Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Piotr Rubik i jego twórczość ;))

84 postów w tym temacie

Szukałem i szukałem tematu o Piotrze Rubiku i niestety nie znalazłem, więc postanowiłem założyć gdyż jest on godny uwagi przecież jego muzyka jest piękna. Co wy o nim samym i jego Twórczości sadzicie?
Sądzę, że jego muzyka jest dla zakochanych szczególnie "Psalm dla Ciebie" gdyż praktycznie mówi o miłości ;))
Proszę wypowiadajcie się na jego temat ;))

Ps. Jeśli istnieje podobny temat to bardzo przepraszam ale szukałem i nic nie znalazłem ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść na last.fm i poczytać, jak ludzie tagują jego muzykę. :)))
W pełni zgadzam się z tagiem "smutne pipczenie dla 14-latek". ;)

Nie miałem tu zamiaru nikogo obrazić, po prostu wielce szanowany kompozytor dżingla do Wiadomości nie mieści się w mojej muzycznej szufladce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mów że dla 14-latek, ja na przykład jego muzyki słucham po kilka godzin jak mam czas i mi się nie nudzi nawet i zaznaczę, że nie mam 14 lat tylko trochę więcej ;))
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja go nie lubię... nie wiem coś mnie w nim odtrąca, taki nawiedzony się wydaje.. moi znajomi reagują na niego podobnie. Jak już, to słuchać, ale broń Boże go oglądać ;)
Tylko że to nawiedzenie słychać w tym co on tworzy.. a poza tym, trudno powiedzieć, co on chce osiągnąć- raz zabiera się za motyw do Wiadomości, żeby wkrótce potem stworzyć... oratorium. Które swoją drogą nie należy wg. mnie do zbyt udanych.. naprawdę wolę posłuchać Pendereckiego i jego "Pasję wg. św. Łukasza" (polecam).
Do tego jeszcze te utwory, które nagminnie puszczają w radio- "Niech mówią że to nie jest miłość" i ten drugi którego tytułu nie pamiętam- dla mnie zupełna żenada :/

Podkreślam że to wszystko tylko moja opinia (no i znajomych), jeśli kogoś uraziłem, przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna? Może dla niektórych dziwna jak cały czas słuchacie metalu czy innego rodzaju muzyki, ja myślę, że jego utwory są bardzo ładne jeszcze się nie zawiodłem na jego twórczości ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez nie mam zamiaru nikogo obrazic ale ten temat uznalem za zart bo slowo tworczosc troche nie pasuje do komercyjnej papki, koles zbija kase na sentymantalnych ludziach , powiela tylko ograne i osluchane melodie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 16:11, wdowiakm napisał:

Dziwna? Może dla niektórych dziwna jak cały czas słuchacie metalu czy innego rodzaju muzyki,
ja myślę, że jego utwory są bardzo ładne jeszcze się nie zawiodłem na jego twórczości ;))

Ja słucham metalu, rocka i pochodnych, ale to nie znaczy że nie lubię innej muzyki: bardzo cenię muzykę klasyczną, często chodzę na koncerty (muzyki poważnej oczywiście) i troszkę się osłuchałem w życiu z różnymi gatunkami muzyki- nie gardzę nawet radiowym popem (jeśli tylko w miarę do zniesienia jest), ale Piotr Rubik nie robi na mnie większego wrażenia niż nowoczesna muzyka techno... tworzone na siłę i tak już powiedziałem wcześniej- nie do końca rozumiem za kogo się on uważa- artystę i kompozytora muzyki ambitnej, czy też robi to wszystko pod publiczkę i bardziej dla kasy (okropna komercyjność, jak na takie utwory).
Nie jest to dla mnie ani imponujące ani w żadnym wypadku nie sądzę że jest oryginalny, to tak jak Olbrychski (którego nie powiem, jako aktora lubię): każdą bzdurę mówi tak, że wszystkich w zachwyt wprawia :D

Pozdrawiam i jak lubisz piękne aranżacje i jednocześnie dobre piosenki (też o miłości)- posłuchaj płyty Moment of Glory mojego ulubionego zespołu Scorpions ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 19:34, Cieniek napisał:

Pozdrawiam i jak lubisz piękne aranżacje i jednocześnie dobre piosenki (też o miłości)- posłuchaj
płyty Moment of Glory mojego ulubionego zespołu Scorpions ;)


Chętnie posłucham bo uwielbiam piosenki o miłości ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moment of Glory to ich największe przeboje w aranżacjach z udziałem orkiestry symfonicznej Berliner Philharmoniker, bardziej skierowana jednak na właśnie typowo miłosne piosenki w spokojnym nastrojowym klimacie. Nie wiem czy Ci coś mówią tytuły takie jak Still Loving You, Here In My Heart, Lady Starlight, ale nawet z nazw można wywnioskować o czym są ;) Polecam, bardzo udany album :) To tak w ramach offtopu (hehe, obowiązkiem fanklubowicza reklamować swój zespół ;) )
I w ogóle wydaje mi się, że jednak my jako Polacy nie istniejemy w świecie pod względem muzyki, no jest parę wyjątków, takich jak Myslovitz, czy metalowy Behemoth, ale Rubik- to tylko dla Polaków, muzyka imitująca monumentalność, a tak naprawdę... nie będę kończyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wdowiakm ma calkowitom racje jego muzyka jest bardzo dobra, chociaz slucham(na codzien) innej muzyki sznuje go i uwazam ze jego muzyka jest po prostu bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 13:05, GandalftheBlack napisał:

Rubik tworzy bardzo dobrą muzykę. Lubię taką słuchać.


bardzo wielka prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rubik tworzy bardzo ciekawe utwory.

Jednak odnoszę wrażenie że stał się strasznie komercyjny. Gdzie się nie spojrzysz tu Rubik, reklamy, bannery, koncerty itp.
Ja go przestałem lubic jak porzucił żonę dla młodszej i to wtedy jak zaczerpnął sławy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 13:30, malakazar napisał:

Rubik tworzy bardzo ciekawe utwory.

Jednak odnoszę wrażenie że stał się strasznie komercyjny. Gdzie się nie spojrzysz tu Rubik,
reklamy, bannery, koncerty itp.
Ja go przestałem lubic jak porzucił żonę dla młodszej i to wtedy jak zaczerpnął sławy.


Tak niestety jest w Polsce. Jak ktoś czy coś jest modne to wszędzie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że Wam podoba się muzyka Rubika i jest ona popularna nie znaczy, że muzycznie (masło maślane) jest dobra. Poczytajcie sobie opinie ludzi, którzy się naprawdę znają na rzeczy - większość zgodnie twierdzi, że to taki "klasyczny pop". Właściwie bliżej mu do takiej Shakiry, a od Ennio Morricone, który jest absolutnym mistrzem tego typu muzyki, dzielą Rubika lata świetlne :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować