Zaloguj się, aby obserwować  
ciaputek

Toca Race Driver 3 - Temat ogólny

841 postów w tym temacie

Mam takie pytanie - Czy w symulacji da się włączyć by przeciwnicy mieli tak dokładne uszkodzenia samochodu jak ja? Podczas wyścigu np. Mercedesów W25 po kontakcie z bandą urywa mi koło a im nic się nie uszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 22:33, Union Pacific napisał:

Mam takie pytanie - Czy w symulacji da się włączyć by przeciwnicy mieli tak dokładne
uszkodzenia samochodu jak ja? Podczas wyścigu np. Mercedesów W25 po kontakcie z bandą
urywa mi koło a im nic się nie uszkadza...


Niestety nie....ta gra ma taką śmieszną przypadłość że wozy prowadzone przez Komputer są prawie pancerne a ty no cóż jeździsz papierowym jeździdełkiem. Po prostu nauczyć się trzeba że że nie walczymy z przeciwnikiem i nie spychamy a tylko wyprzedzamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sie dzieje? Gram sobie, i powiedzmy klikam "powtórz wyścig" co sie dzieje? Zawiesza sie! Albo gram kariere, wybieram wyscig , laduje sie, daje gazu an starcie i zawiecha! Jak temu zaradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sposób by tą grę uruchomić na współczenym kompie ?
Kiedyś grałem na P4 GF6600 1GB a teraz gdy po instalacji chciałem uruchomić to pojawia się ekranik wstępny z napisem RUNS który ZWALNIA i ZAWIESZA się !!! I nie pomaga zmniejszenie w Konfiguracji gry opcji grafiki czy dzwięku... Czyżby komp "za dobry" ? : Core2Duo GF8800GTS 2GB ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 08:16, Chris119 napisał:

Czy jest sposób by tą grę uruchomić na współczenym kompie ?
Kiedyś grałem na P4 GF6600 1GB a teraz gdy po instalacji chciałem uruchomić to pojawia
się ekranik wstępny z napisem RUNS który ZWALNIA i ZAWIESZA się !!! I nie pomaga zmniejszenie
w Konfiguracji gry opcji grafiki czy dzwięku... Czyżby komp "za dobry" ? : Core2Duo GF8800GTS
2GB ...


Hmm ,okazało się że ta gra zanim się uruchomi nawiązuje połączenie sieciowe (?!) i jeśli coś je blokuje np. Firewall Antywirusa to właśnie zwalnia w trakcie uruchamiania i zawiesza się... - przedziwne :(
Doszedłem do tego gdy którymś tam razem pomogło zrzucenie zawieszonej gry do paska kl. Ctrl-Alt-Del (wcześniej nie pomagało i pozostawał kl.Reset -obok Wł. kompa) po którym to pojawił się pasek info Antywirusa (Panda 2009) czy umożliwić aplikacji (czyli tej grze) połączenie sieciowe... (!)
I następnym razem gra "ruszyła" ale...
- jakiś inny problem bo jak próbuję uruchomić jakiś wyścig to gra wychodzi na pulpit i pokazuje się "Raport błędów" z pytaniem czy przesłać do Microsoft.. i tyle :( ... a przy którymś takim raporcie połączyło mnie ze stronką Micrsoftu i tam coś podają by zainstalować najnowszy driver do karty grafiki (przecież jest najnowszy!! -180.48) lub ...wyłączyć akcelerację (przyspieszenie?) tej karty (!?) - hmm tego drugiego nie kapuję bo nie ma tak jak z kartą dżwiękową że można suwakiem przesuwać stopień przyspieszenia dżwięku czy nawet wyłączenia przyspieszenia dzwięku... ale grafiki ?! :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 21:09, Chris119 napisał:

> Czy jest sposób by tą grę uruchomić na współczenym kompie ?
> Kiedyś grałem na P4 GF6600 1GB a teraz gdy po instalacji chciałem uruchomić to pojawia

> się ekranik wstępny z napisem RUNS który ZWALNIA i ZAWIESZA się !!! I nie pomaga
zmniejszenie
> w Konfiguracji gry opcji grafiki czy dzwięku... Czyżby komp "za dobry" ? : Core2Duo
GF8800GTS
> 2GB ...

Hmm ,okazało się że ta gra zanim się uruchomi nawiązuje połączenie sieciowe (?!) i jeśli
coś je blokuje np. Firewall Antywirusa to właśnie zwalnia w trakcie uruchamiania i zawiesza
się... - przedziwne :(
Doszedłem do tego gdy którymś tam razem pomogło zrzucenie zawieszonej gry do paska kl.
Ctrl-Alt-Del (wcześniej nie pomagało i pozostawał kl.Reset -obok Wł. kompa) po którym
to pojawił się pasek info Antywirusa (Panda 2009) czy umożliwić aplikacji (czyli tej
grze) połączenie sieciowe... (!)
I następnym razem gra "ruszyła" ale...
- jakiś inny problem bo jak próbuję uruchomić jakiś wyścig to gra wychodzi na pulpit
i pokazuje się "Raport błędów" z pytaniem czy przesłać do Microsoft.. i tyle :( ...
a przy którymś takim raporcie połączyło mnie ze stronką Micrsoftu i tam coś podają by
zainstalować najnowszy driver do karty grafiki (przecież jest najnowszy!! -180.48) lub
...wyłączyć akcelerację (przyspieszenie?) tej karty (!?) - hmm tego drugiego nie kapuję
bo nie ma tak jak z kartą dżwiękową że można suwakiem przesuwać stopień przyspieszenia
dżwięku czy nawet wyłączenia przyspieszenia dzwięku... ale grafiki ?! :((


Yes yes yes! Wreszcie działa ! Pomogło wyłączenie w Konfiguratorze grafiki "odbić w wysokiej rozdzielczości" i "wygładzanie krawędzi"... - hmm w sumie nie wiedzieć czemu ,bo komp na tyle "mocny" ,że powinien "łyknąć" tą grę na High-End ...
Ale najważniejsze że działa ale... spróbowałem zagrać sieciowo i nie chce połączyć mimo że w Firewallu Antywirusa (Panda) przyznane zezwolenie na połączenia wychodzące/przychodzące dla tej gry ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne. U mnie na C2D E6300, GF 8800GTS 640MB i 2 GB Ram działa bez problemów?

Co do antyvira to mam Avasta i problemów nie ma, choć słyszałem, że z Pandą problemy bywają i to nie tylko jeśli chodzi o Tocę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 01:18, MKRaven napisał:

Hmm dziwne. U mnie na C2D E6300, GF 8800GTS 640MB i 2 GB Ram działa bez problemów?

Co do antyvira to mam Avasta i problemów nie ma, choć słyszałem, że z Pandą problemy
bywają i to nie tylko jeśli chodzi o Tocę.


Prowda że dziwne? Mtślałem już że moja "grafa" zbyt "mocna" na tą grę ,ale widzę że masz taką samą ;)
Popróbuję jeszcze z tymi "odbiciami w wysokiej rozdzielczości" i "wygładzaniem krawędzi"...
A jeśli chodzi o połączenie sieciowe to czy przypadkiem nie trzeba gry spatchować ,bo widziałem na stronce producenta patch ver.1.1 ale... tylko ang/niem/fr/hisz - bez polskiego :( ,a pamiętam jak było z Colinem Dirtem gdzie po spatchowaniu napisy i co ważniejsze opisy ustawirń zmieniły się z polsiego na ang. :((
No chyba że ta Toca jest już w wersji 1.1 ,ale nigdzie nie widziałem opisu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tą Tocę z wydania premierowego w metalowym pudełku ? Czy wydanie to jest w wersji 1.0 czy 1.1 ,bo nigdzie nie widzę info ... -a może gdzie powinno opisywać jaka to wersja...
Bo na stronce producenta jest patch ver 1.1 ,ale może nie trzeba go instalować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 09:34, Chris119 napisał:

A jeśli chodzi o połączenie sieciowe to czy przypadkiem nie trzeba gry spatchować ,bo
widziałem na stronce producenta patch ver.1.1 ale... tylko ang/niem/fr/hisz - bez polskiego


Na szczęście nie ma takiego wymogu. Już tłumaczę dlaczego na szczęście...

Na temat tego patch''a była już prowadzona rozmowa. Niestety CD Projekt olał polskich graczy i nie ma możliwości zainstalowania patch''a 1.1 do polskiej wersji językowej ToCA Race Driver 3. Ale dyskusja nie było prowadzona z powodu zaniedbań polskiego dystrybutora, ale poprawek o które TRD3 się prosi. Nie wiem ile grałeś w to na sieci, ale powszechną przypadłością ToCI jest blokowanie stworzonego profilu GameSpy. Przez co każde kolejne logowanie się do gry wymaga stworzenia nowego konta i utrata zdobytych wcześniej punktów rankingowych. Jest to dość specyficzny przypadek, występujący dla określonego sprzętu sieciowego oraz/i połączeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 16:14, ziolek1301 napisał:

Witam mam mały problem z grą kiedy chcę ją włączyć pokazuje mi się taki błąd:

directx zainstaluj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 21:12, Grucha91 napisał:

> Witam mam mały problem z grą kiedy chcę ją włączyć pokazuje mi się taki błąd:
directx zainstaluj


Ściągnę i zobaczę czy działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 16:14, ziolek1301 napisał:

Witam mam mały problem z grą kiedy chcę ją włączyć pokazuje mi się taki błąd:

Taaak ewidentny brak Directa..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra :D. Kupiłem niedawno i gra się bardzo fajnie. Grafika na najwyższych jest bardzo ładna, chociaż niektóre wyścigi są trudne. Polecam - 20 zł tylko kosztuje :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem gre w poniedzialek ktoregos tygodnia a w czwartek sie z nia pożegnałem. osobiscie odradza ta gre wszystkim milosnikom wyscigow na torze. jedyny plus tej gry to to ze mozna sie pobawic w ustawieniach samochodu i zrobic z niego niezlego krazownika. ale to jak zachowuje sie przeciwnik na torze to po prostu zenada!! przeciwnik zachowuje sie jakby nas na trasie nie bylo,jezdzi sobie w najlepsze a my dostajemy jakies bzdurne ostrzezenia i czarne flagi. to wszystko wydaje sie jeszcze bardziej zalosne jak perfekcyjnym wejsciem w zakret wychodzimy na prosta i podczas zjezdzania z tarki przejedziemy 2mm po piasku dostajemy ostrzezenie za scinanie zakretow. kazde opuszczenie toru to dla gry sygnal ze scinamy zakrety.co z tego ze wjezdzam w pułapkę zwirowa ktora mnie hamuje z 280 do 100 i ledwo wracam na tor- komputer daje mi ostrzezenie za "zdobycie przewagi dzieki zjechaniu z toru". dodatkowo jesli ktos zna dosyc dobrze zasady jakie panuja na torze podczas wyscigu, bo sie tym interesuje, to caly ten wyscig zaczyna byc bardzo przykry.jedyne rozwiazanie to wygrac kwalifikacje i nie dac sie wyprzedzic na starcie. ogolnie rzecz biorac gra jako calosc moze i ujdzie ale sam motyw wyscigu z komputerem debilem jest po prostu TRAGICZNY. szkoda bylo 20 zlotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 18:51, emaicQS napisał:

ja kupilem gre w poniedzialek ktoregos tygodnia a w czwartek sie z nia pożegnałem. osobiscie
odradza ta gre wszystkim milosnikom wyscigow na torze. jedyny plus tej gry to to ze mozna
sie pobawic w ustawieniach samochodu i zrobic z niego niezlego krazownika. ale to jak
zachowuje sie przeciwnik na torze to po prostu zenada!! przeciwnik zachowuje sie jakby
nas na trasie nie bylo,jezdzi sobie w najlepsze a my dostajemy jakies bzdurne ostrzezenia
i czarne flagi.


Właśnie to jest dobra strona tej gry, a nie jak w szajskim GRIDzie, że możesz się bezkarnie przepychać na torze.
Tutaj wiesz, że spotka Cię kara za złe zachowanie się na torze[no a tak jest w realu, nie? ;p], a w GRID... bez komentarza.
Poza tym, TRD ma IMHO fajny model jazdy... nie jest aż tak czuły, jak w GRID... i dobrze! No i nie ma uszkodzeń a''la odbijanie się.

A kiera? Dla obydwu gier to strata kasy... jak już, to tylko do simów pokroju LFS/GTR2/RBR/rF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 19:30, RazorBMW napisał:

Tutaj wiesz, że spotka Cię kara za złe zachowanie się na torze[no a tak jest w realu,
nie? ;p],


no ja to rozumiem,ale tutaj kary spotykaja tylko mnie!! mnie wala w tyl- ja dostaje kare, ja kogos musne- ja dostaje kare, mi ktos trze tylna os- ja wpadam w poslizg zaczepiam kogos,wypadam z trasy- ja dostaje kare za lekkomyslna jazde i scinanie zakretow przy okazji, jak nie przepuszcze szybszego samochodu-ja dostaje kare, a mnie nikt nie przepuszcza w zawodach gdzie biora udzial dwie klasy, tylko wiruja wariaty po calym torze i nie wiadomo gdzie sie wpasowac,bo wszedzie czaja sie kary. ale znalazlem dobra strone tych kar. w jednym wyscigu mozna sciac prawie pol okrazenia i jak sie zrobi to dosyc szybko to sie dostaje tylko ostrzezenie ale ma sie 30 sek przewagi,przeciez to jest paranoja. za minimalne zjechanie z tarki i za sciecie calego (albo 2 zakretow) jest ta sama kara. po prostu jest beznadziejne to jak komputer ocenia sytuacje na torze. mogliby zrobic mniej tych mistrzostw a dopracowac cos waznego.jak ma byc bezkontaktowo to niech bedzie,ale dla wszystkich. moze nie jest latwe stworzenie modelu imitujacego prawdziwe reguly na torze ale jednak w paru sytuacjach komputer powinien odpuszczac,a to wlasnie on sie pcha i wie ze nie spotka go za to kara. nienawidze tej gry!!! plyta lezy polamana niestety ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy podłączę się do gry w internecie to mogę wziąć bez problemu udział w kwalifikacjach wraz z innymi graczami, jednak gdy już po zakończonych kwalifikacjach ładuje się główny wyścig to gra się wyłącza. Dzieje się tak za każdym razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować