Zaloguj się, aby obserwować  
Isildur

Piotr Rubik i jego twórczość ;))

84 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2007 o 06:54, Tramposz napisał:

to nie jest klasyczna muzyka, nawet nie jest to klasyczny pop. To jest zwykły pop. Klasyczny
pop był na początku wieku XX. Grażyna Bacewicz, jej mąż, aa współcześnie józef wiłkomirski.
Muzyka rubika to pop. Ale trzeba mu przyznać, melodie wpadają w ucho.


No i tu się zgodzę. To jest pop i nic więcej. A jak będę chciał posłuchać muzyki klasycznej to Mozart jest świetnym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywalili Rubika z agencji koncertowej DUO. Mnie to wisi, ale dałem żeby fani wiedzieli :) Rubik nie zginie, bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie promował wszelakiego typu psalmy i oratoria :D Bo w naszym katolickim kraju piosenka z ''psalm'' albo ''oratorium'' w tytule ma ogromne wzięcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj siadając przed telewizorem nie myślałem nawet, że wydarzy się coś szczególnego. Trafiłem na występ Blog27 podczas Top Trendy (powtórka). Już miałem przełączać kanał, kiedy skończyły się wrzaski Toli. Po chwili na scenę wkroczyła ekipa śpiewająca w Tryptyku Świętokrzyskim - ładnie zaśpiewali, szczególnie "Psalm dla Ciebie". Następnie Piotr Rubik, Zosia Nowakowska no i reszta. Słucham uważnie i tak mnie wcisnęło w fotel, tak się zasłuchałem w śpiew młodziutkiej wokalistki, że straciłem kontakt ze światem. Ta dziewczyna ma ogromne możliwości... Jest cudowna pod każdym względem - piękna i niesamowicie utalentowana... A sam Piotr Rubik? Jestem młody, za młody żeby móc ocenić jego muzykę i pasję z jaką ją tworzy, ale wiem jedno - trafił do mnie, sam nie wiem jakim cudem, bo od zawsze był dla mnie artystą zupełnie obojętnym, a jego muzykę traktowałem jako coś sprzecznego z obowiązującym trendem i stylem skazanym na porażkę... Sądzę, że byłem jednym z wielu, których udało się urzec muzyką, ale i samą Zosią, którą na koniec pozdrawiam i której życzę wspaniałej kariery Samemu Piotrowi Rubikowi mogę powiedzieć tylko tyle - rób to co robisz, nie przejmuj się krytyką, bo wygłaszają je ludzie, którzy nie umieją docenić piękna muzyki jaką tworzysz. Zyskałeś nowego fana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Cóż skoro już o tym mowa to i ja wygłoszę swoją opinie na temat pewnej piosenki którą mną... zawładnęła tak, to będzie najodpowiedniejsze określenie. Otóż mnie zawsze podobały się piosenki Piotra Rubika, ''''Psal dla Ciebie'''' , ''''Niech mówią, że to nie jest miłość'''' bardzo mi się spodobały, do czasu... Kiedy nie usłyszałem ''''To cała prawda'''' po prostu nie wiem jak to określić ale to jest tak piękne ,że czasami brak mi słów :) Zosia ma sudowny głos i jak już raz sobie posłuchałem (bo przeglądałem akurat piosenki Rubika na youtube) to zasiedziałem się kilka godzin, klikając jak najęty ''''Jeszcze raz'''' z tego co wyliczyłem to słchałem tej piosenki sporo ponad 60 razy z rzędu, no cóż chciałem jeszcze ale dowiedziałem się ,że już gram a raczej słucham i patrze na ich występ w Top Trendy kilka godzin :) Następnego dnia wstałem z założeniem ,że musze posłuchać jej jeszcze więcej bo całą noc mi się przypominał tekst itd. Jednak zauważyłem jeszcze coś, otóż do tej pory moje ulubione piosenki były zagranicznych wykonawców, a teraz dołączyło tam coś Polskiego , i muszę powiedzieć, że zaczynam wierzyć, iż Polska muzyka też jest piękna, może nie wszystkie bo to już zależy od gustu danej osoby ale w końcu znalazłem coś Polskiego w tak nie samowitym wykonaniu, że... ach mógłbym tak jeszcze sporo pisać :P Co do krytyki wobec Piotra to nie rozumiem o co chodzi niektórym osobą, czyżby zazdrość przemawiała pzrez te wszystkie ''''inteligentne'''' osoby czy co? Poza tym ja bym się nie przejmował, bo każdy ma swoich fanów i wrogów, jednak czasam obie strony lekko przeginają a nie zawsze jest to na korzyść dla danego artysty/artystki. Żeby nie było ''''Mówię prawdę, wyznaję prawdę...'''' ;)
I tak na koniec, to znowu włączyłem bo mi się przypomniało jak było fajnie :D Ale zaznaczam ,że już dzisiaj słuchałem jej kilkanaście razy ,to taki mój obowiązek :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Ja tylko czekam na wersję anglojęzyczną, jeśli taka w ogóle powstanie. Wielką szkodą dla całego świata, byłoby nie puszczenie w świat krążka autorstwa Rubika współpracującego z takimi artystami z Zosia Nowakowska. Jej wykonanie "To cała prawda", szczególnie na żywo podczas Top Trendy było fenomenalne i jeszcze nie słyszałem, aby ktoś śpiewał podczas koncertu, bądź występu. Precz z silikonowymi lalami śpiewającymi z playbacku! Ludzie chcą słuchać naturalnego głosu, czystego piękna, a nie złudy stworzonej przez komputer. Jak powiedziałeś Rubik spotyka się z częstą krytyką i po namyśle dochodzę do wniosku, że przeciwko niemu najczęściej występują ludzie, którzy nie potrafią wymienić ani jednego tytułu z jego dorobku. "Piotr Rubik - to ten co gra nudną muzykę dla intelYgentów?" Do niedawna także i ja twierdziłem, że ten rodzaj muzyki nigdy nie przypadnie mi do gustu. Jakże mylić się może człowiek, który nie spróbował, a oceniał... Teraz, tak jak i Ty, nie mogę oprzeć się włączeniu YouTube''a, wystukaniu "To cała prawda", zasłuchaniu się i co jakiś czas zerkaniu na Zosię... O tak - przyszłą wielką gwiazdę ;) A sam utwór przez nią wykonywany, to materiał na wielki hit. U nas być może nie zrobił, aż takiej furory jakbym oczekiwał, ale za granicą, kto wie co by się działo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Co do wersji anglojęzycznej to nie wiem jak by to wypadło, po Polsku wykonanie tej piosenki na koncercie Top Trendy było po prostu fenomenalne i jedne. Musze powiedzieć, że na żywo brzmiała dużo piękniej aniżeli w np. teledysku do tej piosenki. No youtube zdarzy się ,że wpadnie ktoś z zagranicy i skomentuje tą piosenke, ale bynajmniej tak nie zdobędzie wielkiej popularności, puszczenie w świat ''''teamu Rubika'''' było by naprawdę genialnym pomysłem. Rozumiem jednak, że nie każdemu musi się podobać to samo, bo to już zależy od gustu, jednak słuchając piosenek ( a słucham ich naprawdę wiele) żaden głos nie wywarł na mnie tak dużego wrażenia, żaden nie spodobał mi się tak bardzo. Może nie precz, bo nie jest to miłe itd. Ale przynajmniej niech niektóre osoby zrozumieją co znaczy naprawdę ''''pięknie śpiewać'''' , bo słysząc komentarze ,że Tola z Blog 27 śpiewa pięknie mam lekki uśmieszek na twarzy. Oczywiście nie neguje tutaj zdania osób którzy nazywają się jej fanami, bo skoro była by tak zła, już dawno zeszła by ze sceny, ale widocznie to co robi, a raczej śpiewa komuś się podoba i należy to uszanować a nie wyzywać danego wykonawcę który akurat nam nie przypadł do gustu od najgorszych. Tak, przez komputer z każdego idzie zrobić '''' śpiewaka '''' , tylko jak przyjdzie do występu na żywo to słychać te nieodciągnięcia, braki, błędy itp. Prawda jest taka, że jest tak z większością artystów, jak to powiedziałaś ''''złuda stworzona przez komputer'''' może być fajna ale traci na wartości gdy jej autor śpiewa na żywo. Niestety nie tak jak to słyszeliśmy... Krytyka jest nieodłącznym elementem życia człowieka, w każdym z nas jest ''''coś'''' co nie podoba się w nas innym. Aurat zawód kompozytora, piosenkarza są narażone na częstszą krytykę, bo jeszcze nie było i prawdopodobnie nie będzie rzeczy, piosenki która będzie się podobać wszystkim. Tak już nas stworzono, każdy patrzy innymi kategoriami na życie i świat w którym to zycie wiedzie. Oczywiście mamy prawo wygłosić swoje zdanie, krytykę, ale należy robić to z głową, po przesłuchaniu danej piosenki, a jak już naprawdę nie dostrzegamy w niej nic fajnego i mamy zamiar ją skrytykować to wystarczy się tylko ugryść w język i powiedzieć ''''No cóż, ta piosenka jakoś nie przypadła mi do gustu'''' aniżeli wyzywać i ubliżać ludzią którzy sobie ją cenią. Co do pomyłek masz rację, sam wiem coś na ten temat. Ale ludzie zbyt często wygłaszają swoje zdanie bez wczesniejszych ''''oględzinach'''', często jest to brednią bo nie mamy zielonego pojęcia na ten temat. Choć czasmi kierujemy się oceną innych, bo nasz kolega uważa kogoś za kogoś i my też się pod tym podpisujemy, po to by po jakimś czasie powiedzieć '''' Ale byłem głupi''''. Hehe, jednak wiem co dobre :) Co do zerkania, to się nie przejmuj - też to robiłem ;) Co by się działo? Niech reklamują tą piosenke i całego Piotra Rubika poza Polską, wtedy będziemy wiedzieć co by się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 11:06, boduczek napisał:

Co do wersji anglojęzycznej to nie wiem jak by to wypadło, po Polsku wykonanie tej piosenki na koncercie Top
Trendy było po prostu fenomenalne i jedne. Musze powiedzieć, że na żywo brzmiała dużo piękniej aniżeli w
np. teledysku do tej piosenki.


Rzeczywiście, miałem przyjemność wysłuchać obu wersji i przyznaję, że większe wrażenie wywarła na mnie ta z Top Trendy. Dlaczego? A to chyba dlatego, że była fenomenalnie wykonywana "na żywo" na scenie, przed rzeszą ludzi. Wykonać taki kawałek tak dobrze, w takich okolicznościach, to naprawdę nie lada wyczyn i mogła tego dokonać tylko prawdziwa mistrzyni wokalu, jaką Zosia niewątpliwie jest. Zdaje się prawdziwe być stwierdzenie, że śpiewa ona z piosenki na piosenkę lepiej.

Dnia 25.08.2007 o 11:06, boduczek napisał:

No youtube zdarzy się ,że wpadnie ktoś z zagranicy i skomentuje tą piosenke, ale bynajmniej tak nie
zdobędzie wielkiej popularności.


Tak, jest kilka ciepłych komentarzy z zagranicy. Nie wiem jak obcokrajowcy trafili na ten utwór, ale jeśli naprawdę im się spodobał to będą puszczać linki dalej. To oczywiście oznacza, że setki kolejnych osób dołączą do grona, może nie fanów Piotra Rubika, ale zwolenników tej właśnie piosenki.

Dnia 25.08.2007 o 11:06, boduczek napisał:

Prawda jest taka, że jest tak z większością artystów, jak to powiedziałaś ''''złuda stworzona przez komputer''''
może być fajna ale traci na wartości gdy jej autor śpiewa na żywo...


...jeśli w ogóle zdecyduje się na taki krok. Wykonanie piosenki "na żywo", szczególnie takiej, w której partnerował nam komputer, nie jest dobrym pomysłem i może narazić artystę na wstyd, kompromitację i bezlitosne komentarze. A znamy przecież kilka przykładów :) Playback świadczy tylko, że ktoś tu się czegoś obawia...

Dnia 25.08.2007 o 11:06, boduczek napisał:

Co by się działo? Niech reklamują tą piosenke i całego Piotra Rubika poza Polską, wtedy będziemy wiedzieć co
by się działo.


Niektórzy uważają, że Piotr Rubik powinien nas reprezentować na Eurowizji. Jest w tym sporo racji... Szczególnie, kiedy zagrałby "To cała prawda" - ciekaw jestem jak odebrała by to Europa. Na pewno mielibyśmy ogromne szanse na czołowe lokaty. Mam już serdecznie dosyć Jet Setów, Ich Troje i innych zespołów, których piosenki brzmią jak każde inne, nie są niczym nowym i nie zaskakują - przepełnione bezmyślną gadką i śpiewem o baaardzo przeciętnej jakości nigdy nie zdobędą sławy. Niech Europa wsłucha się w głos Zosi i dźwięki, którymi Rubik zdaje się władać za pomocą batuty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2007 o 12:05, igorinho napisał:

Niektórzy uważają, że Piotr Rubik powinien nas reprezentować na Eurowizji. Jest w tym sporo
racji... Szczególnie, kiedy zagrałby "To cała prawda" - ciekaw jestem jak odebrała by to Europa.
Na pewno mielibyśmy ogromne szanse na czołowe lokaty. Mam już serdecznie dosyć Jet Setów, Ich
Troje i innych zespołów, których piosenki brzmią jak każde inne, nie są niczym nowym i nie
zaskakują - przepełnione bezmyślną gadką i śpiewem o baaardzo przeciętnej jakości nigdy nie
zdobędą sławy. Niech Europa wsłucha się w głos Zosi i dźwięki, którymi Rubik zdaje się władać
za pomocą batuty...


Na eurowizji jest ograniczenie, że w momencie występu na scenie moze być tylko 6 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja pamietam jak powiedzialem na glos na polskim ze piotr rubik to muzyka powazna:P ochrzanila mnie polonistka i powiedziala ze to muza rozrywkowa zdziwilem sie ale w sumie chyba ma racje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 17:25, igorinho napisał:

Po chwili na scenę wkroczyła ekipa śpiewająca w Tryptyku Świętokrzyskim -
ładnie zaśpiewali, szczególnie "Psalm dla Ciebie".

Mam pytanie w związku z powyższym fragmentem Twojej wypowiedzi. Czy solistami w trakcie tego występu były te same co zawsze osoby? Myślę tu o Małgosi Markiewicz, Januszu Radku, Dorocie Jaremie itd.
Tak się jakoś złożyło, że ominęło mnie tegoroczne Top Trendy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ochrzanila

Dnia 25.08.2007 o 12:17, nekromanta7 napisał:

mnie polonistka i powiedziala ze to muza rozrywkowa zdziwilem sie ale w sumie chyba ma racje...

Nie chyba, tylko na pewno. Według mnie żaden poważny kompozytor nie powinien udzielać się w koncertach typu Top Trendy i pozwalać na umieszczanie swoich utworów w kolorowych pisemkach, jak na przykład Gala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 12:11, Master Miroy napisał:

Na eurowizji jest ograniczenie, że w momencie występu na scenie moze być tylko 6 osób.


No racja, o tym nie pomyślałem... W takim razie, albo na scenie znajdować się będą - Rubik, Zosia i reszta nowego składu, albo Piotr, Zosia i np: 4 wiolonczele. Pierwsza możliwość odpada, bo nie mam pojęcia co robił by tam Rubik, skoro nie miałby czym dyrygować, a druga nie wchodzi w grę, ponieważ w "To cała prawda" występują wstawki, śpiewane przez kolegów i koleżankę Zosi... a ich scena by już nie pomieściła :) I tak źle i tak niedobrze. Myślę, że jakby kompozytor się do Eurowizji już zakwalifikował, to nie miałby problemu ze zorganizowaniem występu...

hammerfall87 ===> Powiem Ci tak - ci co dostrzegli Lordi, nie zapomnieli o nich, a ci którym oni się nie spodobali zapomnieli... Poza tym, aby pamięć trwała trzeba co jakiś czas o sobie przypominać, prawda? A chłopcy z Lordi chyba tego nie robią...

Napek ===> Co Ciekawe "Psalm dla Ciebie" wykonywali na Top Trendy Janusz Radek i Małgorzata Markiewicz, ale także członkowie nowego składu Rubika - Georgina Tarasiuk oraz Grzegorz Wilk (tu nie jestem pewien). Piotr Rubik rozstał się ze starym składem (nie wiem jeszcze z jakich powodów, ale zamierzam się dowiedzieć), ale wygląda na to, że chyba ma jakieś prawa do tej piosenki. Na miejsce dawnych wokalistów powołał nowych, którzy są według mnie o niebo lepsi od poprzednich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...

1. 90% muzyki P. Rubika jest bardzo udana i ją lubię (10% nie przypadło mi po prostu do gustu)
2. Teksty... Niby bez sensu, niepoprawne gramatycznie etc., ale mają swój klimat - "Wrześnie...", "Na krańcach złego i dobrego..." (podaję "swoje" nazwy, bo nie znam oryginalnych ;)
3. Podsumowując - czasem jest świetny, czasem nijaki, a czasem bez sensu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2007 o 12:29, igorinho napisał:

Napek ===> Co Ciekawe "Psalm dla Ciebie" wykonywali na Top Trendy Janusz Radek i
Małgorzata Markiewicz, ale także członkowie nowego składu Rubika - Georgina Tarasiuk oraz Grzegorz
Wilk (tu nie jestem pewien). Piotr Rubik rozstał się ze starym składem (nie wiem jeszcze z
jakich powodów, ale zamierzam się dowiedzieć), ale wygląda na to, że chyba ma jakieś prawa
do tej piosenki. Na miejsce dawnych wokalistów powołał nowych, którzy są według mnie o niebo
lepsi od poprzednich :)

Jakiś czas temu Rubik pokłócił się z solistami (najprawdopodobniej o kasę), dlatego teraz śpiewają inni soliści)
Stary skład też gra tamte piosenki.
http://pl.youtube.com/watch?v=6HAEBJu9GX0 -nowe wykonanie pierwszych solistów (bez Rubika)
http://pl.youtube.com/watch?v=LEhoGxCYDPQ -nowe wykonanie Ruika z nowymi solistami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 12:43, Master Miroy napisał:

http://pl.youtube.com/watch?v=6HAEBJu9GX0 -nowe wykonanie pierwszych solistów (bez Rubika)
http://pl.youtube.com/watch?v=LEhoGxCYDPQ -nowe wykonanie Ruika z nowymi solistami


Hehe, o ile się nie mylę to oba te filmiki przedstawiają solistów bez Piotra Rubika i ukazują sytuację po kłótni :) To właśnie z tym składem, do którego dałeś linki, pokłócił się kompozytor. Nowy skład z Rubikiem można było obejrzeć na Top Trendy i o tym wykonaniu "Psalmu dla Ciebie" mówię --> http://pl.youtube.com/watch?v=yLAiGrBao7Q&mode=related&search= Oba składy mają prawo wykonywać ten właśnie utwór, dlatego mamy porównanie, który lepiej go śpiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2007 o 12:05, igorinho napisał:

Rzeczywiście, miałem przyjemność wysłuchać obu wersji i przyznaję, że większe wrażenie wywarła
na mnie ta z Top Trendy. Dlaczego? A to chyba dlatego, że była fenomenalnie wykonywana "na
żywo" na scenie, przed rzeszą ludzi. Wykonać taki kawałek tak dobrze, w takich okolicznościach,
to naprawdę nie lada wyczyn i mogła tego dokonać tylko prawdziwa mistrzyni wokalu, jaką Zosia
niewątpliwie jest. Zdaje się prawdziwe być stwierdzenie, że śpiewa ona z piosenki na piosenkę
lepiej.


Tak, jest to bez wątpienia wielka przyjemność posłuchać jej pięknego głosu :) Masz rację jest to nie lada wyczyn, ale nie możemy jeszcze nazwać Zosi ''''mistrzynią wokalu'''' . Ja też uważam ,że pięknie śpiewa ale jest zbyt którko na scenie by móc tak powiedzieć w czystym sumieniem. Bo mistrzem się nie zostaje po kilku piosenkach, ale po całokształcie, wieloletniej pracy. Jednak już dzisiaj mogę powiedzieć, iż jeśli będzie dalej taka jak jest bez wątpienia będziemy mogli ją tak nazwać w nie dalekiej przyszłości.

Dnia 25.08.2007 o 12:05, igorinho napisał:

Tak, jest kilka ciepłych komentarzy z zagranicy. Nie wiem jak obcokrajowcy trafili na ten utwór,
ale jeśli naprawdę im się spodobał to będą puszczać linki dalej. To oczywiście oznacza, że
setki kolejnych osób dołączą do grona, może nie fanów Piotra Rubika, ale zwolenników tej właśnie
piosenki.


Ja też nie wiem, być może kiedyś słyszeli o Rubiku wpisali i słuchali wszystkich lub losowych piosenek które stworzył, aż w końcu trafili na ''''To cała prawda'''' i skończyli tak jak ja :D Masz rację, jednak taki sposób jest trochę powolny do reklamowania piosenek. Najlepszy by był jakiś zagraniczny, wielki koncert...

Dnia 25.08.2007 o 12:05, igorinho napisał:

...jeśli w ogóle zdecyduje się na taki krok. Wykonanie piosenki "na żywo", szczególnie takiej,
w której partnerował nam komputer, nie jest dobrym pomysłem i może narazić artystę na wstyd,
kompromitację i bezlitosne komentarze. A znamy przecież kilka przykładów :) Playback świadczy
tylko, że ktoś tu się czegoś obawia...


Tutaj się z Tobą zgadzam w 100 %. Nie każdego stać na taki wyczyn, może nie tyle stać co jeszcze stanąć na przeciwko tylu ludzi i zaśpiewać lepiej niż w oryginale.

Dnia 25.08.2007 o 12:05, igorinho napisał:

Niektórzy uważają, że Piotr Rubik powinien nas reprezentować na Eurowizji. Jest w tym sporo
racji... Szczególnie, kiedy zagrałby "To cała prawda" - ciekaw jestem jak odebrała by to Europa.
Na pewno mielibyśmy ogromne szanse na czołowe lokaty. Mam już serdecznie dosyć Jet Setów, Ich
Troje i innych zespołów, których piosenki brzmią jak każde inne, nie są niczym nowym i nie
zaskakują - przepełnione bezmyślną gadką i śpiewem o baaardzo przeciętnej jakości nigdy nie
zdobędą sławy. Niech Europa wsłucha się w głos Zosi i dźwięki, którymi Rubik zdaje się władać
za pomocą batuty...


Jak już ktoś wspomniał na Eurowizji jest ograniczenie więc to raczej się nie uda. Choć jestem pewnie, że z tą piosenką bylibyśmy w pierwszej 5 na pewno. Tego Ci nie powiem jak, ale ostatnio właśnie takie piosenki mają przewagę, a nie te Polskie ''''cuda'''' . Swoja drogą ciekawe kiedy Polcy wybiorą coś naprawdę fajnego, coś co mogło by powalczyć o lepsze lokaty , a nie tylko brać udział w ''''śmiertelnym boju o awans'''' i jak prawie co roku odpaść... Co do Jest Set masz rację, było to po prostu daremne i głupie wykonanie, Ich Troje było trochę lepsze, ale jak juz napisałeś na Eurowizje potrzeba nam innej piosenki, a taką piosenką niewątpliwie jest ''''To cała prawda'''' No to trzeba jakiś masowe ogłoszenia wysłać po całej Europie :) Wsłuchaj się w tą piękną piosenkę, pokochaj tą młodą panienkę, zakochaj się w jej głosie , nie spłoniesz jak Lordi na stosie... ;)

PS. Co sądzisz o jakimś fanklubie Zosi :-D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 12:58, igorinho napisał:

> http://pl.youtube.com/watch?v=6HAEBJu9GX0 -nowe wykonanie pierwszych solistów (bez Rubika)

> http://pl.youtube.com/watch?v=LEhoGxCYDPQ -nowe wykonanie Ruika z nowymi solistami

Hehe, o ile się nie mylę to oba te filmiki przedstawiają solistów bez Piotra Rubika i ukazują
sytuację po kłótni :) To właśnie z tym składem, do którego dałeś linki, pokłócił się kompozytor.
Nowy skład z Rubikiem można było obejrzeć na Top Trendy i o tym wykonaniu "Psalmu dla Ciebie"
mówię --> http://pl.youtube.com/watch?v=yLAiGrBao7Q&mode=related&search= Oba składy mają
prawo wykonywać ten właśnie utwór, dlatego mamy porównanie, który lepiej go śpiewa.

Racja podałem link nie do tego wykonania Psalmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 12:29, igorinho napisał:

Napek

Dzięki za wyjaśnienie :)
W międzyczasie sam trochę poszukałem i z deczka zbaraniałem, gdy na YouTube trafiłem na dwa wykonania tego samego psalmu ("...Dla Ciebie") na jednym i tym samym Top Trendy. A wszystkiemu w sumie znowu winna kasa ;)

Co zaś się tyczy wykonawców...
W przypadku oratoryjnych solistek na chwilę obecną jestem jednak zwolennikiem Pań: Doroty Jaremy, Joanny Słowińskiej i Małgosi Markiewicz (jest jeszcze Olga Szomańska, teraz chyba Radwan, ale nie cierpię jej głosu :/). Najprawdopodobniej jest tak dlatego, że nie miałem możliwości wysłuchania jeszcze nowego składu w starym repertuarze (myślę o tych mniej "wyświechtanych" - Jedenaste, Oblubienica, Psalm Abrahama). "Psalm dla Ciebie" też wolę w wykonaniu duetu Markiewicz & Radek. Trzeba jednak przyznać, że Zosia Nowakowska ma niesamowity głos i "To cała prawda" w jej wykonaniu zapiera dech.

W przypadku solistów płci męskiej jest podobnie jak w powyższym punkcie. Dopóki nie usłyszę Psałterza Wrześniowego lub którejkolwiek innej części Tryptyku w wykonaniu nowych solistów jestem zmuszony albo wstrzymać się od głosu albo oddać go na stary skład. Panowie Miecznikowski, Radek i Branny są rewelacyjni w tym co robią. Z tych trzech jestem zaś czymś na kształt fana Janusza Radka, a dokładniej jego głosu :)
Moim zdaniem wymienieni panowie mają jeszcze jeden atut stawiający ich nad nowymi solistami - moim zdaniem głosy Grzegorza Wilka i Michała Gasza (a już na pewno tego pierwszego) nie mają tej głębi niezbędnej przy oratoriach. Ale, jak podkreślam, to tylko i wyłącznie moja opinia - małego, szarego chórzysty Napka ;)

Na koniec jednak, po wysłuchaniu nowych wykonań starych "kawałków", zarówno przez stary, jak i nowy skład, muszę z przykrością stwierdzić, że tak naprawdę żadne nie mają już tego klimatu co na początku.
W przypadku starych solistów posypała się muzyka - mimo że to w dalszym ciągu orkiestra i dyrygent to brzmi trochę sztucznie.
Nowi soliści zaś pomimo swoich niewątpliwych talentów wokalnych i obecności samego Rubika nie budują we mnie tego napięcia powstającego w trakcie słuchania dotychczasowych wykonań Tryptyku Świętokrzyskiego. Kto wie, może za jakiś czas to się zmieni :)

Żałuję, że muzyka w tym konkretnym przypadku nie wzięła góry nad pieniądzem i tym samym nie złagodziła obyczajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla graczy mam pytanie, czy kojarzą program sprzed ok. 9-10 lat o grach "Multimedialny Odlot" emitowany rano na Polsacie. Pamiętacie prowadzącego? :) Troszeczkę się zmienił, prawda? A piszę o nim tutaj, bo chodzi o pana Rubika. Był z nim nawet wywiad w jednym ze starszych Secret Serviców. Przyznam, że ta twórczość bardzo mi się podobała - pierwszy raz pokazano m.in. intro do Soul Edge na PSX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować