Zaloguj się, aby obserwować  
krzywan

Wspominki starszych graczy ;)

269 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2005 o 14:23, penny napisał:

luknij tutaj: www.the-underdogs.org
tam jest (oprocz masy abandonware:) ostatnia wersja kolonizacji pod win - spatchowana ;] spedzilem przy niej kuuupe czasu
:)


Fajnie. Thx za link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra zręcznościowa+logiczna na Amidze - oczywiście że Fury of the Furies - kto to jeszcze pamięta??? :) Wciąż jeszcze się można na niej odstresować :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam swoją pierwszą grę doskonale: to był Warcraft I. Ta gra miała niesamowity klimat, każdą misję przechodziłem z wypiekami na policzkach.Pamiętam jeszcze jak nazywałem niektóre jednostki :]. Grunty przykładowo nazyałem "siekadłami". Ech, to były czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm jedną z pierwszych gier w jakie grałem to Panzer General (u znajomego, a potem jak w 2000r kompa kupiłem to gre tą kupiłem), Warcraft II (wersje DOSową, i koleś co mi skłądał kompa pożyczył abym w co grać, do puki sam czegoś nie kupie), no i jeszcze Tzar... MOze te gry nie są aż tak specjalnie stare, szczególnie jak ktoś mówił o grach z Commodore 64...

O i potem z fascynacj nad Warcraftem , to w 2002r(od kad mam neta) ściagnołem sobie Warcraft I... I w sumie polecam...


PS. Da sie gdzieś orginalnego Wrcrafta (1) kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>Ale co tam nie poddałem się i rozmontowałem jednego i zapałkami po stykach stukałem.

Eeeeeee tam. Ja miałem Joya na "gumki". Pamietam jak po tygodniu grania w jednym Joyu wywaliło je w kosmos:) Rozleciały się całkiem - te w lewo i prawo. Już nie pamietam jak je zastąpiłem(raczej tata z wujkiem pomgli:)) ale miałem zakaz grania na kompie:( Bo nie szanuje rzekomo:) A jak ujciec słyszał dzwięk wibrującego Joya to odrazu go szlag mało nie trafiał:)

Oj. Takich gier już się nie robi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj Blood to była gra :D może ktoś jeszcze skojarzy Stargunner albo Rise of the Robots :D albo i też Quake1 to jest nie do zapomnienia aż przypne sobie ten temat bo miło tak powspominać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Centurion - w tamtych czasach rewelacyjna gra, coż za realistyczna grafika, miałem wrażenie że to ja stoje tam miedzy tymi żołnierzami :D
HumanGhost - z tego co wiem to GTA 1 możesz ściągnąć ze strony ze starymi grami, link kilka postów wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pierewasza gra którą pamiętam (atari) był .... gremlins :) - gierka polegała na wysiekaniu wszystkich gremilnów w pomieszczeniach mieczem. Noermalnie prekursor Diablo:) - pamiętam że licznik lvl bł 2 cyfrowy wiec chciałem zobaczyć co jest po 99 planszach no i przekręciłem licznik i zaliczyłem 1 w życiu rozczarowanie w stylu " nie ma nic dalej tylko potworków wiecej" :)
Potem była fajna giera na amige ekran dzielony na 4 i kazdy wpatrywał sie w swoja cwiartke i wlasciwie lan party quake na 1 kompie:)

ale najbardziej pamietam na amige grę ROBO:) Ech to była wciągająca rozgrywka, na pc-eta najlepsza z pierwszych gierek to chyba losts vikings:)

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu zdaje się jeszcze nie wspomniał o History Line 1914-18, na którym mi zeszło masę czasu :)
Chyba pierwsza gra gdzie jednostki zyskiwały na doświadczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest boska ... Mialem ja na PC i na starego GameBoy-a... Tesknie za nia ... niestety nie udalo mi sie odpalic na nowym kompie, ani pod windowsem XP ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 18:07, A-cis napisał:

Nikt tu zdaje się jeszcze nie wspomniał o History Line 1914-18, na którym mi zeszło masę czasu :)
Chyba pierwsza gra gdzie
jednostki zyskiwały na doświadczeniu.


w battle isle chyba tez zdobywaly doswiadczenie... ale fakt faktem - przy history line tez spedzilem kupe czasu. musialem grac z wylaczonymi animacjami walk, bo mi sie za bardzo komp mulil ;) to byly czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 16:53, Dark_Kai230 napisał:

> PS. Da
> sie gdzieś orginalnego Wrcrafta (1) kupić?

Nie kupisz, ale ściągniesz lub dostaniesz ode mnie mailem
:P



gre z neta już kilka razy ściągałem, ale chciałbym mieć instruckje, pudełko, nośnik( w tedyto za pewne jeszcze na dyskietkach...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem grać na automatach. Był kiedyś taki kosmiczny shoter, nie mylić z dzisiejszymi strzelankami, leciało się do góry a na ekranie tyle się działo, że można było oczopląsu dostać. :) Pamiętam jak z kumplem sprzedawaliśmy butelki (nie śmiać się, to była połowa lat `80 a my byliśmy na początku podstawówki), nabiliśmy ponad 60 kredytów i jechaliśmy kilka godzin w co-op`ie.

Później było pogrywanie na C64 i Atari 65 XE. Ale prawdziwy szał ogarnął całe osiedle w momencie jak dorwaliśmy Pegasusy. To już był hardcore na maxa. Super Mario skatowałem tak, że mogłem go przechodzić z zawiązanymi oczami, a Battle City: Tanks ! było najlepszą w owym czasie grą na multi.

Później nastała era Amigi i na niej najwięcej godzin z życie wycięło mi Civilization, Diune II, Syndicate. W miedzy czasie przewinął się SNES z genialnym Super Metroidem. Niestety w moich okolicach był problem z grami na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... to chyba będzie na temat ;) Moje pierwsze dwie gry, to "taka co policjant angielski gania przestępcę" ;) i River Raid. Potem były: Commando, WKC, Bruce Lee, Donkey Kong i DK Junior... Montezuma''s Revange...
A dużo później Blood, Doom II, AoE i się potoczyło dalej, aż po Soldiers, DoW, Morrka, NWN, TRD2, CoD i EE2 ;)
Ale wspomnienia z tych pierwszych rodzą łezkę w oku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech...wiele takich było...na przykład Miecze Waldgira na Atari. A pierwsza gra na PC? UFO: Enemy Unknown -cudna gra...szkoda, że następne części były tak schrzanione:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 17:26, Cheed napisał:

Centurion - w tamtych czasach rewelacyjna gra, coż za realistyczna grafika, miałem wrażenie że to ja stoje tam miedzy tymi



Maiłem oryginalną wersję Centuriona na Amigę. Do dzisiaj mam mapę Imperium Romanum którą EA dodawało do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować