Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Ale jak wybierzesz czarnoksiężnika i 2x heretycy na specjalu to wszystko jest niewidzialne bardzo fajny pomysl
Ciekawe czy jak u Czempiona zarazy jak włączę 2 x heretyków będę miał 2x szybszy heal :P

Bo to mi nie pasuje może sobie robić całą Armie niewidzialną i chyba sojusznika też to łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

worshiping heretyków się nie stackuje. jak będziesz miał 2 oddziały heretyków robiących worship od nurgla, jedyne co osiągniesz to wzajemne leczenie się tych oddziałów. gdyby to się stackowało, to lol. armia CLa biegałaby jak ten czarny na 100 metrów po całej mapie, a PC miałby nieśmiertelną armię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to czemu Czarnoksiężnik może zrobić niewidzialną armie używając 2 grup heretyków
Nie widzisz ani jednych ani drugich w ten sposób a tak mógłbyś wystrzelać ich jak to robisz u Lorda i Czempiona
To coś sensu nie ma -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 15:51, MasterChiefGT napisał:

No to czemu Czarnoksiężnik może zrobić niewidzialną armie używając 2 grup heretyków
Nie widzisz ani jednych ani drugich w ten sposób a tak mógłbyś wystrzelać ich jak to
robisz u Lorda i Czempiona
To coś sensu nie ma -.-


owszem, ma sens. sa niewidzialni jesli nie atakuja i jesli nie masz detekcji.
wniosek? uzyj detektorow ;-PPP and... learn to play ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 15:51, MasterChiefGT napisał:

No to czemu Czarnoksiężnik może zrobić niewidzialną armie używając 2 grup heretyków
Nie widzisz ani jednych ani drugich w ten sposób a tak mógłbyś wystrzelać ich jak to
robisz u Lorda i Czempiona
To coś sensu nie ma -.-


eh, bo heretycy którzy się "modlą" nie mają bonusa od SWOJEGO WŁASNEGO worshipu. Jeżeli niedaleko postawisz drugi krąg modlących się kamikaze, to nawzajem będą sobie dawali efekt worshipu, ale dla CLa/PC efekt leczący czy też to szybsze bieganie nie mają żadnego multiplikatora jeżeli są w zasięgu więcej niż jednej grupy heretyków. Więc jak 2x heretycy od sorca się modlą niedaleko siebie, to od siebie nie mają niewidzialności, ale dają ją sobie nawzajem, stąd taki mix. Mam nadzieję, że wyjaśniam to w zrozumiały sposób, bo to nie jest jakaś skomplikowana rzecz. Podstawowym bajerem jest to, że oddział modlących się heretyków (sam, 1, JEDEN, ONE) worshipując daje efekt dla wszystkich pobliskich oddziałów (w tym innych heretyków), ale nie dla siebie samych.

edit: Teokrata, oficjalnie odbieram ci możliwość wypowiadania się "głosem znawcy" w tym temacie. Jeżeli uważasz Eldarów za słabą rasę, to wracaj do C&C4. Nid zawsze był silny i teraz przed hotfixem mieli fajne bugi że stackowały się synapsy od wszystkiego (gaunty z 4k hp, taaa!). Ork teraz ładnie się wyimbił z tego co słyszę, bug foot o' gork czy jak to się nazywa, weird boy = imba. Slugga są teraz straszni po buffie. SM, sm potrzebuje duuużo miłości bo przy aktualnym "rericowym" punkcie widzenia są w miarę normalni przy reszcie lasu OP i imb. Also, jak można czepiać się rady i prismów, skoro wszystko inne co ma eldar jest ŚWIETNE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2010 o 16:10, Hamynelypham napisał:

edit: Teokrata, oficjalnie odbieram ci możliwość wypowiadania się "głosem znawcy" w tym
temacie. Jeżeli uważasz Eldarów za słabą rasę, to wracaj do C&C4. Nid zawsze był silny
i teraz przed hotfixem mieli fajne bugi że stackowały się synapsy od wszystkiego (gaunty
z 4k hp, taaa!). Ork teraz ładnie się wyimbił z tego co słyszę, bug foot o'' gork czy
jak to się nazywa, weird boy = imba. Slugga są teraz straszni po buffie. SM, sm potrzebuje
duuużo miłości bo przy aktualnym "rericowym" punkcie widzenia są w miarę normalni przy
reszcie lasu OP i imb. Also, jak można czepiać się rady i prismów, skoro wszystko inne
co ma eldar jest ŚWIETNE?


moze sam przestan odbierac komukolwiek glos i udawac znawce, co? bo kto lub co dalo ci do tego prawo, hmm? ja po patchu 2.2.1 nie przegralem ani jednej gry (lub 1 na 20) a gralem SM i Nidem, kumpel gral intensywnie orkami i chaosem i przezucil sie na Nidow i tez bardzo dobrze mu idzie Tyranem pomimo nerfow... Eldar swietny? Taaa... chyba w becie DOW II, bo na pewno nie teraz... To byla moja ulubiona rasa, do czasu az zrozumialem ze bardziej sneaky sa Tyranidzi majacy 3 niewidzialne jednostki i hero. Eldar w DOW II jest jak IG z HWT a ich jedyna jednostka ktora ma szanse zabic Termosy to Avatar wiec... ONE BIG LOL @ U ];->>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Also, jak można czepiać się rady i prismów, skoro wszystko inne

Dnia 12.05.2010 o 16:10, Hamynelypham napisał:

co ma eldar jest ŚWIETNE?



A SM ma świetne Termy, to znaczy, że mają reszty nie poprawiać? no właśnie. Z prismów nie warto korzystać, skoro chyba nie ma piechoty, co biega wolniej niż one jadą... Seer Council na zabawkę droższą od termosów są dużo gorsi(nie gram farseerką, ale gram przeciw i jak kiedyś sądziłem że SC to problem, to teraz tym się nie ma co przejmować bo pada szybciutko od focus fire)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 19:19, ReVanMg napisał:

A SM ma świetne Termy, to znaczy, że mają reszty nie poprawiać? no właśnie. Z prismów
nie warto korzystać, skoro chyba nie ma piechoty, co biega wolniej niż one jadą... Seer
Council na zabawkę droższą od termosów są dużo gorsi(nie gram farseerką, ale gram przeciw
i jak kiedyś sądziłem że SC to problem, to teraz tym się nie ma co przejmować bo pada
szybciutko od focus fire)


zgadza sie. ogolnie wydaje mi sie ze Eldar ma popsute pojazdy, drogie, wolne i papierowe poza WL.
Grajac SM nie czuje slabosci, tzn jest mnie malo i wszystko jest drogie ale poza snajperkami scautow
czy slabiutkim predatorem nie mam sie za bardzo do czego przyczepic. Tacsy czy ASM sa drogie,
robia co maja robic ale nie sa imba czy wszystko-jadace jakby SM lovers chcieli... Termosy FTW

Hamynelypham - GFWL twierdzi ze jestes offline od 5 maja wiec nie masz pojecia o meta po 2.2.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 19:28, Teokrata napisał:

Hamynelypham - GFWL twierdzi ze jestes offline od 5 maja wiec nie masz pojecia o meta
po 2.2.1


Może gra na innym koncie? -_-
Teo, idź Ty ze swoimi mądrościami. Eldar słaby. Pfffff. A wszystko dlatego, bo ma wolnego fire prisma. No doprawdy, bo predator SM i szaberczołg to są teraz super ścigacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo pojazdy Eldarów powinny być papierowe. Nie są to potężne machiny wojenne. Duża siła ognia i mały pancerz.

Jak stoją z siłą ognia, nie wiem, nie grałem od dawna. Ale jeśli są z papieru, to zgodnie z zasadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 20:11, Wilkv napisał:

Ale jeśli są z papieru, to zgodnie
z zasadami.

Dobra, ale jeśli pojazdy Eldarów są antygrawitacyjne to powinny zapierdalać, a nie wlec się wolniej od kulawego ślimaka... Ten mały pancerz powinny też nadrabiać szybkością.

I jeszcze: Jaki jest limit fal w Last Stand? I jaki jest rekord?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, niekoniecznie powinny być szybkie. Powinny móc przeskakiwać małe odległości. MAŁE.

20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 20:29, Wilkv napisał:

Nie, niekoniecznie powinny być szybkie. Powinny móc przeskakiwać małe odległości. MAŁE.

Jesli coś łamie podstawowe prawo fizyki to nie powinno mieć problemów z osiągnięciem ogromnych prędkości. Bo jak cos lata i nic nie przyciąga do ziemi to nie ma tarcia, a opór samego powietrza nie jest zbyt duży. A nawet jeśli twórcy zaprzeczają zaprzeczonym prawom fizyki to chociaż mogliby pomyśleć, że Eldarzy mają super technologie i skoro mogą robić jakieś działa laserowe, to silniki rakietowe to dla nich nie problem, ba mogliby rozszczepiać jakieś jadra i wykorzystać to ''je***cie'' do osiągnięcia prędkości. Ale co ja będę tutaj marudził. To tylko gra w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał gry realistycznej, nawet jak na sam klimat Warhammera, to pojedynczy Hamburger powinien zamiatać setki gauntów / dziesiątki sluggasów / kilku Eldarów / najmniej jednego Chałaśnika. Więc problem szybkości czołgu to najmniejsza sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 20:11, Wilkv napisał:

Bo pojazdy Eldarów powinny być papierowe. Nie są to potężne machiny wojenne. Duża siła
ognia i mały pancerz.

Jak stoją z siłą ognia, nie wiem, nie grałem od dawna. Ale jeśli są z papieru, to zgodnie
z zasadami.


mają małą siłę ognia, Fire Prism generalnie przewraca piechota a nie ją zabija. Antygrawitacyjne pojazdy Eldarów sa wolniejsze od pojazdów gąsienicowych i nie skaczą jak w pierwszym DOWie i sa papierowe. Fire Prism ma mniej hp od Falcona, Bloodcrushera czy Wartrukka o Predatorach nie wspominając a jest od nich droższy !!! Efekt jest taki ze Eldar nie ma za bardzo po co isc do T3 bo Wraithguardy sa lepsze od D-Cannna, Prism jest najgorszym pojazdem z T3 a Avatar kosztuje 1000 req... wiec jak ktos zrzuci im Termosy to Eld nie ma czym to zabic... dlatego gram SM/Nidem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Eld nie powinien dać przeciwnikowi wyjść z T2. Eldar od zawsze był rasą, która swoją siłę opierała na harrasie kontroli przeciwnika. A nie na potężnej sile ognia. To, że w DoW1 były Reepery i mocne WSy, nie oznacza, że w dwójce też muszą być armią, która stoi w pierwszym rzędzie w czasie walki.

I tak - rozrzucanie piechoty często wystarcza do jej zabicia. I nie pisz mi, że termosy nie są przewracane. Bo nie powinny. Równie dobrze mógłbyś przewrócić WL''a, bo to też chodzi na 2 nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2010 o 13:20, Wilkv napisał:

I tak - rozrzucanie piechoty często wystarcza do jej zabicia. I nie pisz mi, że termosy
nie są przewracane. Bo nie powinny. Równie dobrze mógłbyś przewrócić WL''a, bo to też
chodzi na 2 nogach.


pisze ci tylko ze Eldar poza Avatarem nie ma nic co zabija Termosy
jak jestes taki madry to zagraj Eldem przeciwko moim marynarzom
chetnie zobacze jak sobie radzisz przeciwko Termosom
ktore mozna zrobic nie majac ani jednej power nody
GL ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 15:45, Teokrata napisał:

pisze ci tylko ze Eldar poza Avatarem nie ma nic co zabija Termosy
jak jestes taki madry to zagraj Eldem przeciwko moim marynarzom
chetnie zobacze jak sobie radzisz przeciwko Termosom
ktore mozna zrobic nie majac ani jednej power nody
GL ;-PPP


Zdawało mi się, że kiedyś my mieliśmy zagrać i dupa z tego wyszła, bo miałeś jakieś "ale. :) Za to słabszych nie masz oporów wyzywać. :D
Eldar ma 1000 rzeczy którymi można załatwić termosy. Zresztą mając taką przewagę w t1 i t2 jak dajesz przeciwnikowi zatechować do t3 bez większych strat i uzbierać 300 zeala to musisz być nieudolny. ;) 2x platforma i bansheetki w t1 i żaden SM nie ma prawa tego skontrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować