Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Promocyjne ceny na angielskie wersje w gram.pl!

59 postów w tym temacie

gram.pl

Dla wszystkich zwolenników oryginalnych wersji językowych gier przygotowaliśmy nową ofertę promocyjną w sklepie gram.pl. Tylko teraz możecie kupić angielskie wydania wybranych tytułów w atrakcyjnych cenach, wykorzystując Wirtualne Pieniądze - Medieval II: Total War już za 129,90 PLN, Edycję Kolekcjonerską Dark Messiah of Might and Magic już za 129,90 PLN, Heroes of Might and Magic V już za 129,90 PLN i Archlord już za 129,90 PLN.

Przeczytaj cały tekst "Promocyjne ceny na angielskie wersje w gram.pl!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę oryginalne wersje językowe. Nie ma żadnych niedoróbek i badziewnej czcionki :D Ciekawi mnie tylko, dlaczego gra może być sprzedana taniej dopiero po jej spolszczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 19:48, kicek99 napisał:

Nie skorzystam. Dlaczego obcojęzyczne wersje gier są droższe?


Bo nie sa wydawane przez polskich wydawcow... nie ma na czym zarabiac... a tak poza tym to mi jakos HommV nie wchodzi za 130...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 19:49, Xqu napisał:

Ja osobiście wolę oryginalne wersje językowe. Nie ma żadnych niedoróbek i badziewnej czcionki
:D Ciekawi mnie tylko, dlaczego gra może być sprzedana taniej dopiero po jej spolszczeniu?


To bardzo prosta sprawa i żaden sekret. Zagraniczny wydawca ustala zachodnią cenę gry na takim poziomie, na jakim najbardziej mu się opłaca (gwarancja najwyższego zysku, przynajmniej w ocenie wydawcy), jednocześnie tak to wszystko kalkulując, żeby koszt gry był również akceptowalny dla gracza. I wymyśla sobie np., że ta i ta gra będzie kosztowała 50 dolarów. Dla Amerykanina nie jest to wielki wydatek, dla Polaka już tak.

Dlatego polscy wydawcy - w tym CD Projekt - starają się każdorazowo tak uzgodnić zasady z wydawcą zachodnim, żeby na terenie naszego kraju sprzedawać gry taniej niż na zachodzie - w większości wypadków oznacza to jednak *wymóg* zlokalizowania gry. Po prostu dlatego, żeby nagle zachód nie zaczął sobie sprowadzać gier od nas, skoro potrafią być 2 x tańsze. Proste. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 19:56, Domek napisał:

> Dlatego polscy wydawcy - w tym CD Projekt - starają się każdorazowo tak uzgodnić zasady z wydawcą
zachodnim, żeby na terenie naszego kraju sprzedawać gry taniej niż na zachodzie - w większości
wypadków oznacza to jednak *wymóg* zlokalizowania gry. Po prostu dlatego, żeby nagle zachód
nie zaczął sobie sprowadzać gier od nas, skoro potrafią być 2 x tańsze. Proste. :)


Ot i tyle. Po prostu gra w języku polskim jest "dostępna" i zrozumiała dla mniejszego grona odbiorców niż anglojęzyczny oryginał, przez co jej relatywna wartość maleje. Stąd niższa cena polskich wersji. Wystarczy spojrzec na horendalną różnicę cen w wypadku Quake 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się uśmiałem. Problemów z Angielskim to ja raczej nie mam, ale już wolę sobie gre kupić o kilkanaście złoty taniej i mieć po polsku XD Czyż nie korzystniej? Mi się wydaje, że angielskie wersje powinny być tańsze, no ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 19:56, Domek napisał:

Dlatego polscy wydawcy - w tym CD Projekt - starają się każdorazowo tak uzgodnić zasady z wydawcą
zachodnim, żeby na terenie naszego kraju sprzedawać gry taniej niż na zachodzie - w większości
wypadków oznacza to jednak *wymóg* zlokalizowania gry. Po prostu dlatego, żeby nagle zachód
nie zaczął sobie sprowadzać gier od nas, skoro potrafią być 2 x tańsze. Proste. :)

Jestem ciekaw jak Wy to robicie, że możecie sprzedawać gry po takich cenach. Macie jakąś swoją tajną broń ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 19:56, Domek napisał:

nie zaczął sobie sprowadzać gier od nas, skoro potrafią być 2 x tańsze. Proste. :)


Faktycznie! Nie wziąłem pod uwagę sprowadzania gier zza granicy. Ciekawe jak to rozwiązuje Cenega. Wypuszczają przecież oryginalną grę, dodając jedynie CD z patchem PL, a ceny nie są na poziomie 50$+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 20:03, Xqu napisał:

Ciekawe jak to rozwiązuje Cenega. Wypuszczają przecież oryginalną grę,
dodając jedynie CD z patchem PL, a ceny nie są na poziomie 50$+.


np. taki oblivion... a może po prostu się lepiej dogaduje "z zagranicą"...? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:
Jak na angielskie wersje i tak tanio...ale dlaczego u licha miałbym kupić droższą,angielską wersję zamiast znacznie tańszej, w ojczystym języku?
Chyba tylko wtedy gdy jest to lokalizacja pełna,gdzie schrzaniono np.wypowiedzi bohaterów,nie oddają klimatu gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na jakość polskich wersji robionych przez CDP nie narzekam, dalej robią to najlepiej. Jak ktoś lubi po angielsku ma świetną okazję, jednak czemu nie brać czegoś co jest tańsze i mówi do Ciebie w Twoim języku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 19:42, Dincooo napisał:

To ma być TANIOO!?


zauwazam tu wybitna wiedze na temat cen angielskich wersji jezykowych :D. jesli w europie medieval czy dark messiah kosztuje 30 funtow (180 zlotych) + przesylke do naszego kraju za 20 zeta minimum to chyba 129 zeta wychodzi taniej, nie sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować