Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Promocyjne ceny na angielskie wersje w gram.pl!

59 postów w tym temacie

te ceny są żywcem wzięte z amazona :P, wiec niewiem skąd ten pomysł że niby polskie wersje są tańsze. za ten sam tytuł po polsku i po angielsku zapłacisz praktycznie tyle samo tylko CDP moze dorzucił se z 5 zeta za transport angielskich wersji. A spolszczenia się robi tylko i wyłacznie poto by ludzie co angielksiego eni znają tez kupili ich gry, bo po co zachęcać ludzi do nauki niem lepiej spolszczyć grę i zarabiać kasę :P , osobiście wole orginalne wersje bo dobór lektorów jest czasem porażający. I nei wcale neirzpyjemneij słyszeć z komputera swój ojczystrzy język (tyczy wypowiedzi powyżej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 19:48, Bumezord napisał:

A spolszczenia się robi tylko
i wyłacznie poto by ludzie co angielksiego eni znają tez kupili ich gry, bo po co zachęcać
ludzi do nauki niem lepiej spolszczyć grę i zarabiać kasę :P ,

A przeczytałeś co piszą pracownicy o tłumaczeniu. Nie robi się to po to, żeby nie znający angielskiego kupowali, ale właśnie żeby nie znający polskiego nie kupowali. Mamy tanie gry w naszym języku tylko dlatego, że nie można ich uruchomić po angielsku. Ja z tego jestem bardzo zadowolony, choć angielski znam nie podoba mi się płacenie 100 złotych więcej za coś co mogę mieć taniej. A słabej jakości tłumaczenia jakoś mi nie przeszkadzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co najeżdzają na CDP za to, że gra wydana po angielsku jest przeważnie droższa od spolszczonej: otóż postawcie się w charakterze zachodniego producenta - nie może on sprzedać gry w Polsce za połowę zachodniej ceny bo wówczas na 100% znaleźli by się "biznesmeni", którzy kupiliby np. po 100 egzemplarzy tutaj i opchnęli je, powiedzmy, o 50% drożej za granicą, przez co właśnie za granicą prawie nikt by ich nie kupował w sklepie bo "u Polaka taniej". Proste? Dlatego właśnie gry są lokalizowane i nie kosztują wszędzie na świecie tyle samo, bo producent by po prostu nie zarobił na ich sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA, to było dobre...Chcecie zyskać kasę, bo gdybyście zrobili tak jak Cenega (większość tytułów można zainstalować w wersji polkiej i angielskiej) to by nie było takiej fali kasy :D n/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pomysł zdecyodawnie popieram. Sam mam wielu znajomych, którzy wolą pograć w gry po angieslku, a zazwyczaj taka wersja nie jest w Polsce dostępna. Zamiast płacić 2xx zł tutaj mamy gry za 129 zł. I to JEST tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Widać rzeczywiście, że wiele osób jest dość nieświadoma w rynku gier i ekonomii. Mam nadzieję, że posty Destro wszystkim wyjaśniły tę kwestię.
Jeśli ktoś mimo wszystko ma wątpliwości, to amazon.com i ebay.com. Polecam przejrzeć ceny :)

Ja bardzo liczyłem na pojawienie się w ofercie CDP Neverwinter Nights Diamond Edition, ale nowa edycja NWN Platinum zawiera to samo, więc się raczej nie doczekam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wole oryginalne bo żadna lokalizacja nie odda oryginau. Co do zawartości to bieda że aż strach bo w zasadzie trzeba by porównać zawartość. W porównaniu z Fable gdzie poza bardzo ładną oprawą były 2 talie kart lol. Że nie wspomne o Gothic''u 3 który powalił oprawą. W DM errr... kartonowe pudełeczko 2 DVD mapka do multi no nie wiem. Ale jak mówiłem orginał to orginał lol ciekawe jakby wyglądał zlokalizowany Scarface rofl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez wole wersje oryginalne i posiadam kilka takich gier, choc zwykle kupuje niestety polskojezyczne ze wzgledu na nizsza cene i wieksza dostepnosc. Polonizacje bylyby czyms fajnym gdyby byly dobrze zrobione. Zacznijcie wreszcie dobierac do dubbingu ludzi, ktorzy maja ciekawe i klimatyczne barwy glosu a nie takie "standardowe" no i niech w tych wypowiedziach bedzie wreszcie intonacja pasujaca do wypowiadanych slow, bo czesto te dubbingi brzmia jakby ktos je po prostu odczytal z kartki. O bledach w samym tlumaczeniu nie wspominajac... (na szczescie wspolczesnie zdarzaja sie rzadziej niz kiedys, ale wciaz sie zdarzaja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że pojawi się więcej tytułów w oryginalnych, angielskich wersjach. Zabawne, dopiero co wspominałem o tym, że fajnie byłoby zagrać w "pierwotne" wersje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z kolei pytanie w 2. stronę - czy kupując grę ang. i rejestrując ją na Gram.pl uzyskam mozliwosc dajmy na to....sciągnięcia patcha polonizującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry. Jednak w momencie kiedy proponowany tytuł ma expantion pack to taki tytuł powinien również byc dostępny w oryginalnej wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 19:48, Bumezord napisał:

te ceny są żywcem wzięte z amazona :P, wiec niewiem skąd ten pomysł że niby polskie wersje
są tańsze. za ten sam tytuł po polsku i po angielsku zapłacisz praktycznie tyle samo tylko
CDP moze dorzucił se z 5 zeta za transport angielskich wersji. A spolszczenia się robi tylko
i wyłacznie poto by ludzie co angielksiego eni znają tez kupili ich gry, bo po co zachęcać
ludzi do nauki niem lepiej spolszczyć grę i zarabiać kasę :P



dokladnie, np. Cenega wlasnie wydala warhammera moc w dwoch wersjach. I cena dla obu wersji jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że CDP samo zdaje sobie sprawę, jakie haniebne lokalizacje udaje im się wypuscić na rynek i odwracaja uwagę promocja na Eng...
Jak będzie Eng dodatek do heroes V, na pewno kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra gra w oryginalnej wersji jężykowej piękna sprawa!

bardzo prosze o dodanie do listy gier wystawionych tu na sprzedaż dodatek do HOMM V HoF jako że co poniektórzy gracze zakupili podstawową wersje po angielsku a z polskim rozszerzeniem "expansion"nie zatrybi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować