Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Neverwinter Nights 2 Edycja Kolekcjonerska jeszcze bogatsza!

281 postów w tym temacie

NVN2 nie ma wcale dużych wymagań, więc uważam że "AMD Athlon 64 3500+ 1024 RAM DDR GeForce 7900GT 256mb i na full detalach mi haczy" jest mocno przesadzonym tekstem. Ja mam amd athlon 3200 1300 ram ddr geforce 6600 gt i mi na full detalach chodzi bez problemów. Też przyszło mi przetestwać amerykańską wersję, ale niestety z przykrością stwierdzam, że NWN2 jest gorsze od poprzedniczki. Zamiast super klimatu z 1, gra została zniżona do poziomu hack & slasha (nie to żebym urągał memu ukochanemu diablo). Grafika niby ładna, ale nie prezentuje nic szczególnego, poza tym jest jakaś taka rozmyta, rozmydlona. Ładnie za to prezentują się filmiki dialogowe z "możliwością wyboru". System D&D 3.5 zastosowany prawie mistrzowsko. To co najbardziej mnie w tej grze jednak irytuje, to sterowanie, koszmarne, jakby nie mogli zostawić tego z NWN1, praca kamery też jest dość dziwna i niewygodna. Osobiście uważam NWN2 jako gorszą od poprzedniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem newsa to kopara mi opadła. :) Ale do rzeczy:

- "Ekskluzywna biało-czarna smycz z logiem Neverwinter Nights 2" - nieźle, nawet jeżeli nie będę jej używał (na półkę do kolekcji pójdzie :] obok smyczki z NFS:C).

- "Pierwsza część Neverwinter Nights wraz ze wszystkimi dodatkami: Shadows of Undertide, Hordes of Underdark, Kingmaker, ShadowGuard i Witch''s Wake" - fajnie, szczególnie że jest to Diamentowa Edycja, która w sklepie kosztuje 59,90 PLN. Miejmy nadzieję, że w pudełku z NWN2 znajdzie się również drukowana instrukcja do tychże gier. No i nie pogardziłbym spolszczeniem Kingmaker''a, ShadowGuard''a i Witch''s Wake''a (o ile nie są jeszcze zlokalizowane).

- "Dodatkowa płyta ze ścieżką dźwiękową w formacie Audio CD pozwalająca cieszyć się wspaniałą muzyką nie tylko na komputerze" - to jest już standard w Edycjach Kolekcjonerskich od CD Projektu. Gdy słuchałem próbek muzyki z gry (do zassania na gram.pl of course ;)) to normalnie odleciałem. :)

- "Drukowana, kolorowa mapa o wymiarach 42x42 cm" - to jest również standard w EK. Cieszy mnie zrezygnowanie z pomysłu mapki na okładce instrukcji.

Reszty nie komentuję, bo czasu nie mam. :] Może zrobię to później. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 10:57, Lex napisał:

Miejmy nadzieję, że w pudełku z NWN2 znajdzie się również drukowana instrukcja do tychże gier.


Nie bedzie instrukcji do NWN1. Z tego wlasnie wzgledu zostawiam sobie NWN DE a PLatynie ;-)

Dnia 25.11.2006 o 10:57, Lex napisał:

No i nie pogardziłbym spolszczeniem
Kingmaker''a, ShadowGuard''a i Witch''s Wake''a (o ile nie są jeszcze zlokalizowane).


Zostaly zlokalizowane do wydania w platynie, wiec tutaj powinny tez byc juz po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 10:56, Galder Grasfiord napisał:

NVN2 nie ma wcale dużych wymagań, więc uważam że "AMD Athlon 64 3500+ 1024 RAM DDR GeForce
7900GT 256mb i na full detalach mi haczy" jest mocno przesadzonym tekstem.


A jednak przycinało.

Dnia 25.11.2006 o 10:56, Galder Grasfiord napisał:

To co najbardziej mnie
w tej grze jednak irytuje, to sterowanie, koszmarne, jakby nie mogli zostawić tego z NWN1,
praca kamery też jest dość dziwna i niewygodna


Zgadzam się. Sterowanie jest do bani, a jak sie gra czarodziejem to wogóle masakra, bez skrótów ani rusz. W NWN1 czary można było w miare szybko wybrać z koła akcji nawet nei korzystając z aktywnej pauzy. W "dwójce" tge luksusu nie mamy. Jeżeli juz wogóle zatapiamy sie w recke to powiem tak:
Widać że robili NWN2 ludzie odpowiedzialni za Star Wars: KOTOR, ot choćby własnie po zmianie rozmowy.
No ale nie powiem zeby była znów tak masakrycznie gorsza (co prawda grałem tylko pare godzin, akurat zeby ukończyć "toutorial"), wiadomo sequel nie będzie lepszy od poprzedniczki, o czym nie raz sie przekonywaliśmy. Ja sie ciesze natomiast z jednej rzeczy KRASNOLUDY WREŚCIE WYGLĄDAJĄ JAK KRASNOLUDY a nie jak mali ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie od KOTORa2 to firma OBSIDIAN czyli tworcy Fallouta, Planescape ...tzw BLACK ISLE. Jak dla mnie gierka super, zostawia mialkiego NWN1 daleko w tyle. Co kto lubi. NWN1 byl kiepski, a co do znizania NWN2 do poziomu DIABLO to juz czysta przesada... tekstu jest tu masa, questow mnostwo... a co najlepsze, ze fabula toczy sie w roznych kierunkach. Co do interfacu... osobiscie mi sie podoba, jest przyjazniejszy od poprzedniego (wczesniej w tym rozijanym menu, trzeba byl osie na klikac co niemiara, zeby cos znalezc) teraz mozemy tworzyc sobie pieknie skroty, przeciagac na pasek... a jak cos nam nie pasuje to mozemy wyedytowac wlasny interface. Praca kamer? Hmmmm... a co z nia nie tak? Normalna jest. Co do grafiki... BOSKA! Ale nie nastawiajcie sie, ze na amd athlon 3200 1300 ram ddr geforce 6600 gt pogracie na full detalach - to niemozliwe. Bo to strasznie przestarzaly sprzet, a NWN2 wymaga dwa, moze trzy rzy lepszego kompa by pokazac pazury. Giera ma klimat, swietna grafe no i boskiego toolseta. Tworcy caly czas wydaja latki w ktorych dodaja lub poprawiaja to co gracza sie nie podoba lub co chcieli by nowego zobaczyc. Z NWN1 dobry byly tylko Hordy Podmroku, NWN2 to poezja warta kazdej ceny. Przynajmniej dla mnie - radze wszyskim podejscie do NWN2 jako NOWEJ GRY, a nie jako dodatke do NWN1 , zamiast marudzic, nauczyc sie nowego interafecu, bo jak juz czlowiek zalapie, to ten z NWN1 wyda mu sie koszmarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro moim zdaniem najlepsze na świecie :)
Pytanko czy jest możliwość wyłączyć shadery, lub ograniczyć tak jak w Spellforce2. Niestety grafika fx5500 256mb nie jest w stanie ruszyć tej gierki właśnie przez shadery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 13:47, owczarb napisał:

Intro moim zdaniem najlepsze na świecie :)
Pytanko czy jest możliwość wyłączyć shadery, lub ograniczyć tak jak w Spellforce2. Niestety
grafika fx5500 256mb nie jest w stanie ruszyć tej gierki właśnie przez shadery.

Hej, czytałem gdzieś, że twórcy zamierzają już niedługo wprowadzić możliwość grania na kartach z serii FX. Pewnie będzie to w jakimś patchu, ale kto wie kiedy to nastąpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xD Kurcze miałem kupować Diamentowy NWN1 :P. I to się nazywa Edycja Kolekcjonerska! Tak trzymać. Ale cokolwiek by nie dali, niektórym i tak będzie za mało. Ehh. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec, nie czytam więcej tego forum, bo te recenzje mnie zabiją xD

Jeszcze prawie dwa tygodnie czekania a tu opinie takie, że w połączeniu z całą resztą tego co wiem cieknie ślinka i niedługo klawiatura będzie nieużyteczna... Ratunku, niech ktoś przewinie te parę dni do przodu! xO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EK piękna nie powiem.Najlepsze NVN 1 z dodatkami i koszulka.A tak wogóle to mogliby w sklepie zamiast tego "IV kwartał 2006 roku" napisać wreszcie 7 grudzień.No i w opisie gry napisać te bajery co w newsach prezentują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:43, Walec87 napisał:

Ten 7 grudnia to pewna data? :)

Na 90% skoro tak było napisane we wczorajszym newsie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:20, Aithieel napisał:

Czy EK będzie dostępna jeszcze w sprzedaży? Ktokolwiek wie :D?


Bedzie jezeli ktos anuluje zamowienie i jesli po wysylce zostana niepotwierdzone egzemplarze.
Choroba, nie mozna tego napisac w sklepie? Zaleja nas pytaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem tej gry ale nie skusze sie na EK chociaż juz pewnie jej ni będzie;) wystarczy mi zwykła Edycja i to może na gwiazdke hociaż mogłem by so zafundowac teraz ale przy moim kompie P4 3Ghz, 1Gb ram, radeon 9200 (12MB) pewnie NvN2 nie bedzie hodził tak jak bym chciał. A co do wymagan gry raczej albo napewno bedzie miał większe od Gothica3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 oprocz wielkich wymagan ma takze zle napisany engine wiec jesli NWN 2 jest bardziej dopracowany to mozliwe ze na sprzecie na ktorym G3 jest niegrywalny NWN pociagnie na medium/high detalach calkiem niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować