. ciągłe zdejmowanie genów potrafi być prawdziwym wrzodem na dupie :P

to że Servant nie potrafi niczego wymyśleć to nie znaczy że trzeba przestać próbować


Yh, co za ignorant. Policz sobie 3x 550/25 (ASMy) + 3x 100/25 (sierżanci) + młotek dla FC 150/30. Zdziwiony? Najlepsze jest to, że nie jest wcale powiedziane, że ASMy by to wygrały. Naprawdę, zagraj sobie jakąś inną rasą (SMem najlepiej), bo po następnym (porządnym) patchu będziesz baaaardzo zdziwiooony.
I nie potrzebuję do konkluzji żadnych Servantów, tak samo jak nie potrzebowałem ich w DoW1. -_- W tej grze funkcjonuje coś takiego jak kontry. Przeciwnik robi ciężkie bronie? Ty robisz jednostki CC. Przeciwnik zrobił jednostki CC? Ty robisz szybkie, strzelające gówno, kontrujące to (Razorback na przykład). Itd, itp. Teraz mi powiedz, jak można skontrować cholerstwo, na które nie ma kontry, bo rozstrzeliwuje wszystko na kilka strzałów (nie to, że to jest AV, to jest ku*ewskie anty-wszystko), a w CC też się tego zabić nie da. Żeby to chociaż drogie było. Ale nie. Musi kosztować pieprzone grosze i mieć obrażenia z dupy wzięte. Jeszcze ma cholerną aurę, dzięki której oddział hormagauntów za 260 rekwizycji pokonuje oddział tacsów za 500 rekwizycji (coś na temat kontrowania).
A teraz dalej gadaj o tym swoich balansie i sposobie na tyranida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Athlonie i bez problemu wszystko działa, ba nawet nie musiałem żadnegio fixa ściągać, co prawda gra na minimum ale w becie tak chyba każdy ma.
Z drugiej strony jest sens grania w betę..? Zamyka relic serwery dla bety po wypuszczeniu gry..? jak co to zostało gry do końca bety 10 dni max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 15:26, dizzy1942 napisał:

No to tak, zassałam Betę, zainstalowałam Steam''a. Niby kilka pasków dodatkowego ciągnięcia
było. Niby się giera ładuje (na menadżerze zadań widać zwiększającą się ilość pobieranej
pamięci), a po chwili #PYK#, znika... Pewnie znowu czegoś nie zainstalowałam (co jest
normą)? Najlepsze że żaden error nie wyskakuje...


kiedy ściągnąłem też miałem problem z odpaleniem, pomogło przestawienie języka steama na angielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 19:02, Mekus napisał:

kiedy ściągnąłem też miałem problem z odpaleniem, pomogło przestawienie języka steama
na angielski


A jajo dmuchane. Zbyt proste by to było. Jak nie trybiło, tak nie trybi. Ide poszukać, może coś wygooglam. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 16:34, Malcollm napisał:

Z drugiej strony jest sens grania w betę..? Zamyka relic serwery dla bety po wypuszczeniu
gry..? jak co to zostało gry do końca bety 10 dni max


Bo możesz pograć sobie za darmo w końcową wersję multi dow''a (czyli najlepszą rzecz w tej grze). Po drugie możesz postować bugi czy sugestie co do ras żeby je naprawili w patchu co wyjdzie w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować