Zaloguj się, aby obserwować  
krzywan

Wspominki starszych graczy ;)

269 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2005 o 01:34, Yorrickus napisał:

Ech...wiele takich było...na przykład Miecze Waldgira na Atari. A pierwsza gra na PC? UFO: Enemy Unknown -cudna gra...szkoda,
że następne części były tak schrzanione:/


http://www.ufo-aftershock.com/pages/hq.html
wychodzi lada dzien i podobno ma byc calkiem niezle :) zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 18:44, buras napisał:

Jest boska ... Mialem ja na PC i na starego GameBoy-a... Tesknie za nia ... niestety nie udalo mi sie odpalic na nowym kompie,
ani pod windowsem XP ... :(


Tak normalnie jej pod xpkiem nie idzie odpalić. Ja ją startuję za pomocą DOS- Boxa - dobrego emulatora wszystkich gier Amigi :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 12:12, Velociraptor napisał:

> Jest boska ... Mialem ja na PC i na starego GameBoy-a... Tesknie za nia ... niestety nie udalo mi sie odpalic na nowym
kompie,
> ani pod windowsem XP ... :(

Tak normalnie jej pod xpkiem nie idzie odpalić. Ja ją startuję za pomocą DOS-
Boxa - dobrego emulatora wszystkich gier Amigi :):):)


eee. dosbox to jak sama nazwa wskazuje emulator dosa. generalnie dla pc (choc pewnie jakims hardcorowcom udalo sie to skompilowac na inne sprzety tez).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh... wlasnie zasysam... jak znajde gdzies w necie pectowa wersje to sprawdze... z tego co pamietam gierka miala okropny konfig pamieci...

@penny - volociraptorowi chodzilo pewnie o to, ze mnostwo gier amigowych mialo swoje wczesnopecetowe opowiedniki...

tak z innej beczki jest w necie cala kupa stron z starymi grami ... tworcy stron wykorzystuja ich status bezpanskiego softu czyli abandonware... z tego co wiem ciezko stwierdzic czy ktos ciagle posiada prawa do nich ... jak widzi to nasze prawo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś poruszy jeszcze ten temat :(( zapoda jakąś taroą gierke która bardzo mu sie podaobała a btw pamięta ktś Crazy Duck albo Earth Worm Jim 1 i 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą grą, w którą grałem na komputerze była gra ZORRO, na Atari 65XE u kolegi - i oczywiście pierwsza zarwana noc na granie w życiu. Później przyszedł czas na własny komputer Commodore 64-II i grę, która na długo utkwiła w pamięci, czyli RICK DANGEROUS. Na Amidze 500+ wiele nieprzespanych nocy spowodowała gra THE SETTLERS, przeplatana z DUNGEON MASTER oraz EYE OF THE BEHOLDER. Gdy przyszedł czas na PC, komputerem (i właścicielem) zawładnęły gry: WARCRAFT: ORCS & HUMANS, THE SETTLERS II - a później już "z górki"...:)

Do dziś mam w domu dawne "maszyny" Commodore 64 i Amiga 500 Plus i darzę je wielkim sentymentem.
Swoją kolekcję uzupełniłem o Amiga 1200 HD, Amiga CDTV oraz Amiga CD32.

Chociaż na co dzień brakuje czasu na wiele spraw bieżących, kilka razy w roku odpalam którąś z maszyn i wspominam dawne czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 19:56, SirKamil napisał:

gre z neta już kilka razy ściągałem, ale chciałbym mieć instruckje, pudełko, nośnik( w tedyto
za pewne jeszcze na dyskietkach...)


Warcraft (1) czyli Warcraft: Orcs & Humans był wydany na płycie CD (pod MS-DOS).
Posiadam oryginalny egzemplarz kupiony o ile pamiętam w Anglii (z pudełkiem, instrukcją i notesem Blizza).
Wątpie, żeby dało się teraz ją kupić (używaną) - chociaż jak to mówią "nie trać nadziei":)

Może CDP postarałoby się wydać Warcraft: Orcs & Humans w serii nXK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 18:06, DonZ napisał:

najwięcej czasu z gier pochłoneło mi Transport Tycoon :D


Dokładnie kiedyś na moim potężnym 286 22 mhz grało się rok w czasie rzeczywistym( tak to przynajmiej działalo)
A i teraz jak się dosiadłem to oderwać się nie mogę. Od razu widać magiczną ręke Sawyera. Może zrobi kiedyś Ramake. Cywilizacja też się doczekała nie to co DNF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 08:03, kizi napisał:

Pierwszą grą, w którą grałem na komputerze była gra ZORRO, na Atari 65XE u kolegi - i oczywiście pierwsza zarwana noc na
granie w życiu. Później przyszedł czas na własny komputer Commodore 64-II i grę, która na długo utkwiła w pamięci, czyli
RICK DANGEROUS. Na Amidze 500+ wiele nieprzespanych nocy spowodowała gra THE SETTLERS, przeplatana z DUNGEON MASTER oraz
EYE OF THE BEHOLDER. Gdy przyszedł czas na PC, komputerem (i właścicielem) zawładnęły gry: WARCRAFT: ORCS & HUMANS, THE
SETTLERS II - a później już "z górki"...:)

Do dziś mam w domu dawne "maszyny" Commodore 64 i Amiga 500 Plus i darzę je
wielkim sentymentem.
Swoją kolekcję uzupełniłem o Amiga 1200 HD, Amiga CDTV oraz Amiga CD32.

Chociaż na co dzień brakuje
czasu na wiele spraw bieżących, kilka razy w roku odpalam którąś z maszyn i wspominam dawne czasy...

Ja mam jeszcze ZX SPectrum i Atari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze 3 lata temu pykałem w Transport Tycoon i było by bardzo fajnie jakby sie doczekał remake''a ale żeby był w takim samym stulu co orginał :P a jeszcze jedną doskonałą grą jaką dostałem razem z kompem był Black Stone (fpp :P) potem jeszcze był Hexen Heretic (Heretic II to kaszana nie to samo zupełnie inny gatunek, a szkoda :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 15:36, DonZ napisał:

ja jeszcze 3 lata temu pykałem w Transport Tycoon i było by bardzo fajnie jakby sie doczekał remake''a ale żeby był w takim
samym stulu co orginał :P a jeszcze jedną doskonałą grą jaką dostałem razem z kompem był Black Stone (fpp :P) potem jeszcze
był Hexen Heretic (Heretic II to kaszana nie to samo zupełnie inny gatunek, a szkoda :P)


"remake" transport tycoona jest. choc to tak naprawde jedyni lekko odkurzona wersja oryginalu. nazywa sie locomotion - jest fajna pod wzgledem mozliwosci budowy - prawie totalna sfoboda i naprawde rozbudowane mozliwosci budowy linii kolejowych... niestety inteligencja graczy komputerowych to dno do kwadaratu i gra sie z nimi beznadziejnie. ale tak czy inaczej fanom TT goraco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 08:03, kizi napisał:

Pierwszą grą, w którą grałem na komputerze była gra ZORRO, na Atari 65XE u kolegi - i oczywiście pierwsza zarwana noc na
granie w życiu. Później przyszedł czas na własny komputer Commodore 64-II i grę, która na długo utkwiła w pamięci, czyli
RICK DANGEROUS. Na Amidze 500+ wiele nieprzespanych nocy spowodowała gra THE SETTLERS, przeplatana z DUNGEON MASTER oraz
EYE OF THE BEHOLDER. Gdy przyszedł czas na PC, komputerem (i właścicielem) zawładnęły gry: WARCRAFT: ORCS & HUMANS, THE
SETTLERS II - a później już "z górki"...:)

Do dziś mam w domu dawne "maszyny" Commodore 64 i Amiga 500 Plus i darzę je
wielkim sentymentem.
Swoją kolekcję uzupełniłem o Amiga 1200 HD, Amiga CDTV oraz Amiga CD32.

Chociaż na co dzień brakuje
czasu na wiele spraw bieżących, kilka razy w roku odpalam którąś z maszyn i wspominam dawne czasy...


Heheh, mieliśmy zatem podobną historię pod tym względem ;). Na moim C64 również królował Rick Dangerous, jednak naprawdę hulał dopiero w wersji na Amigę (bardziej kolorowy, poprostu ładniejszy, no i muzyka ;)). Poza tym na długie noce przytrzymywał mnie przed Amigą 500 wg mnie totalny hicior - North&South. No poprostu miód gierka, do teraz dziwię się, że nikt nie zrobił jej remake''a na PC ;). Oczywiście również Settlersi... geniusz, oglądanie walk dwóch rycerzy zręcznie wymachujących swym orężem przed zamkiem było genialne :D. Pozostałe części wg mnie już tylko spadały z poziomem... Poza tym na C64- Pitfall [zawsze chodziłem dołem, w dziurach :D] oraz jeszcze kilka gierek, których tytuły poprostu były mi wówczas obce :P. A co do PC to róóżne gierki... m.in. Doom, Duke Nukem 3D: Atomic Edition ;), Blood oczywiście ;], Descent 1 i 2, Theme Hospital, Dungeon Keeper, seria Populous, fiuuu i wiele wiele więcej.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 08:03, kizi napisał:

Pierwszą grą, w którą grałem na komputerze była gra ZORRO, na Atari 65XE u kolegi - i oczywiście pierwsza zarwana noc na
granie w życiu. Później przyszedł czas na własny komputer Commodore 64-II i grę, która na długo utkwiła w pamięci, czyli
RICK DANGEROUS. Na Amidze 500+ wiele nieprzespanych nocy spowodowała gra THE SETTLERS, przeplatana z DUNGEON MASTER oraz
EYE OF THE BEHOLDER. Gdy przyszedł czas na PC, komputerem (i właścicielem) zawładnęły gry: WARCRAFT: ORCS & HUMANS, THE
SETTLERS II - a później już "z górki"...:)

Do dziś mam w domu dawne "maszyny" Commodore 64 i Amiga 500 Plus i darzę je
wielkim sentymentem.
Swoją kolekcję uzupełniłem o Amiga 1200 HD, Amiga CDTV oraz Amiga CD32.

Chociaż na co dzień brakuje
czasu na wiele spraw bieżących, kilka razy w roku odpalam którąś z maszyn i wspominam dawne czasy...


Heheh, mieliśmy zatem podobną historię pod tym względem ;). Na moim C64 również królował Rick Dangerous, jednak naprawdę hulał dopiero w wersji na Amigę (bardziej kolorowy, poprostu ładniejszy, no i muzyka ;)). Poza tym na długie noce przytrzymywał mnie przed Amigą 500 wg mnie totalny hicior - North&South. No poprostu miód gierka, do teraz dziwię się, że nikt nie zrobił jej remake''a na PC ;). Oczywiście również Settlersi... geniusz, oglądanie walk dwóch rycerzy zręcznie wymachujących swym orężem przed zamkiem było genialne :D. Pozostałe części wg mnie już tylko spadały z poziomem... Poza tym na C64- Pitfall [zawsze chodziłem dołem, w dziurach :D] oraz jeszcze kilka gierek, których tytuły poprostu były mi wówczas obce :P. A co do PC to róóżne gierki... m.in. Doom, Duke Nukem 3D: Atomic Edition ;), Blood oczywiście ;], Descent 1 i 2, Theme Hospital, Dungeon Keeper, seria Populous, fiuuu i wiele wiele więcej.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh moja pierwsza gra przy której zarwałem nockę to był River Raid;) wtedy myślałem że piękniejszej grafiki nie da się wygenerować, aż strach pomyśleć co czeka nas za 5 lat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 16:17, DonZ napisał:

Jeszcze była taka znakomita gra na amisie :P Golden Axe :D


Pisałem o tym wcześniej - niestety na którymś poziomie dziewczyny mi się zacinały i levela nie mogłem przejść... bug jakiś czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować