Zaloguj się, aby obserwować  
krzywan

Wspominki starszych graczy ;)

269 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2006 o 12:21, rolek85 napisał:

Pamiętam tą grę tylko że zaczynałem w nią grać na Pegazusie. Ile godzin się przesiedziało ile
nerwów zjadło..
Echh.... same piękne wspomnienia :D


Heh Pegasus to byla maszyna. Disciples to rzeczywiscie byl hit, a mnie szczegolnie podoba sie ta rysowana grafika w grach tego typu np jeszcze Jack Orlando super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak miałem Amigę 500 to graliśmy z kumplami w setlersów 1 i raz tak rozbudowaliśmy miasto że gdy wyszliśmy z domu na jakieś 3 godz to jeszcze ludki biegały i budowały ...
fajnie tak powspominac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze na gry NAJ: Civilization I, Wolf3d, Spear of Destiny, Eye of the beholder II, Dune II (Dune I nie podobała mi się, Lemmings, Commander Keen, Gobblins 2
Potem było: Warcraft I, Settlers 2, Doom 1 i 2, Crazy Cars III
Potem rzadziej grałem ale było: Civ2, Quake, Warcraft 2, Dune 2000, C&C seria
Potem grałem bardzo sporadycznie...: Emperor, Return to castle Wolfstein, Generals

Dziś moja lista NAJ jest nieco inna: Gothic, Morrowind, Fable, Civ IV, Mafia, GTA, MOHAA, Call of Duty, Warcraft III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z grami zaczęla się od pegasusa(mario, teltris...)Potem był komputer pierwsza gra to byli herosi 3.
Ogólnie to mało tego z powodu mojego wieku młodocianego 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 14:32, Modest-Vermin napisał:

Hmm Duken Nukem 3d, Doomy, Wolfenstein, Hexen, Quake 1/2, to są gry które cenie sobie do dziś
;)
Jest ich więcej ale z pamięci mi wyleciały :D


Heh przywołałeś mi wspomnienia :D U mnie ten zestaw wyglądał baaardzo podobnie. Miałem jeszcze Comodore C64 do teraz leży w piwnicy to była maszyna. No i ile gier miałem na tych kasetach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 14:45, amster22 napisał:

Moja przygoda z grami zaczęla się od pegasusa(mario, teltris...)Potem był komputer pierwsza
gra to byli herosi 3.
Ogólnie to mało tego z powodu mojego wieku młodocianego 15 lat


To tak jak ja:najpierw pegasus.Najbardziej mi się podobała gra Tom i Jerry.Przeszedłem ją z kilkanaście razy.Grało się także takimi żołnierzykami czy komandosami nie pamiętam kim byli, ale pamiętam że gra była nieziemska.Przeszedłem ją kilkadziesiąt razy, naprawdę dobra gierka to była.

Potem przerzuciłem się na kompa (w wieku 12-13 lat) i pierwszą grą, w którą zacząłem grać był Max Payne 2.Niezła gierka.Ale nic nie zastąpi mi trzech moich ulubionych gier :The Punisher, NFS:Most Wanted i Total Overdose (no i może jeszcze Red Faction 1 i 2 też dobre były)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa jeszcze Moon patrol, World karare championship, Pole position, Kings bounty
to są tytuły które mi się bardzo miło kojarzą.Te gry miały wtedy tyle grywalności, że dziś nikt sobie nie wyobraża ile dzieciaków i z jak bardzo zapartym tchem ciupało w taaaakie gierki. Dzisiejsze gry pod tym względem( grywalność) muszą się skryć przy tamtych staruszkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 14:15, ksenus napisał:

Moje pierwsze na gry NAJ: Civilization I, Wolf3d, Spear of Destiny, Eye of the beholder II,
Dune II (Dune I nie podobała mi się, Lemmings, Commander Keen, Gobblins 2
Potem było: Warcraft I, Settlers 2, Doom 1 i 2, Crazy Cars III
Potem rzadziej grałem ale było: Civ2, Quake, Warcraft 2, Dune 2000, C&C seria
Potem grałem bardzo sporadycznie...: Emperor, Return to castle Wolfstein, Generals

Dziś moja lista NAJ jest nieco inna: Gothic, Morrowind, Fable, Civ IV, Mafia, GTA, MOHAA, Call
of Duty, Warcraft III


W wiekszosci sie zgodze, gralem tez w wiekszosc tytulow opisywanych przez innych, ale dorzucilbym jeszcze kilka swoich, ktore teraz mi sie przypominaja.

Na moj pierwszy komp, komode 64: Aliens (nigdy nie przeszedlem 3 etapu), Bubble Bobble (przezedlem wszystkie 100 plansz, czesto grywalismy z bratem ciotecznym na 2 graczy), Uridium, Zorro, Formula 1 Grand Prix (pierwsza gra, ktora zapisywala wyniki na dyskietke i po resecie komputera mozna bylo grac ponownie), Destroyer i jakas pilka nozna z mistrzostw swiata 1994 (zawsze przegrywalem z Brazylia).

Na PC to na poczatku grywalem u kumpla, glownie w przygodowki (seria Larry, Quest for Glory, pierwszy Gabriel, tSoMI 1 i 2, Sam & Max, Goblinsy, Hand of Fate i in.), Civ 1 i Civ 2, Panzer General, oba Doomy (balismy sie w to grac wieczorami :) i Wolfenstein, Scorch (takie stare Wormsy), Centurion, Cannon Fodder, menedzery pilkarskie: Premier Manager 2 i On the Ball, Ufo i jego sequel Terror from the Deep, PoP 1 i Stunts (swietna gra, mozna bylo zbudowac trase dla samochodu z roznymi przeszkodami, skoczniami, nawierzchniami itp., potem wybrac samochod i ruszyc w droge probujac pobic czas; dlaczego nigdy nie powstal sequel?). Gdzies od polowy lat 90. mialem kompa w domu, zaczalem nauke w liceum i troche sie zmienilo. Gralem troche mniej niz wczesniej. Pojawily sie Quake i DN3D. W ta pierwsza gralismy po sieci na lekcjach informatyki. Potem PG II, Fallouty, Interstate ''76 (fajne polaczenie samochodowki i strzelanki w klimatach lat 70.), Heroesy II i III, Blade Runner (ciekawa przygodowka z kilkoma zakonczeniami; niektore scenki zaczerpniete wprost z filmu, ale fabula inna - za kazdym razem kto inny mogl byc replikantem; do dzis wspominam testy Voighta-Kampffa i analize zdjec :), Quake 2, FF VII, BG 1.

Historii najnowszej juz nie bede wspominac, bo ja wszyscy znamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas żałuje, że nie miałem ani atari, ani comodory :( Też moją przygodę z grami od pegazusa zacząłęm. Aż seruszko ściska, jak się o mario, tetrisie i innych hitach pomyśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od Commodore 64:
-River Raid
-Koło Fortuny :P
-Giana Sister
-Montezuma
-Boulder Dash
-Spy vs Spy
-Moon Patrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zwłaszcza

Dnia 28.02.2006 o 12:13, Soleila napisał:

do WoW''a :P


Cooooooooo!?! ;P Jak to nie masz przekonania do WoW-a... Aż się zagotowałem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh... Desert Strike...:) od razu przypomina sie jeszze Jungle strike...:D świetne gierki... a jeszcze fajne gry to Dune II, Lotus''y, Jaguar, settlers, Frontier, Cannon Fodder(MOja ulubiona gierka:))worms, funturatum(moja 2 ulubiona gra:D)... eh.. tamte czasy... Najmilsze wspomnienia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużej części gier nie wymieniłem, choć w nie grałem. Nie wszystkie mi się podobały ale jak tak jeszcze pogrzebię w pamięci to dorzuciłbym do tych gier naj z pierwszych lat: Alladin, Cannon Fodder I, Pinball dream, Rail Road Tycoon, Arkanoid, Tetris, Nibbles, Supaplex, Alone in the Dark I, F16, Raptor, Prince of Persia I, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, fajny temat :)
Mój pierwszy sprzęt: PC/AT 12MHz, 1MB RAM
Moja pierwsza gra: nie pamiętam, ale najbliżej początku był Prince of Persia,
Moja ostatnia gra (na tym sprzęcie): X-Wing (pamiętam, że tak zacinało, że zmieniłem sprzęt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy komputer do commodore 64 ale nie wiele gier z niego pamietam...Potem mialem Amisie 500 i t bylo cos wspanialego, szczegolnie jak sie cielo z kumplem.
Pamietam gry:
Cabal - zawsze gralem z kumplem
Wings - cudowna gierka, strasznie wqrzala mnie zmiana dyskietki przed kazda misja ale przeszedlem do konca
Dune 2 - rozwalilem przyciski w dwuch myszkach i o maly wlos a bym kiblowal 7 klase
TV SPORT ABSKETBALL mialem fiola wtedy na punkcie NBA. gralismy zawsze w sezon, pisalem sklady, na przerwie obliczalem na kartce statystyki prawdziwych graczy i probowalem zamieniac je na punkty (1-8)
Street fighter 2 najlepsza bijatyka na AMIGE
Sensible world of soccer lamalem na niej joysticki
Silent service 2 uwielbialem ja
I duzo duzo innych wspaniaych tytulow

Potem nastala era PC i powstalo jeszcze wiele cudowniejszych gierek.
UFO i XCOM
SIM CITY 2000
DOOM 2
TERMINATOR FUTURE SHOCK - wedlug mniie lepsza od dooma
TRANSPORT TYCOON - dalej w nia gram
SILENT HUNTER - uwielbiam symulatory lodzi podwodnych z IIWW
EARTHSIEGE I EARHSIEGE 2 - Super giery
FORMULA ONE GRAND PRIX 2
JAGGED ALLAINCE 2
SETTLERS 1,2
WARCRAFT 1,2
HEROES 2
DUNGEON MASTER 1 - istnieje remake tej gry - polecam
PANZER GENREAL I ALLIED GENERAL
to byly piekne czasy
teraz to co wychodzi to dno i dlatego gram o ogame :)

Pozdrawiam wszytskich milosnikow starych gier


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka mam 15 lat i pamiętam te gry :]

Bimber no mayday był fajny, i całkiem oryginalny (te rozworzenie działek transporterem :])

Tak cyztam i czy nikt nie pamięta o grze North & South na amisię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować