Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

LOL! Teraz żeście walnęli! SM dostaje od Eldarów? Że niby, w którym miejscu? Dostawali w becie, potem poszedł whine i Eldarzy dostali mega nerfa. Jeżeli Banshetki jadą komuś dreada, znaczy, że nie za bardzo umie grać SM, bo akurat banshetki są najłatwiejsze do kontrowania. Co innego, jakby SC zabił dread (piechota mająca 2500 hp bez żadnych buffów).
Platformy shurikenowe mają przycięty zasięg i są teraz praktycznie nieprzydatne. Poza tym je się kontruje scoutami banalnie ;o Guardiany = mięso armatnie, które bez wsparcia ciężkiego sprzętu może tylko mapę zwiedzać i stawiać tarcze.
Podsumowując: prędzej Eldarzy dostaną boosta niż nerfa, bo teraz są praktycznie niegrywalni (za wyjątkiem pojazdów).

Najbardziej IMBA rasą są tyranidzi. Grałem nimi 5 gier dla poznania i wszystkie 5 wygrałem spamując dwa rodzaje jednostek: gaunty do walki wręcz oraz warriorów z synapsami do walki wręcz. Do tego Ravener jako heros i nic tego nie zatrzyma.

Terminatorzy giną najwolniej, ale i tak nie dłużej niż strata 10 punktów z 3 VP zajętymi. Tyle zajęło zdjęcie dwóch oddziałów terminatorów jednej grupie SC.

A SM zabija wszystko prócz tyra w 1/1 i w 3/3 z dobrą drużyną. Ba! wystarczy SM i Eldar, żeby, nawet jak trzeci gracz wyjdzie na początku, wygrać grę. Co prawda do 5 lub 55, ale zawsze xD

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 16:51, Gol Galad napisał:

Według mnie przegięte są 3 rzeczy, ogólnie u nidów- rippery(najlepsi capperzy w grze
- co powinno im zostać odebrane, a powinni być tak naprawdę tylko wykorzystywani do wiązania
w cc), warriorzy(najlepsza jednostka t1 i skuteczna aż do końca gry) i ravener alpha(tunele
za free ftw). :/


Zapomniałeś o carnifexach. :d Wiadomo, że tradycja DoWa nakazuje "nerf eldar!", ale akurat teraz nie gra się SMem z tymi gejami źle. :) Orkowie (a o tyranidach już nie wspominając) stwarzają większe problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 16:58, Jaracz napisał:

> Według mnie przegięte są 3 rzeczy, ogólnie u nidów- rippery(najlepsi capperzy w
grze
> - co powinno im zostać odebrane, a powinni być tak naprawdę tylko wykorzystywani
do wiązania
> w cc), warriorzy(najlepsza jednostka t1 i skuteczna aż do końca gry) i ravener alpha(tunele

> za free ftw). :/

Zapomniałeś o carnifexach. :d Wiadomo, że tradycja DoWa nakazuje "nerf eldar!", ale akurat
teraz nie gra się SMem z tymi gejami źle. :) Orkowie (a o tyranidach już nie wspominając)
stwarzają większe problemy.

Orkowie są nawet do zniesienia...tyrki nie...A Carnifexy da sie nawet łątwo pokonać :P
Jaka jest taktyka na

Spoiler

Awatara Khaina

bo nie umiem sobie z nim poradzić :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 17:39, Maciek2194 napisał:

A Carnifexy da sie nawet łątwo pokonać :P


No to chyba gramy w inne gry. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 17:42, Jaracz napisał:

> A Carnifexy da sie nawet łątwo pokonać :P

No to chyba gramy w inne gry. :>

Broń energetyczna...najlepiej młot do tego granaty spowalniające ogień zaporowy i dred i to tyle...mi wychodziło tym sposobem a i jeszcze ładunki wybuchowe

jaka ta taktyka na Awka :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 17:39, Maciek2194 napisał:

Jaka jest taktyka na

Spoiler

Awatara Khaina

bo nie umiem sobie z nim poradzić :C


Bieganie po całej mapie i strzelanie ( bo jest wolny) ewentualnie w przypadku orka to związać go full-up nobz + warboss z claw+3 pancerz i walć całą bronią zasięgową jaką mamy do dyspozycji, zrzucenie kamyków też pomaga, Najprawdopodobniej nobzów trzeba będzie po pewnym czasie wycofać w celu regeneracji/uzupełnienia. trza też bardzo uważać na specjale Avka. Jedyna zaleta taka że jak już go ubijemy to mamy mocno z górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 17:48, Maciek2194 napisał:

Broń energetyczna...najlepiej młot do tego granaty spowalniające ogień zaporowy i dred
i to tyle...mi wychodziło tym sposobem a i jeszcze ładunki wybuchowe

jaka ta taktyka na Awka :C


Ta, i jeszcze pińcet innych jednostek na jednego carnifexa. :D Tak swoją drogą młot działa kiepsko na fexa. Może mówisz o kampanii? :D Bo ja o rozgrywkach multiplayer 1vs1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem dziś 5 gier na auto Eldarmi przyzwyczajony łatwymi zwycięstwami w czasie bety a tutaj niespodzianka ! Tyranidzi i Space Marines zjechali mnie jak psa... wiem, że Eldy byly imba w becie ale teraz sa strasznie slabe ! nerf dla 3 podstawowych jednostek (guradiani, platformy, banshee) to przesada, stracilem cala radosc z grania w tej sytuacji... pozostaje mi meczyc kampanie na primarchu i czekac na patcha, ktory przywroci Eldom dawna chwale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 19:20, necron1501 napisał:

Wcześniej beznadziejni były tirki teraz eldki... I tak ich nie porzucę. Będę nimi grał.
Teraz tyrki są najlepsze???


Ke?Gdzie Tyrki były słabe?Coś przespałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 19:27, szweider napisał:

Ke?Gdzie Tyrki były słabe?Coś przespałem?


Możliwe podczas bety wykazywały dużą skłonność do przegrywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Bety Tyranid mod czy DoW II? Jeśli to pierwsze - ok. Jeśli to drugie - chyba graliśmy w dwie różne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tak: orki dobrze wywarzona nacja, eldarzy w począkowej fazie rozgrywki potrafią skopać dup*, moi kochani Space marines w późniejszym statium rozrywki mają dużą przewagę ( 3 oddziały tac marines i orki i eldarzy mogą się schować) i tyra którzy są zamocni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 19:50, PolishWerewolf napisał:

Hm. Bety Tyranid mod czy DoW II? Jeśli to pierwsze - ok. Jeśli to drugie - chyba graliśmy
w dwie różne gry.


W DoW II. Nie wiem może się mylę ale ile razy grałem z tyrkami zawsze wygrywałem eldkami. Bez różnicy czy gość miał mega staty czy był totalnym początkującym.

@szweider

Nie wiem jak wygląda bo jeszcze nie pograłem w DoW II nie betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 19:54, Quinti napisał:

Dla mnie tak: orki dobrze wywarzona nacja, eldarzy w począkowej fazie rozgrywki potrafią
skopać dup*, moi kochani Space marines w późniejszym statium rozrywki mają dużą przewagę
( 3 oddziały tac marines i orki i eldarzy mogą się schować) i tyra którzy są zamocni.

Zgodzę się tylko z tym, że orki to najbardziej zbalansowana rasa jaka jest teraz. : o

Zaś im dalej z każdym patchem idzie DoW2 tym bardziej prawdopodobne mi się wydaje istnienie sabotażysty w rericu(vc nagle stało się imba, popcap bug). Przed pierwszym patchem w becie był takowy BALANS, nidy były w sam raz jak być powinny, a elfy lekkiego nerfa naprawdę potrzebowały. I tak spojrzeć tyrki dostały jakiegoś dziwnego buffa z pupy, jednak NIKT nie płakał ażeby były słabe, przez co do dziś są imba, a eldy zbyt mocno z nerf-bata(zrobienie z shees bandy wróżek a z ws grupki much). : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal... jak rasa nie jest już imba, to się nie opłaca nią grać? Haha... podejście typowe dla pr0 graczy. -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 20:17, Gol Galad napisał:

Zaś im dalej z każdym patchem idzie DoW2 tym bardziej prawdopodobne mi się wydaje istnienie
sabotażysty w rericu(vc nagle stało się imba, popcap bug).


Żaden sabotaż, po prostu reric nie potrafi balansować własnych gier, ale w zamian potrafi wyciągać bugi niewiadomo skąd. Tak było w WA,DC i SS. Nic nowego, radzę się przyzwyczaić. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 20:06, necron1501 napisał:

@szweider

Nie wiem jak wygląda bo jeszcze nie pogra3em w DoW II nie bete.


Facepalm

DoW 2 Beta 1.0-Spore Mine-Boom i twój oddzia3 znika
DoW 2 Beta 1.0.5-VENON CANON!!!

20090227203341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować