Zaloguj się, aby obserwować  
ciaputek

Toca Race Driver 3 - Temat ogólny

841 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2006 o 15:16, mctwist napisał:

Jak zdobyc kody do Tocy? Na stronie gram nic nie znalazłem na ten temat.


No właśnie ja co prawda robie kariere world tour ale czasem moja kochana też w to pogrywa na własnym profilu lecz niema cierpliwości do takiej roboty czy gdzieś jest na gram.pl coś takiego gdzie te kody mozna dorwac.
Pamiętam że do trd2 było a teraz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w zawodowej karierze - przechodzę mistrzostwa na wysokim poziomie i mam zaliczone 2 puchary - ukończ mistrzostwa na poziomie normalnym i ukończ mistrzostwa na poziomie wysokim; jednak jakie czasy bym nie wykręcił - nie mam jeszcze żadnego pucharu za najszybsze okrążenia na torach... Jakby ktoś miał wątpliwości, że nie ustanawiam tych rekordów, bo jestem za wolny - to zapraszam na potyczkę w multi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy mają problem z przejściem kariery wczoraj wykombinowałem jak to zrobić żeby przeciwnika można było dogonić i żeby on po bezczelnemu nas nie eleminował z rajdu.
1/. Szikacie katalogu fronted np. C:\Codemasters\ToCA Race Driver 3\gamedata\frontend
2/. Szukacie tam pliku mods.ini
3/. otwieracie go i proszę modyfikujecie co tam chcecie
4/. Uprzednio zróbcie sobie kopię bezpieczeństwa tak dla zasady.

Osobiście polecam ustawienia
CareerDiff=85
CareerLapMultiply=0

Przeciwnik wtedy nie jest trudny ale też nie jest taki łatwy trzeba trochę pokąbinować.
I najważniejsze jeździ z kulturą. (Nierozpycha się bezszczelnie)

Skoro Chedgenu niema a za kody dodatkowo płacić niemam zamiaru. Poszukałem pokombinowałem i jest.
Acha i jeszcze jedno podobny myk można zastosować w TRD2 choć tam przeciwnicy jeżdżą z kulturą i w sómie to tego niema co stosować.
Sprawdziłem działa.

Żona zaczeła robić kariere :)

Po w/w modyfikacjach wkońcu jest normalnie.....w miarę. :)


Może to lamerskie ale niekażdy ma tu aspiracje do kierowcy rajdowego.......a bynajmniej nie moja żona.
Cytuję....." Gra ma bawić a nie w...........ć".
Jakby niepatrzeć moje kochanie ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 14:07, cruzer napisał:

Problem z multi....Po dołączeniu do sesji czekam na rozgrywke i mnie wyrzuca na pulpit...Co
jest??


A czy wcześniej grałeś w singlu???
Bo u mnie zauważyłem że przy wejściu w multi po rozgrywce na singlu nie mogę ale gdy ją odpalę aby pograć ewidentnie na multi to gra pieknie wskakuje w siec mogę grać.

Dziwny sposób ale u mnie działa.
Podejżewam że to jeszcze jeden babol przez nas graczy wyłapany oprócz tego dziwnego scinania po zewnętrznej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 11:31, S.V.P.A.M napisał:

Słuchajcie.
Gadałem z jednym niemcem też grającym w TRD3 i on ewidentnie twierdzi że to ścinanie toru po
zewnętrznej u niego nieistnieje( (do póki nie wejdzie po wewnętrznej zbyt mocno).To samo inni
z innych państw twierdzą. A więc pewnie to jak zwykle polacy chcieli dobrze i sp....kopali
sprawę. A to oznacza ze prawdopodobnie zapomnijmy o jakimkolwiek paczu bo akurat Codemasters
będzie robiło go specjalnie dla polski ....już to widzę.


Co to znaczy "ścinanie po zewnętrznej"?

Dnia 25.03.2006 o 11:31, S.V.P.A.M napisał:

Zaczynam znajdywać inne błędy. Jak chociażby w czasie eliminacji osiągam rekordy torów rzeczywiste
a komp ot tak poprostu ujmuje przeciwnikowi jeszcze 5-ęc sekund( i ja jestem n-ty na starcie).
W końcu policzyłem (fizyka i różniczki panują) i wyszło że w niektórych torach dla V8 na nawrocie
powinienem utrzymywac prędkosć srednio 180km/h co nawet w realu jest niemożliwe.
A na przykład dla DTM powinienem rozwijać prędkosc średnio o 100km/h wiekszą niż to możliwe.
Błędy odpadają matlabem sprawdzałem


Nie zauważyłem czegoś takiego. Jeśli bezbłędnie przejeżdżam okrążenia to zazwyczaj trafiam na pole position.

Dnia 25.03.2006 o 11:31, S.V.P.A.M napisał:

Ciekawe kto ustalał poziom realizmu w tej grze.

Kolejny błąd Jestem pierwszy długa bardzo długa prosta we wstecznym pusto a po chwili niz tego
ni z owego cała banda mi się kotłuje na zadku (w jaki sposób oni nadrobili 10-sec na zakrętach???)


A u mnie odwrotnie. Jeśli jade bez uszkodzeń to na prostych potrafie sporo nadrobić (mniej jadąc w DTM lub V8 ale też). W 3 części zyskał na znaczeniu tnel aerodynamiczny. Może nawet jest troche przegięty.

Dnia 25.03.2006 o 11:31, S.V.P.A.M napisał:

Tych błędów jest więcej na nasze nieszczęście.
Jeszcze trochę i poprosze znajomych w GB o przysłanie tamtejszej wersji TRD3.


Jak dla mnie RD3 jest świetny, jeśli chodzi o asfalty, gorszy w offroad a rajdy niestety kiepskie strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zę.

Dnia 28.03.2006 o 11:39, flymar napisał:


Co to znaczy "ścinanie po zewnętrznej"?


Znaczy tylko tyle że za szeroko wziołem zakręt i zaliczam pobocze .

Dnia 28.03.2006 o 11:39, flymar napisał:

Nie zauważyłem czegoś takiego. Jeśli bezbłędnie przejeżdżam okrążenia to zazwyczaj trafiam
na pole position.


Puyanie ciekawe czy jeździsz a trybie arcade czy prosim ?

Dnia 28.03.2006 o 11:39, flymar napisał:

A u mnie odwrotnie. Jeśli jade bez uszkodzeń to na prostych potrafie sporo nadrobić (mniej
jadąc w DTM lub V8 ale też). W 3 części zyskał na znaczeniu tnel aerodynamiczny. Może nawet
jest troche przegięty.


tunel to akurat mi się podoba podobny jak w 1-ce ale np. na bathurst zostawiłem ich na zakrętach u góry a już na końcu conroad znów ich mam na zadku mimo że gnam na tej prostej na złamanie karku.

Dnia 28.03.2006 o 11:39, flymar napisał:

> Tych błędów jest więcej na nasze nieszczęście.
> Jeszcze trochę i poprosze znajomych w GB o przysłanie tamtejszej wersji TRD3.

Jak dla mnie RD3 jest świetny, jeśli chodzi o asfalty, gorszy w offroad a rajdy niestety kiepskie
strasznie.


Offroad to pomyłka.....model jazdy w tym trybie wogle jest zryty w porównaniu z CMR05 czy 4.


Wiesz żebym się jeszcze gdzieś rozbijał to ok rozumiem że koniec ale ja jedyne z czym przyjeżdżam na mete uszkodzonym to amortyzatory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 12:00, S.V.P.A.M napisał:

zę.
>
> Co to znaczy "ścinanie po zewnętrznej"?

Znaczy tylko tyle że za szeroko wziołem zakręt i zaliczam pobocze .


Pewnie chodzi Ci o ostrzeżenia "za skróty" przy rzeczywistej utracie czasu na poboczu/w sandtrapie. Właściwie konsekwencje tego są niewielkie (oprócz kwalifikacji), więc po prostu trzeba sie trzymać na czarnym ;-). Wkurzające jest gdy na poboczu znajdujesz się wypchnięty przez innych kierowców, ale to jest pewien rodzaj zemsty, za to że zazwyczaj to gracz traktował ich jako bufory np. przed zakrętami:)

Dnia 28.03.2006 o 12:00, S.V.P.A.M napisał:

>
> Nie zauważyłem czegoś takiego. Jeśli bezbłędnie przejeżdżam okrążenia to zazwyczaj trafiam
> na pole position.

Puyanie ciekawe czy jeździsz a trybie arcade czy prosim ?


Na razie na arcade:)

Dnia 28.03.2006 o 12:00, S.V.P.A.M napisał:

> A u mnie odwrotnie. Jeśli jade bez uszkodzeń to na prostych potrafie sporo nadrobić (mniej
> jadąc w DTM lub V8 ale też). W 3 części zyskał na znaczeniu tunel aerodynamiczny. Może
> nawet jest troche przegięty.
>
tunel to akurat mi się podoba podobny jak w 1-ce ale np. na bathurst zostawiłem ich na zakrętach
u góry a już na końcu conroad znów ich mam na zadku mimo że gnam na tej prostej na złamanie
karku.


Ja mam z Bathurst duże problemy - odwrotnie niż w RD2. Tutaj "utrudniono" prowadzenie V8 - trzeba się nauczyć jazdy w ciągłym poślizgu :-|

Dnia 28.03.2006 o 12:00, S.V.P.A.M napisał:

> > Tych błędów jest więcej na nasze nieszczęście.
> > Jeszcze trochę i poprosze znajomych w GB o przysłanie tamtejszej wersji TRD3.


Tyle, że w czym wersja GB jest lepsza niż PL? Sądzę że jeśli chodzi o funkconalność to nie różni się niczym. Tyle, że odpowiednie napisy przetłumaczono na nasz język. Nie chce mi się wierzyć, że np. w wersji GB nie ma kar za zjeżdżanie z toru czy jakieś tam...

Dnia 28.03.2006 o 12:00, S.V.P.A.M napisał:

> Jak dla mnie RD3 jest świetny, jeśli chodzi o asfalty, gorszy w offroad a rajdy niestety
> kiepskie strasznie.

Offroad to pomyłka.....model jazdy w tym trybie wogle jest zryty w porównaniu z CMR05 czy 4.

Wiesz żebym się jeszcze gdzieś rozbijał to ok rozumiem że koniec ale ja jedyne z czym przyjeżdżam
na mete uszkodzonym to amortyzatory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie - czy ktoś wie co to są najszybsze czasy na wszystkich torach w karierze zawodowej? Mam najlepszy czas w kwalifikacjach a dalej pierwsze miejsce i najlepszy czas w wyścigu, jednak puchar nie zostaje mi przyznany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2006 o 16:15, flymar napisał:


Pewnie chodzi Ci o ostrzeżenia "za skróty" przy rzeczywistej utracie czasu na poboczu/w sandtrapie.
Właściwie konsekwencje tego są niewielkie (oprócz kwalifikacji), więc po prostu trzeba sie
trzymać na czarnym ;-). Wkurzające jest gdy na poboczu znajdujesz się wypchnięty przez innych
kierowców, ale to jest pewien rodzaj zemsty, za to że zazwyczaj to gracz traktował ich jako
bufory np. przed zakrętami:)

Nie zrozumiwliśmy się. Gierca daje mi informacje nawet wtedy gdy kołem na zewnętrzny bandaż na jeżdżam.

Dnia 28.03.2006 o 16:15, flymar napisał:


Na razie na arcade:)


wiesz na arcade to nawet whella nietrzeba. Rusz to w ProSim wtedy zobaczysz o czym mówię.


nauczyć jazdy w ciągłym poślizgu :-|

Jakie poślizgi ??? Wystarczy ża wózek mam ekstremalnie lekki a ty mi tu jeszcze poslizgi oferujesz...hmmm za duzo szcześcia o wiele za wiele :)




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w morde.... ja nie wierzyłem że gra mi wogóle odpali a idze mi na max detalach na duronie 1,3 radeonie 9550 128\128 z gigabyta i K7 :D dopiero jak lusterko właczam to gra troche się tnie a tak to pocina niemiłosiernie :D
Jestem w szoku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 14:43, Jack Bauer napisał:

w morde.... ja nie wierzyłem że gra mi wogóle odpali a idze mi na max detalach na duronie 1,3
radeonie 9550 128\128 z gigabyta i K7 :D dopiero jak lusterko właczam to gra troche się tnie
a tak to pocina niemiłosiernie :D
Jestem w szoku :D


To poprostu oznacza jedno kodziaże jak zwykle odwalili kawał dobrej roboty jeśli chodzi o kod gry i jego adaptacje dla róznych platform.

A ja mam ponadto pytanie jak ustawić wiliamsa by mi na zakrętach nieuciekał zadek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 21:56, S.V.P.A.M napisał:

A ja mam ponadto pytanie jak ustawić wiliamsa by mi na zakrętach nieuciekał zadek???

F27 nie trzeba ustawiać, a tymi poprzednimi po prostu nie da się jeździć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 13:14, Jack Bauer napisał:

elo :) mam pytanko :) jak to jest z tym dopalaczem ? czy on wogóle istnieje czy trzeba go sobie
gdzieś zainstalować? :D



Dopalacz istnieje ale tylko w okreslonych wyscigach... Jest ich raptem kilka. Chociarz szczerze to wolalbym sie scigac bez tego dopalacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obczaił już jakieś ustawienia do Formuły BMW? Nie mogę opanować medelu jazdy tym bolidem (dotychczasowe ustawienia: Downforce już na maxa balans hamulców 40/60, opony bez rowków, średnie, całkowita podłoga, najtwardsze zawieszenie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 18:46, Grucha91 napisał:

Czy ktoś obczaił już jakieś ustawienia do Formuły BMW? Nie mogę opanować medelu jazdy tym bolidem
(dotychczasowe ustawienia: Downforce już na maxa balans hamulców 40/60, opony bez rowków,
średnie, całkowita podłoga, najtwardsze zawieszenie...)


A po co ci takie ustawienia w gierce typowo arcade? Bo realizmu tu jest tyle co rumianku w rumie :)
Ja tam śmigam na ustawieniach default auto i już skończyłem 70% gry. A jak ktoś chce się przekonać, że TRD3 jest na takim poziomie realizmu jak Screamer Really 1 niech pogra sobie na trasie "Historic GP - British GP". Betonowe znaki - buahaha! Śmigamy 200 na godzinę i łup w znak. Co się dzieje - tradycyjnie auto na złom, a znak cały i zdrowy. Gdzie tej śmiesznej gierce do starego "GP Legends". :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włącz pro sima i karierę zawodową to pogadamy... Jak chcesz grać w GPL to nikt Ci nie karze "katować się" przy takiej "arcade''ówce" jak Toca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 19:03, Grucha91 napisał:

Włącz pro sima i karierę zawodową to pogadamy... Jak chcesz grać w GPL to nikt Ci nie karze
"katować się" przy takiej "arcade''ówce" jak Toca...


Sorry wielkie, ale betonowe znaki i najlepsze wyniki uzyskiwane nie używając hamulców były modne 5 lat temu.
I ten pro sim może sprawi, że znaki będą takie jak powinny - a nie ze zbrojonego betonu. Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować