Zaloguj się, aby obserwować  
ciaputek

Toca Race Driver 3 - Temat ogólny

841 postów w tym temacie

Czy niedoświadczony gracz, który wcześniej styczność miał z grami pokroju N4S, Xpand Rally czy FlatOut 2 będzie się tu dobrze bawił?? Chodzi mi o przyjemną bezstresową jadę na najniższych poziomach trudności :) Nie mam cierpliwości do kilkukrotnego powtarzania wyścigu przez jedno chwilowe, przypadkowe opuszczenie trasy. Zamierzam grać na klawiaturze! Jest sens kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 22:03, Sly1978 napisał:

Czy spotkał sie już ktoś z takimi objawami : iż gra po zainstalowaniu z dvd po okreselniu
ustawien (oczywiscie bez wzgledu czy max czy min) uruchamia sie tzn startuje intro ale
w bardzo zwolnionym tempie (same intro to ok 5 min) oczywiscie grac sie nie da, testy
w ustawieniach wyskakuja wszystkie ok mam 7600gt, atglon 3Ghz, 1gb ramu, karta audigy,
zaznaczam iz czasami po zaistanlowaniu gra przez jakis czas chodzi a potem znowu takie
objawy, stery karty mam najnowsze 93.71 wszystkie inne gry chulaja bez problemow tylko
wiecznie z toca3 problemy a gre kupilem dla syna, poradzcie cos moze komus sie to juz
pojawiło i to zwalczył, probowałem inne stery ale nie pomaga

Witam
Mam identyczny problem.
Czy ktoś wie jak go rozwiązać.
Pozdrawiam
Firenski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie
Znalazłem rozwiązanie mojego problemu.
Wszystkiemu jest winne oprogramowanie PowerDVD działające w tle, a konkretnie program PDVDServ.exe.
Należy wyłączyc w Menedżerze zadań proces o tej samej nazwie i wszystko chodzi idealnie.
Pozdrawiam
Może jeszcze komuś się przyda to rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie toCa trójka jest lepsza od dwójki. Mi poprostu 2 się nie podobała. Jak narazie grałam tylko w demo trójki, ale kupię ją gdy tylko sie ukaże w końcu w EK hit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 15:42, Pawłek napisał:

Czy niedoświadczony gracz, który wcześniej styczność miał z grami pokroju N4S, Xpand
Rally czy FlatOut 2 będzie się tu dobrze bawił?? Chodzi mi o przyjemną bezstresową jadę
na najniższych poziomach trudności :) Nie mam cierpliwości do kilkukrotnego powtarzania
wyścigu przez jedno chwilowe, przypadkowe opuszczenie trasy. Zamierzam grać na klawiaturze!
Jest sens kupować?



Jak najbardziej. Właśnie dla takich graczy ta gra została stworzona. Klawiatura, widok zza auta i dobrze się bawić. Jeżeli natomiast oczekujesz symulacji, to fatalnie trafiłeś. Fizyka jest żenująca zła, co widać po próbie chociażby zrobienia powolnego nawrotu o 180 stopni... rozkład mas? Odkształcanie się opon? Przyczepność? Nie, to stare, dobre poduszkowce od Codemasters.
To dobra zręcznościówka ze świetną AI przeciwników (zmiana toru jazdy w zakręcie lub wciskanie się na chama tam, gdzie po prostu nie ma miejsca skutkuje tym, czym w rzeczywistości... brakuje tylko kar od sędziów i obicia mordy od kierowcy, któremu się zepsuło wyścig :P ), i za to tę grę lubię. Czasem tylko wkurza "gumowa prędkość AI", no ale cóż... czasem dobrze jest odstawić Richard Burns Rally, Live for Speed, GTR2, rFactor i po prostu sobie pojeździć... aha. Tu nie ma czegoś takiego jak "pierwsze miejsce albo game over": jak w prawdziwym sporcie, można skończyć na "którymś tam" miejscu a na koniec sezonu i tak zebrać punkty na jakeś miłe miejsce. To też lubię, bo ile, kurde, można powtarzać jakiś upierdliwy wyścig w różnych NFS-ach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Sensekhmet
> Jeżeli natomiast oczekujesz symulacji, to fatalnie trafiłeś.

Kompletnie się z tobą nie zgadzam. Chyba zbyt mało grałeś w TRD3. Gra ta nie jest symulatorem, jest gdzieś pomiędzy symulatorem, a zręcznościówką. Mam porównanie z GT Legends i GTR2 i wiem co mówię.

> Poduszkowce od Codemasters...
Jeśli ktoś zagra mistrzostwa Autosport Clio Cup to rzeczywiście może mieć wrażenie, że jedzie poduszkowcem. Ponadto można do tego zaliczyć Nismo Fairlady Z S-Tune i ogólnie cały off-road, bo jest poprostu zły. Szczególnie jeśli używa pada z analogiem lub kierownicy. Ale reszta (czyli sporo) jest OK.

> Fizyka jest żenująco zła...
Włącz sobie Williams F1 Challenge i wybierz jakiś stary bolid, np. FW18 i zobacz co się dzieje z bolidem jak wjeżdżasz na full gaz w zakręt ze spadem. Dupa wyprzedza przód! Tak jak w rzeczywistości musisz zmniejszyć obroty, puścić gaz i tak wjechać w zakręt. Inny przykład. Wjeżdżasz jedną stroną samochodem, przy dużej prędkości na pobocze. Samochód zaczyna skręcać, bo z jednej strony ma lepszą przyczepność, z drugiej gorszą. Jeśli mogę się spytać, to po co Ci powolny nawrót o 180 stopni? Nie do końca rozumiem co w TRD3 jest skopane przy tych nawrotach.

> Odkształcanie się opon...
Zmiany ustawień opon mają diametralne znaczenie dla przyczepności, zużycia i komfortu jazdy. Jechałeś kiedyś na zjechanych oponach? Auto zachowuje się zupełnie inaczej. Spróbuj ruszać z pełnym gazem (np. bolid F1). Jeśli koła kręcą Ci się w miejscu i nie możesz ruszyć, to Ci się bardzo szybko zużywają, a to ma wpływ (odczuwalny) na dalszą przyczepność pojazdu.

> Przyczepność...
No nie mów, że nie natrafiłeś na samochody o różnej przyczepności. Większość z nich mocno się różni. Symulator (jak wcześniej wspomniałem) to nie jest i nie trzeba przed zakrętem drastycznie hamować, ale i tak wymaga od osoby kierującej pewnego wyczucia.

> gumowa prędkość AI...
O co chodzi?

@Pawłek: Myśle, że nie będziesz zadowolony z ToCA Race Driver 3. Ty jednak potrzebujesz prawdziwych zręcznościówek, a TRD3 może być dla Ciebie bardzo irytujący. Nieuniknione jest opuszczanie trasy, kary, poślizgi, nauka tras i powtarzania wyścigów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 17:14, Sebat1 napisał:

Pomimo że moim zdaniem druga część Toca Race Driver jest najlepsza to nie pogardzę trzecią
częścią za jedyna 20 zł w serii eXtra Klasyka HIT. Trzecia część nie jest rewelacyjna
ale od dawna miałem zamiar w to pograć i teraz mam jak dotąd najlepszą okazję z której
z pewnością skorzystam.


Twoj post jest z kwietnia a juz teraz nie widze go w EK.Ani w EK ani w TS.Gdzie ono jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2008 o 16:08, Kirol napisał:


Twoj post jest z kwietnia a juz teraz nie widze go w EK.Ani w EK ani w TS.Gdzie ono jest?


Poszukaj na Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2008 o 16:08, Kirol napisał:

Twoj post jest z kwietnia a juz teraz nie widze go w EK.Ani w EK ani w TS.Gdzie ono jest?


Dokładnie nie wiem , ale wydaje mi się że CDP straciło licencje na wydawanie tego tytułu i właśnie dlatego Toca Race Driver 3 nie pojawił się w XKH. Nie jest to wielka strata , trzecia część jest słabiutka w porównaniu do świetnej drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z działaniem gry. Chciałem pograć na laptopie (Celeron 1,7, GMA X3100, 1GB RAM), niestety podczas gry pojawiają mi się "freezy". Niby wszystko chodzi ładnie, płynnie, a nagle potrafi się zaciąć na kilka sekund. Czy jest na to jakiś sposób? Wydaje mi się że wymagania minimalne mam spełnione, tak jak mówię, wszystko działa płynnie i to wcale nie w najniższych detalach. Byłbym wdzięczny za jakieś rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 19:57, Sebat1 napisał:


> Twoj post jest z kwietnia a juz teraz nie widze go w EK.Ani w EK ani w TS.Gdzie
ono jest?

Dokładnie nie wiem , ale wydaje mi się że CDP straciło licencje na wydawanie tego tytułu
i właśnie dlatego Toca Race Driver 3 nie pojawił się w XKH. Nie jest to wielka strata
, trzecia część jest słabiutka w porównaniu do świetnej drugiej części.


Sam jesteś słaby TRD3 jest dobra tylko trzeba umieć opanować "mydelniczki" w wyścigach terenowych
Reszta jest PicoBlanco.


alekg

>Mam pewien problem z działaniem gry. Chciałem pograć na laptopie (Celeron 1,7, GMA X3100, 1GB RAM), >niestety podczas gry pojawiają mi się "freezy". Niby wszystko chodzi ładnie, płynnie, a nagle potrafi się zaciąć >na kilka sekund. Czy jest na to jakiś sposób? Wydaje mi się że wymagania minimalne mam spełnione, tak jak >mówię, wszystko działa płynnie i to wcale nie w najniższych detalach. Byłbym wdzięczny za jakieś rozwiązanie.

Po pierwsze słaba grafika
Po drugi kto trzeźwy gra w cokolwiek na lapku ( Laptop = praca nic więcej)
Intel Media Accelerator X3100 nie jest wystarczający dla gier, ale z drugiej strony chodzi tutaj o najbardziej wydają integrowaną kartę graficzną z jednocześnie dzieloną pamięcią. Po prostu na polski tłumacząc masz zwisy bo karta jak ma mało ramu to bierze wiesz z kąd, zaś jesli ramu trzeba to wiadomo z kąd on znika. a jak się oba problemy nałożą to masz zwisy.
Proste i jasne rozwiązanie.
I nie dokupuj ramu zainwestuj lepiej w miarę porządny PC bardziej się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2008 o 21:37, S.V.P.A.M napisał:

Sam jesteś słaby TRD3 jest dobra tylko trzeba umieć opanować "mydelniczki" w wyścigach
terenowych
Reszta jest PicoBlanco.


Tamtego posta napisałem tak dawno temu , że już 100 razy zdążyłem o nim zapomnieć. Toca Race Driver 3 jest dla mnie zdecydowanie najsłabszą częścią całej serii , więc po prostu szkoda mi na nią czasu i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cze kupiłem toce3 i po zainstalowaniu nie umie jej urochomic. gdy chce uruchomic gre wyskakuje brak dostepu do nie mozna odnalesc sterownika directx 9.oc. czy moze ktos podac stronke zeby mozna bylo sciagnac ten program (windows vista)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2008 o 21:38, mader85 napisał:

cze kupiłem toce3 i po zainstalowaniu nie umie jej urochomic. gdy chce uruchomic gre
wyskakuje brak dostepu do nie mozna odnalesc sterownika directx 9.oc. czy moze ktos podac
stronke zeby mozna bylo sciagnac ten program (windows vista)


Powinien być też na płytce, ale na wszelki wypadek masz linka: http://www.pobieralnia.pl/plik-540-directx.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować